Nate: To mi skoro hovoríš. :D

Caelos: Ja som mal pištoľ vylepšenú tak, že mala poškodenie väčšie než brokovnica. :)

Chcel som len vedieť, či sa nedajú na PC zohnať DLC-čka? Čo som čítal, tak je to len pre konzoly. Či?
Účinnost pistole je dostačující (dá se s ní projít v pohodě celá hra). Střelba do nohy svalí skoro každého (získá čas), střelba do hlavy je skoro vždy smrtící (krom těch... však víte). Co se míření týká, na gamepadu je to pohoda a co se pamatuji, tak i na myši se mi to ovládalo celkem dobře. I když to ovládací schéma je prostě dělané na gamepad (držení více tlačítek pro střelbu je na klávesnici nepohodlné) a já osobně raději přesedlal na PS3 verzi.

A fakt tohle hrajte v coopu, singl je nuda :)
T.L.Blade: Postava je pohyblivá asi jako dinosaurus, což vzhledem ke striktní koridorovosti jen nahrává mé frustraci, když mám střílet jakési pseudozombie v prostoru o velikosti větší kadibudky pistolkou, jež má účinnost jako bublifuk. Jistě, zombie=headshot, tady, zombie=kamkoliv.Což by ani vlastně tak nevadilo, kdyby ovládání nebylo tak nehorázně na piču. Bez prominutí. Nesnáším tyhle ty konzolové zmetky, co někdo vyzvrací do obalu s nápisem PC. Ovládání je hrozné, myš ať nastavuji jak chci, tak se s ní nedá mířit. Váže se k tomu i jedna velmi vtipná momentka, kdy jsem myslel že roztrhnu noťas. Stojím u bedny, vezmu si z ní pistolku, ale fešná vesta a nožíček v ní stále zůstává. Zkouším to pět minut za neustálých keců jakéhosi bastarda s ručníkem na hlavě. Nakonec jsem zvolil taktiku "zmáčknu postupně každé tlačítko na klávesnici. Heuréka! Povedlo se. Akorát jsem si nevšiml čím, sjížděl jsem to rychle. Ovládání je vážně tragické stejně jako celý koncept pohybu postav a de facto i celé hry. Což teda vlastně nemůžu tvrdit, neboť se mi nechtělo srát s nějakým Windows Live a hra se bez něj nepochopitelně nedá uložit (o nutnosti internetu ke hře, to je další posraná kapitola sama o sobě), takže jsem to jen tak zkoušel. Pokud je boss takové ty špagety u té spalovací pece (či co to bylo) tak to máš recht, tam jsem skončil, protože tam už jsem umřel nudou. Pokud to byl ale obyčejný enemák, tak to teda potěš koště. Nuda hlavně kvůli ovládání.
T.L.Blade: Jenže ty zprávy při loadingu na PS3 verzi tam trčí příliš krátkou dobu a při coopu nemá člověk chuť zdržovat se prolézáním menu... Z hlediska přístupnosti mi přišla čtyřka lepší (i když i ta měla své chvilky), trojka taktéž a s přihmouřením oka i Code Veronica. Ostatní díly jsem nehrál, nebo jen chvíli.
Tak kdyby si četl všechny ty zprávy, které Ti v průběhu načítání trčely na obrazovce (a daly se najít i v bonusech), tak by si pochopil "vo co go". Jinak to co popisuješ (neznalost univerza = neužiješ si to), byl problém u filmu Resident Evil: Degeneration - fanoušci ho milují, Ti ostatní se nechytaj.
T.L.Blade: U FF není potřeba znát starší díly pro pochopení příběhu. A ten příběh je v základě mnohem jednodušší a víc "při zemi". Moje znalost RE univerza je dost vágní a u RE5 jsem se fakt příběhově nechytal a to co jsem pochytil mě prostě nezajímalo.
Marty: Final Fantasy můžeš emulovat - je to stabilnější a jednodušší než PC verze na dnešních systémech, takže můžeš hrát FF1-12 (všechny díly vyšly na PSX či PS2), můžeš hrát i HC či Wii Chrystal Chronicles, GBA a DS Tactics Advance, Tactics na PSX (bohužel ne PSP verzi)... ono se to nezdá, emulátory dělají divy. A díky nim by sis mohl zahrát také Metal Gear: Outer Heaven a Metal Gear 2: Solid Snake, popřípadě si třetí díl a Metal Gear: Ghost Babel(GBC) emulovat, ale Portable Ops, Peace Walkera, MGS4 a MGS Mobile si nezahraješ, bohužel.

Nate: To Ti snad přijde Final Fantasy normálnější?:) Celá série je hodně cítit nákloností k západnímu trhu, takže je to oproti ostatním japonské tvorbě ještě hodně při zemi - například oproti zmiňovanému FF. RE5 je po příběhové stránce fajn, takové epické završení Weskerovy ságy :) V RE6 se nám objeví nový/nová Wesker (což naznačilo DLC Lost in Nightmares) a pojedeme znovu :)
Jinak máš pravdu, splitscreen je pouze na konzolích.
RE5 je výborný hlavně při coopu. Ideálně ve splitscreenu (hádám, že jen na konzolích). Singl mě osobně příšerně nudil (po parádní čtyřce) a příběh jsme s bratrem úspěšně ignorovali (japonskou kulturu já rád, ale tohle je prostě moc i na mě) :)
Díky za tip, tohle jsem si neuvědomil. Já nedávno zjišťoval dostupnost známých sérií (co jsem nikdy nehrál) na PC a Final Fantasy mě zklamalo (dva díly tuším, 7 a 8), Halo mě zklamalo (víme, víme), Metal Gear solid mě obrovsky zklamalo (po skvělém prvním si budu moci zahrát už jen dvojku).
Pouze většina hlavní linie vyšla na PC, to ostatní nevyšlo vůbec - Outbreak 1 a 2 (PS2), Survivor 1 a 2 (PSX/PS2), Dead Aim (PS2), Zero (GC/Wii), Remake (GC/Wii), Umbrella Chronicles (Wii), Darkside Chronicles (Wii), Gaide (GBC), Revelations (ten vyjde příští rok na 3DS). Rozhodně Tě od toho nechci odradit, spíše naopak, ale kdyby Tě ta série zaujala, tak není od věci užít alespoň emulátorů a užít si i ty ostatní.
OK, nehrál jsem žádný díl ze série. Ale rád bych si je zahrál, už jen proto, že většina dílů vyšla i na PC. Oproti ostatním konzolovým sériím je to docela úspěch, kterého si cením.
Ovládání na klávesnici je mnohem jednodušší než na gamepadu - konverze se povedla. Hra se ovládá totožně jako čtvrtý díl - pouze se změnil inventář. Spíše mi přijde, že potkal bosse a dostal na prdel, kvůli tomu se RE mnoha lidem nelíbil, ačkoli bossové jsou vcelku jednoduší ;).
Možná že se špatně ovládá myš/tlačítka, nebo je hra dost omezující, nebo je podle něj jiná (a horší) než předchozí díly.

:-) jen hádám, RE 5 jsem nehrál, ale toto vypadá zajímavě.
Dnes jsem to hrál celé odpoledne. Resp. spíše se s tím trápil. Grafika je pěkná, ale vždyť se to nedá hrát. Ne téměř nedá, ale VŮBEC se to nedá hrát. Všechno špatně. Hodnocení vidím tak na 30%, zábavné na tom není nic a ten zbytek je otravný. Až teda na ten vizuál.
Ten co-op režim bude pravděpodobně možné hrát pouze na jednom PC, s připojeným xboxovým oblbovačem, že?
Chystají se ty dvě nová DLC i pro PC? Na tiscali jsem našel že jo, někdo ale zase říkal že ne, nezajímal se o to někdo?
Je to blbá hra, ale dost zábavná a návyková, ovládání na PC je samozřejmě perfektní, grafika taky.
Já jsem hru nehrál, ale odezva na myši a sekání je vesměs z důvodu slabšího počítače.
odpuzující je tvůj příspěvek - myš žádnou odezvu nemá, dabing je v pořádku a hra je velmi nenáročná a jede plynule. Co máš za PC? že nevíš co dělat a kam jít je čistě tvůj problém, mně (a určitě i ostatním) to přijde naprosto jasné a přímočaré, ani šimpanz by s tím neměl problém. mluvíš o "vobrovským katovi", který se tam objeví po 20 minutách hraní, takže si to ohodnotil jen z prvních dojmů. je to blbá hra, ale to co si tady napsal je nesmysl...
nedal sem tomu šanci přiznávám ale ani nemám důvod když je to prostě odpuzující
Ona se to samozřejmě na PC ovládá dobře, to jen Vic maskuje svoji neschopnost za nepovedenou konverzi...
Asi mě tady ukamenujete, ale na konzoli se to hraje bezvadně. Ovládání je pozůstatkem z předchozích dílů. Škoda, že ve stejných šlépějích nešla i celá hra. V akčnějším pojetí je toto ovládání spíš na obtíž, ale atmosféru strachu umí nastínit.
fakt bezva se to ovlada pohyb myši ma odezvu jak prase,kamera je hodně nepřehledná,při pohybu se celej svět klepe,střílet se může jen při držení pravýho,sekat zase jen s mezerníkem.v cutscenach se dabing vůbec netrefuje do huby a seka se to.vůbec sem nevěděl co mám dělat a kam jít opakoval furt jen že musíme vydržet než přijdou posily,došly mi náboje a ten vobroskej kat nejde zabít.hodně odfláklá konverze
Tak to teď hraju, a musím říct že mě to fakt hrozně baví.Jak napsali ostatní, je to hrozná blbovina, ale tak nějak je to fakt návykově zábavný.Krásná grafika a rychlej engine tomu dost napomáhá.Jinak ovládání na klávesnici s myší libovka, ani s inventářem nějak zatím není problém.Oproti RE4 nebe a dudy : ).
No tak tos mě nepotěšil : ) Právě jsem impulse odklikl v paypalu "pay".No aspoň je Impulse sympatičtější : ).Jinak na steamu jsou taky docela solidní slevy, např. GRID za 5 eur.
Garret:pardon trosku som tam prehodil slova a to som si vsimol,az ked som prispevok zberejnil.S pravopisom som nikdy problemy nemal :-)
spíš by to chtělo se naučit základní pravidla pravopisu. ve 33 letech už je nejvyšší čas...
Nějak se mi to nezdá. RE5 mě prostě skoro vůbec nebaví. Ve srovnání s druhým, třetím a čtvrtým dílem a i s Code Veronica je to slabý odvar.
V pátek jsem koupil nový gamepad tak s ním by to snad jít mohlo, hlavně bych to chtěl ale hrát na dvou pc pokud to jde
Resident Evil podporuje vsechny mozne ovldace, takze by nemel byt problem. Osobne bych ale rekl, ze to bude spis fake. Loading by prece nemusel byt rozdeleny na dve pulky.
Co sem koukal, tak se mi to ve dvou na jednom PC nepodarilo sprovoznit... docela na houno.
pipboy: Ale stejně nevím, jestli je v RE5 munice méně nebo více, jak v ostatních hrách, protože sis párkrát protiřečil, ale podle komentáře a tak celkově se více přikláníš k tomu, že je té munice více, takže to tak budu brát.
pivo> naprosto spatne, nevyhazuju zbrane, alebrz prebytecnou munici. (A pokud si plneho inventare vsimnu driv, nez chci neco sebrat, resim to radsi pouzivanim zbrane do ktere mam onu nadbytecnou munici i tam, kde bych jinak pouzil jinou.)

marwel> Vsak magnumka tu slouzi jako superkanon :) No a pokud jsi primarne kosil zombaky samopalem tak chapu zes do nej casto nemel munici, sak je relativne slaby. Z tech bezne pouzivanych zbrani me zas prislo ze minuce bylo nejmin do pistolky, bo jsem ji jednoduse preferoval...

kazdoapdne co na tom - RE byvala pokud vim survival horror serie, ze mi do jedne zbrane dojde munice nehraje roli, kdyz v zasobe mam nejakych 300+ kousku do jinych.
nj, pistoku jsem temer nepouzival, tu jsem prenechal partacce at mi neplytva naboje do ostatnich. Pak jsem ji dal paralizer at si hraje a neplytva vubec:). Hele do pistole bylo naboju porad dost, ale do utocne pusky to tak slavny nebylo a magnum jsem mel tak 10 naboju za celou hru.;)