pipboy: Píšeš, že v RE5 dochází munice o něco častěji, než v jiných fps. A pak, že v jiných hrách zbraně moc nevyhazuješ kvůli přebytku munice a v RE5 docela často.

Takže mi z toho plyne, že v RE5 máš méně munice a proto vyhazuješ zbraně s přebytkem munice. Nebo si to vykládám špatně?
ocividne neheadshotovals vylepsenou pistolkou :)
imho pokud clovek pouziva zbrane podle situace tak s munici fakt problem mit nebude. Ja si treba nepamatuju ze bych v nejake jine hre musel vybirat zbran podle toho, ze do ni mam tolik munice az mi proste fakt hodne prekazi, ale byla by skoda ji zahodit, coz jsem tady delal taky relativne casto :)
pipboy: vsak obcas dojde, ale je to velmi ojedinele. v RE5 je to mnohem castejsi, zvlast kdyz naboje do utocny pusky mizi pekelne rychle a headshot tu nema takovy ucinek jako v jinych hrach.
teda me v fpskach bezne munice do zbrane dochazi, pokud pouzivam furt jen jednu. mozna ze v RE5 k tomu dochazi o neco castejs, ale to je tak asi vsecko.
montana: Nevim jestli jsi hral Doom 3, ale na nem me nejvic fascinovalo jak vsichni psali jak musi zombiky mlatit baterkou, protoze nemaji naboje.xD Tam jsem skutecne nedostatek nemel. Do brokovnice vzdy pres sto naboju, rotacak plnej, plasma plna, bfg jsem pouzil jen na bossaka. A takhle bych mohl jmenovat vsechny dalsi hry. Wolf, FEAR, Call of Duty.. vsude mrte naboju. Resi je proti tomu docela zmena.
pipboy: no naboju bylo vetsinou dostatek, ale ne tolik abych mohl stale pouzivat jen jednu zbran. A to je dost velka zmena oproti jinym hral. Vlastne v zadne hre (snad krome RE4) jsem nemel takovy nedostatek naboju. Pro predstavu, Wesker na konci me zabil celkem ctyrikrat. Jednou me shodil do lavy a trikrat mi ve finale dosly naboje.xD
To je spíš zcela jisté. A není to šifrováno ani účtem uživatele v GfW, ani klíčem uživatele Windows (taková změť znaků, pod kterou je jméno uživatele uloženo a zabraňuje vytvoření dvou totožných účtů). By mě zajímalo, co k tomuto kroku hochy z Redmontu vedlo, vždyť to nemá žádné ani marketingové výhody, spíš naopak.
toz, jsem nainstaloval RE5 do noveho stroje, prepsal ulozenou pozici ze stareho a samozrejme file corrupted. Svien to nejak sifruji, nedivil bych se kdyby v tom mel prsty GfW.
Tuz jedu znova no.
Nejsem si tak uplne jisty, ale rekl bych, ze tento pristup pouzival jediny resident evil (a mozna nejake ty stare dily alone in the dark). Rikam, ze je to preve o tom se zastavit a celit najezdu zombiku ve stoje, ne se pohybovat jak magor tuhle se skrcit tuhle uskocit tuhle nejaky ten bullet time apod.

a sevencreature ma pravdu. Survival horror ma jina pravidla nez 3rd person akce. Resident Evil proste neni Lost Planet!

Pooky: lehky = nudny, znama vec.;)
Nějak jsem si nevšiml, že by byl RE někde propagován jako "3rd person akce"... Soudruzi z marketingu očividně někde udělali chybu.
montana: zkoušel si někdy střílet od boku za běhu a pi skoku? Svým způsobem je RE série reálnější než většina "bunny-rambo" hrdinů typických "moderních" her :)
Marwel: Spíš extrémně lehký. V RE4 šlo o nervy - utýct dostačně zombíkům, zastavit, zamířit, vystřílet pár nábojů a zase utýct dostačně zombíkům, zastavit, zamířit, vystřílet pár nábojů ...
.. Takže si myslím, že ta "nudnost" výjde na stejno.
Ale na tom je prave ta hra postavena. Na klavesnici to uz bylo podelane kvuli ukrokum kdy nepritel te mel majznout a ty sis v klidu ukrocil a bylo po prdeli! To, ze nemas skrceni ci skok bylo obcas na hovno to priznavam, ale jednalo se jen o par pripadu. Proste kdyby se dalo behat a strilet na slepo, byl by RE5 velice nudny.
Garret: Chces mi rict, ze RE5 se ovlada jako klasicka 3rd person akce?

Tam jde o to, ze ovladani jak na klavesnici a mysi, tak na gamepadu je na hovno a zastarale a pro 3rd person akci pitome. Nemoznost strilet na slepo (proc mam mirit, kdyz je zombak pul metru predemnou?), nemoznost strilet za chuze, nutnost zmacknout tlacitko, aby nekam seskocil atd.

marwel: Ano, presne takove je pro me take Call of Duty. A presne takovy je take RE5 :)
Montana: Ovládání je dobré jak na klavesnici (standardni FPS/TPS), tak na gamepadu (shodne s RE4, ci upravene pro oba analogy (pro me nevhodne)).
'Předvidatelné. Neoriginální. Stupidní. Lineární.' ano, presně takové je pro mě Call of Duty.

Garret: Gamepad neni na hovno, ted prave hraju ctyrku na gamepadu a jedine co mi tam sere je obcas kamera jinak si nestezuji. Az ju dohraju, mam v planu zkusit mouse aim ano, a petku naopak na gamepadu dojet celou.
Montana: "neskutečně blbě ovladatelné i na gamepadu"? chceš mi říct, že 3rd person akce je ovladatelnější na gamepadu, než na kombu klávesnice+myš? napsat o něčem, že je to "stupidní" a "blbé" a "na hovno" bez vysvětlení, to je opravdový lingvistický bonbónek. a jen pro info k tomu nicneříkajícímu prvnímu odstavci - RE4 se dal ovládat také na klávesnici a myši... někdy to zkus, možná budeš překvapený, jak je ten gamepad "nahovno".
Trochu jsem si to osahal u kamaráda a jsem celkem zděšen. Pitka se mi pořád pletla pod nohy (nesnáším hry, kde ssebou musím někoho vláčet, natož abych ho musel chránit, to mi lezlo na nervy třeba v Mafii), inventář je taky dost blbý a navíc je celkem těžké najít kdo to po mě vůbec šije, nepřátelé jsou dost nenápadní. Ale graficky je to pěkné.
Ja sem pro jistotu inventar prakticky prestal pouzivat, jen kdyz je nutno.
Partacka mi nijak zvlast neprekazi, naopak ji casto nechavam delat za me... pro lepsi atmosferu by ale aspon mohli nejak hlaskovat a bavit se spolu jako treba v Uncharted.

Jinak az na tu linearitu 2 metrovyho koridoru, ze i CoD vedle toho vypada jako GTA (coz me neuveritelne stvalo i na ctverce) se mi to zacina i docela zamlouvat. A mozna vic nez ctverka, ktera me nijak zvlast neoslovila, i kdyz uznavam ze byla ''prvni'' :)
A vzdal sem se mysi a radeji hraju na Chillstreamu :)
no, po prvnich hodinach me nehorazne sere inventar, v souvislosti s nim i partacka a iritujou neviditelne steny ze dvou keriku mezi kterejma je pulmetrova mezera, nebo z pradla povesenyho na snure.
Vubec pusobi to na me jak zkriplene RE4 v lepsim enginu, ale s hnusnejsim prostredim.
SilentWolf: Boj na blizko neni resen uplne dobre to je pravda, ale ja kdyz jdu na blizko, tak jedine s paralizerem v ruce a to jde snadno - jednou slehnou a pak hak, vetsina nerozdycha (paralyzer prekvapive velice mocny). Inventar naprostej souhlas, proc ten podelanej granat nemuzes jen odhodit na zem?!!!! A jeste jsem nepochopil kdy a proc mas moznost se kryt. Proc to neni mozne casteji? Kazdopadne vynikajici zalezitost. Zprvu jsem byl skepticky, ted si uzivam kazdicky moment. Na Dragon Age se tesim taky, ale pomalu tomu z videi prestavam tak verit.
popkec: A proto za ně nedávám víc jak 500. A když mě přesto zklame (nestává se tak často, ptotože už ji mám vlastně vyzkoušenou), tak ji prodám.

Paul: To je pravda, sám už mám předobjednáno pár her u kterých vím, že mě nezklamou. Ale třeba zde zmiňovaný RE5. Demo myslím neexistuje a riskovat se mi nechce, i když se na tu hru jakštakš těším.

DoomCZE - tak ono to předpokládá že si koupíš hry na které se těšíš z žánrů co tě baví : ).
MishKonn - ad inventář: vyhodím jeden náboj, abych si udělal místo pro raketomet. To dává rozum.
DoomCZE: Jo ale když dáš za hru 1000 a dejme tou že tě na první pohled nezaujme tak ji stejně budeš hrát (nebo jí alespoň dáš další šanci).
Paul: Tak to samozřejmě nemusí být pravda. Sám mám koupených minimálně 10 her, co jsem nikdy nehrál a vůbec se mi do nich nechce. Pak tady mám další co jsem zkoušel a nebavily mě. Takže když si hru koupím, tak to automaticky neznamená, že se u ní budu bavit.
Kdyby sis místo stahování deseti her najednou tu jednu hru koupil (a zbytek nestahoval) tak by tě ta jedna hra bavila desetkrát tolik : ).Ale na to časem přijdeš : ).
nevim co driv to ne , me totiz hodne her nebavi a kdyz jo tak to nadseni opadne , ted tu mam batmana, red faction , shift , a resi5 ... no a co hraju ?? kotor2 , a zacinam se bat ze batmana nedohraju protoze na to proste nemam chut, radsi zapnu jeden ze stopadesati serialu ktere sleduju xD
Ale zase z toho nebudeme dělat vědu. Dělá to tady každej, toš co. Minimálně na odzkoušení, než vyhodí těžký peníze (můj případ).
Ano, ano, typicky warezak :) Postahuju vsechno co se da a pak nevim co driv. Hlavne ale ze jsem VSECHNO hral a mam se ve skole o cem bavit! :))
jsem v te rafinerii, kde jsou dva s motorovkou ,, takze ne,, nejak nemam cas to vsechno hrat (ano jsem warezak a priznam to :/ ) tretak na stredni uz dava zabrat a ja pochopil ze kdyz nezaberu tak maturu nedam xD
Padá mi to pořád na stejném místě, chapter 3-3, poté, co se srazí s Irvingovou lodí. Dostal se už někdo přes?
No jo, to k tomu patří. Taky hrát jeden chapter hodinu, pěkně sbírat všechny možné věci (člověk tady více sbírá předměty než střílí!), likvidovat nepřátele s jazykem na vestě, počítat každý náboj atd., aby mi to na konci chapteru spadlo a já ho hrál celý znova. To k tomu prostě patří. Ten save systém tak stupidní, že jsem horší nikde neviděl. Prostě Resident Evil 5... zatím asi nejhorší díl.
ne proste to k tomu patri , to stresovani a hledani v inventari kdyz proti tobe jde manik s motorovkou, nemoznost chodit kdyz strilis , ja neivm ..... me to tak vyhovuje
To ze "ovladani je typicky resi" znamena leda to, ze "typicky resi" se vzdycky ovlada na pikachu :)
ovladani je typicky resi , tahle hra je dokonala , neni tak dobra jako 4, hlavne tim ze je trosku jednodussi protoze mate dve postavy ( a ta druha neni uknourana Ashley ktere se staci dotknout a umre) ale presto kvuli nizkemu hodnoceni dam jako fanda 95% at zvysim trosku skore , u hry je to ale jinak jako u DMC3 a 4 .. proste DMC4 se lip hraje a vsechno ale vsechny nostalgicke chvilky mam z trojky
Ovládání, pohyb, práce s inventářem a hlavně ta kráva Shiva, která do mě s klidem vyklopí celý zásobník. Větší sidekick hovado byla snad jen Farrah z Perského Prince.
Mno, tak ovladani mysi uz je vcelku bezproblemu, ale i na gamepadu a proste celkove je uplne kretenske a zastarele. Znechutilo me uz ctverku a tady plati uplne to samy.
Jinak bezproblemu to jede na max a vypada nejak tak
Tak kdo si to bude kupovat a plánovat časté co-op ražení? Jinak, je člověk nějak motivován k hraní "online"?