Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
tak ten zaver je uplne o nicem jak z nejakeho beckoveho braku, navic ty laboratore sou nudne a bez atmosfery. Skoda ze se to cele nenslo v duchu prvni pulky, resp. te policejni stanice a ulicich v okoli,jinak bych dal 100 %
Tak jsem si řekl, že si jako přípravu na 25. dám tadyc tohle a je docela zajímavý, jak se to mapově liší od dema. Některý místosti jsou skoro identický, některý dost podobný, ale hezčejc udělaný, některý sou dost podobný, ale dávají smysl a některý jsou úplně jiný.

A taky se to hraje milionkrát hůř
Mě osobně to nevadí, ale je tu topič přímo s Remakem. Jmenuje se nachlup stejně. :D

Jinak po zahrání dema zvažuji totéž. Láká mě to 100% dokončit víc než Sekiro, které jsem si původně předsevzal. A čím víc bonusů, kampaní a vedlejších módů tím líp. Vycucnu to jak citron! :D
@HolyMeatball (13.08.2015 14:42): Doufám, že je to ten hnusný pokus o naroubování RE5 do RE2, který CAPCOM zatrhl. I když je možné, že jich bylo víc. Nejpovedenější, co jsem zatím viděl byl RE2 v myslím Unreal engine (?) - převedení původní hry do nové grafiky, v podstatě (pochopitelně ne moc odladěné, vzhledem k tomu, že šlo o práci jednoho člověka).
Dúfam, že sa Capcom pochlapí a neskôr skompletizuje sériu remasterov aj trojkou. Záujem fanúšikov určite bude. :)
@deliqnt (12.08.2015 17:16): Prima, pokud to bude na úrovni RE Remake (ponechané mechanismy, zlepšení visuální stránky, přidání obsahu a ideálně přidání těžké obtížnosti - RE2 byl asi nejlehčí ze všech RE her), tak výborná zpráva.

@SilentWolf (12.08.2015 19:40): Původní RE jsou dost odlišné, RE4 (přes všechny kvality) zavedla trochu jiný žánr - primárně akci a jen krátkodobé plánování a optimalizaci a striktně lineární hratelnost, předchozí díly dávaly hráči extrémní volnost v rozhodování a přizpůsobení si hry.
A teda bude to remake jako opravdu remake? Nebo jen remaster? Jestli to dělají od píky znovu nebo jen zvýší rozlišení.
@Maximus (24.02.2015 13:19): Snad se dočkáme, ale je třeba mít na paměti, že RE dělali z remaku pro Gamecube, tady by museli udělat celou hru v podstatě znova. Dvojka mě jako jediná minula, nesehnal jsem ji tenkrát na PS 1, takže bych ji bral všemi deseti, zatím zůstávám v očekávání :)
Pre všetkých fanúšikov Resident Evil série a špeciálne fanúšikov RE2. Je tu šanca na HD remake - po úspechu prerobenej jednotky by som sa riadne čudoval, keby práve RE2, čo je podľa veľkej vačšiny hráčskej komunity najlepší diel, nakoniec HD remake nedostal :)

PCGN: Finally, and I'm sure I'm the first person to ask you this, but everyone has responded really well to the HD rerelease of Resident Evil Remake – are there plans to continue the series of HD remakes?

Michiteru Okabe: Hmm, well which one do you want? I'll do my best to make sure it gets made.

PCGN: Oh right, well, Resident Evil 2 please.

Michiteru Okabe: Alright. I'll see if I can get that through.
@CJ (11.08.2012 16:17): Na XP sa dá rozbehať v bez pohode, akurát je potrebné kvôli savom nastaviť kompatibilitu všetkých exe súborov s WIN95. Možno ešte niečo ale to si už presne nepämatám.
Dá sa dvojka nejako rozbehnúť pod Win 7? Mne sa ju nepodarilo rozbehnúť ani na XP-čku, ale rád by som si ju po fakt dlhej dobe zahral. Pamätám si, keď som vedel dohrať scenár za Leon-a za 2 dni. :D
Kvasa. skvelej koment, ale ta kvalita dalsich dilu zas o tolik nesla :) ja mam treba radsi trojku a dvojku mam na druhem miste :) a ctyrka take neni spatna....spis od petky to slo dolu :) juj ted jsem si vzpomnel na resident evil survivor, ktery vysel jen pro PSX :D ten je asi nejstrasidelnejsi, jelikoz je z prvni osoby :D
Počítám, že v nejbližší budoucnosti si dám tuto sérii celou od znova. A přesně jak píše Garret, Claire Redfield a Leon S. Kennedy:-D
Aha, špatně napsané - RE2 nemá chybu a je tak špičkou žánru - a tak nemá žádný zápor (pravděpodobně, hrál jsem jen ještě SH2).

Napiš ViRusi také něco, osobitější komentáře, kdy má autor větší vztah k dané hře jsou zpravidla mnohem lepší než ty náhodných kolemjdoucích :)
Drolin: dobrej koment, pro mě znamená trošičku víc 8-), ale to je věkem a díky začátkům PSX a her, když jsme v pěti lidech seděli kolem jedné konzole bez memory karty a přes celou noc jsme ji na jeden zátah dohráli, k tomu u kámoše, který měl záchod v podobné prosklené chodbě jako je ve hře. Jen jediné, co tím myslíš, mínus: ve svém žánru špička?
Z thepiratebay.org:

"For all you people having troubles loading saved games!
I had the same problem (save name not appearing, only showing a Leon00 waiting room file) but after having looked around the internet quite a bit, I finally got it to work. This is what you must do:

-1- Download and install:
Download, mount and then install BOTH cds to "C:\Resident Evil 2". Full install!
- IMPORTANT - you must! name the folder Resident Evil 2 and it must be placed directly under C:\ I have tried a lot of different fodler names and this is the only one working for me!

-2- Set compatibility mode for Windows 95:
Right click then choose "explore"
on cd 1, locate the file RESEDENTEVIL2 (the eye icon) and right click on it. Choose "preferences" and then click the compatibility tab.
Then click "Run in compatibility mode for" and selected "Windows 95" Click "execute/ok"

You must do this compatibility modification on a total of 4! different files:
- RESIDENTEVIL2 x 2 (located in for example E:\ and F:\) One cd for Claire and one for Leon!

- On each cd there is then one more file (located in the folder "REGIST") which you must also change compatibility for.
These file names are: CLAIREP and LEONP.

-3- Changing save game folder:
Enter the game launch screen and change the SAVE GAME FOLDER to C:\Resident Evil 2.
You will get a couple of error messages, but just click past them and you will be fine eventually.

-4- Create a shortcut on your desktop:
Right click and drag the file CLAIREP(in my case as I wanted to play as Claire first) located in REGIST folder on cd1 to your desktop and then choose: "create shortcut here". make sure that the shortcut has the correct compatibility settings! (it should have by default)

-5- Launch game and have fun!


Notes: I tried lots of different set-ups recommended by people on different forums on the net and finally got it to work by following these above instructions.
I hope it will help you too!

Good luck!

- Apan"
Se zvukem problémy nemám. Ona ta hra jakože jede. Průser je, že kurví savy (např. hraju za Claire, ale uloží se mi to jako Leon a sem nahranej) a sem tam spadne, takže je nemožné ji dohrát.