@Cobot (29.01.2020 14:16): Jsou to spíš challenge, které jsou téměř bez příběhu. Koknul jsem na youtube a dle všeho jsem naprosto o nic nepříšel. Kvůli takovým challengím jsem hru nehrál
@Cobot (29.01.2020 14:16): Ona mi ten zážitok ta správa vlastne ani nepokazila, lebo som si to prečítal dlho potom, ako som sa presvedčil na vlastnej koži, ako to je. V podstate som chcel vedieť, či nie je nejaký spôsob, ako ho odrbať (uvedomoval som si, že toto je presne ten nepriateľ, ktorého v tej časti nezabijem) v zmysle, že sa niekam prepadne alebo na základe niečoho ma prestane prenasledovať.

Čiže po dohraní mi sama hra ponúkne rovno hrať za Claire?
@Tulareanus (29.01.2020 13:59): Podle mě ses ptát neměl a kazíš si to. Já RE2 v originálu neznal a hrál poprvé až tenhle remake. A z Tyranta jsem byl taky ze začátku vyplesklej. To že sis nechal prozradit jak to s nim je ti akorád kazí napětí. Prostě hraj a neptej se.

Jediný co stojí za radu je, že po skončení hry za Leona pokračuj hned tím co ti hra nabídne ať to nepoděláš jako já a nedáš New Game za Claire z menu hry.

btw: hrály jste ty přídavný mise? Co na ně říkáte?
Dík za odpovede. Ešte som to v noci zistil, keďže som hral ďalej. Ale bol to taký trumf od hry - v momente, keď som mal pocit, že mám už fakt prehľad a "kontrolu" nad stanicou, hra toto na mňa vybalila v štýle "no you don't". :D

A inak hrám za Leona. Ale plánujem následne priechod za Claire.

Ale dávno sa mi nestalo, že ma hra tak chytila od začiatku a prikovala k monitoru na toľko hodín. Zvyčajne ak aj nejakú zaujímavú hru zapnem, po 2-3 hodinách vypínam a pokračujem zas inokedy. Ale tu som včera nahral cca 7 hodín v kuse. A S rank teda určite nebude, hrám to prvý raz a bez návodu a snažím sa pobrať a otvoriť úplne všetko a párkrát sa mi stalo, že som si nejaký detail nevšimol a musel som sa vracať (napr. že reťaz je na dverách, ktorú viem dať dole).
@Cobot (29.01.2020 12:13): On obecně pokud dostane dost damage z jakékoli zbraně, tak si na chvíli dřepne a odpočívá.

To by se ale mělo dělat fakt jen v nejkrajnější nouzi, drtivou většinou jde nějak oběhnout. Rozhodně bych na něj neplýtval čímkoli s granátometem. Vlastně používání granátometu v jakémkoli bodě hry kromě úplného závěru je uplné zpovykané plýtvání :))
Jinak mě překvapilo, že když Tyranta sejmete třikrát granátomětem tak vytuhne a na čas je od něj klid
@Tulareanus (28.01.2020 23:47): Pronásleduje tě v celé nadzemní části policejní stanice a to do momentu než opustíš stanici.

Což může někdy trvat jak píše Bingman, když hru hraješ tak abys dostal S rank, tak to může trvat necelých pět minut :)) A to pak určitě zkus, je to zábava!
Bože, tá hra je tak dobrá, že som ešte nevečeral (chcel som pred cca troma hodinami) a neviem kedy a či pôjdem spať. T_T

Btw: odkedy som zahasil horiacu helikoptéru, ma bude ten golem v baloňáku dokedy prenasledovať? Je to trošku hardcore stalker. :X
Nejvetsi puzzle hry: Jak se mam plizit kolem lickeru kdyz mam za patami Dolpha Lundgrena. :P
@Cobot (16.12.2019 11:40): Můžeš klidně dojet Claire A a pak jet Leon B :) a pak už ti zbude jen dohrát Claire B. Zas to není tak, že by to byly uplně odlišné scénáře, nehrozí že bys spustil jako poslední Claire B a dělal COŽE!
@Cobot (16.12.2019 11:18): První průchod hrou je vždy označen písmenem A. Dohrání Leon A (tvá uplně první hra za Leona) ti odemkne Claire B, což je průchod za Claire, který by se měl hrát po Leon A, aby ti to tak nějak narativně dávalo smysl.
Hra za Claire A je samozřejmě jiná než Leon A a tak ti její dokončení otevře Leon B.

Přemýšlej o tom jako o zipu. Leon A následuje Claire B a Claire A následuje Leon B. Ty sécnáře jsou prostě trochu jiné a takhle je označeno jak k sobě patří. A až B ti vždy dá "opravdový konec".
@Cobot (16.12.2019 11:18): 2nd run za Claire je presne to čo si si mal dať, pretože dopĺňa pôvodný príbeh z perspektívy druhej hrateľnej postavy. Takto vlastne hráš znova to isté a mimo iné ti ujde aj skutočný koniec, ku ktorému sa dostaneš iba po absolvovaní 2nd runu za druhú postavu.
Snad první hra v životě co jsem hned po dohární rozjel znovu. Ćumim. I když tam nějaký nedosttky jsou, tak celkově super hra. Druhej průchod za Claire je už brnkačka, ale nové lokace a trochu i děj jsou příjemným překvapením. Zbraně má Claire horší.

Jen jsem moc nepochopil co je ten druhý scénář (za Claire) co mi hra nabídla po dohrání hry s Leonem? Já ho zatim ignoruju a dal jsem normální novou hru za Claire. To je ještě něco jinýho?

Jak už jsem si to našel. Zajímavé: The New Game "2nd Run" in Resident Evil 2 you will unlock when the story is completed by one of the heroes: you will always unlock the "second approach" for the other hero (i.e. if you complete the story as Leon, you will unlock the 2nd Run for Claire and vice versa). In the "second approach" the difficulty level of the game increases significantly: you can still choose from three difficulty levels, but the base level of the game is already increased. The changes in this mode:

The beginning of the game - some threads are changed, some omitted - thanks to that you start the right adventure faster.
The general outline of the plot remains unchanged, just like the locations visited;
Some puzzles are modified - codes and ciphers remain unchanged, but puzzles (e.g. voltage regulation, liquid overflow in the Socket or chess in the Canals) are a bit more difficult.
The hero receives a different starting weapon.
The layout of objects on the map is slightly modified (secrets are easier to access to unlock upgrades and new weapons faster).
From the beginning of the game at the Post, you are followed by the Tyrant.
You will find much less ammunition and remedies on the map - save ammunition to fight against bosses.
Completion of the mode of the new game "2nd Run" unlocks: the real ending of the game, new mode Fourth Survivor (4th Survivor).

Toho obsahu navíc je ve hře celkově dost. Jsou tam i nějaké side mise co jsme koukal. hra toho nabízí fakt dost. Fakt mě čím dál více nebaví openworldy a hry kde můžu dělat milion věcí. Tyhle příběhovky se začátke a koncem mi seděj daleko víc.
Musim říct, že mě to fakt chytlo. Původní hrou jsem nepolíbenej a tak mě dost baví i příběh. Včera jsem měl dost nervy z toho Tyranta. Fuj. I když nakonec tak vostrej není, tak to jak za váma furt chod..í.

Jen jsem to rozehrál na TV z kompu a to střílení gamedem není ono. Teda jako jde to, ale zkusil jsem to chvilu s myší a ten požitek ze střelby je fakt výrazně lepší. Nábojů mám furt málo a jak chcípám tak mi hra nabízí snížení obtížnosti což jako fakt nee.

Mimochodem mě překvapilo, že po připojení k TV mi to v nastavění grafiky nabízelo několik modů zobrazení od 24Hz až po tuším 60Hz. jen taková pro mě zajímavost co jsem ještě nikde neviděl.
@Korbitch (19.09.2019 17:54): Jestli si dobře pamatuju, tak obojí. Jednak se ti odemkla druhá postava s trochu jiným průběhem (i když většina lokací je stejná, jen se tam děje jiný příběh) a pak druhý průchod za stejnou postavu bude taky jiný. Ovšem mam pocit, že tam akorát chybí intro a máš přístup k nějakým zbraním od začátku. Možná to upřesní líp někdo jiný, už je to 9 měsíců co jsem to hrál.
No, takže první průchod za 10.5 hodiny. Na konci mi to hodilo hlášku, že se otevřel druhý scénář a průběh hry a konec je odlišný. Že to bude za každou postavu trochu jiný je mi jasný. Myslí tím tohle, nebo že druhý průchod za stejnou postavu teď bude jiný?
No konečně. Je to pořád solidní, ale nějak se to táhlo. Asi už jsem z residentů vyrostl, zase mě to místy trochu nudilo (hlavně kanály, ale NEST taky nebyla kdovíjaká hitparáda). Čtyřka u mne sérii stále vede. Ale už mě neba takový to zabiju bosse a o půl hodiny později s ním bojuju znova, a to pětkrát dokola. Ten second run asi zkouknu na youtube (resp cutscény), nemám chuť to jet znovu.
@HolyMeatball (18.03.2019 23:13): Mě se hodně líbila ta myšlenka hrát i za postavy, které v hlavní dějové lince potkáš, takový to "co se stalo s tím a tím". Ale to zpracování nic moc, no :/ taky bych radši příběh než challange.
@SimonEndt (18.03.2019 22:58): Jojo, některé ty dlc sošky jsou pěkně lišácky schované. A je jich celkem 10. :)

A souhlasím, zatím je ta dlc stránka dosti bídná, furt doufám, že bude i něco příběhově relevantního. A ideálně s jinou odměnou za splnění, než hardcore bukkake tofu >_>
@HolyMeatball (18.03.2019 20:45): Wow, ani jsem nečekal takový rozbor. Lore Explorer jsem dal taky až na počtvrtý, paradoxně mi chyběl jeden spis hned u vláčku, kde bych normálně čekal, že jsem ho už určitě četl. O Got'Em jsem se snažil pokaždý, ale ne a ne je zatím najít, chybí mi tuším dva :)) Ty DLC mě osobně nějak nezaujaly. Projetý to mám, ale achievy jsem tam neřešil no ... Každopádně spoustu z achievu mám spíše štěstím :D No, mam se ještě na co těšit. Díky :)
@SimonEndt (18.03.2019 18:57): Mno dost dlouho jsem si lámal hlavu nad Lore Explorer (přečti všechny soubory), bo mi tam hrozně dlouho svítilo 56/58, a už jsem byl fakt zoufalej, protože jsem žádnej novej nemohl najít, a pomalu jsem se mentálně připravoval na to, že budu muset sepsat seznam těch, které mám, a srovnat je někde na netu s kompletním seznamem. Pak jsem si ale zaplaťsatan uvědomil, že jsem v tu chvíli vlastně ještě pořádně nehrál Cléřino Bé, a že asi budou tam. A vskutku. :)

Nekrátkou chvíli jsem taky hrál jen na jednu zbraň, páč jsem si satanvíproč vzal do hlavy, že za dohrání jen se začáteční (byť vyupgradovanou) gunou taky ačív je. Není. >_>

Got 'Em slušně zlobil, protože si v podstatě žádal dohrání všech těch dlc chujáren, nicméně jedna z nich (No Time to Mourn) se mi stráááášně ráda bugovala (týpek neochotnej vlézt na žebřík, dveře neochotné se otevřít, atd.). Ale vytříbřilo se.

Hádankově určitě kralujou Treasure Hunter (to jsem hledal fakt dlouho), One Slick Super Spy (madafaka T nikde není otravnější), a Young Escapee, bo ta je vyloženě o štěstí, a já fakt štěstí neměl. Jaksi zaobaleně kolem a kolem bych ale za nejtěžší asi označil ty dva ačívy, které jsou za S ranky, páč tam už to věru je jen o opakovaném procházení hrou a pamatování si, kde kdy zhruba kterej zombajs vystrčí rozkládající se růžky. :)
@SimonEndt (17.03.2019 10:57): S trochou cviku a správným vercajkem se dá vyhnout vesměs všemu, takže pak healy ani nejsou třeba. Snad jen Béčka na hardcore, a konkrétně pak finální podoba madafaka T, kterej fakt má pár dosti debilních útoků v rámci bojové arény, je až směšný o kolik lehčí ten Cléřin poslední boss je, můžou trochu potrápit. Naštěstí ten ačív na healing a bednu aspol. nehledí na to, jaká obtížnost a scenário se jede. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A už jsem chtěl psát, jak největší bizáro hárdkór je beztak ačív za dohrání bez jediného uložení hry, ale pak jsem si uvědomil, že ten je vlastně jen v ingejm rekordech, nikoliv steamovských trofejích.
@HolyMeatball (17.03.2019 10:10): Jo, je to hodně nefér :D Jo koukal jsem, že to je nějak do 4 minut tuším. Ale jsou tam takový achievementy, co by mě ani nenapadly plnit, jako např. za Adu nepoužít vůbec zbraň. A pak takový hardcore jako neotevřít nikdy bednu, nikdy nepoužít heal atd., to je docela masakr :D
@SimonEndt (17.03.2019 08:32): tofu Survivor je legitimně ta nejdebilnejsi, nejdebilneji těžká, těžce neferová pekelnírna, jakou jsem se ve hře kdy pokoušel zdolat. A kdoví, třeba se jednou podaří. :'D

Leonovo B již pokořeno, nyní už smrdím v kanálech Cléřinych Béček. Jeden z chybějících ačívů jest dostatečně rychle zamordovat jejího fajnl bossáka, tak snad!
Tož jsem dal Leonovo A na normal, Cléřino A na hardcore, následně spýdrannerské repete na ňáký ty ačívy a eSka, dokonce bez použití stash (a ještě něco se mi tam povedlo), tak se cítím nabušeně a maximálně ready na hardcore Leonovo B...a kundapičapličkyshovnem je to drsnější rozdíl, než jsem čekal. :((

Mno ale poddá se to, chybí mi už jen 11 ačívů a první (a možná poslední) letošní výzva bude zamnou. Docela mě překvapuje, jak mě to furt baví, asi se něco fakt povedlo.
Musím ale říct že ze zvuku kroků pana X budu mít určitě nejeden zlý sen. :D Vidím zombíka, nemám ho jak obejít, tak mu dám headku a už slyším dusot... :D

Vím, že na to je dobrý MAC, ale kdo by se s tím flusátkem furt tahal..
@Bodkin (16.02.2019 21:17): :-D dobrý překlep, nicméně ačkoliv to nejsou nápoje ale prášek, tak mám v tomto průchodu narozdíl od A akutní nedostatek léčiv. A do souboje s 1. bossem jsem šel s 2 náboji a v červeném stavu bez léčiv. Aspoň jsem se utvrdil v tom že jde zabít municí v té jeho boss room.
Tyjo. Ten samopal v Claire B je dobrý asi jenom na získání mylného pocitu, že máte konečně docela dost nápojů.
Dnes do hry přibily zdarma tři DLC rozšiřující příběh. Ještě jsem nezkoušel, ale co jsem četl, tak se jedná spíše o takové challange.