Tož s těma ačívama tu bude prdel - dohrej hru, aniž bys ušel víc než 14 000 kroků, nepoužij jediné léčivo, nepoužij stash...tak do konce roku mám o zábavu postaráno. C:
@Bodkin (10.02.2019 12:43): přesně tak; jak myslíš/když myslíš; - viz jak jsem psal předtím; a ten trapnej prodlouženej závěr jsem prostě zkouknul na YT abych viděl o co jsem přišel. A také jsem si zjistil jak otevřít tu skříňku v těch sprchách - protože ta se mi ani na druhé hraní nepodařila otevřít - přehlíd jsem ten nápis, kde je napsaný ten kód - je na nějaké bílé tabuly napsanej
@SilentWolf (10.02.2019 13:28): Údajně je jedno, kam střílíš, akorát do hlavy máš možnost zasadit kritický zásah a udělat z ní fašírku.

@Bodkin (10.02.2019 15:07): Taky jsem vždycky střílel do hlavy, ale co jsem koukal, tak do nohy prý stačí asi 2-3 rány než zombík padne a pak se z něj stane lehkej terč + lze snadno obojít, tak možná proto. Ale ten nůž je bomba, navíc jsem koukal, že s ním lidi zabijí i bosse :D
@SilentWolf (10.02.2019 13:28): Imo jen procento. Spíše mě fascinují lidi, kteří je střílí do kolen a ne do hlavy. To mi příjde jako naprostý nesmysl.

Nejlepší je získat nekonečný nůž a pak každého zombu na zemi rozšmelcovat. Uříznuté nohy + pár seků do zátylku je 100% metoda.

A to je taky důvod, proč pistole šetřím na bossy a normální zmrdy je ideální vypínat brokovnicí, tam je ta pravděpodobnost 1 shot 1 kill o dost větší.

Ale za Claire tohle zrovna moc nefunguje...
@SimonEndt (10.02.2019 11:05): odolnost zombíků generuje, jak já říkám, "ALT + F4" momenty. Zejména teda na tu obtížnost, kde jsem počítal každý náboj. :D ještě že jsem hrál na gamepadu tak daleko od ALT+F4 kláves jak jen šlo.

Zajímalo by mě, jak to ale funguje. Jestli je odolnost zombíků nějak random, nebo jestli mají hromadu zásahových zón v hlavě s odlišným poškozením. Na jednu stranu to občas frustruje ale na tu druhou... je to fajn. Člověk nikdy neví kdo do sebe vstřebá celý nasyslený inventář. :D
@BINGMAN (08.02.2019 21:00): Tak se omlouvám, právě jsem rozehrál další run a přibyla mi nová zraň do inventáře. Koukal jsem na net a je to právě za ten S rank průběh. Prý za každou postavu, když dohraješ hru na různou obtížnost, tak při S ranku dostaneš pokaždé jinou zbraň do dalšího průchodu.
@BINGMAN (08.02.2019 21:00): Prakticky je to dobré jen pro dvě věci. Jednak pro lidi, kteří si nevyčerpali chuť hrát a hledají nějaký challange a jednak za to dostaneš achievement. Jinak nic. Já RE2 dohrál už 4x, první run jsem měl taky asi za 9 hodin.
edit: Jediný, co ti ovlivní gameplay, je když rozstřílíš všechny sošky mývalů. Dá ti to nezničitelný nůž.
@BINGMAN (08.02.2019 21:00): já na takovéto výzvy kašlu, hlavně u takovýchto atmosferických her (v Silent Hillu je něco podobného), teď to hraju znova a asi jen 4 hodiny čistého herního času mi trvalo dostat se za prvního bosse.
@SimonEndt (08.02.2019 20:19): má to hodnocení btw nějaký vliv na obsah, tj. dostaneš něco za to navíc, nebo to slouží jen pro dobrý pocit? U podobných her, které jsou zaměřené na příběh, nemám rad tyto "kompetitivní" prvky, které mě do něčeho tlačí, tak doufám, že za tím není schovaný content.
Tak se mi podařilo dát Sko, 3 hodiny :)) ale teda ten speedrun za hodinu, to je jiná liga :D
Tak jsem to dal A i za Leona, Sko mi uteklo o 15 minut (zase tak moc jsem se nesnažil, prolezl jsem všechno). Chyběla mi tam .45 jeho B runu ale ten nezničitelný nůž je fakt bezva.

@Garret (03.02.2019 22:33): Já si tu hudbu z toho nějak nevybavuju, takže asi odvádí dobrou práci.
@Garret (03.02.2019 22:33): jaká hudba - vždyť ta hrála přeci jenom u soubojů s těmi bossy a byla naprosto boží, případně ještě hrála při tom jak tě naháněl paňác Já jsem si vychutnával tu hororovou atmosféru, postupoval jsem pomalu a obezřetně kolem mrtvol jsem raději chodil obloukem a několikrát se ujišťoval že jsou opravdu mrtvé to si takhle sejmu nějakou ženskou a ona mě pak v zápětí zase čapne za nohu a sápe se na mě, jo toho šerifonegrozombíka - tomu jsem ustřelil hlavu těsně přede mnou - ta hlava se mu rozprskla a ta jeho mrtvola se svalila na mě - uniforma celá od krve, napřed jsem ho tam nechával ale když tam přiběh ten panák tak jsem ho chtě nechtě musel sejmout aby mi tam nepřekážel
@RXQ79rudax (03.02.2019 11:19): u tebe bych čekal, že to budeš hrát spíše za ženskou :-) každopádně si přeci můžeš tu hru pustit jako new game za Claire a máš to fresh od začátku, i s úvodem na benzince.

ach ta hudba... ještě že jsem ji měl vypnutou. jsem jediný, kdo to hrál bez hudby? dost mě to rušilo...
1) Ten nekonečný nůž je docela easymode, žádný zombie vás už nepřekvapí.
2) Je snadný ten nůž ztratit (když ho vrazíte do oka někomu, který následně padne do hluboké strže)

@RXQ79rudax (03.02.2019 11:19): Nebuď kokot a hrej za Claire, je lepší než Leon. (A i second run za Claire ti otevře second run Leona)
- dohráno za Leona - ti finální bossové mi každej taky zabral aspoň dvě hodiny - než jsem přišel jak na to.

finální souboje:
odkaz 1
odkaz 2

závěrečný souboj

získané hodnocení po dohrání hry
- čistý herní čas 12 hodin 44 minut, skutečný herní čas asi dvakrát více.
---
v následujících dnech si to zopáknu - ty sejvy na tu hardcore obtížnost mi vystačili tak akorát - když jsem s nimi šetřil hned od začátku - první sejv jsem použil těsně před: odpálením té nálože - kdy se tam objeví hned pak ten lízač jo a nejhorší je když se sejdou naráz ten "kovovej" panák a lízač
---
docela mě štve, že mě hra nutní hrát za tu slípku, abych získal druhý-běh za Leona, no tak se asi spokojím jen s tím first-runem za Leona. četl jsem, že v tom druhém běhu vás ten obří panák pronásleduje hned, co vlezete do té policejní stanice
Tak dohráno. Ten ocas s kloboučkem mě taky děsně štval :)) Ale výborná atmosféra, to se musí nechat.
@SilentWolf (31.01.2019 05:13): a to jsem měl strach, že hru za 15 stovek budu mít během pár dnů dohranou, když to tady někteří stihly dohrát během dvou dnů. Takhle to vypadá ještě na několik desítek hodin hraní, než se mi podaří dohrát tu kampaň za Leona - budu si ty části muset několikrát zopakovat a naučit se přesně postup. Zatím si jdu od toho odpočinou zase k RDR 2 - momentálně tam chytám legendární ryby a další zvířata.
no tak nic - jsem v hajzlu - po tom souboji s tím bossem, už tam jde opravdu do tuhého a už nenalézám žádná ukládadla pro ten psací stroj - sejmul mě ten slizoun když jsem vyběh ze dveří už do prozkoumané oblasti a vůbec jsem ho tam nečekal (samozřejmě předtím mě ještě rozkousali ti psi a nějací zombící, než se mi vůbec podařilo dostat takhle daleko) - takže, budu muset začít úplně od znova a s tím ukládáním a vůbec vším absolutně šetřit.

- tohle bude ještě na dlouho
já se zatím držím na tu hardcore obtížnost - i když některé části jsem musel opakovat protože jsem si třeba vypletval zbytečně sejvy a pak jsem narazil na těžkou část, ale nemohl jsem si to před ní uložit. Momentálně se zatím marně snažím porazit prvního bose.
Vrátím se ještě na stanici z laboratoří (Leon)? Jinak jsem tam toho asi dost minul.. :D
Hustý. Zabil jsem si mého prvního zombíka. Hraju to s japonským dabingem. A ovládání super - díky té ps4 klávesnici a myši - skoro jako na PC. Moje poslední zkušenost se zombíky (když nepočítám the typing of the dead) byla s Dead Islandem - ale to mi stačilo hrát jen pár minut a pak jsem ten odpad hned smáznul z disku.
@Bodkin (29.01.2019 13:42): Časový limit s tím, že zabíjením nepřátel urvat co největší skóre, co-op, proběhnutí custom levelů co nejrychleji apod...prostě by nějaký mix mezi mercenaries a raid byl super.

A mám jen pocit, že něco takového asi přibyde.