demo je luxusní. takhle pěkně se mi do zombíků snad ještě nestřílelo :-)
Pokud má člověk dostatečně dobrej PC a nevadí mu u toho sedět na židli, tak za mě jasný PC. Pokud má někdo dobrou televizi, slabší pc a radši hraje z gauče, tak taky není co řešit.
@SilentWolf (13.01.2019 09:56): Spíš ti budou razantně dropovat framy, protože grafika bude nejdřív muset vymazat z paměti věci co nepotřebuje a nahrát nová data. Ten problém s nedostatkem paměti, kdy vyskočila hláška "Nedostatek VRAM" a hra spadla, to je už celkem vyřešený.
Jinak mi zajímavé přijde to nastavování grafiky - nejprve jsem se bál, že mi to dole ukazuje tu paměť grafiky do červených čísel. Ale i na své GTX 970 jsem nastavil nejvyšší hodnotu textur 8GB (nebo6? teď nevím co tam bylo). V celkovém čísle jsem se dostal až někde na 8-9GB. Čekal jsem, že to nějak spadne nebo tak ale šlo to v pohodě a FPS jen občas spadlo ke 30-40. Když jsem ale snížil stíny z ultra na high, tak jsem problémy už neměl a jelo to 60 fps po celou dobu hry.

K čemu je ta výstraha ohledně paměti? Grafiku mám konkrétně tuhle https://www.czc.cz/asus-strix-gtx970-dc2-4gd5-4gb-gddr5/175015/produkt

Mám to chápat tak, že pokud toho na obrazovce bude víc, může se stát, že hra nebude mít ty textury kam ukládat a hra spadne?
Tak na druhý pokus taky dohráno. 15 minut. Vtipné je, že jsem byl i na tom PS4 u konce, stačilo se jen vrátit do haly, kde jsem nešel, protože jsem myslel, že tím zabiju zbytečně čas, a ono tam demo končí.

A otestoval jsem i brokovnici a teda.. :D Nejhorší je, že ti nepřátelé vypadají dost reálně a asi se ani neopakují.. tak se v tom jejich zabíjení zrovna nevyžívám. Už to působí prostě až moc realisticky.

A teda ta grafika na PC.. pro potřeby horroru odehrávajícího se uvnitř budov si nedokážu představit, jak by mohla být ještě lepší.
@Bellerofontes (12.01.2019 15:43): Zbytecne se v tom vrtas, pritom vis jak to myslim :)
Zbytecne to skatulkujes, to jestli je neco fan servis nebo neni je jedno. Proste v japonsku to je a na zapade to je cenzurovany. To ze japonci primou nahotu a sex ve hrach pruderne cenzuruji a vlastne ani nedelaji vim. Ale umi to vynahradit jinak, vecma co na zapade cenzura tvrde skrta. Proto pisu ze jsou v tomhle smeru vic uvolneni, je jedno co konkretne to zobrazuje, jestli to je fan servis nebo neni, je to porad stejne hriste.
@SilentWolf (12.01.2019 15:47): Vlku. To, co Japonci tvoří, je běžné ve většině koutů světa. Jediný rozdíl je v tom, že oni mají rozšířenější sortiment, který je přístupnější pro užší skupinku labužníků. Jinak je to všechno vanilka pro citlivé muže či dívky :)

Mimochodem, k té cenzored brutalitě. Není v Japonsku ta hra 15+? Protože COD WW2 taky byla v tomto ohledu silně cenzurována.
@Charllize (12.01.2019 14:06): ty píšeš o přirozené nahotě ve sprše, to co Japonci (často) tvoří ale nemá s přirozenou nahotou moc společného.

Každopádně chápu to o té brutalitě. Jen mě překvapilo, že tvůrci cenzurují u sebe doma. Ale tak hádám že to není první případ. Jen je to první, na který jsem narazil. Proti samotné cenzuře nemám nic, jen mi to přijde zvláštní že tvůrci musejí hru upravit pro jejich domácí trh.
@Charllize (12.01.2019 14:06): Odkud ale bereš tu nahotu a sex? Jedna věc je objektivizace ženského těla a fan service, což by byl záběr na Claire ve sprše, druhá otevřený přístup k zobrazování sexuality. Připadá mi, že platí první, to druhé nikoliv. Nahota totiž podléhá v Japonsku tvrdé cenzuře, ostřejší nebo vystřižený obsah je doménou právě až západní verze.
@SilentWolf (12.01.2019 08:40): Ja myslel spis hry. Vzdycky mi prislo ze nasili, krev a tak v jejich hrach nikdy nebylo nijak vyrazna, asi by se nejake vyjimky nasli, ale obecne mi prijde ze ne. Treba Dark Souls ktera si o krvave vyjevy na kazdem rohu skoro rika to moc nema. Zapadni hry jsou mnohem vic gore, jak tomu rikas, takze by mozna drsnejsi verze RE2 davala smysl. Ale vsadim se ze kdyby tam byla scena s Claire ve sprse tak neuvdime nic a japonci skoro vsechno:)

Ja za tim vidim logicke uvazovani, nahota a sex je lidska prirozenost a nasili by asi byt nemelo, japonci se toho ve hrach drzi. Nevim proc je tady u nas vsechno vzdycky naopak:)
@SilentWolf (12.01.2019 08:40): Už název CAT III napovídá, že pochází z Hong Kongu.

Japonská produkce je ale určitě zajímavá tím, že skutečně nešetří násilím ani nahotou, které ale vzápětí cenzuruje. Důvodem je podle mě snaha o export, různé způsoby distribuce, přístupnost, zacílení na určité publikum, samozřejmě kulturní odlišnost.
@Charllize (11.01.2019 22:02): vždyť od nich sem tečou ty CAT III horrory. :-D

@pajmič (12.01.2019 00:14): jo, v jednom z nich jsem právě utopil nůž. Pak mi došly náboje a demo končilo tak jsem neměl.moc chuť tam pobíhat splašeně. Ten časovač tomu nesluší, pak to hraješ na speedrun a to není ono. Jak budu zkoušet tu PC verzi dnes tak se budu spíš kochat tím co jsem.jednou prošel. Rychlejší být nechci.
Původně jsem ani nechtěl se o to zajímat (remaky jedničky a 0 jsou strašný), ale to demo mě skoro nahlodalo.

Ale jediné RE co jsem dohrál byla 4, Rev1 a Rev2. Ten zbytek - 0, 1, 2, 5 a 6 jsem jen začal a nikdy se nedostal ze začátku jednotlivých her.
Jediná věc, co mě vadila a kterou jsem nepochopil, jsou "nesmrtelný" zambís. Narazil jsem na dva, z jejiž xichtů jsem udělal ementál a přesto pořád vstávali.
Odehrál jsem demo, bude to dobrý, PC verze jak víno, ale..je to prostě Resi. Nic novýho. Což je asi dobře, ale pro mě je to tak do humblu.
@SilentWolf (11.01.2019 21:54): protoze tam jsou rozumne uvazujici lide. Nasili, zabijeni, krev tam ma svoje meze a lechtive veci tam maji pomerne volnejsi. Na zapade muzes nekomu rozkopat hlavu na kasi az mozek caka na vsechny strany ale nedej boze aby nekde byla videt bradavka nebo kousek zadku, to je hned ohen na strese. Jiny kraj jiny mrav:)

japonsky sexualni kontent ve hrach se cenzuruje na zapade uplne bezne. U RE 2 meli zrejme pocit ze pro ty krvelacne bestie ze zapadu by to bylo malo, tak pritvrdily:)

japonsky hry casto nemaji krev a nasili vubec, moc si tam na to nepotrpi. Zato na zapade, koneckoncu treba jeden z nejstahovanejsich modu do Skyrimu nejsou kupodivu nahaty zensky ale realisticky vypadajici cakance krve..lol
@Charllize (11.01.2019 19:41): No trochu mě naštvalo, že nebyl pořád žádný bonus a najednou jsem prošvihl steelbooky na xzone. :D to jich muselo přijít extrémně málo.

Ale tak ono by to asi dopadlo jak s tím plakátem k Red Dead 2, který asi budu vyhazovat. Takže je to možná i dobře.

A jinak kam se to hrabe na tu edici Devil May Cry 5 u které je Danteho kabát.. za 8 000 dolarů :D
@Charllize (11.01.2019 19:29): Mě víc seděl Silent Hill vždy, ale když to se sérii dopadlo tak jak dopadlo.

Každopadně ten engine fakt dělá zázraky. To gore je neuvěřitelné.

Tohle je z prozkoumávání, ale když se jedná o zombíka co jde na vás, tak věřím, že mu jde udělat podobná věc, jen není čas to zkoumat.

Kdyby tak vyšel remake Final Fantasy VII s podobnou péčí.. :D
@Charllize (11.01.2019 19:24): Asi neměla být reakce na mě. Já strašně vítám tento přístup a sedmička byla boží. Byl bych raději kdyby 5 a 6 vůbec nebyla a pohřbili to úplně a jeli buď ty remastery, nebo pokračovali v duchu sedmičky.

Kvedlat s inventářem mě nebaví v RPG, kde je milion lootu, který je vesměs nevyužitelný a pak děláte pořádek mezi 70 lektvary, které jsou prostě moc těžké. :D
@kuler91 (11.01.2019 19:19): Tak zde jde spíš o to najít 3 emblémy do mechanismu a našel jsem jen jeden, který byl poblíž. Nejednalo se tedy o to, že bych nad tím dlouho dumal, ale spíš je to demo docela bohaté na to, že vám k tomu dají jen 30 minut času.

Já jsem původní hry nehrál, můj nejoblíbenější díl je 4, šestka mě zkamala a sedmičku považuji za super. Chvíli jsem hrál Remaster 1 a pokud teda mám soudit tak dle kombinace sedmičky (která se údajně vrátila ke kořenům) a té chvilky v Remasteru se skoro vždy jedná o nějaký item management kdy kombinujete, sbíráte a bojujete s tím že to mezitím musíte ukládat do truhly, protože nemáte místo. :D

V Silent Hillu jsem dumal častěji. Ale jak říkám, dvojku jsem nikdy nehrál.
Demo hráno na PS4.

Hra vypadá neskutečně krásně. Efekt vody na zemi, tmy a odrazů z baterky... dnes už jsou hry opravdu na takové úrovni, že vás oficiální videa ani screenshoty nepřipraví na to, co uvidíte, jak hru zapnete.

Gore efekty jsou neuvěřitelné. Každá kulka zombíkovi upraví obličej a vypadá to dost realisticky, pokud ustřelíte kus čelisti, tak uvidíte zuby. V dírách v hlavě vidíte zbytky očí apod.

Leon vypadá jako správný nováček. Znám ho jen ze 4 a 6 a tady působí za tu chvíli líp než v nich. Kudos hercovi, jsem zvědav na ostatní postavy.

Nevím, zda to bylo v originále, ale je zde možnost sbírat prkna abyste mohli zadělat rozbité okna.

Nůž zůstane zabodnutý v nepříteli, pokud se ubráníte jeho grab attacku.

30 minutové demo je zřejmě obtížné dohrát, protože ač jsem ani jednou neumřel, a postupoval jsem bez jakýkoliv potíží, hlavolam jsem splnil asi z 1/3 (nalezen 1 emblém ze tří). Zkusím ještě PC verzi až bude na steamu, ale zřejmě je nutno speedrunovat. Navíc to tempo hře docela škodí a jak jsem si 3 minuty od konce otevřel novou větší místnost, vlastně jsem ani nechtěl objevovat co v ní je, protože jedno jsem si za tu dobu už ověřil - bude to neskutečná pecka, těším se na plnou hru a už jsem si to předobjednal.