Já si řek, že to dám za Claire, když demo a origo jsem začal za Leona a voni ji dali pětirannou osmatřicítku... Ke klíči do zbrojnice jsem se dostal později až po 'kritické' místnosti a když jsem tam natěšeně přiběhl pro brokovnici, tak tam byl granátomet... (což je asi dle origa správně? Nevím)

Takže pokud si to chcete udělat na začátku těžší, tak hurá s Claire.
@Bodkin (24.01.2019 14:46): To máš teda pravdu. V Last Light som sa snažil v kľúčových momentoch nikoho nezabíjať a obecne konať dobro a i tak som mal zlý koniec. Tie podmienky sú nastavené veľmi prísne. A áno, sme offtopic :)
@Paul (24.01.2019 13:38): Jednička není zářivá hvězda, ale dvojka byl imo čistý průser. Navíc ten design, kdy pomalu nesmíš nikoho zabít, abys dostal dobrý konec, většina stejných potíží, co tam přešlo z jedničky a další... Last light byl imo stejný zklamání jako poslední Wolf. Dohrál jsem to a pak z toho byl deprimovaný. Už popáté jsem to zkusil napodruhé dohrát a nepodařilo se, kdežto 33 mám jak Remake vybraný všechny ečívy. (a jsme OT, ale co už)
@Bodkin (24.01.2019 13:04): napsaný nebylo nijak úžasně, ale to ani 2033, ani STALKER hry, jejich síla je jinde a Last Light byla jako celek skvělá střílečka, lepší než např. nový wolfensteini. Ale jsem rád že u Exodus jdou víc do STALKER-like směru a otevřených venkovních lokací ripe for exploration. Navíc ingame handheld mapa vole.
@kuler91 (24.01.2019 12:02): metříčko aurora, nier automata, singularity a resi2, ikdyž jsem to neplánoval, ale dostal jsem na to chuť, asi potřebuju změnu po měsíci v řecku .)

@Bodkin (24.01.2019 12:30): u metra je imho velmi malá šance že zklame. A u mě je to naopak - čeho mám sběratelku, to je boží (FC2, New Vegas, TW 1/2/3). Jediný kde se ještě neví je KCD, od kterýho mám sběratelky dvě a pořád jsem to nehrál, tak doufám že neporušíte bezchybnej track record..
Ta metro sběratelka je lovely, jenže... vždy, když si tu sběratelku koupím, tak ta hra je zklamání, což mě sere a už je nekupuju.
@SilentWolf (24.01.2019 12:07): Ok, tak když jinak nedáš, tak já teda tu sběratelku toho Sekira teď na Xko objednal :D
Moje první sběratelka .. ale plánuju kupovat i další, docela se mi ta představa hromadění krámu líbí ... :D
Naposled jsem hrál RDR ... asi do toho půjdu, dokud nevyjde Metro, tak stejně nebude co hrát :)
Čtyřka v rámci přípravy dohraná (bude komentář), teď mi ještě zbývá dojet nedohranou 7, nějak dokončit rychle remake 1 a když zbyde čas, dát si zas znova dvojku :))
Trochu si tím posiluju hype, protože jinak už je to ke hrám těžké.
@Phoenix (16.01.2019 21:09): no abych pravdu řekl tak na myši se to dle mého hraje daleko hůř, než jen čistě na klávesnici. Ale možná je to tím, že jsem si na to zvykl při vydání (na tu klávesnici). Ta myš tam už navždy působí nepatřičně. :D

A to jsem to na klávesnici dohrál i na nejtěžší obtížnost. :D
@Malignus (16.01.2019 20:45): Ta verze RE4, která je na Steamu, má upravené ovládání tak, aby šla hrát proti původní verzi pohodlněji na myši (u původní to nešlo vůbec a fandovský patch fungoval pouze jako emulace, takže to nebylo nic moc přesněho).
@Malignus (16.01.2019 16:08): Jestli jsi u RE 4 hrál až remaster, tak ano. Původní verze byla stran ovládání dost kách (i tu jsem na klávesnici dohrál, ale s vytuněným remasterem se to srovnávat nedá).
@Cobot (16.01.2019 11:59): Ja osobne by som si kúpil aj pôvodnú dvojku aj trojku keby sa to dá kúpiť niekde za rozumný peniaz. Je to dosť problém zohnať. Možno tak cez eBay na PS1 alebo N64 a minimálne cca 50€. Ale sa mi zdá, že sa to dá kúpiť v PS store na PS3 a Vitu.
@Bodkin (16.01.2019 11:30): Pěkné.

Má smysl zprovozňovat dneska půvdní dvojku? Asi ne co? Remake bude asi ve všech ohledech lepší.

Demo se mi líbilo. Na PS4 jsme ho nedohrál. Ve hrách se prostě flákám a prozkoumávám. Ještě zkusím PC verzi jestli mi pojede.
Ja som bol najprv veľmi sklamaný, keď oznámili tento remake. Ja som veľký fanúšik pôvodných RE hier (RE1, RE2 RE3 a Zero), takže remater jednotky a zero sa mi veľmi páčil a užil som si tie hry. Dúfal som, že aj 2 a 3 budú v tomto štýle spravené. Po odohratí dema, ale musím uznať, že ten remake je spravený naozaj dobre a teším sa naň. Akurát to bude už oveľa strašidelnejšie a toho sa trochu obávam. Ja už nie som na horory. Hry moc prežívam a jediný horor, ktorý som bol schopný dohrať bol Alien: Isolation, nakoľko tá hra bola epická. A aj to som mal veľký problém (dôkaz :D). Úplne top by bolo keby sa to dá prepínať medzi remakom a remasterom. :P
Ačkoliv minimální požadavky jsou GTX760, tak já s GTX660 a Phenomem 955 mám na recommended (tzn. vše skoro na minimu, FullHD) furt přes 40 FPS (a někdy i k 60) a pořád to vypadá skvěle :-) Pro mě první zkušenost s RE a nejvíc mi to připomnělo Amnesii.