@pipboy (27.10.2018 23:23): no on se drzi ale ne moc dobre. Takze ano, souhlas. Ale treba me se pred prekazkou splasil (mozna nahoda). Ale libi se mi ze meli koule na to vykaslat se na teleportujici se kone, v to jsem ani nedoufal.

Tak uvidime jak dlouho me tyhle zdlouhavy vlastnosti rdr budou bavit, ale zatim dobry. Natahovani se pro predmety v policich me stale fascinuje.

Zatim je to takove rpg - hrajes dve hodiny a nikam se neposunes. Btw poker super, ale taky pomalej :D uvidime jak se bude chovat ai, to je vetsinou kamen urazu.
ad kun - na to kolik casto uz zbytecnych detailu do ty hry R* narval bych od kone cekal takovy ty dnesni "standardy" inteligentniho kone, jako ze drzi sam cestu, nebo ze to nenarve plnym cvalem do stromu.
@Paul (27.10.2018 23:04): jo s tim konem to bude sranda. Me prekvapilo ze tam muzu mit kuzi i mrtvolu zaroven, pak jsem ale nemohl sundat kuzi. Ale dal jsem to nezkoumal.

Ty sejvy jsou spatny, takovy Diablo II.
Teď mě to trochu nasralo. Zabil jsem s Hosea toho legendary medvěda. Mám jeho kůži na koni. Na mapě mám ikonu Trappera, tak že mu tu kůži prodám a udělám si u něj z kůže oblek. Po cestě narazím na ženskou kterou zalehl kůň. Pomůžu jí a nabídnu odvoz domů. Jenže ona na mýho koně nevleze, protože tam je ta medvědí kůže. A než jí stihnu sundat, ženská se zvedne a jde po svejch a už nereaguje na interakci. Tak dám reload autosavu, abych jí mohl pomoct znovu a lépe. Jenže po reloadu je ženská nikde, takže nevím co se s tímhle questem stalo a jestli ho vůbec budu moci udělat, a na mapě ani není ten Trapper, takže ani nevím co s tou kůží. Chjo.
@Hydr0gen (27.10.2018 22:09): :D aktivista mezi hraci videoher, ceho se jeste nedockame.

@pipboy (27.10.2018 22:40): trosicku :) ale je zajimavy ze z pohledu open world pravidel se asi nic nemeni. Svet stale ceka na hrace nez se dokocha a pak zacne plnit pribehove mise, a ostatni ficury jsou RDR hadr. Jak rikal jeden znamej pred vydanim - nebude to revoluce, ale evoluce v detailech. A tak to je. Treba fyzika kone me az vydesila jak je povedena.
@pipboy (27.10.2018 22:40): Náhodou docela "svěží" zážitek zase po nějaké době ... jedině dobře.
Utahané asi tak jako Bodkinovo KC :D

@Hydr0gen (27.10.2018 22:09): Tvoje škoda připravit se o jednu z nejlepších her posledních let ?

@SilentWolf (27.10.2018 22:07): Ovládání bylo určitě takto zamýšleno, taky to neberu jako negativum, jen pár hodin trvá, než si na to fakt člověk zvykne. GTA 5 jsem hrál na PC s K+M a od Rockstaru jinak nic jiného.

Uf, koukam ze nejsem sam, komu to prijde utahany a zbytecne prekombinovany.
@Bodkin (27.10.2018 20:24): Bodkine, co děláš tady v diskusi k tomuhle? Chceš mi říct, že sis to koupil? Podle toho, cos psal v diskusi k Zaklínačovi, bys v tomhle případě měl osobně odvést bombu do rezidencí top managementu R*. Nemá to daleko k tomu zotročení Slovenska, aby někdo udělal Bloodlines 2 (Bodkinova slova).

Jinak to, co o kultuře té firmy čte je v tomhle případě fakt nechutný. I kdybych na hry měl čas, tak si to nikdy nekoupim. Amen. Enjoy.
Já to ovládáni taky neberu jako negativum. V GTA IV bylo na pěst, ale od té doby jsem si zvyknul na ten jejich styl "ovládáte pytel písku". Tomu jedinému překliku, který se mi zatím stal dost přispělo, že jsem se zrovna zvedal z křesla, páč byl hotov tataráček na který jsem se těšil. :-D

Jinak lasuju i z koně, to je pohoda. Právě na to ovládání jsem se docela těšil. Ty animace jsou suprové a cítíte tu váhu postavy. Jen si to chce chvilku zvyknout no.
@Bodkin (27.10.2018 20:24): je to pro trpělivé :)

@kuler91 (27.10.2018 20:37): vypnuto, hud taky. Je super, že ťuknutí na šipku dolu vyvolá mapu, ale bohuže to nevyvolá gps, což je škoda. Ale jsem rád že někoho konečně napadlo, že v open world hře se ta mapa občas hodí ale zároveň ji nechce mít furt před ksichtem.

Paul: podle mě jen ty tři možnosti (extrémně pomalá chůze, běh, sprint).

edit: wow, hra mě právě nechala beze zbraní (i revolveru) protože jsem šel pěšky a nemám s sebou koně s vybavením. To jsem nečekal :D

edit2: SMARJA TAM JE MILIONY VECI NA CO SE CLOVEK MUZE SOUSTREDIT.
@kuler91 (27.10.2018 20:37): Mám ho vyplej, ale jako trefit králíka je docela porod.

Mimochodem, jak se tady vlastně běhá? Ve smyslu jogging. Arthur buď jde chůzí (analog na max nahoru) nebo sprintuje (mačkám či držím X).
Když jsem v campu či interiéru, tak X nesprintuje, ale když jsem ve městě nebo v přírodě, tak jo, a dost mě to irituje.

Co bych dal za ovládací systém a responzivnost třetí Mafie, kde je tohle perfektní :)
A používáte ten auto aim ? Já to mám zaplé tedy jen při jízdě na koni ... s tím free aimem je to +- optimální výzva a dá se to v pohodě :)
Mě tedy přišlo, že R* prostě neumí dělat ovládání. GTA IV byl jasný důkaz. RDR2 je oproti tomu lepší, ale tady mi příjde, že ta hra pořádně nestíhá to, s kým že to vlastně interaguju, to L2 je docela ošemetný celý.

A trochu mi to příjde pomalý až příliš a to mi to normálně nevadí. Udělal jsem ve hře totální prd a trvalo mi to celý den. Hrůza.
Dobře vystiženo ovládání RDR2

I only rarely found Red Dead 2 to be “fun” in the way I find many other video games to be fun. The physical act of playing is rarely pleasurable on its own. It is often tiring and cumbersome, though no less thrilling for it. No in-game activity approaches the tactilely pleasing acts of firing a space-rifle in Destiny, axing a demon in God of War, or jumping on goombas in Super Mario Bros. Red Dead 2 continues Rockstar’s longstanding rejection of the notions that input response should be snappy, that control schemes should be empowering and intuitive, and that animation systems should favor player input over believable on-screen action.

Což btw není nutně negativum btw

@Charllize (27.10.2018 18:38): RDR2 má rozhodně komplexnější a méně intuitivní ovládání než většina her tohoto typu. Samozřejmě, zvyknout se dá na cokoliv a osobně mi to problém nedělá, ale Silentwolfa naprosto chápu.
@Paul (27.10.2018 18:24): u ty pesti konovi jsem se rozesmal nahlas :D me to zatim problem nedela ale ja jsem takovej pomalej hrac, takze si vzdy prectu co delam. Ale pocitam s tim ze se mi nekdy v budoucnu stane to, co SilentWolfovi.

Ale delaj mi problem prestrelky - NPC nevidim, blbe se kryju a jeste nemam v krvi prebijeni. Plus mam dost najety Wildlands ktery se chovaj uplne jinak.

Btw jsem nadsen z pritomnosti kocaru.
@Garret (27.10.2018 18:53): hral jsem to chvili v praci, na ovladani mi nic extra zapeklityho neprislo. Normalka. Kolega ma odehrano uz docela dost a taky si nestezoval. Myslim ze i Wallome tady psal ze mu na nem neprijde nic zvlastniho.

A jo s ovladanim gamepadem nemivam problemy nikde, proste prirozenost, na konzolich hraju pres 20 let, takze ucit se ovladani ktere je vsude vicemene stejne vetsinou nemusim. Jsou vyjimky jako treba ta Elite a tam to je extrem. Tak se nerozciluj, ja zase dost casto tapu na klavesnici, no:)
Nj, lidi co hraji na konzoli jednou za uherak mackaji spatne knofliky. Asi jako kdyz zarputilyho konzolistu pustite ke klavesnici.
Jinak multifunkcni knofliky na gamepadu jsou normalka, bezna vec, jen to chce si na to zvyknout. Treba v Elite ma kazdej cudlik asi 4 funkce, po nauceni to odsejpa stejne jako na ty klavesnici.
@SilentWolf (27.10.2018 18:20): Hah, toho se mi podařilo zachránit :)
Ty sejvy jsou zmatený no. A s tím ovládáním bojuje víc lidí (zkoukni):
https://forum.quartertothree.com/t/red-d ... 37514/833?u=paul_cze
https://www.reddit.com/r/reddeadredempti ... ed_the_wrong_button/

Je to daný tím jak moc je to interaktivní, jde toho dělat opravdu hodně a ten gamepad na to nestačí, takže má každý tlačítko tři různý funkce dle kontextu a jestli se drží nebo klikne..
@Paul (27.10.2018 15:02): já teď plnil misi a měl jsem chytit týpka co pak visel ze skály, chci hrát Dušína ale stále trochu bojuju s ovládáním. Tak jsem ho omylem odstřelil. :-D v rámci zachování paniky jsem rychle skočil ze skály taky a doufal v load. Ale po loadu je mise (asi) splněná a replay píše, že se po dohrání replayované mise zase nahraje ten sejv z doby než replay dáš. Tak to teď trochu nechápu no.
@Paul (27.10.2018 16:27): aha ono to jde ulozit z menu, to jsem nevedel. Ted na to koukam. Jako prislo mi divny, ze tam neni exit game. Ale treba misi musis podle me dohrat, kdyz to vypnes po autosave, tak Te to hodi pred moment nez jsi ji prijal. A ano na kcd si obcas vzpomenu.

@kuler91 (27.10.2018 15:57): a proc ze sis kupoval xbox? Nejak jsem to prehlid.
@Paul (27.10.2018 16:27): (Sorry za OT rant) KÉŽ BY v Odyssee bylo ukládání jak v Zaklínači! Tedy teoreticky tam je, ale hra kolikrát převelice ráda ignoruje poslední manuální save a nějak divně ho míchá s autosavem a člověk je pak z toho akorát tak blbej, ale co je horší je skutečnost, že hra nijak neukládá a neumožně cokoliv uložit uvnitř 'rudé zóny', což s některými většími pevnostmi a doly neskutečně prudí. A vzhledem k tomu, že tady už ty autosavy nefičí jak v Origins, tak to prostě nedává smysl. Pochopím, že to neuložím uprostřed boje, ale když o mně nikdo neví a já to stejně nemůžu uložit jen protože jsem in da redzoun, to je prostě chujovina.

@kuler91 (27.10.2018 15:57): ty se s tím nesereš, tak se mi to líbí :) Tak enjoy "TRUE 4K!!" jak by řekl Microsoft :)

@Charllize (27.10.2018 15:17): hmm kouknu na mapu jak to tam je.

@Walome (27.10.2018 16:19): ukládání jsem taky zkoumal. Vím že to dělá autosaves a že si to v menu můžu manuálně uložit, ale zatím jsem nezkoumal jak to vlastně funguje - když to uložím, načte se mi to přesně tam kde jsem to uložil, nebo mě to hodí někam do tábora? Nevim. Preferoval bych tedy jednoznačně systém Witchera 3, kterej už i Ubi adoptoval do Odyssey.
@Nikdykde (27.10.2018 11:10):

@SilentWolf (27.10.2018 13:38):

Tak už to mám doma, znova instaluju Red deadko 2 :D ... jediné co mě asi trochu sere, že jsem bral digitál na PS4, takže vyhozených 1900,- Kč :( Mám u toho i kod na Forzu 4, tak se na to pak taky v budoucnu podívám.
Hlavně se těším na srovnání PS4 verze RDR 2 a Xbox one X .. pak dám vědět :)
@Paul (27.10.2018 15:02): Dle toho co jsme vypozoroval, tak nezrusi, jen se ti na mape udela jinak barevna cara, tedy mas tam pak dve. Na mape jsou mise oznaceny zltym polem, a kdyz na nej kliknes udela se ti k tomu cara kudy jet, takze dle meho to staci znovu nakliknout kdyz by se ti zrusil ukazatel. Ale mam to jen z toho streamu, tak to ber z rezervou:)
Je to fakt pecka, ale sakra ta 60fps verze by bodla...ovládání a míření je velmi tank-like a těch 30 tomu fakt nesvědčí :(
Graficky to tedy ale vypadá nádherně, dokonale čistej obraz. Ta bitka za deště před barem s tím hromotlukem, to byl vyloženě Deadwood.
Jen si nejsem jistej jak tu vlastně fungujou ty mise/questy ve smyslu dělám jednu misi, během ní pokecám se strangerem, tak nevím jestli se mi ta co jsem dělal předtím nezrušila..
A hlásili jste se někdo do toho social klubu? Je to k něčemu?
Vcera jsem koukal v klidu na stream a pusobi to dobre. Ten clovek pouzival na prejezdy filmovou kameru, ktera skutecne pusobi jako kdyby clovek koukal na film a delal par ukolu. Prislo mi to jako bych koukal na nejaky western serial. Ukoly taky nebyli spatne, jen mi jako hraci hlavne rpg vadi ze proste za ne nic neni. Co mi neprislo nijak extremne dobry jsou obliceje a jejich animace, ale treba to na zivo pusobi lip. Mozna tomu nekdy dam sanci.
@kuler91 (27.10.2018 10:37): Xbox One X jede naprosto v pohodě.
Navíc tam vedle tý nejlepší verze dvojky máš i jedničku ve zpětné kompatibilitě s patchem na lepší grafiku (4k rozlišení, vylepšený textury a světla).
Furt přemýšlím, že bych si koupil xko a rozjel to znovu na xboxu ... je to hodně blbý nápad ? :D

Jo jen, ale jedu dneska pro to ... těžko říct, kdy vyjde další generace a ty dropy mě trochu serou, nebudu takhle hrát i metro a 2077 :D Alespoň si zahraju i jedničku.
Teda takhle uz jsem se dlouho netesil na hru. Naposledy snad na Tlou. Zavidim, že už hrajete. Zítra jedu do toho všemi nenaviděneho obchodu(jrc) a beru na protiučet, protože dát skoro dvojku před vánocema to bylo pro mě dost blbý. Hraje to někdo na, jak tady často čtu, slim toustovači? :)
@Walome (26.10.2018 21:23): v pohodě, já jen, že si furt na všechno stěžuješ :-)... u hry, která má jen hlavní příběh asi na 40 hodin se snad s hodinovým (či dvouhodinovým) úvodem prostě počítá, ne?
Tak piskoviste zacina dobre, neco jako [/spoiler]zakladni tabor[/spoiler] jsem si predstavoval. Chce se mi desne spat, ale jeste si tam neco prosmejdim.
Ještě o tom tady chvíli mluvte a zítra si to poběžím koupit. Já který mám rád westerny jsem nehrál dosud ani RDR I. Asi to musí být pecka, padají absolutní hodnocení a řeči ve smyslu, že příštích pár let málokdo dorovná laťku nasazenou RDR II zní hodně zajímavě.
To ovládání je fakt clunky. Připadal jsem si jako bych hrál poprvé v životě videohru.. :D Ale k rockstaru takové ovládání patří, hráč si aspoň připadá, že fakt ovládá kus hmoty a ne postavu, co levituje po povrchu.

Jinak úvod perfektní, budu jen rád, když to bude častěji takové pozvolnější. Já od toho GTA nechci.
Já nevím co všichni máte proti tomu začátku ... mě to přišlo fakt v pohodě. :) Ta hra je fakt dlouhá, tak proč ne ?
Na ovládání si člověk musí krapet zvyknout ....
Mám teď dilema. Vykašlat se na dohrání jedničky (jsem asi v půlce), koupit si teď dvojku a riskovat, že se mi k jedničce už nebude chtít vracet, nebo dohrát jedničku a riskovat, že na dvojku nebudu mít třeba do jara chuť? :D

Navíc nedávná zkušenost. Po rozehrání Red Dead Revolver jsem paralelně na to rozehrál právě Red Dead Redemption, abych to stihl do vydání dvojky dohrát všechno. No Revolver zůstane asi navždy nedohranej, ale tam je to rozdíl nadupanej open world vs i na svou dobu podprůměrnej shoot them up.