Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rayman Raving Rabbids

Rayman: Šílení králíci

19.11.2006
08.12.2006
11.12.2006
06.04.2007
06.07.2017
10.01.2019
kompatibilní
77
38 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Rayman pořádá piknik se svými kamarády Globoxy, který jim ale překazí zemětřesení, kvůli kterému se ztratí chudáčci Globoxové. Ukáže se, že za zemětřesení mohli šílení králíci, kteří Raymana odvlekli s sebou a zavřeli ho do vězení. Nyní je nucen zachraňovat své přátele v šílených gladiátorských soutěžích, pro pobavení ještě šílenějších králíků. Dokáže se z toho Rayman dostat a zachránit Globoxy?

V českém překladu Rayman: Šílení Králíci. Odklonění série od původního žánru akční plošinovky. Hra vyšla primárně jako tažný titul pro konzoli Nintendo Wii v době jejího vydání. Později byla portována na ostatní platformy. Obsahuje více jak 70 šílených miniher různých žánrů - střílečky, závodění, logické hry a další, především akční soutěžní disciplíny. Minihry jsou šílené z toho důvodu, že ne v každé hře se kope penalta králíkem, házejí krávy do dálky nebo závodí na prasatech.

Za zmínku stojí i vtipná reklamní videa s šílenými králíky, která byla vypouštěna zároveň se hrou.


Poslední diskuzní příspěvek

Dohráno. Vysvětlené ve hře to není. Je to nejspíš protipirátská ochrana (viz odkaz), což je supr, když mám originál :D

"The copy protection also seems to frequently identify genuine installations of the game as illegal copies which cause the game to subtract 20% of the score of each part of the game rendering these significantly harder or unbeatable."

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Návyková ultimátní záležitost a zábava ve vice hráčích. Hra je svým jasně daným stylem humoru zcela ojedinělá a značně odlišná oproti jiným hrám stejného žánru, jejichž hlavní výplní je soubor miniher. Tam kde jiné tvoří slepenec několika málo druhů her, zde je jich zastoupeno na několik desítek, s notně originální myšlenkou - od střelby s plastovou pouťovou pistolkou s přísavkovými náboji (což je level ukončující epizodu), přes takové šílenosti jako je malování obrysu jídla pro nasycení věčně nenažraného králíka, až po tanec za zvuku vkusně vybraných skladeb.

Dokonce je zde zastoupen a vtipně podáván i jakýsi příběh této celosvětově známé postavičky a ač neobsahuje nic převratného, rozhodně výborně baví (jak během hraní disciplín, tak i mezi nimi). Podle něj jste zde chycen tlupou šílených králíků a vsazen do žaláře, do místnosti, která plní svou funkci jako nedílná součást hry a tu je možné dále zvelebovat a upravovat. Postupně si tyto “krvelačné bestie“ budete získávat na svou stravu a ty se podle toho budou k Raymanovi chovat. Jasně znázorněné je to potom v hledišti kolosea.

I tato hra se však neobešla bez někdy docela ubíjejících problémů. V tomto světle se třeba divím, že je hra od 3+, přitom některé disciplíny dělaly problémy i mně (hlavně v oblasti ovládání a občasně nepřesné interakce - třeba v minihře se zavíráním vylézajících králíků ze záchodu).

Pro: opravdu šílení králíci, minihry, tanec, humor

Proti: občas ovládání a sem tam interakce

+10
  • PC 80
Sice se nejedna o plnohodnotne pokracovani Raymana a Michel Ancel se na RRR takrka nepodilel, ale i presto se jedna o naprosto perfektni odreagovacku pro kazdeho.
Absolutne ujete minihry, kdy vytahujete kralikovy ze zubu cervy nebo chudaka malyho navadite podle zvuku na polozene hrabe ci zhave ohniste, patri k tomu nejlepsimu co ve hre najdete.
Skoda jen, ze samotny Rayman je ve hre uplne zbytecny a jeho intermezza a prebihani z mista na misto je casem dosti otravne. Klidne by se hra mohla jmenovat jen Raving Rabbids a nicemu by to neuskodilo (snad jen prodejum :)
Trosku take hapruje ovladani pomoci klavesnice a mysi, kde napriklad musite mysi usilovne kvedlat nahoru a dolu, aby kralik utikal s "vybusnym" darkem. Diky tomu jsou ze zacatku nektere minihry na PC dost tezke(oproti treba PS2 verzi). Casem si clovek ale zvykne.

Pro: kralici, desitky skvele zabavnych miniher, kralici, humor, jo a kralici

Proti: zbytecne a casem otravne pobihani s Rayman, nektere minihry jsou vcelku nudne, mysoidni ovladani neni nijak pohodlne

+8
  • PC 80
Žůžovní rodinná zábava sestavená z mnoha převážně kvalitních miniher. Docela určitě povinnost na Wii, na PC taky slušná zábava díky dokonalým šíleným králíkům, kteří jsou prostě k sežrání. Docela mě mrzí, že neexistuje verze pro PS3.

DAAAAH!

Pro: Králíci! DAAAAH!

Proti: minihry se později opakují, některé jsou slabší.

+6