@90210 (28.01.2014 16:58): Asi som divný, ale odkedy pracujem, tak najviac stíham čítať na dovolenke. :D

Mňa Rendevous with Rama ako kniha veľmi chytila, v podstate som to prečítal na jeden záťah cestou vo vlaku pred necelým jeden a pol rokom. Keď som si čítal, že od druhej časti sa to zvrtne úplne iným smerom, tak som bol sklamaný. Nejak ma nelákalo, že iný autor sa bude vŕtať v útrobach Clarkeovho diela. Osobne mi to vedecké hard scifi veľmi imponoval. Mal som z toho dobrý pocit, že všetko tam bolo logicky a vedecky vysvetlené a zároveň veľmi napínavo podané. Aj recenzie ma od tých ďalších kníh (hlavne od trojky a štvorky) odradili. Radšej si prečítam iné knižky od Clarka, ktoré ma čakajú na poličke.
Je to pomerne ťažká kniha, ale dosť dobrá. Ďalšie diely by mohli byť vďaka tomu, čo píše DJ, zaujímavejšie. Ale ozaj ma mrzí, že vzišlo od filmovej adaptácie, tá by mala potenciál....
Knizna predloha: rozhodne doporucujem, ide o jednu z mojich najoblubenejsich sci-fi serii. Prva kniha je ciste Clarkova, cize viac "vedecka", dalsie pisal pod jeho dohladom Gentry Lee, ktory tam dostal viac ludskych emocii a filozofickych tem. Z mojho pohladu tato seria zrela ako vino, zaverecna cast (Rama Revealed) je poriadna emocna supa ;-)
Sakra, tato Clarkova knižní série je jedním z mých restů, chodil jsem kolem toho v 90tých letech v Krakatitu a říkal si, že si to musím někdy koupit a přečíst a dodneška se tak nestalo. A ono je to už 20 let co to vyšlo...
@Tulareanus (28.01.2014 08:21): cetl jsem jednicku, dvojku a ctyrku (ctyrku jsem mel i doma, ale nekam se mi ztratila, asi jsem ji pujcil a dotycny ji pak nevratil). Jednicka je hodne dobra sci-fi, i kdyz malinko jednim smerem otocena. Dvojka je dost jina, je to spis thriller nez ciste sci-fi. Ale porad fajn - a hra Rama je inspirovana prave druhym dilem.

Ctyrka uz se necte tak dobre, ale je to zajimave doplneni skladanky o tvurcich Ramy.
Wow, fotorealistická grafika :) jsem se dycky smál těmhle reálně nasnímanejm hercům, ale nutno podotknout, že to nevypadá vůbec blbě.
co bylo to za dobu, kdy měly i másla svou hru? Vyšla i Veselá kráva?