Tak se zdá, že mé služby nakonec nebudou vyžadovány, takže vám nakonec přeci jen asi přijdu skákat do raket. :)
Poslušně hlásím, že dneska to se mnou vypadá bledě, takže si radši hledejte jiný cvičný terč, i když naděje umírá poslední... :)
Nejjednodušší je asi použít www.igmdb.org/?page=render. Tam se jen nahraje demo a zadá začátek a konec a za pár minut je to na YouTube.
@Kwoky (26.02.2017 10:44): Pořád nechápu, proč konvertuješ kvůli pomalému uploadu. :) Jak s tím souvisí upload? Např. v tom OBS si nastavíš přeci jakoukoli kvalitu chceš, jakékoli rozlišení, jakýkoli bitrate, aby video bylo přesně takové, jaké chceš. A můžeš ho buď streamovat, nebo jen ukládat na disk a uploadnout na youtube později, nebo nikdy atd...
@Kwoky (26.02.2017 10:44): : U mě to ovládání se spouští klávesou DEL, rychlost přehrávání se ovládá kolečkem myši takže do konzole nemusíš, mezerník to pauzuje a když to zapauzuješ tak šipkou doprava to můžeš posouvat dopředu. Jediný na co jsem nepřišel je přetočení záznamu zpátky, to by se pro vystříhávání docela hodilo. Jinak taky používám Avidemux, s Virtual Dubem se mi nějak nepodařilo skamarádit.

Jo a jak jsem ti posílal to demo, tak jsem zjistil že jsem to automatické nahrávání nechal zapnutý od toho tvého turnaje, takže jich tam je asi 1000, ale ty starý už ani nejdou přehrát, asi byl nějaký update. Tak se tím možná proberu a zkusím udělat taky nějakou kompilačku.

@H34D (26.02.2017 10:09): Je to složité. O posouvání pomocí Home-End jsem nevěděl. Vyzkouším, děkuji. Konvertuju kvůli pomalému uploadu. Avidemux vyzkouším (ale s VirtualDubem popisované problémy nemám).
@Kwoky (25.02.2017 21:50): Není to trochu zbytečně složité? Při přehrávání dema v QL můžeš přeci najet přesně na pozici, kterou chceš zaznamenat (otevřeš nabídku na zrychlení/zpomalení videa tlačítky Home, End nebo tak nějak), nemusíš používat konzoli a timescale. Ale možná to takhle děláš a jen jsem to špatně pochopil. Druhá věc je, proč video konvertovat? Já nevím, jak Bandicam, ale v OBS prostě zapnu nahrávání, pak ho vypnu a mám video, které můžu rovnou šoupnout na youtube, nemusím nic konvertovat. Dále případné stříhání se mi více osvědčilo v Avidemux. Pomocí shiftu + šipky se pohybuju jen po key framech, na kterých můžu stříhat a vím, že to tak bude. VirtualDub je z nějakého nepochopitelného důvodu, tak dementní, že i když stříhám na key framech, stejně je ve výsledku ten střih třeba o 2 vteřiny posunutý. A vůbec proč v nějakém mezikroku ukládat video v bezztrátovém formátu? Kdybych tohle měl dělat u svých 3 hodinových Heroes 3 videií, tak bych se na to asi dávno vysral. :)
@mazar1234 (25.02.2017 21:56): Chápeš to zcela správně.

V Quake 3 existovala možnost si záznam ze hry vyexportovat do screenshotů a z nich se pak pomocí jednoduchého nástroje složilo video, což dávalo nejlepší kvalitu obrazu. Zvuk se pak musel nahrát zvlášť. Já to tak nedělám protože za prvé - je to na dlouho, a za druhé - už jsem zapomněl, jak se to dělá.
@Kwoky (25.02.2017 21:50): Aha cize to musis ochcavat, priamy editor nie je.

Chapem postup, "Screen capture" software ti ulozi video v pouzitelnom formate (avi or else) a ten uz mozes uploadnut do miliona softwarov.

No nebol som si isty ci to robite nejako priamo z toho Quake suboru v nestandardnom formate, ale ukazalo sa ze nie zaklad je konverzia na pouzitelny format.
@mazar1234 (25.02.2017 21:39):
1) Pustím replay ve hře.
2) Pomocí konzolových příkazů timescale 1 a timescale 100 se přesunu před místo, které chci nahrát.
3) Pustím nahrávání pomocí programu Bandicam (něco jako Fraps nebo Shadowplay).
4a) Pokud to pěkně trefím, zkonvertuju video rovnou v programu TEncoder a uploadnu.
4b) Pokud to netrefím, oříznu video v programu VirtualDub, uložím v bezztrátovém formátu (Lagarith) a poté zkonvertuju v TEncoderu a uploadnu.

To je tak v kostce :)
@Kwoky (25.02.2017 21:32): Crash iba testoval ci ten trtko Newton neblabolil blbosti, ovsem zistil, ze Newton neblabolil blbosti.

Inac ale ako robis tie videa?
Mas ten replay subor a kam ho loadujes aby si ho strihal?
Pravděpodobně dnes vynechám, budu celý večer vymýšlet důvod, proč mě nemá zítra moje vedoucí bakalářské práce zabít
@HolyMeatball (23.02.2017 11:35): Co může bejt důležitějšího než potěšit několik desítek lidí cywe??? Prostě přijdeš domů, dopíšeš článek a nastartuješ Quake server. Všichni budou happy a pytel můžeš řešit zítra... ;-). To jsem ti to hezky naplánoval, co?