Puddle

18.10.2012
30.11.2012
31.07.2013
01.07.2014

Puddle z roku 2012 je rozšířením stejnojmenného krátkého studentského experimentu z roku 2010. Opět budete nakláněním světa pohybovat s tekutinou a snažit se, aby jí do cíle doteklo co možná nejvíce. Tekutina má opět samozřejmou vlastnost rozpojovat se a roztékat se na kapičky, které pak fungují nezávisle. Při ovládání tak musíte nejen myslet na to, jak moc naklonit rovinu, aby se tekutina dostala skrze překážky, ale také na to, jak to udělat, aby jí proteklo co nejvíce a část vám nezůstala někde pozadu.

Oproti původnímu experimentu autoři přidali mnohem více úrovní a prostředí, takže její hrací doba je výrazně delší. Trochu vylepšená je grafika, objevují se nové rizikové prvky v prostředí a prostředím lze manipulovat pomocí hmotnosti tekutiny. K dispozici jsou i úrovně, kde neovládáte tekutinu, ale například kotlík s vroucím chloridem sodným, skleněnou kouli či kovový triangl.

• Android 40
Hru jsem hrál na tabletu a moc jsem si to neužil. Nejvíce iritující je zřejmě kamera. Nikdy nevíte, co vás vepředu čeká, protože tam není vidět, a tak se musíte úroveň naučit nazpaměť metodou pokus omyl. Při hraní se vaše tekutina dělí, a kamera se občas rozhodne sledovat maličkou kapičku, která se odloučila od hlavního objemu, a ujela jí příliš dopředu. Potom vůbec nevidíte, co se s vaším většinovým objemem děje. Taktéž mi moc nedochází, který vývojář chce urážet své hráče označením přeskočení úrovně jako "kňourání" (whining). Kňourání máte jen omezené množství. Hodně zvláštní.

Celkové hodnocení: Nic moc

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2014 v angličtině na Steamu).