Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pro Evolution Soccer 2012

Winning Eleven 2012

79
21 hodnocení Platformy
Žánr:
sportovní > fotbal *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
27.09.2011 PCPS3X360
04.11.2011 Wii
Vývojáři:
Konami
Pro Evolution Soccer 2012 je už jedenáctým pokračováním simulátoru fotbalu, kterým se Konami snaží vrátit sérii na vrchol. Měla by k tomu přispět řada vylepšení, například kompletní překopání umělé inteligence, intuitivnější ovládání, nebo třeba možnost kontroly druhého hráče. S tím přišla EA Sports už v roce 2003 ve FIFA Football 2004, ale po nevalném ohlasu hráčů od toho v následujících dílech upustila. Vaši spoluhráči si také šikovněji nabíhají, umí odlákat protihráče a vůbec, reagují účinněji na akce teamu protihráčů. To vše ve finále ústí v mnohem plynulejší spolupráci mužstva na hřišti, než tomu bylo v předchozích PES.

Velkých změn se dočkala i obrana. Fotbalisté by si měli důkladněji hlídat své postavení a znesnadnit soupeři průnik na svou polovinu hřiště. V případě hraní s gamepadem se pravou páčkou přepíná mezi hráči (v již zmíněné konkurenční sérii od EA naprosto běžná věc), abyste mohli rychleji reagovat na nastalou situaci. Jednotliví obránci co nejlépe využívají svých fyzických předností a jedinečných schopností. PES 2012 má být obohacen i o nové střety. Samozřejmostí je zlepšení grafické úrovně hry.

Konami opět připravilo kompletní UEFA licenci. V praxi to znamená, že si budeme moct zahrát Ligu mistrů i Evropskou ligu, bohužel, opět bez anglických týmů. Tento nešvar se s celou sérií táhne od jejího počátku. Celkově je tedy licence opět výrazně chudší, než ta v sérii FIFA. Plusem pro českého fanouška může být to, že na rozdíl od EA, si Konami dokázalo zajistit licenci pro české národní mužstvo.


Poslední diskuzní příspěvek

Coko (komentář): Můžu v tenérském režimu (master league) trénovat i národní tým??? děkuju za odpověd :)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Pro me určitě nejlepší fotbálek co na PC jsem si zahrál. Reálný, krásný, fotbalový. Master league porad trosicku pokulhava za fifou, že hráč nemuže přestoupit do jineho klubu atd, ovšem velké plus jsou tiskovky, představování hráče atd. Be come a legend, velice, velice povedeny mod. Nejen že si mužeme vytvořit hráče dle svého gusta, my mu dokonce můžeme transplantovat svůj obličej z fotografie a hurá jdeme vyhrát zlatý míč. System braneni sice není jako ve Fife, PES to ani nepotřebuje, protože všichni hráči na hrišti se chovají maximálně reálně a v obraně stojí tam, kde mají. Minus PES je jako vždy chabá license a již zminovany manager mod. Hra je ale maximalně reálná, se skvělou grafikou a skvělýma detailema hráčů. V konfrontaci s Fifou, pro mě vítezí PES, o mírných 5 procent.

Pro: Be come a legend, skvělá grafika, skvělá hratelnost, hráči nejsou tupí, hra se odvíjí podle formy hráčů.

Proti: Master league, doladění zranění jako ve Fife

+7