FIFA Football 2004

FIFA Soccer 2004, FIFA 2004

04.11.2003
11.11.2003

FIFA Football 2004 je jedenáctým pokračováním známé fotbalové série. Na obalu najdeme trojici Alessandro Del Piero, Thierry Henry a Ronaldinho. Z herních modů nechybí přátelský zápas, sezona, trénink, multiplayer a hlavně nový mód kariéry, ve kterém můžete kupovat/prodávat hráče, podepisovat smlouvy, starat se o stadion atd.

Engine se od minule moc nezměnil, nejzásadnější novinkou je asi začlenění nižších lig, což hráči umožnilo ujmout se nízko postaveného týmu a dovést ho na vrchol. Novinkou je systém "Off the Ball", což umožňovalo ovládat dva hráče zároveň. Lze si tak například s jedním hráčem naběhnout do vápna a mezitím s druhým proniknout po křídle a odcentrovat.

Další funkcí byl "Football Fusion", který umožnil zápasy ze hry Total Club Manager 2004 odehrát právě ve FIFě. Hra obsahuje 18 lig, 500 týmů (z toho 35 reprezentačních) a přes 10 000 hráčů.

Jedenacty dil prinesl opet lepsi grafiku, novy system rozehravani primych kopu a rohu, ktery me osobne vubec nevyhovoval a dale mnohem vice realnych tvari fotbalistu. Prevratnou novinkou ale byl Career Mode, kde jste se ujali vami oblibeneho tymu a behem nasledujicich peti sezon jste jej mohli vyrazne pozvednout, nebo naopak poslat do rise pekel. Diky implementaci tymu z nizsich soutezi jste se mohli ze druhe ligy prokousat az k poharu pro viteze Champions League, vyhrat nejvyssi soutez, pohar a podobne. Klidne i vse dohromady. Podepisovali jste smlouvy, kupovali posily, prodavali nepotrebne hrace a ve velmi zjednodusenem formatu se starali o rozpocet klubu. Hraci se behem jednotlivych sezon zlepsovali i zhorsovali. Ovladani Off the Ball, ktere bylo dalsi novinkou tohoto dilu, bylo dobrou myslenou, ale v podstate se z nej stal zejmena pri centrech skript, jak dosahnout jistojiste golu. Ohledne intra na vas vybafli Del Piero, Ronaldinho a Henry. Mne osobne se hrane intro s helikopterami nad stadionem prilis nelibilo, ovsem soundtrack na tehdejsi dobu rozhodne nezklamal. Co se mi ale libilo, byly zabery publika, ktere se radovalo pri nekterym z golu vaseho tymu.

Co me ale vylozene iritovalo, byly golmani. Dokazali chytit nemozne, ale zdalky opakovane propousteli propagacni strely. Vubec diky novemu systemu zahravani standardnich situaci padalo hodne golu z vice jak 25 metru. Dalsi veci byly nerealne brankarske zakroky. Golmani se misto ocekavanych robinzonad skladali k tycim velmi pomalu a spise si k nim lehali aby se nereklo. Padalo tedy i hodne golu z nulovych uhlu. Nastesti opet nekdo kreativni vytvoril realistic patch, ktery tyto neduhy opravil a z FIFA 2004 se stala paradni hra. Dalsi bug zpusobil, ze jste do skupiny Ligy mistru dostali tym ze stejne zeme a ligy a navic s nim hrali po sobe hned ctyrikrat. Dvakrat v Lize mistru, jednou v lize a jednou v domacim poharu. Vazne otrava. Toto bohuzel realistic patch opravit neumel. Dale absence treninku, penalt a editoru.

I presto se FIFA 2004 hrala velmi dobre. Ja si vzal Dortmund s Rosou a Kollerem a vyhral co se dalo. Diky realistic patchi tento dil povazuji za nejzabavnejsi z tech, co meli Career Mode. V pozdejsich dilech obsahoval 3x tolik sezon a to me po nejake pulce prestalo bavit. Pet sezon bylo akorat. Hodnoceni bez realistic patche - 60%.

Pro: Lepsi grafika, vyborny soundtrack, Career mode o peti sezonach, zapasy ligy, LM, domaciho poharu, nizsi souteze

Proti: prilis golu z dalky, Off the Ball byl skript, intro nic moc, bug, kdy jste hrali ctyri zapasy po sobe proti tymu z vasi ligy