Na to se dá snadno zvyknout, za chvíli člověk odhadne jak brzo má skákat. A hra se odmění jeho krásným rozeběhem.
@ugraugra (29.01.2013 23:15): Mozna ma jenom jednu odrazovou nohu a na druhy mu delali plastiku zkrizenych vazu v koleni, tak se radsi zriti, nez aby ji namahal.

Ale ne, nejspis je to tak, jak pises no. Pro me to byla prvni plosinkovka vubec a rozhodne jedna z prvnich 5-ti PC her, kterou jsem v zivote hral, takze jsem tyhle veci nikdy neresil. Je to proste o zvyku, no.:)
@90210 (29.01.2013 22:58): Víš co si myslim? Že princ se odráží při těch skocích s rozeběhem jen pravou nohou. Když zmáčkneš skok moc pozdě tak mu krok vyjde na levou nohu a nevyskočí a radši spadne do propasti a zabije se. Pro odraz z levé nohy to asi chtělo dodatečné animace a s tím se nechtěli srát :)

Já jsem prostě zvyklej mačkat skok na okraji, tady jsem to musel mačkat vteřinu dopředu, div ne na předchozí obrazovce.
@ugraugra (29.01.2013 22:48): Jo, ma to stejny ovladani. Je treba pocitat kroky. On je ale tento zpusob skoku nejbliz realite, predpokladam ze jste tady vsichni minimalne v telaku zkusili skakat do dalky a tam, kdyz vam nevyjdou kroky, tak taky nemate sanci skocit a proste jen probehnete piskem. Je tam moznost prikrokovat a skocit z mista. Jasne ze jsem hlavne u dvojky hodnekrat nadaval, ale vubec me to nevadi, je to holt realisticky zpracovani.
@90210 (29.01.2013 22:39): Jo, zabil jsem Jaffara (byl jednodušší jak řadovej guard) a pak se rozběhl zpátky a spadl jsem do díry a zabil se :D Tak jsem si to dal ještě jednou :D

Ale jo, nebejt toho nepřesného ovládání, tak se mi ta hra fakt líbila. Dvojku nainstaluju, ale jestli to má stejný styl ovládání tak to jde hned z disku, na to už nemám nervy :)
Pyčo už! jsem vážně nasranej z toho ovládání. Já prostě MAČKÁM TU ŠIPKU NAHORU a ten BLBEC PROSTĚ NEVYSKOČÍ !!!

No s tím stínem - poprvé jsem se lekl, tak jsem ho zabil a sám jsem umřel, podruhý jsem zkusil nebojovat ale ten šmejd mě usekal :) a pak jsem si vzpomněl že se v manuálu psalo něco o pokládání zbraní a já si říkal - proč bych to sakra dělal, když by to byla jistá smrt. Tak jsem zkusil šipku dolu a fungovalo to :D

A ten skok do prázdna byla druhá věc co jsem udělal po "opatrném sešplhání dolů", kde jsem zjistil že tudy cesta nevede. Ono když znáte Indyho... :D
@Hrdlodus (29.01.2013 22:05): zajimave, vubec si nevzpominam, jak jsem se dozvedel spravny postup u tech dvou "hadanek" ve dvanactem kole...

Na zakladce do pate tridy jsme se dostali snad jen do osmeho kola a dal uz ne (on taky vetsinou nebyl moc cas a megahit jsme tehdy jeste neznali)... ze by az v prime na gymplu? Hm, hm...
@ugraugra (29.01.2013 22:04): Dobrý! Podařilo se Ti ho zabít. Takže to dost ovládáš.
Každopádně, proskočil jsi zrcadlem, tak to není stín, nýbrž zrcadlový odraz.
Tak do toho. Jsem zvědav, zda se s odrazem vypořádáš.
Ja to taky nejdriv masteroval postupne po levelech a az pozdeji to dohral naraz, coz ale zabralo asi 20 minut. Jako malej kluk jsem se dostal do 3. levelu, kterej uz je docela drsnej. Byla tam ten neprijemnej kostlivec a skakani k zavirajici se mrizi...

4Ugra - No, je to ten level, kde naposledy potkas svuj stin.:)
@Dan9K (29.01.2013 21:42): Ne, vždycky daný level prozkoumám, zjistim jak ho projít a pak hru načtu, projdu ho co nejrychleji to jde a v dalším levelu hru uložím.

Koukám že poslední level je hodně šplhání a přeskakování velkejch propastí. Ted jsem zahlédl nějakej meč, ale jelikož už meč mám a nikdo nikde, tak se domnívám že když k němu přijdu blíž, tak se objeví můj stín, vezme ten meč a seřeže mě s ním. Nebo ne? :)
@ugraugra (29.01.2013 21:41): a ty ten limit stíháš na poprvé? Já jsem to musel hrát asi na pětkrát, než jsem to dal... ve dvojce jsem to už vzdal a cheatem jsem si limit zrušil, to už nešlo...
@Hrdlodus (29.01.2013 20:51): Někde mezi 6. a 7. levelem se mnou pěkně vyjebal ten můj stín, tak předpokládám že bude i na konci :) Ale fakt nevim co na mě čeká, už se na to těšim :) Jsem na začátku 11ky a fakt, to ovládání mě sere. Dycky to po několika pokusech vztekle vypnu a po chvíli to zase zkoušim :)
Až budeš ve 12 kole, čekají tam dvě hádanky. U té první musí člověk přemýšlet jako v adventuře. Ta druhá je o tom "zkusit to". Schválně, jestli to dáš bez návodu.
Pokořil jsem 8. level. To byla hezká vsuvka s tou bílou myší, kterou vyslala princezna aby vám pomohla :) Už jsem propadal beznaději že jsem uvězněn za mříží a budu to muset příště nějak šíleně rychle proběhnout a najednou tohle :)

Jinak mám 30 minut left tak to snad už dám, jestli je těch levelů opravdu 12 jak jsem si omylem vyspoileroval :)

/edit
9. level byl nějakej jednoduchej, dal jsem ho na první pokus za celkem slušnej čas :o)
Copy-protection ochranu nechápu, i když vypiju správnej lektvar a otevřou se mi dveře, tak mě hra nehodí do současnýho levelu, ale do prvního. Tak co to sakra je? Nezbývá než pokaždý dát restart hry a load.
první level jde i slušne vochcat =D, stačí slézt dolů, jít za guardem nalákat ho na předchozí obrazovku, rychle vylézt nahoru, na další obrazovce nechat propadnout strop, dostat se zpět na začátek levelu....slézt dolů a utíííkat před guardem...a nebojte, utečete mu :)
@90210 (26.01.2013 22:46): Funguje to tak, že zmáčkneš ctrl+G a hra se uloží, ctrl+L načteš pozici. Je to napsaný v manuálu ke hře, je to napsaný na webu, ve hře kterou mám spuštěnou přes Dosbox to normálně funguje, nechápu čemu se všichni tak divíte :)
@ugraugra (26.01.2013 22:39): A jak to funguje? Ja tu hru hral asi tisickrat, mel jsem ji dohranou uz na prvnim stupni zakladky, kdy jsem ani nemel vlastni pocitac a zkousel v ni i ruzny klavesovy zkratky. Proc by pak vsichni pouzivali slavnej cheat prince megahit, bez kteryho tu hru ani nikdo nespoustel?:0) Asi tim ukladanim nemyslis to, ze si ti dialog "gama saved" automaticky objevi na zacatku kazdyho levlu, takze pri smrti nezacinas od prvniho, ale od toho, kde jsi zemrel.
V jednicce na 99% ukladat nejde, minimalne ne v PC verzi. Ukladat slo ve dvojce.

Fakt je, ze kloudny posermovani, kdyz se ho clovek naucil, bylo jen s Jaffarem, ale i tlustoch byl drsnej, zvlast kdyz ho clovek potkal poprvy. Legendarni encounter.
Tak to jsem taky netušil, že jde ukládat. To bych tu hru asi dohrál dříve než po 15 letech.
Ale je to ukládání bez problémů? Jestli po načtení neubude čas?
Skákání je hezké. Skok se musí zmáčknout dřív, ale je to vyváženo tím, že princ automaticky skočí přesně z okraje a ještě je k tomu hezká animace rozeběhu, než aby skočil přímo z místa v okamžiku stisku klávesy.
Když se člověk naučí šermovat, tak je šerm s Jaffarem dobrej. Vlastně kromě něj si člověk nemá pořádně s kým zašermovat.
Original PoP je houby hardcore, to ten jeho -censored- remake je hardcore (lebo ho na gamepade neviem ovladat :) ).
Jo, je to docela tezky, ale da se to zvladnout. Skvele nadesignovana hra, ale dvojka neni o nic horsi, pro me je to trosku zapomenuty klenot lezici ve stinu jednicky a novych dilu.
@Walome (26.01.2013 18:11): Tak já nevim, u všech her co mají datum vydání < 1995 je první věcí podrobné pročtení manuálu. Člověk se pak vyvaruje takových failů jako třeba ted v tvém případě :P :D