Tak otestováno - už na začátku 3.levelu jde hru přes ctrl+G uložit. Načte se to pak přes ctrl+R (restartuje hru) a ctrl+L a vždy to hodí na začátek levelu, kde jste to uložili.
Aha, tak ty souboje zase nejsou tak těžký - stačí spamovat šipku nahoru a po vyblokování ho rychle plácnout mečem přes prdel (já vůl poprvé útočil šipkou doprava a ne shiftem :D).
@TombSpirit (26.01.2013 13:48): Jop, takže je to pravda. Ale předpokládám, že ten save znamená, že se objevíš na začátku daného levelu. Ale i tak se to hodí :) Ještě to otestuju (až se dostanu z 1. levelu, zatím se snažím přijít na to jak porazit toho prvního guarda, přijde mi že je nějakej hrozně rychlej :D).
Hele a kde všude se dá hra ukládat? V manuálu píšou že "jakmile dosáhnu levelu 3, tak budu mít možnost hru ukládat" - to znamená že potom můžu ukládat kdekoliv a bez omezení?
@ugraugra (26.01.2013 13:20): To chce se naučit, kdy přesně (nemusí to být úplně přesně) zmáčknout šipku nahoru, pak si myslím, že není problém. (BTW dohrál jsem to nedávno na mobilu - Android + DOSBox Turbo a dalo se to.) Spíš mně vždycky přišlo hrozně neintuitivní to "blokování" mečem (měl jsem problém s tlusťochem a Jaffarem), až teď jsem se to tak trochu naučil.
Aaaah, už vím proč jsem tuhle hru nikdy nedohrál - to ovládání je naprosto otřesný. Běžim, skočim... pandulák nevyskočí, spadne, napíchne se na bodáky. A takhle furt dokola. Holt asi aby ta animace byla plynulá, tak pandulák reaguje opožděně, což je u hry, která vyžaduje precizní provedení činností, docela fail.

Ale musim vytrvat, sestra to dohrála a to by byl trapas kdybych to já nedal :P
Tss, klasicky DOS Princ, to nebol ziaden problem...aspon kedysi. Ja neviem prejst ten posrany remake! :(( Dizajn levelov je rovnaky, vsetko je tam kde ma byt, akurat tie suboje su nejake tazsie (druha moznost: s tym gamepadom mi to skratka nejde tak ako s klavesnicou! :) )
Jednicka se da po kratsim treninku v pohode i bez cheatu dohrat za 20 minut. BTW "prince megahit" byl ve svy dobe asi nejznamejsi cheat vubec.

Dvojka je mnohem tezsi, ale mozna i lepsi hra. Minimalne atmosferu ma fakt skvelou a z intra me tehdy spadla celist, neco takovyho jsem do ty doby nevidel.
@Hrdlodus (16.07.2012 00:08): Já sem o princovi a všech jeho zvláštních úskalích v zásadě věděl všechno dávno předtím než jsem poprvé zasedl k počítači. Rodiče ho hráli každej den v práci, máma je poctivě dohrála jak jedničku tak dvojku.
Že se nestydíte, cheatovat! :-)

No, nedávno jsem Prince zkoušel zahrát po letech také, ale člověk tak nějak vyjde ze zvyku...nebo ty hry jsou teď nějaké jednodušší až z toho člověk zlemrovatí? Když jsem ho v šesti dohrál poprvé nedalo mi to tolik práce jako po dvaceti letech :-)
@Red (16.07.2012 00:03): A na to, jak si poradit se svým klonem jsi přišel sám?
Netušil jsem, že vytvořili ještě druhý díl. Myslel jsem, že až Ubisoft začal s Princem skákat po střechách. Uvidím, jestli se odhodlám na druhý díl.
Gratulace, já to dohrál s cheatem na přidávání času. Takže nepatřím do toho "čistýho klubu" co to dohráli. Tak a teď hurá na dvojku:D
@Walome (15.07.2012 23:42): Je to děs. Není místo na chyby ani na bloudění. Teprve když jsem to prošel pouze s malinkým zdržením, které jsem vynahradil tím, že jsem si nevyzvedl jeden bonusový život, dostal jsem se k Jaffarovi a dokončil hru s jedenácti minutami. A to jenom proto, že jsem jednou někde na YouTube viděl tu fintu, kterou je třeba použít na vlastní zrcadlový obraz. To by mě asi nikdy nenapadlo. A stejně ještě druhá finta hned po odstranění zrcadlového obrazu také z YouTube. Právě u vlastního odrazu jsem skončil před lety.
60 minut je vážně šibeniční, pokud to člověk neproběhne po paměti.
Pamatuji si na jeden cheat, kterým šlo přeskakovat levely. Jenže šlo přeskočit pouze tři levely a zbylo potom pouze 15 minut času. Takže na nic, když první dva levely lze udělat za pět minut.
Jupí! Trvalo to snad patnáct let, ale dohrál jsem ji!
Když budu počítat těch 15 roků, to máme 15 * 365,25 zhruba. To je od oka 5.500, krát 24, to nám dává, zaokrohlím to... herní dobu 100.000 hodin.
Tohle mě nikdy moc nebralo. A když byl na nějakém PC nainstalován i Wolfenstein 3d, vždycky jsem nakonec zkejsnul u něho. Celkem mýtus.
Asi moje první hra. Každý rok ji alepoň jednou většinou na Vánoce dohraju. Všechny mapy bych z hlavy dokázal nakreslil. Někde i s grafikou na zdech:)
Moje herní začátky. Prince of Persia byla perfektní hra. Prostě to byl MEGAHIT... :-)<br><br>Pro: animace, rozlehlost (dokud jste hru neznali).<br><br>Proti: jednotvárnost, krátké.
Walome: Díky, to slyším/čtu velmi rád! :) Já Prince udělal až do konce pod tlakem z okolí, kde ho museli všichni povinně dohrát, jinak si nemohli říkat hráči počítačových her (kruté okolí). :) Ještě mnohem větší fuška byla dát Gods. Tu hru se člověk musel učit nazpaměť a pořádně ji trénovat.
Walome: Nevzdávej to, trochu trpělivosti a tuhle legendu pokoříš :)
Jo, táta v pohodě Prince dohrával, ale zas by si nedával nové hry. Já se zase obávám, že Prince bych nezvládl. I Gods je na mě dost těžké.
Ten se poprvé objeví v pátem jak proskočíš zrcadlem, jestli se nepletu. Tak to jsi nebyl moc daleko :)
Přiznám se, že nevím, ale byl jsem už v tom paláci a byl tam ten můj duch/dvojník...
Walome: Ve kterém levelu jsi skončil? Já měl prince nejraději od devátého s tím, že dvanáctý (jak se furt leze nahoru) mám úplně nejraději :) Jako malý jsem vždycky vylezl úplně nahoru a pak skočil a čuměl jak princ padá a padá... :D
zeal: kdybych Ti mohl dát 2 pluska, udělám to. Parádní koment. Prince jsem hrál naposledy loni v létě a nemohl jsem uvěřit vlastním prstům, jak je to těžký :) Ale bavilo mě, ovšem nikdy jsem to nezvládl do konce.