@Han22 (komentář): Je to tezka hra, ale zrovna souboje mi tezky neprisly, asi diky praxi z jednicky, kde jsem Jaffara s tlustochem daval levou zadni a cvicil s nimi boj. Jinak viz.muj predchozi prispevek, podle me je tam blbe vystupnovana obtiznost z velmi lehke na supertezkou od ztroskotani lodi, tj.od samyho.zacatku, ale jsem schopnej se v ty hre celkem bez problemu dostat az do toho ptaciho chramu.
Tak jsem vcera zkouknul let`s play po dlouhe dobe, borec behem hrani neudelal jedinou chybu a prosel uplne vsechno. IMHO je nejvetsi chybou tyto hry fakt, ze po skvelym zacatku, kterej je jednoduchej a rozjizdeci, prichazi hned prvni level v podzemi, kterej je obtiznosti nekde na urovni 9. levelu jednicky, ten skok v obtiznosti je tam obrovskej. Nasledujici level je pak uz na urovni posledniho levelu jednicky a je mozna paradoxne tezsi, nez nasledujici level s kobercem. Obecne mi jeskyne prijde tezsi, nez nasledujici skalni mesto. Je to ale kouzelna hra, narozdil od jednicky tady slo ukladat pozici a postupne se trenovat, byt je ta obtiznost bez diskuze frustrujici, ale cloveka to nuti se neustale vracet a zlepsovat se. Ptaci chram je uz pak solidni hardcore, kde je navic i pomerne obtizny se zorientovat.
@ripper (komentář): S tím skákáním v běhu byl problém už tehdy, co si pamatuju. Rozeběh + skok v přesně daný moment dělal problémy nejen mně. Pamatuju si několik konkrétních pasáží, kde to býval kámen úrazu. Nicméně s trochou trpělivosti to šlo dát :)
Chcěl jsem si zahrát po dlouhé době PoP2. Stáhnul jsem si ho a zapnul. V úvodním filmečku jsem se dostal až do té chvíle kdy se tam říká že žil sultán co měl jedinou dceru. Pak se filmeček zastavil a neporačoval ani po 5 minutách. Ignoroval jsem to fimleček jsem přeskočil. Hrál jsem dál. Dostal jsem se až do té místosti kde je meč a když ho sebereš tak princ padne na zem a objeví se ženská která mu řekne že tohle je meč jeho otce.
Po několika větách se to seklo a když jsem to chtěm přeskočit tak mi to spadlo zpět do dosu. Stáhnul jsem si už dvě verze týhle hry a všude to dělalo ty samí chyby. Nevíte kde by se dala stáhout verze která se nezadrhává a nepadá?
Ano, PoP2 chodila naprosto v pohodě na 286ce. Jen někdy trošku dýl trvalo než se načetla nějaká náročnější událost - např. při naskočení na toho koně... ale to nebylo nic, co by v té době nešlo přežít.
Btw. jednička dokonce šlapala bez problémů na XTčku - jen se muselo občas žonglovat s 5,25" disketama o kapacitě 360 KB :)

Jó, to byly časy, když jsem si sehnal nějakou hru a nevěděl, jestli mi poběží... Ve Score pak svého času, v koutku Techbox, byly min. požadavky na tu kterou hru, takže později už jsem viděl, že upgrade železa bude nevyhnutelný...

Jinak k PoP2 ještě doplním, že se závěrem jsem měl taky problém. Absolutně jsem nevěděl, co mám udělat. Taky mi pomohl Irenin koutek zoufalců :)
286 jsem na vlastni oci nikdy u nikoho nevidel, ale na 386 uz POP2 sel samozdrejme v pohode. Jinak z intra POP2 jsem tehdy valil zrak, nic tak uzasnyho jsem do ty doby v zadny pocitacovy hre nevidel. IMHO je to skvela hra, temnejsi a vypravnejsi pokracovani genialni jednicky s nadhernou grafikou a pekelnou obtiznosti. Pro me uz samozdrejme neni problem oba prvni dily POP (novejsi dily jsem nehral a ani to nemam v planu) za nekolik desitek minut dojet, i kdyz jsem je predtim treba 8 let nehral, ale dobre si pamatuju, jak jsem se ve dvojce jako malej kluk musel postupne zlepsovat, docela dlouho me trvalo, nez jsem se dostal jenom z palacovych strech na trziste a odtud na ostrov, ktery je tim poslednim relativne optimisticky vyhlizejicim (alespon co se tyce pouziti barev) mistem ve hre a do jeskyne se mi nikdy nechtelo, mel jsem z ni tehdy fakt strach.:0). Je treba se jednotlive levely ucit a situaci ulehcuje i moznost ulozit hru, takze se nemusi konat zadna frustrace z opakovani cele hry. Levely jsou navic podobne jako v jednicce genialne nadesignovane. Nutnosti je vychytani skakani, jump se musi mackat o sekundu driv, coz prece neni zadny bug a stejne tomu tak bylo i v jednicce. Jediny co bych POP2 vytkl je zaver, kdy jsem taky vubec netusil co mam delat a nektery tamejsi ukony jsou hodne divny, nevim jestli neni nejaky voditko v manualu, kterej samozdrejme nikdo z nas v zivote nevidel, ale vydedukovat podobnej postup fakt neslo. Hru jsem dotahl jen diky obsahlymu popisu konce z Irenina koutku zoufalcu v jednom starym Score.:0)
RadaRD: Souhlas. Já jsem PoP2 hrál nedávno v DosBoxu a žádný bugy jsem nezaznamenal. Obtížnost byla ale proti jedničce extrémní - pasti na každém rohu, hromada poměrně těžkých soubojů (a nelogické krytí (krylo se jinak než v jedničce, myslím, že bylo potřeba nejprv zmáčknout šipku nahoru a až pak zaútočit Shiftem nebo čím to bylo)), pouze automatické ukládání na určených místech (já vím, mohlo to být horší) a vcelku složité a velké levely (i když to není až takové minus). Několikrát jsem přehlédl užitečnou cestu (nenápadnou díru ve zdi) a kvůli tomu jsem měl dost velký problém například s první hlavou.

PoP2 jsem nakonec nedohrál, ale už moc nechybělo. Zásadní je nasbírat v průběhu hry co nejvíc život-přidávajících lektvarů, jinak je konec o dost těžší. Vůbec jsem taky nechápal, co mám v posledním kole dělat. Ale líbila se mi jedna hádanka ke konci hry.

Celkově fajn hra, ale oproti jedničce dost hardcore - cholerikům se fakt doporučit nedá.
Prince of Persia 2 JE obtížná hra, ale rozhodně ne nehratelná. Dohrál jsem ji a bez cheatů, tak vím o čem mluvím. Co se týče bugů, které zmiňuje Dan9K, tak se mi to taky dost nezdá - rozhodně jsem takové nezaznamenal. A to jsem PoP2 hrál na 286ce :) Spíš jestli to nesouvisí s lagováním pod Dosboxem.

Mně osobně asi nejvíc traumatizoval level, kde musel člověk nejprve pobít všechny hlavy a pak se vrátit a vzít to horem po plošinkách a ve finále naskočit na sochu koně - to jsem projížděl snad 100x :)
Bugům moc nevěřím, žádný jsem nepotkal. Jediný problém (stejně jako v jedničce) bylo že se muselo skákat s předstihem což bylo pouze o zvyku.