Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Prey

91

Zajímavosti

Vývoj

Po vesmírné stanici je všude možně rozmístěn kus nábytku/zařízení s názvem "Reployer", jehož funkce je neznámá nejen hráči, ale i zbytku posádky. Jde o vývojářský vtip. Objekt do hry navrhl lead visual designer Manu Petit, bez jakékoli představy, co vlastně dělá. Po několika tvrdých hádkách a "záhadnému" znovuobjevování se objektu ve hře (i když bylo přikázáno ho odstranit) si nakonec vývojářský tým řekl, že ho tam ze srandy nechá a dá mu naschvál ještě podivný a nicneříkající název.

Hardware

Easter eggy

V lokaci G.U.T.S. jsou v šachtě za ventilátorem masivní šrouby ve zdi. Je na nich nápis "Corvo Canister Company" společně s rokem založení 1798. Jedná se o odkaz na Corva Attana, hlavního protagonistu her Dishonored a Dishonored 2. Obě jsou předchozí hry od Arkane Studios. Rok založení je shodný s rokem narození Corva.
V ubytovacích prostorech pro posádku lze v rekreační místnosti nalézt manuál k fiktivní hře Fatal Fortress. Synopse a popis herních mechanik jsou odkazem na předchozí hru studia Arkane Studios, RPG Arx Fatalis.
Hned v úvodu hry lze nalézt dveře s kódem 0451. Kód se poprvé objevil ve hře Deus Ex. Později jej vývojáři použili jak v Human Revolutions, tak i v Manking Divided. Jako Easter Egg se objevil také v Bioshocku.