A co udělat na hlavní stranu nějaký chlíveček s časy plánovaných streamů, které si uživatelé nastaví... třeba u sebe v profilu? To by nemusel být problém spáchat. Na druhou stranu otázka, kolik lidi by to nakonec využívalo a jako moc by to stálo za tu námahu vzhledem k tomu, že tu streamuje akorát Tul a občas H34D. Třeba by se ale na to chytlo postupně i víc lidí.

Tahle zvolená forma ala spamování do diskuze mi taky přijde poněkud nešťastná a "dávám to na DH, protože se někteří nechtějí registrovat na twitchi" argument k činnosti, která literally zabere pár desítek sekund, neberu.
To ste sa tu riadne pochytili.

Tak aj ja sa vyjadrím: mne to tiež nevadí, ale ak by ich tu bolo viac a pravidelne, stálo by za zváženie, či nevytvoriť novú sekciu na takéto posty.
Poll jakéhokoliv druhu by neměl být mířený proti komukoliv nijak negativně. Apropo, Tul se tu nedopouští něčeho kontroverzního, ergo nutnost hlasovat je přebytečná. Bud to na něj koukejte nebo ne. Pokud se vám nelíbí, že tu "spamuje" můžete ho ztrestat tím, že ho sledovat nebudete. :D
A přitom by stačila možnost mít smazat odkaz na stream s odůvodněním jak u zajímavostí že to nikoho nezajímá.
Jste v demokratickém státě. Tul vám nabízí (nikoliv vnucuje) možnost, se juknout na jeho stream. Vy můžete jeho nabídku přijmnou nebo odmítnout. To je celé.
Tul napíše příspěvek za týden a hned se zase objeví někdo, komu tím mocinky ublížil. Mějte trochu tolerance. Nebo spíše sebeúcty.

Tuhle "co když..." argumentaci miluju. Už vidím, jak se tu od zítra bude objevovat tisíc odkazů na twitch, protože "co když je bude dávat úplně každý?". Dnes potkám ještěrku a "Co když mě zítra už tisíce ještěrek sežerou?".
@special_plan (24.02.2021 11:56): A tie príspevky na tému spamovania diskusie, ktoré na rozdiel od toho prvého prípadu vyložene spamujú diskusiu nesúvisiacim obsahom, ktorý môže odrádzať ďalších užívateľov, sú v poriadku? Iba vravím, že na na niečo podobné tu naozaj nie je miesto a ak to niekomu prekáža, nie som si istý, že opozícia zvolila ideálny spôsob, ako sa s tým vysporiadať.
Poučná diskusia. Dalo by sa z nej vyvodiť, že pre niektorých užívateľov DH problém nebude ani tak príspevok o streamovaní, ale autor príspevku. Zdá sa, že majú na osobu Tula vyhranenejší názor a nenechali si ujsť príležitosť do neho kopnúť.
@Tulareanus (24.02.2021 01:07): Vím, že se vyjadřuju občas ostřeji, než by bylo vhodné, ale mrkni na to, co si napsal. Ani jednu věc si mi nedokázal vyvrátit, jen si zaútočil na mě jako na nositele informace. To asi není úplně košer, ne? Já určitě nechci kontrolovat tvoji soukromou poštu, ale sám uznej, že je rozdíl mezi tím, zeptat se veřejně všech lidí, kteří mají nastavené upozornění, zda mám na něco upozorňovat a mezi tím, když ty zpětně napíšeš, že ti nějací lidé něco píšou do pošty. Pokud si myslíš, že já bych na videa nepřestal upozorňovat, i přes byť jen jedinou negativní reakci, tak to už svědčí o tom, že mě ty (a další členové admin týmu) mají prostě za černou ovci DH...

Pořád je absurdní tvrdit, že několik lidí je závislých na tvých notifikacích do DH diskuse. Gordon tady jednou psal, že máš 1 diváka, kterým byl on. Tvůj archiv má méně shlédnutí než je počet tvých subscriberů, tak jako nevím, no. Naprosto souhlasím s Alienem a Gordonem, že důležité je si představit, jak by to vypadalo, kdyby to dělal každý. To, že jsi na DH udělal kopec věcí ti opravdu nedává větší práva. Tvé upozornění na stream může být pro někoho stejně otravné jako kdyby to psal nový účet, nebo bot. Tvůj diskusní příspěvek má stejnou hodnotu jako každého jiného, resp. jeho hodnota je určena obsahem, ne autorem. A bohužel proto jsem se opět neudržel a opřel se i do celého admin týmu, protože mi přijde, že to je něco, s čím se nedokážete plně ztotožnit.

Pokud jde o admin tým, neboli jak jsem napsal "smetánku DH", tak se podívej zpět na řadu problémů, či konfliktů na DH, jakým způsobem se řeší. Většinou vše skončí tím, že admin tým se poradí sám. Já se nepotřebuju těch diskusí zúčastňovat, "abych se cítil důležitě", ale vadí mi, když právě ze strany admin týmu cítím tu určitou povýšenost. Ale bravo, hezky si to otočil na to, že problém je moje hrozná, paranoidní, arogantní a sebestředná osobnost.
Však je tu snad jediný, kdo si tu jednou za čas něco zpromuje, kdyby tady s tím byl nějaký problém a začalo by se tu spamovat ve velkém, tak by se to mohlo řešit, ale takhle to snad nikomu rozumnému žíly trhat nemůže... ale argument, že si nechci zakládat twitch kvůli tomu, abych někoho sledoval, mi přijde podobně lichý, pokud chce mít nejaktuálnější a nejlepší info o tom, že budeš streamovat, tak přesně proto by to udělat měl :)
Ať to dává do srazu uživatelů, je covid tak sraz u streamů on-line je i rozumná věc :)

Jinak bych ho nechal ať si to oznamuje, dokud tu takových není dvacet je to jedno. Hmm, nemam rad když se něco někomu zakazuje obecně.
Když si vezmu jak se diskuze kolikrát zvrtne mimo téma, tak krátká věta o oznámení streamů je fakt jedno. Alien to vydrží, je to silná povaha ustal by i horší věci :)

Ale jinak streamery bych zakázal obecně, jako skoro důchodce na takový názor mám právo ! :D
@AlieN (24.02.2021 01:29): Rozumná podoba znie ako veľmi subjektívna vec. Pre každého niečo iné. To, že teba niečo nebaví neznamená, že iný v tom nemôže nájsť záujem. Ja tvoju perspektívu plnohodnotne vnímam, ale základ tolerancie spočíva v tom, že nechám druhých ľudí robiť to, čo ich baví alebo čo im vyhovuje, pokiaľ to neporušuje nejaké pravidlá. To je tá perspektíva, ktorú si asi nie si schopný uvedomiť. O to viac, že sa jedná o taký banálny first world problem ako jedno kliknutie myšou navyše, aby si si odklikol diskusiu, že si príspevky videl. A to je to, čo je tu naozaj hlúpe.
@MCZ (23.02.2021 23:42): Tak mě napadá, tady jsou vlastně diskuze přímo na profilech uživatelů - proč se ty nedají sledovat?
To by bylo velmi elegantní řešení nejen tohoto problému, ale jistě by to mohlo být smysluplné i pro mnoho dalších lidí kteří na nich třeba chtějí víc diskutovat.
@Tulareanus (24.02.2021 01:19): Já nepíšu o žádném porušování pravidel DH, jen o slušném vychování v diskuzích, a udržování jejich formy v rozumné podobě.
Nechápu proč je pro tebe tak brutální problém podívat se na to z perspektivy že pro některé to je otravný spam - nic jiného jsem ti nenapsal, začít na to křičet že se to přece smí je prostě hloupé.
@AlieN (24.02.2021 01:11): "Krátce po sobě" v rozpätí 25.1 - 9.2. Ešte by som to chápal, keby to bola spoločná diskusia pre rôzne témy alebo keby to bolo bez kontextu, prípadne keby tu prebiehali veľké diskusie a ja by som to i tak sem hádzal. Ale pri tejto hre je diskusia raz za štvrť roka, bolo to tu mrtvé. A to, že si musíš odklikávať sledovanú hru. Myslíš, že mňa všetko baví alebo je mi relevantné, čo ľudia píšu pri hrách, ktoré sledujem? Rozhodne nie, ale nech si kľudne rozoberajú čo potrebujú alebo xkrát opakujú to isté, ak ich to baví. Ani ty, ani ja nie sme vlastníkom diskusie a pokiaľ to neporušuje pravidlá, ani toho, o čom sa tam píše.

A čo sa týka vysvetlovania, vysvetlovaľ som to akurát Gordonovi, pretože presne on sa na to musel sťažovať. Aj vo všeobecne o hrách (nielen v súkromnej pošte) mi ľudia odpisovali, že nech kľudne pokračujem, lebo ich to môže zaujímať, ale napr. u nich záleží od hry, že napr. by sledovali stream nejakej hry ako Dark Souls ale na druhej strane nie stratégie alebo by nesledovali Dark Souls, ale chceli by vidieť napríklad Command & Conquer a je to práve oznámenie v tej diskusii, ktorú má napr. človek zaškrtnutú, ako sledovanú, že si všimne "aha, tak teraz streamuje nejakú hru, ktorá ma zaujíma". Ja nechápem, prečo je tak brutálny problém, pozrieť sa na to z inej perspektívy, než "mňa to nebaví, zrušte to". To je také dôchodcovské.
@MCZ (23.02.2021 23:42): Kdyby to bylo jednou za čas, ani bych si toho nevšiml - ale dole takhle napsal krátce po sobě čtyři příspěvky za sebou, a teď už zase začal dva dny po sobě.
Třeba vůbec bych neměl problém s jedním příspěvkem do diskuse ve stylu že plánuje streamování nějaké hry, a kdo o ni má zájem ho může přímo na něm začít sledovat (že tam někdo nemá účet není vůbec žádný argument).

@Tulareanus (23.02.2021 22:59): Nevím že jsi to už někde vysvětloval, ale jestli jsi to už musel dělat, tak zjevně nejsem jediný komu to vadí. A já to myslím dobře, snažím se ti naznačit že (minimálně na mě) tohle působí jako hloupý attention whoring, a to bych si o tobě fakt nerad myslel.
Že mě to nikdo nenutí sledovat - no tvé notifikace mi vyskakovat na DH musí, pokud chci sledovat tuhle hru. Možnost blokovat notifikace od určitých uživatelů by to tady vyřešila, ale to by mi zase přišla škoda kvůli tvým normálním postům. Představ si to jednoduše - jak by to tady vypadalo, kdyby to dělal každý? Gordon má naprostou pravdu.
Ale samozřejmě máš pravdu, existencí streamerů hrozně trpím, to je děsivá nemoc :D
@H34D (23.02.2021 23:27): Teraz si to povyšíl na čistého konšpirátora s tou tvojou "smotánkou". Nechápem ako môžeš pracovať tam, kde pracuješ, keď sa chováš tak arogantne a pletieš si pojmy s dojmami a v momente, ako ti niekto nevyhovie, tak sa jedná o cenzúru alebo nekalé praktiky a podobne. Neviem, čo si tým kompenzuješ a ani to nechcem vedieť. A s tými tvojimi videami pletieš hrušky s jablkami. Navyše pochybujem, že ak by ti jeden človek napísal, aby si to prestal robiť, tak by si to robiť aj prestal. Nehovoriac o tom, že k tvojmu nahranému videu sa asi ťažko vyjadria ľudia inak ako v diskusii, keďže sa už uskutočnilo, zatiaľ čo oni sa napoja na živý stream, kde priamo môžu komentovať (čo niektorí aj robia). Ja osobne tiež nevidím veľmi zmysel v tom sledovať stream a twitch nemať, ale je to možnosť a je blbosť túto možnosť ľuďom brať len preto, že tebe alebo mne sa nepáči.
A čo ty chceš moje súkromné správy overovať? Si sa už načisto zbláznil? Akej diskusie sa zasa potrebuješ zúčastňovať? Každej? Aby si sa mohol cítiť dostatočne dôležito? Alebo čo ťa v tom motivuje? Mňa veľmi fascinuje táto tvoja tendencia, kde sa potrebuješ hrať na morálnu autoritu za každú cenu. Hlavne aby si mohol podať stanovisko, či už bez informácii alebo bez kontextu.

Možno by si si mal uvedomiť aj fakt, že za 13 dní som v rámci toho "spamu" napísal tri krátke príspevky a medzitým som sa zúčastnil normálnej vecnej diskusie k hre. Potom by si nemal halucinácie a konšpirácie o nejakej dh smotánke a o tom byť lepší, ale by si pochopil, že je rozdiel mať 10 rôznych aktivít a venovať sa aktivite na webe x rokov a rozdiel, keby som si spravil pred mesiacom účet výhradne na nejaké twitch selfpromo a nerobil by som nič iné, len aby som spamoval rôzne diskusie. Možno by si sa mal radšej zamyslieť nad sebou a hľadať chybu u seba, pán sudca.

@MCZ (23.02.2021 23:42): Tri príspevky k twitchu za 13 dní, to musí tým ľuďom strašne trhať žily.
@MCZ (23.02.2021 23:42): Ono je standartem v herních komunitách, že dělat takové proma je neslušné a například v FB skupinách se za to vyhazuje, protože kdyby se tomu nechal volný flow, tak by se to tam v tom počtu amaterských rádoby-streamerů začalo hromadit a skupina by ztratila své kvality viz. například ">Implying we can discuss games", kde navíc příspěvky prochází kontrolou před zveřejněním.

Mě by fakt zajímalo, jestli byste tvrdily, že to není proti pravidlům kdyby tu ta komunita byla desetinásobně větší a denně by se tu objevily třeba tři taková promíčka.
Takže vám vadí, že se tu jednou za čas (dobře, jednou za den dva) objeví příspěvek o streamu, a následně diskuzi sami zasypete několika příspěvky, které nejsou vůbec k tématu? What a way to make a point.

Každopádně Tulareanus nedělá nic proti pravidlům (a platilo by to třeba i pro H34D, pokud by posílal info o svých streamech), byť Alienovu námitku také chápu - také pořád navštěvuju tuhle sledovanou diskuzi, i když na stream nekoukám.

V zájmu veřejného blaha bych nejspíše zauvažoval nad zavedením nějaké obecné diskuze, do které budou moci uživatelé psát podobné "notifikace" s tím, že když někdo - kdokoli - začne nějakou hru streamovat, jednoduše napíše úvodní příspěvek do diskuze ke hře ("Budu streamovat, sledujte diskuzi Stream") a kdo bude chtít, bude se pak pravidelně koukat tam (těch streamů snad tolik najednou nebude a dělat nějakou zvláštní funkci zatím opravdu nemá smysl). Šlo by to?
Tak já se jako místní mudrlant vyjádřím taky, ale to jen proto, že jsem sám dělal něco podobného u Heroes III diskuse. Já jsem se na rozdíl od Tulareanuse zeptal veřejně (tak aby všichni sledující měli možnost se vyjádřit), zda mám na nová videa upozorňovat nebo ne. Na základě kladných reakcí jsem to dělal. Youtube videa jsou trvanlivějšího charakteru než stream. Přijde mi absurdní, že údajně mají existovat lidé, kteří záměrně nechtějí mít registraci a notifikace na twitchi, ale přitom mají sledovat DH diskusi 24/7, aby byli schopni odchytit Tulareanuse, když je zrovna online. Nad to se Tulareanus ohání tím, že mu to někteří napsali někam do soukromé zprávy, kde to nejde ověřit. To je ten styl komunikace smetánky DH, která rozhoduje o tom, kdo bude cenzurován a kdo ne. Všechno ututlat, aby se nikdo z veřejného plebsu nemohl účastnit diskuse. Pak možná jen povýšeně napsat, že je to už vyřešené a že dotyčný obdržel blahosklonnou zprávu do pošty o tom, jak se má polepšit. :)

Možná by si Tulareanus měl uvědomit, že dnes streamuje hry každý druhý kluk a kdyby každý z nich měl spamovat diskuse o tom, kdy bude online, tak fakt nevím, jak by to vypadalo. A samozřejmě není rozdíl v tom, jestli má někdo kopec hodnocení a komentářů nebo ne. Nicméně zde krásně Tulareanus ukázal to smýšlení té smetánky DH - oni jsou přeci lepší užovatelé než my ostatní, oni urobili kopec věcí z pozice admin týmu, a proto pro ně stejná pravidla neplatí. Mohou spamovat diskuse o svém streamu, aniž by se předem dovolili.
@AlieN (23.02.2021 21:43): Ja som to už vysvetloval raz a naozaj sa mi to nechce vysvetlovať znova. Priamo niekoľko ľudí mi písalo, keď som sem nenapísal, že "čo som nedal vedieť do diskusie". Sú ľudia, ktorí na twitchi zaregistrovaní nie sú a ani sa registrovať nechcú. Momentálne fakt hovoríš len za seba, pretože to nijak neporušuje žiadne podmienky používania DH, nikto ťa predsa nenúti to sledovať. Ale máš pravdu, je mi ťa ľúto, že musíš tak neskutočne trpieť tým, že do konkrétnej diskusie napíšem krátku správu. Máš ťažký život.

@Gordon (23.02.2021 22:41): To by fakt nebolo ono, keby si sa ako miestny brouk pytlík, odborník na všetko a trpiteľ neozval, však? Napriek tomu, že som ti to už priamo vysvetľoval, že? A je rozdiel, ak má človek účet vyslovene založený len na promo svojho streamu alebo ak je na webe x rokov za ktorú ohodnotil x hier, napísal x komentárov, pridal a upravil x popisov a ešte odrobil aj kopec vecí z pozície člena tímu. Ale taký rozdiel asi nezvládneš pochopiť, čo?
@AlieN (23.02.2021 21:43): Sledování tam je, dokonce si můžeš nechat poslat email nebo na mobilu upozornění že tvůj oblíbenec zrovna streamuje. Ale tul to tu dělá "pro zdejších pár vyvolených" kteří mají POUZE DH. :))

A úplně nej je si založit vlastní page/profil na všemožných sockách, kde upozorníš ty, co o to mají zájem, že budeš streamovat.

Jak by se asi reagovalo na takovej spamík od nově registrovaného účtu...
@Tulareanus (23.02.2021 20:25): Ty Tule, a tom Twitchi neexistuje něco jako "sledování", které by lidi co tě chtějí sledovat zaškrtli a pak je to upozornilo že jsi začal zase hrát? Opravdu o tom musíš pokaždé, když zapneš hru, psát tady?

Myslím že nebudu mluvit jen za sebe když napíšu že je to tady od tebe už docela otravný spam... který tedy píšeš u různých her co jsem viděl už docela dlouho, ale zrovna u Prey si jen kvůli tobě rušit sledování nechci.
@Bragi (13.02.2021 16:10): Na to sa to zišlo, ale najprv som to bral ako trolling od autorov, voči "hyperefektívnym" kušiam v scifi fps a celkovo, aby hráč mal ten pocit, že vlastne na tej stanici žiaden veľký kaliber k dispozícii nebude. :)
@SilentWolf (13.02.2021 14:08): No mňa to zaujalo aj z trailerov pre to mysteriózno a vzhľadom typhoov a first person akcii na vesmírnej stanici nie je veľa tak či tak. No až keď som to spustil, som pochopil, že ono je to vlastne ako System Shock a nie ako frenetické fpsky. To mi inak príde škoda, že trailermi sa to viac snažili predať ako rýchlu akciu. Na jednej strane chápem, že to tak ľahšie vtlačia bežnej populácii, no na druhej strane je to škoda. Ja som každopádne rád, že som sa k tomu dostal a už sa teším, keď to znova spustím.

Veľmi ma baví aj to, ako si môžem vybrať ako postupovať. Najprv som si ako prvú schopnosť vymaxoval hacking na 4, čo mi celkom uľahčilo postup v tom, že tým pádom som sa vyhol čiastočne backtrackingu, ktorý nemusím, ale pridalo to aj možnosti a výhody v podobe viac lootu. No a potom také to moje klasické RPG "ako si čo najviac zväčšiť inventár/nosnosť, ak je to možné, lebo chcem zbierať všetko". Až som sa dostal k maximálnemu vylepšeniu zbraní a mám vo všetkom vymaxovanú brokovnicu, takže to viem hrať aj ako FPS v prípade potreby. Ono je super ten pocit, že tam, kde sa človek istú dobu s rešpektom plížil a vyhýbal nepriateľom teraz oneshotnem poltergeistov aj silnejších phantomov. :) Inak som sa rozhodol hrať to úplne bez typhon abilít, ono síce môžu byť zábavné a ľudské stromy schopností sú také klasickejšie, ale snažím sa to roleplayovať, tak preto. :)
Teda nečakal som, že ma tá hra až tak pohltí. Presne to, čo som na zasnežené zimné večery potreboval. Už dlhšie som mal totiž problém pri hre vydržať viac ako dve hodiny v kuse. Nie, že by hry, ktoré som hral boli zlé, ale nepohltili ma natoľko, aby som ich chcel hrať čo najviac v kuse.

Páči sa mi ako je hra postavená, človek má fakt chuť prekutrať každý kút a objaviť každé tajné miestečko, či tam nie je schovaný neuromod. Vôbec nemám z toho ten pocit, ktorý vo mne vyvoláva množstvo väčších otvorených hier v súčasnosti, že je to len plné balastu a zbytočného zbierania len za účelom zisku pár expov, bez toho, aby samotný dizajn lokácii alebo explorácia ako taká prinášala zážitok sama o sebe. Rozmýšľam, kedy som mal naposledy takýto fajn pocit, z prieskumu. Že by pri The Witcher 3: Wild Hunt? Ak sa nič nepokašle, kľudne to vidím aj na 90% hodnotenie.