@Kubulus (26.01.2012 23:26): Já chápu že s tím nesouhlasíš, ale to ještě neznamená že je to pravdivý fakt.Můj názor je rozhodně jiný. Vlastně mám pocit jako by jsi se snažil "chytračit" a to ještě u tématu kde to naprosto není třeba. Tohle je diskuze o hrách a ne fylosofické symposium kde se řeší takové kraviny jako "nedefinovatelnost kvality" a podobné nesmysly. A to nemluvím o tom že mi to připomíná stejně "odborné" řeči jako když někdo na diskuzi sáhodlouze tvrdí že (např. stahování her) není krádež protože hra není hmotná věc.

To že kvalitu hry určuje ten co to hraje dle mého není pravda, ta hra pokud je nekvalitní tak bude nekvalitní i když ji já nebudu hrát a nevytvořím si na ni tento názor. Hráči samotní si mohou tak leda rozhodnout zda je baví či ne, ale o její kvalitě rozhodují jiné činitele. Třeba tvůrci tím kolik tomu věnují pozornosti ,času a financí.

Je pozdě takže jdu chrnět.:B
@Tulareanus (26.01.2012 21:01): Tak to hej. Postal 2 vypadá a hraje se dobře i dnes.

@Giovanni Antonio Kekelli (26.01.2012 22:35): Pochop, že nesouhlasím. Tebou vymezený termín pro kvalitu je pouhé konvenční meřidlo, které se ustálilo mezi pisálky recenzí a jejich čtenáři. Kvalitu hry určuje ten, co ji hraje. Když je hra nefunkční, omezuje se celková zkušenost na technický problém - v tom se jistě shodneme. O nedefinovatelnosti kvality už tu padlo v diskuzích mnohé, nechce se mi to dokolečka opakovat.

Důvod, proč jsem reagoval, byl tvůj příspěvek v 14:20.
@KRoman47 (26.01.2012 20:59): Ano, inteligence to je defacto mentální stav ne? A mentální stav lze posuzovat podle vkusu.
Je to téma na hodně keců, ale koneckonců, i osobní vkus se mění dle věku, a nemálo v tom má co dělat i mentální vyspělost (nebo jak by jsi ty řekl inteligence) . Tvé příklady jsou trochu něco jiného, není to prostě to stejné. Víc k tomu nemám co říci (nemám momentálně čas, nicméně se k tomu možná ještě vrátím až budu zpět)
@Kubulus (26.01.2012 20:28): Já hry které celkově nefungují znám. A ano hráče si to jistě najde. Ale podívej. Bez zbytečných keců k věci- To co předvádíš je dle mého naprosto zbytečné slovíčkaření. Nic jako recenze technické stránky hry neexistuje, existují jen recenze her a jako takové musí hodnocení obsahovat všechny stránky hry. A technická stránka (tedy i ona nefunkčnost) je prostě nedílná součást té hry, ty nebo kdokoli jiný si hru kupuje (doufejme) jako celek, a aby hráče bavila musí prostě fungovat, pokud nefunguje více či méně jejích součástí je díky tomu možné snížit i své její hodnocení.

To co prostě píšeš je jen snaha o vyvolávání pocitu problému, tam kde žádný ve skutečnosti není. To jaký je produkt udává mnoho faktorů a osobní preference spotřebitelů na to mají jen malý vliv ( ty rozhodují o jeho úspěšnosti ale ne o kvalitách).. Kdybych chtěl jít do extrému tak uvedu příklad- tvrdíš že třeba zelí napuštěné hnojivy nebo vajíčka s dioxiny nejsou samy o sobě špatný produkt? Já tvrdím že jsou, a nikdo je předtím nemusel konzumovat a rozhodnout dle vlastního názoru zda ano či ne. A stejně to lze aplikovat i na hry a na cokoliv jiného. Produkt prostě může být špatný.
A recenze her jsou od toho aby lidé věděli které herní produkty mají onu charakteristiku špantého produktu a které ne. Dále je to pak na nich zda hru zkusí, ale zaškatulkovat hru lze na základě většiny, když má tedy většinu negativních hodnocení lze ji zaškatulkovat jako špatnou.

Mimoto, to co jsem psal bylo na základě mého dojmu a jako takový přece mohu o hře prohlásit že ta hra je blbá. Zvláště když mě hodně věcí dává za pravdu.
@GamerCZ (26.01.2012 20:52): V tej časti o zálesákovi? A zasmial som sa tej absurdnosti. Neviem koľko si mal rokov, keď vyšiel Postal 2, ale čosi tak hardwaovo náročné, vizuálne hnusné, zabugované, krátke a účelové sa každý deň nevidí. Toľko ku klasicky dobrým postalom.
@Giovanni Antonio Kekelli (26.01.2012 20:38): Hm a odkdy se posuzuje inteligence dle vkusu? Někdo má rád debilní přitroublý americký komedie, někdo hardcore porno, někdo hiphop a přesto má jinak inteligence na rozdávání...no alespoň že používáš slovo hádka a ne to debilní flame, který nesnáším až na půdu.
@KRoman47 (26.01.2012 20:09): To tvrdíš ty, ale z mého pohledu to vypadalo jen jako pokus o hádku.

Ehm, výraz typu- lidé velice jednoduchého "střihu- může znamenat třeba to že tací lidé si vystačí s málem a líbí se jim i takové kraviny. Těch významů tam prostě může být víc.
A vlastně co si budeme nalhávat, dospělý člověk kterému by se líbila hra kde můžeš chcát na mrtvoly a oceňoval by takový humor kterým ta hra neustále hýří asi zrovna dvakrát intelektuální nebude. Jak jsem psal, dle mého se něco takového může líbit jen puberťákům a nebo jednodušším lidem, a klidně to můžeš brát i tak jak jsi to ty pochopil. Protože na tom defacto něco je. Podle mého by tedy normální dospělý člověk měl z onoho trapného humoru vyrůst a už by se mu to nemělo líbit. Stejně jako by měl dle mého člověk vyrůst z oceňování takové ubohé bezůčelné brutality a dalších opravdu trapných prvků na kterých Postal 3 doslova stojí.

Ano, každá hra má chyby, jenže nejsou chyby jako chyby. Je rozdíl když je ve hře "chyba" v podobě pár podobných postav a rozdíl mezi hrou která má stovky bugů, a další nedostatky. Jednu chybu lze odpustit, třeba i to že se tam opakují i stejné postavy (jak jsem četl v několika recenzích Postalu 3) ale když ta hra nemá jen jednu/pár chyb ale mnohem víc tak už to ignorovat nelze.
som natvrdlý, vlasatý a bradatý a ty si šikovný, neurážlivý, racionálny, podľa ikonky pohľadný a dospelý, človek bez nutkania písať chabé urážky :) ....or not
Od tebe to sedí. Zopakuješ to co sem napsal a za to napíšeš lololol, jako nějaký náctiletý puberťák na facebooku. Si asi natvrdlý, tak ti to zdůvodním.
Klasicky= Drží se pořád toho klasického Postalovkého stylu. humor,brutalita,akce a zábavné questy.
dobrý= Prostě obstojný Postal, tak jak ho známe a rovnocený díl do série.. do kterého přidaly i další inovativní vychytávky.
@Giovanni Antonio Kekelli (26.01.2012 19:17): Neznám hru, která celkově nefunguje. Stejně tak neznám hru, která by neměla své hráče. Pokud hodnotíš technickou nefunkčnost (hra se odmítne spustit), pak hodnotíš právě tu technickou nefunkčnost, nikoli hru. Polemizaci o tom, hodnotíme-li vlastně hru, nebo zážitek z ní plynoucí, ponechám stranou, ale jsem si toho vědom (jen pro případ, že by byla vznesena námitka). Ke každému produktu můžeš zaujmout neomezené a neopakovatelné množství postojů, a to jak pozitivních, tak i negativních. Produkt sám o sobě špatný není (přesně řečeno, nemá charakteristiku), to až spotřebitel mu dodává tuto vlastnost.

K tvé poslední větě mohu říct pouze to, že tu vidím dva spokojené zákazníky, možná piráty. Pokud koupím hru na základě jejich názoru, jde o hloupost mou, protože jako kupující musím sám zvážit relevanci onoho názoru, a vyvést z toho důsledky. Vzhledem k tomu, že se nacházíme na databázi, se mi tento postup zdá v pořádku; najde-li se uživatel, který má s kristmeisterem obdobný vkus, může být pro něj Postal ostatně i dobrý tip.
Mám pocit, že s novou verzí DH se tu objevilo nějak moc trollů... eh... bonus?
krietmaster: OK

Tulareanus: ?? Čemu se směješ ty zálesáku? Radši se ohol a ostříhej.
Kdybych se chtěl hádat, tak by to vypadalo jinak. A nevím, jak jinak si vyložit výraz: lidé velice jednoduchého "střihu", než právě jako narážku na jejich inteligenci.

Kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Třeba někde dřív kritizované stejné postavy, v které hře nejsou...v Mafii taky stačilo vlézt někam do baru a byly tam 3 stejné ženské, v které hře to tak není. Myslím, že takových bude jen pár a budou to převážně neakční tituly.
@GamerCZ (26.01.2012 19:52): A co když se díval na souvislá videa z hraní a vidí, že ta hra "nebýt dobrá". Tak jsem si sám už hodněkrát ušetřil docela dost peněz. :) Utvořil si vlastní názor na základě dostupných informací. Že říká to, s čím nesouhlasíš, neznamená, že něco papouškuje.

No podle mě je tahle série pěkná "blbost" stejně jako Painkiller, Dreamkiller, nebo Will Rock. Nelíbila se mi už jednička takže jsem názorově docela konzistentní.
@kristmeister (26.01.2012 19:42): No, však jsem tu hru zatím nehodnotil, nedal jsem jí své vlastní hodnocení. Zatím ale říkám dostavadní dojmy které slyším z okolí a jak to na mne působí. Na tom není nic divného. V mém okolí už to hrálo několik lidí a ani jeden to nechválil+ recenze mnoha lidí+ videa z hraní + sledování hry na živo. To vše stačí k tomu abych si udělal již větší pohled na hru.

Mě přijde stejně nefér zase to hodnotit 90 procenty a podobnými částkami, ne jen vůči hráčům kteří by si to pak mohli na základě mého hodnocení koupit a čekat od toho něco co to není ale i kvůli jiným hrám které si taková hodnocení skutečně zaslouží.
kekele tady jen hloupě papouškuje kecy od jiných recenzentu. A ani to nehrál..
Jo zabugované to je jako prase, ale prý bude opravný patch. Jinak je to prostě klasický a dobrý Postal.
@Kubulus (26.01.2012 18:13): Za prvé- I negativní pohled na hru je ocenění hry.

A špatné hry existují, takovéto řečičky na tom nic nezmění, dle mého jsou špatné hry takové které celkově nefungují, které třeba ani nejdou spustit a nebo neustále padají, s hromadou chyb a nudnou hratelností, špatným příběhem a podobnými kiksy, to jsou dle mého špatné hry. Nebo mi tu chceš tvrdit že to byl záměr autorů a lidé jen nechápou onu genialitu onoho produktu? :)