Dělá si legraci ze společenských stereotypů, nebere si servítky s ničím a nikým a retardovaný úsměv při hraní mě neopustil až do samotného konce. Je to prostě sranda jak má být.

Oproti tomu jsou pánové z Akelly tak trochu fušeři, protože takhle zabugovanou hru jsem nehrál už hodně dlouho. Jestli vůbec někdy. Když pominu nulovou inteligenci nepřátel, zasekávání se o překážky, padání při loadingu nebo chybějící zvukové efekty, největší problém představuje nulová optimalizace, což je u Source enginu opravdu prasárna. Aby se hra při přestřelkách trhala na 20fps, to si ani GTAIV nedovolilo.

Velkým plusem je možnost hrát za dobrého/zlého, což má zásadní vliv na celý průběh misí a "příběhu". Druhý run je tak naspadnutí.

Řemeslně nezvládnutá hra plná humoru. Takový je třetí Postal.

***/5

Rated "W" for What the hell were they thinking.
Postal 3 je hodně špatnou hrou. Opravdu hodně moc špatnou. Určitě jednou z nejhorších, co jsem kdy hrál.

Není třeba vůbec chodit kolem horké kaše. Intro je celkem dobré a v nic netušící oběti, která tuhle zhovadilost spustí, může dokonce vyvolat nějaká očekávání. Jakmile ale hra začne, vaše očekávání vám vezme, rozdupá na kousky a věrná svému koloritu je pomočí.
Jinak než chcaní hráčům do očí se tohle opravdu nazvat nedá. První co vás uhodí rovnou do očí odstřelovačskou přesností a mamutí silou je mizerná grafika. Že v roce 2011 je někdo v Source enginu schopen vyblít něco tak odpudivého je námět na serioźní výzkum. Bloodlines od Troiky vyšly mnohem dřív na témž enginu a vypadají neskonale lépe. Všechno je hnusné, vyblité, neostré, laciné.
Mimika je někde na úrovni úplně prvních japonských robotů. Takže akorát budí čirou hrůzu z té bezedné prázdnoty a temna, co se musí za těmi odpornými obličeji skrývat.
Stejné je to s částicovými efekty, stíny, animacemi, detaily, to vše je špatně. Lepší je koukat jen tak z hecu do sluníčka a oslepnout, protože tento zjev vyvolává deprese.
A jako třešnička na dortu se optimilizace rovnou spláchla do hajzlu, takže stroje co v klidu tahají dnešní hry zde mají dost proměnlivý framerate. Ze Source enginu. Pochcaný.

Příběh je debilní, v podstatě neexistuje, jeho jediný účel je být spojovačkou mezi pitomými levely. Zmizel veškerý freeform, veškerá snaha aspoň navodit pocit, že krom cíle mise se může aspoň něco jiného dělat, není tu nic než pitomé mise. Nedohrál jsem hru celou, nemám na to sílu. Pokoušet se hru dohrát je pro mozek stejně nebezpečné, jako si vystřelovat jídlo mezi zubama z pusy nabitou pistolí. Mise jsou kraťoučké, což je snad jejich jediná výhoda, protože vždy buď máte něco vystřílet, nebo se nesmírně otravně něčeho zbavit pacifisticky.

Což ale nefunguje, protože celá gameplay je totálně rozmlácená na sračky. AI neexistuje, nic nemá pravidla ani zákonitosti, zbraně mají nejasnou účinnost, některé jsou naprosto zbytečné, jiné přemrštěně silné. Je určitě strašný lolík, že můžete někoho zabít připoutaným jezevcem, ale proč to krucinál dělat? Je to skoro rozbité, rychle se to omrzí a vypadá to pitomě.
Nějaké náznaky humoru ve hře jsou, ale ten je okamžitě utknut dřív, než se stačí rozvinout. Haldu pitomých odporností, blbostí a stupidního humoru zachrání občas nějaká hláška hlavního hrdiny, ale to je jak házet náplasti do masového hrobu. Navíc hlášky v samotné hře se VŠECHNY omrzí za pár levelů.
Zvuky nemá cenu komentovat. Hnus, čirý hnus linoucí se vám do uší. Stejně jak hudba.

Dabing obstarali nějací chudáci, které našli na autobusové zastávce.

Tam, kde byl Postal 2 zábavný a měl aspoň relativně dobrou hratelnost, Postal 3 jen vyndal. Nezbylo nic. Jen tupá, dementní, odporná a hlavně nesmírně nudná střílečka bez špetky zábavy a s drobkem humoru.

Když vám někdo nabídne, ať se střelíte do hlavy nebo tohle dohrajete, berte první možnost.

Pro: náznak humoru

Proti: Grafika, hratelnost, optimilizace, nuda, zbraně, příběh, dabing, zvuky, hudba, mise...skoro vše

Tvůrci bohužel znají velice dobře své pappenheimské a třetí Postal tak vyniká především v tom, že namísto third-person akční hry se jedná o regulérní simulátor debila. Konstantně kašle na ovládání, příjemný interface a modernizaci principů a humoru - hlavně, že se mluví sprostě a zvrací nejen na rohožky. Body za vtipné hranice mezi dobrem a zlem, za zbytek pissing do tváří Running With Scissors, kteří nemají (a zřejmě nikdy neměli) fantazii.
Největším zklamáním Postal 3 není ani tak hrůzné technické zpracování a absolutní nedodělanost všech základních herních mechanik, ale absence jakéhokoliv humoru. Není to směšné ani trapné, je to špatné. Dělají machry jak jsou drsní, ale je to slabota. Uwe Bolla jsem si ve hře vůbec nevšiml a když mi na konci nebylo umožněno ani zabít Usámu, tak CTKJ? Zvolil jsem si cestu dobra aniž bych vůbec věděl, že jsem si ji zvolil?! A hrát tuhle bídu znova...?

17 příběhových misí s herní dobou od 5 do 15 minut. Za nějaké tři hodiny je hotovo. Hra však není překvapivě vůbec zabugovaná, takže ji lze (na rozdíl od jiných braků) bez problémů dohrát. Herní náplň strojí taky za prd. Krev sice stříká, hlavy lítají, Dude hláškuje...mise však často končí bez jakékoliv pointy po vystřílení předepsaného počtu nepřátel. Často v momentě kdy mě jejich likvidace zrovna bavila.

Pokud při hraní stříleček často nadáváte na mizernou AI nepřátel, tak určitě třetího Postala vyzkoušejte. A uvidíte, že může být i hůř. P3 totiž disponuje jednou z nejhorších AI všech dob a je neuvěřitelné, že něco takového v roce 2011 vůbec vzniklo.
Takže Postal number three. Tahle hra se dokázala zařadit na první místo mých nejoblíbenějších TPSek. Prostě mě to bavilo, bavilo mě to od začátku až do konce. Ty hlášky, ta hratelnost, ta brutalita. Taky musim odvrátit stížnosti za lagy a bugy, nic takovýho mě nepotkalo, jen jednou mi to spadlo, ale to bylo tím, že jsem měl přehřátý CPUčko ze spousty spuštěných procesů, ale jinak to běželo čistě a hladce.

Co se týče příběhu, docela mě zaujal. Že Paradise lehlo plamenem všichni víme, ale co mělo být dál...to právě vypráví Postal 3. Na začátku, ještě vidíte trosky Paradise a sejmete pár posledních zombíků a pár fízlů a pak hůrá do novýho městečka. Ze začátku děláte v bordelu, ale pak dostanete za úkol dělat ochranku známý herečce a poté si rozhodnete jestli chcete být zlí anebo hodní. To je geniální tah od vývojářů a hodně se mi to na hře líbí. Za zlou stanu je to docela jednoduchý, protože si můžete sejmout koho chcete, ale za dobro už si musíte dávat bacha a střílet jen na ty, kteří mají střelnou zbraň. Jinak se vám zabarvuje váš smějící se žlutý smajlík na červenou a když zčervená úplně, tak máte opět červeného ďáblíka a můžete hrát znova. Právě toto má využití v jedné misi kde děláte ochranku Uwemu Bollovi, protože parta intelektuálů si vygooglila že to je nejhorší režisér na světe a tak ho jdou zabít, bohužel maj jen cedule nebo obušky, takže jim musíte dávat pouta, což je těžší, protože jich je 30 a když jednoho zatýkáte, seběhne se kolem vás hlouček těch parchantů a ste udupaný a ukopaný

Náplň misí že občas to stejné, zabij, zadrž nebo chytni, ale najdou se i zajímavý kousky. Například musíte propašovat fotbalové míče přes Mexické hranice anebo pochytej 15 koček s AIDS. Jasně jsou to voloviny, ale je to zábavný a i vtipný =D Tak dále, střílení je dobře udělané a to mě na hře asi bavilo nejvíc...vzít do ruky m249 a prokosit si cestu =D brutalita zpracovaná do těch nejmenších detailů, např. když ustřelíte hlavu tak to tělo ještě chvíli stojí a jakoby tápe než padne =D anebo když ustřelíte nohu, tak ta osoba skáče na jedný noze a drží se za pahýl a ječí =D

Zbraní je celkem dost, jsou skvěle ozvučeny a dobře se s nimi bojuje. Sice větší počet je zbraní nablízko, ale s těma je největší prdel =D přibylo pár nových kousků, jako vosí hnízda, opice, jezevec anebo baseballka s hřebíkama či požární sekera. A novinka i na bazuku jde dát kočka =D

Graficky se mi to hodně líbí...přirovnal bych to tak k (i přes protesty, ale já to prostě vidim stejně) Mafii 2. Možná se pletu. Jak už jsem psal, brutalita hodně zpracovaná, okolí parádně no a postavy jsou dobře vydetailovaný + dobrá mimika. Taky je zde parádní že když vás trefují (jakože se to hodně bude stávat) tak Postal bude mít na sobě krvavý fleky, který nezmizí do konce misi...taky má občas zakrvácený obličej, což vypadá skvěle. A asi nejlepší je, když postal běží, jak krásně mu vlaje jeho kabát. A Postal v policejní uniformě a později i v KVÁDRU, tak to už je vážně paráda. Ve hře budete mít ještě jeden obleček a to jest, když zabijete Krotchyho, tak si vezmete jeho masku...je to fakt p*del, jak se v tom Postal hýbe =D

Zvuk má v této hře vysokou hodnotu, protože vše je skvěle ozvučeno, dabing perfektní...Postal se vrátil sice s jiným dabérem, ale je hodně podobný původnímu a pořád sází svoje skvělý hlášky. Hudba je přímo senzační a do jednotlivých misí je vměstnána efektivně. Je to takový mix rocku, popu a hip-hopu, takže pro všechny.

Postal 3 mě hodně zabavil a určitě jej s radostí dohraji znovu a znovu. Poštovním týpkům zdar a doporučuji kočky nezabíjet, ale spíš chytat ;)

Pro: Hratelnost, zbraně, zvuky, hudba, dabing, hlášky, brutalita, střelba

Proti: Pár misí je obtížných, takže mě to stálo spoustu času, potu a sprostých slov