@Luďa (06.12.2014 22:54): Nikoliv špatně, jen bych nerad viděl některý díl Polda série mezi top adventurními kousky (se kterými je třebas ty možná nemůžeš úplně porovnávat, anžto jsi je nehrál).
Ale je to asi v pořádku, nějaké "objektivnější" hodnocení se beztak vykrystalizuje až časem s větším počtem ohodnocení.

Jen mi to však přišlo jako vcelku zajímavé (nikoliv příliš překvapivé) zjištění.
@Charllize (06.12.2014 22:01): Soráč, jestli si to zle pochopil. Já to myslel jako vtip. ;) Ale když jsem naposledy hrál Skyrim, tak jsem ten pocit trochu měl. :D

@Isair (06.12.2014 22:29): To, že se mi tento díl Poldy líbí, je špatně? Nebo jak to mám chápat? Pravda, nikdy jsem moc velký adventurista nebyl, ale i nenáročné oddechovky snad můžou dostávat vysoká hodnocení spolu s vážnými, logicky náročnými a scénářem hodně artovými počiny.

Rozhodně nechci vyvolávat flame, takže se k tomu už vyjadřovat nebudu. Každopádně máme každý jiný vkus a věřím, že i hodně lidem se nový Polda líbit opravdu nemusí, jako se mně třeba nelíbí Dune.
@M.a.t.t. (06.12.2014 18:00): Když se podívám na profily hodnotících uživatelů, zatím se mi potvrzuje má domněnka, že vysoká hodnocení Poldům dávají převážně ti, kteří příliš adventur nehráli. Ve spojení se zmiňovanou jistou dávkou nostalgie, po dlouhé době česky dabovanou adventurou (navíc známějšími českými herci), se tomu asi nedá úplně divit (A proč tomu navíc ještě nepřihodit nějaká ta procentíčka za to, že je to český výrobek, že? Eh)

Střízlivější hodnocení od hráčů, kteří mají v žánru nahráno více, se asi dočkáme. Ale hádám, že to nebude příliš brzy, anžto ti (předpokládám) nikdy Polda sérii nepovažovali za takovou pecku, aby museli po hře nedočkavě skočit hned po vydání za plnou cenu...
@M.a.t.t. (06.12.2014 18:00): Já si za hodnocením 80% stojím. Tahle hra je po X letech první, která mě opravdu chytla a bavila od začátku až do konce. Po dlouhé době jsem opět dostal podobný "feeling", který jsem měl, když jsem hrál někdy v roce 2008 Reprobates, kde jsem měl problém vůbec usnout, protože jsem prostě musel vědět co se v té márnici bude dít dál. Myslím si, že už jenom kvůli tomu si ta hra vysoké hodnocení zaslouží.
Nechcete sa trochu krotiť tými hodnoteniami? Zatiaľ to vyzerá na GOTY v danom žánri :D
Někdo říká, že je to kratší, Princ z Hrej zase, že to hraje 8 hodin ... tak jak to je ? :D
Má to tu délku kolem 8 hodin ?
Tak po dlouhý době zase hra, kterou jsem zhltnul na jedno, dvě, nebo tři posezení a nehrál jsem ji měsíce. :) Jsem spokojenej.
jestli se autoři snažili vydat hru v co největší tichosti, taxem jim to povedlo :-)
Tak už instaluju, ohlasy jsou podle všeho koukám dobrý, takže si udělám pěknej večer. Když jsem dneska na prodejně vyzvedával DVD, tak mi bylo od prodavače sděleno, že kdybych si to neobjednal, ani by nevěděl, že nějakej Polda vyšel. :D
@Thorar (05.12.2014 11:16): Koukám, že jsem svým včerejším výrokem někomu šlápl na kuří oko:). Každopádně však také doufám ve střízlivější verdikty. Už tu jen očekávám cosi o "zlatých českých ručičkách" ehm, ehm.

Nemusíš se však bát, Poldu 6 v plánu nemám. Stahuji maximálně tak z GoGu či Steamu a zde k dispozici pravděpodobně hned tak nebude (vzhledem k tomu, že zde nejsou ani předešlé díly série).

Musím však uznat, že vizuálně to vypadá vážně dobře. Návrat k ručně kreslené grafice je správný tah.
@IRONHIDE (05.12.2014 15:40): Když jsem to zkoušel spustit na svém stolním PC s monitorem 1280x1024, tak jsem měl totálně ořízlou pravou stranu obrazu. Nainstaloval jsem si to tedy na noťas s rozlišením 1366x768 a vše je v pohodě.
to je delane na 4:3 monitory? ze kdyz to dam pres celu obrazovku tak sa to roztahne a nemam tam nejake veci
@Všivák (05.12.2014 10:50): Asi takhle. Polda 1 - Hned po vydání kultovní záležitost s prvotřídním dabingem. Polda 2 - Podle mě nejlepší díl, dokázal parodovat adventurní klasiky jako Sam & Max a ještě pohotově reagovat na dění v ČR, v době svého vydání. Polda 3 - Za vlasy přitažená zápletka, minihry, humor se stále drží v koleji svých předchůdců. Dialogy přesně vystihují humor Luďka Soboty, když dělal s Šimkem a Nárožným. Polda 4 - Takový oddech, vážný díl, nepříliš humorný (respektivě jinak humorný), ale stále to předčilo každou jinou adventuru, jež vznikla v ČR. Polda 5 - vyvaření z vody. Humor pro puberťáky, hnusná grafika, všichni doufali, že další díl už snad nevyjde, protože to bylo zničení kultovní série. Polda 6 - Máme tu skoro 10 let od nepovedené pětky a adventurní sucho na české scéně. Vychází Poslové smrti, kteří jsou vážní, Žhavé léto 3 a 1/2 byl po technické a herní stránce průser, ale dialogy byly povedené. Čili je tu konečně jako zjevení z čistého nebe Polda 6, aby (snad) ukázal, že tvůrci se poučili z předchozích chyb a opět nám nastolili to, co máme rádi z prvních třech dílů série.
Nechápu to. Ostatní poldy v komentářích ztrháváte. Nejlepší nemá ani 80 procent a tady byste si z toho nejradši ustříkli. :)
Nepamatuji si kdy jsem se naposledy tesil takhle na hru. Holt nostalgie je svina :D
@Marty34 (04.12.2014 22:09): Rozhodně potřeba není :-) všechno to tak nějak plyne. Povedlo se jim zkloubit obtížnost a ujetost úkolů. Děláš šílenosti, ale nemusíš na jedné věci strávit půl dne. (Kdo pamatuje strkání mrtvého psa do zásuvky aby vyrobil magnet /7dní a 7 nocí/ tak bude rád jako já:-) )
@kristmeister (04.12.2014 15:48): Zrovna v té vesmírný lodi jsem :-)

@Luďa já měl taky předobjednáno, dnes dopoledne mi přišla sms že si to můžu vyzvednout. Asi v tom centrálním skladu v Praze to maj dřív a teprve dneska to distrubuujou do dalších poboček.