Cealos: No z mýho pohledu patří mezi ty novější, přeci jen žánr rpg už před PST měl za sebou desítky kvalitních titulů.
Falagar: Právě že já čekám zázrak:)

Richmond: 1999... že by ano?

Jab: Já nic nerozvíjím, jen jsem se chtěl podělit se svým nadšením, že si konečně zahraju nejlepší hru na planetě a objevím v ní smysl života.
Caelos: Za vyzkoušení zřejmě nic nedáš. Rada od člověka s nepopulárním názorem - nedej se svést hypem, kterého je tu spousta. Nečekej moc a možná budeš velmi kladně překvapen. Čekej zázrak a možná budeš (stejně jako já) velmi zklamán ubíjející nudou a nepřátelskou podivností všeho. :-)
Caelos jen provokuje. Nebo že by snižoval svoje herní nároky?=)
Caelos: Ech. Já se ti snažil naznačit, abys nepindal o tom, zda tě hra, kterou si ještě ani nehrál, bude či nebude bavit. Tedy ne abys to pindání ještě rozvíjel ;)
Informace stála tak, že v příštím Score by měl vyjít PST. To, zda hru vyzkoušíš či ne, je striktně tvá věc. A zejména mi pak přijde vhodné svěřovat se s dojmy až poté, co jsem hru skutečně hrál. :)
Jab: Neboj se, určitě nezapomenu.

Asi takhle, abych nebyl za úplného pitomce, po zdejším hypu a vůbec ostatních informacích o této hře bych si to chtěl moc zahrát a díky Score k tomu MOŽNÁ (nic není jisté, Fahrenheit oznamovali každý měsíc asi půl roku) dojde, nicméně chtěl jsem říct, a zřejmě jsem nepoužil ta správná slova, že mi hratelnost těchto starých RPG příliš nesedí. Na Fallouty se mi tu už nějaký čas práší a to z toho důvodu, že tyhle hry potřebují moc času, který na ně nemám. Netvrdím tedy že mne to NEMŮŽE bavit, jen prostě předpokládám, že po pár pokusech o hraní to vzdám. Což ale nic nemění na faktu, že se mi to může zalíbit hned od začátku a dám tomu 100%, že ano.
Drolin: ja som mu to doporučil preto, lebo rpg prvky sú osekané a je to pomerne akčné. A čo sa mi tam páčilo? Neortodoxné prostredie, atmosféra, hudba, príbeh napriek určitým klišé príjemný.
Caelos: Kdybys se náhodou rozhodl si PST nakonec zahrát, tak se zase nezapomeň hnedle svěřit. Třebas pět minut po začátku dej vědět, že tě to zatím moc nebaví a deset minut po začátku žes to vrátil do poličky a už se k tomu Planetscape Tournament asi už nikdy nevrátíš. Případně že možná někdy zkusíš alespoň prvních 15 minut, byť tě to asi nebude bavit. ;-)
Suzana: je vlastně pravda, že já hrál PST poprvé jako relativní škverně (bylo to mé druhé RPG vůbec), asi tak půl roku potom, co to prve vyšlo ve Score, byť bez koukání do návodu jsem se neobešel.

Hehe, a pak jsou tu tací, co do téhle hry nedorostou vůbec :-).
Gothic není nudná hra, jenom vám někomu nepadl do vkusu. Nudná by teoreticky mohla být každá hra z toho seznamu, pokud se někomu nelíbí.
Last jedi: Co se ti líbí na JE? Dialogy, RPG prvky i celkový příběh nestojí za moc.
Jo Gothic je jediná nudná hra z toho zoznamu. Myslím si, že ak chceš skúsiť nejaké RPG, tak by si mal ísť jednoznačne do Jade Empire.
Icevin Dale, Baldurs Gate, Fallout, Newervinter Nights, Gothic, tyhle hry mě prostě nebaví. Já to radši ani zkoušet nebudu:)
Ja si myslím, že v Planescape je systém ad&d z hľadiska toho čo vidí a o čom rozhoduje hráč, asi najjednoduchší, ani tie zjednodušenia v NWN a NWN 2 nie sú tak minimalistické ako v Planescape.
Nejsem nijak RPG kovaná a PT byl jeden z nejzajímavějších herních zážitků...
Žádné statistiky jsem neřešila...to bylo prostě potěšení hrát. Potěšení z ponoření se do zvláštního světa, plného zajimavých charakterů a neméně zajímavých možností.
Caelos: Ty RPG prvky/statistiky jsou tu pomerne slozite, hlavne pro hrace, ktery nic podobneho (tim myslim neco s ADaD pravidly) nehral, ale P:T je na druhou stranu i dobre v tom, ze presne jak psal MCZ, i kdyz ty statistiky budes uspesne ignorovat, tak tim nic nezkazis, protoze boje jsou zde pomerne jednoduche a P:T sazi hlavne na ruznorodost rozhovoru (cili spise tam ty statistiky vyuzijes ).
Že požehnane bojov tsk, to neviem či je teraz sarkazmus. Súboj v PT tvorí tak 10% celého gameplay-u. V Diable je to tak 99%, tieto hry sú na opačných spektroch RPG žánru, ak sa dá tak Diablo ešte stále nazvať. Ak by som to chcel ešte viac vyhrotiť, tak po pravde nepoznám RPG s menším počtom súbojov ako má PT.
Diablu to neni podobne vubec hlavne proto ze hra vyuziva pravidel AD&D. Boju je ve hre sice pozehnane, ale stejne jako v ID nebo BG (i kdyz ID jsou pomerne dost akcni) necekej hektickou klikacku. Taky tu neni mana :) je to fajn hra ale ne pro vsechny...je to spis pro hc rpg fandy rekl bych
Caelos: boje se dají pauzovat, ale jinak jsou realtime. A můžeš kdykoli během hry měnit jejich obtížnost. Diablu to (zřejmě - nehrál jsem) moc podobné není - ta dynamika je tu jiná, spíše připomíná nějakou RTS.

Čeština je (asi bude i v tom Score), stejně jako high-res patch a nějaké další(neoficiální, ale doporučené) patche.

RPG statistiky tu jsou (jako v každém RPG), ale po 99% času je můžeš naprosto ignorovat. BTW doporučuji zvyšovat hlavně moudrost a inteligenci.
Myslel jsem si že rozpoutám vlnu nevole, trochu jsem si rýpnul:) Jen doufám že boje nejsou na nějaké tahy, to vloženě nesnáším. Rozhovory mě samozřejmě baví, nejraději mám hry s příběhem (byť sebeblbším), jen mi ty stará RPG přijdou jako fotbalový manažer. Je to hratelnostně trochu podobné diablu? Pokud ano, je na to čeština a není to příliš složité (abych se nemusel neustále přehrabovat v miliónech tabulek a statistik), tak nevidím problém.
Tak nějak si myslím, že by už potencionální hráči měli hrát a ne "strašit" předem, že je vlastně hraní asi ani nebude bavit. Nikdo vám nezaručí, že vás něco bude bavit. Hrajete vždy na vlastní riziko. Netřeba podléhat "hype" (atp.) a zcela určitě netřeba "hrozit" fanouškům hry.
Ozývám se jen proto, že se tenhle zlozvyk stále opakuje. Jinak nic proti nikomu konkrétně. :)
Vzhledem k tomu, ze dle hodnocenych her ma Caelos nejvice (vetsinou i nejlepe) hodnocene spise akcni hry, tak ho bavit hrat za kecaci charakter asi moc nebude. (spise ho asi P:T vubec bavit nebude si myslim:)).
Caelos: no, doporučuji alespoň snížit obtížnost bojů na minimum a hrát za kecací charakter (tak se i spoustě bojů vyhneš). I když pokud tě snad nebaví ani rozhovory, tak nevím :-)...
Těším se až to vyzkouším. Ale moc mě to bavit asi nebude. RPG moc nemusím a tyhle archaické už vůbec ne:)
Je dobře, že je Torment zase k sehnání, ale řekl bych, že mu to průměr tady moc nezvedne...

Paul: no, to já PST koupil před několika měsíci na ebayi za cca 1400 :-). (Kč ne USD).

Použité, ale v perfektním stavu a originální krabici (i s hezkým plakátem a tak), tolik jsem zatím za žádnou hru nedal (a asi hned tak nedám). Do té doby jsem měl taky jen tu Score verzi (a dokonce zadarmo). Pamatuji ale, že když ještě před pár lety měli třeba na Amazonu originálky PST, stály ještě víc (snad přes sto dolarů?).
Jo, a já to před pár měsíci koupil za 300Kč od člověka na doupě fóru - verze ze score, pouze ten papír obal a dvě cd : ).
A chvilku na to to znovuvydali v dvd krabičce za 10 liber, a teď tohle.
To je dobře jelikož sem hru asi ve druháku pučil kámošovi kerej mi jí nevrátil...na druhou stranu jeho Icewind Dale je taky furt na mojí poličce:D
Planescape Torment bude jako plná hra přiložen k dalšímu Score. Nešťastníci, kteří hru nikdy nehráli, by za získání kopie měli být ochotni zaplatit i vlastní duší. Těm, kterým se hra nelíbila, je možné jen popřát úspěšnou léčbu na nejbližší psychiatrické léčebně a duši tak mohou obětovat až po opětovném nabytí svéprávnosti. :)
MCZ: už jsem mu napsal

Paul: jj, vypadaj parádně; díky tomu módu taky přemejšlim, že si Torment po dvou letech zase zahraju :)
Flyer - díky, ty fonty vypadaj fakt super, mnohem líp než v původní verzi..další playthrough bude hezky s novou verzí v češtině.
Flyer - jaký jsi zkusil rozlišení? Udělej kdyžtak nějaký hezký screeny (pokud možno i s textem). Díky : ).
Až to někdo testnete tak dejte vědět zda jsou ty větší fonty s tou cz kompatibilní,thanks.
Jeden z nejzajímavějších herních příběhů s úplně nejlepší koncem.
Naprosto bizarní začátek a víc než geniální konec. Tahle hra je prostě unikát a zaslouží si 95%.
To vypadá na podobný re-release, jako měly například Fallouty - původní artwork v DVD boxu a disk(y), nic víc... ale tedy lepší než nic, to rozhodně.
Mě zrovna prozkoumávání světa v Oblivionu zklamalo nejvíc, mám to za takové velké stejně vypadající nic. Naopak v PT jsem se těšil na každou novou lokaci, dům i část kanálu, na každou novou NPC. Takže i v prozkoumávání světa u mě PT vede, a i když není tak otevřený jak zmíněný Oblivion, nabízí o hodně víc. Ale je pravda, že ty hry jsou hodně odlišné.
Gothic i Oblivion mají jiná pozitiva a jsou to úchvatné hry v kompletně jiném směru,ano:).Mám ve hrách rád prozkoumávání světů, a to mi nabídly v obrovské míře, narozdíl od Tormentu, který mi zase nabídl nesrovnatelně lepší příběh než obě výše zmíněné.Nevidím důvod proč si neužít všechno :P
Paul: 90% je vcelku hezké hodnocení. Pokud bys teda stejně nedal třebas Gothicům nebo Oblivionu. :)