Johny, Say je troll elitář a vyžaduje jen kvalitně proklesené charaktery. Což je zajímavé, protože on je vlastně stejný jako ten otrava z Naskelských polí - totálně plochá karikatura.
Say: Hrát s plnou partou předem udělaných postav můžeš i v BG :O Nebo jsi měl na mysli něco jiného?
Jab: Jj, jak se do toho tak postupně dostávám, tak to vypadá, že u mě P:T dosáhne přesně toho, co se BG nepodařilo. Hrát s plnou partou předem udělaných postav. Extáze.
Sice je tomu tak jako v IWD či BG, nicméněž v PST rozhodně není nouze o zkušenosti a úrovně (i v porovnání s ToB) a i proto má vzhledem k příběhu smysl hrát s plnou družinou od té doby, co to vůbec jde.
MCZ: Takže kněze jde jen přibrat do party.

A ještě jedna věc. Dělí se XP mezi členy skupiny jako v ID a BG, takže platí pravidlo, čím méně postav, tím více zkušeností pro jednotlivce?
Jde být klerikem? Sice jsem už mág, ale jestli to jde, novou hru klidně obětuji.
Say: No určitě to skus, protože mě šel PT naprosto v pohodě a takže tam asi nějaký způsob bude. To jsem ale nesnižoval hw akceleraci ...
Nevím tu stopu mi to zanechávalo i na XP s DX 9 při snížení HW akcelerace, zkrátka jsem si na to časem zvykl. Na internetu jsem sice našel nějaké rady a "řešení" ohledně tohoto, žádné však bohužel nefungovalo.
MIGtheDRAGON: Znáš to...

Teorie je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč...
Praxe je, když nic nefunguje, ale všichni vědí proč...
My jsme spojily TEORII s PRAXÍ! Nic nefunguje a nikdo neví proč.
- Microsoft

A je tu další problém. Sice obraz už je plynulejší, ale myš zanechává v menu a inventáři stopu. To by taky mohlo jít vychytat nějakou z těch možností co ten control panel nabízí, ne?
Say: Docela mě právě ale štve u win7 a vist jak to tam je tak rozkouskovaný v xp to máš normálně v dxdiag, ale tady sem to taky chvíli hledal ...
MIGtheDRAGON: A ten najdu kde?

Isair: Samozřejmě. A kdesi jsem zase četl, že moje grafika tohle nepodporuje (ATI Radoen HD 2400XT) což je asi kravina, protože na XP to šlo.

EDIT: MIGtheDRAGON, klobouk dolů! Už jsem to našel. Dííky!
No tak přesně jak jsem čekal... Ty možnosti se do dxdiag nepřidaly. Hardwarová akcelerace pořád nejde vypnout. Do pytle.
Já je používal u XP, už ani nevím proč... A měl jsem je dokonce na disku do nedávna. Výborně, snad to všechno vyřeší. Díky.
Say: U mě taky tyhle dx vyřešili snad všechny problémy co sem měl :D nechápu proč v novějších dx neni ta možnost vypnout hw akceleraci, ale u těhle ji máš.
Bude:)... dobré je, že na rozdíl od instalace DX 8 ti alespoň půjdou bez problému i všechny novější hry:) (přeci jen neustále instalovat kvůli každému hraní starší(DX8)/novější (DX 10/11) by bylo asi otravné.
Say: Bohužel nové DX tuhle možnost nějak neposkytují. Zkus nainstalovat nějaké starší. Kamarád měl stejný problém a rok staré DX to vyřešilo...
Say: Splňuješ minimálni hardwarové požadavky?

Zkus vypnout jedno jádro procesoru, některý hry mi dělali podobný problémy.
P:T se mi kouše. Než se Bezejmenný pohne z místa, chvíli to trvá a pohyb je sekaný. Kdysi mi pomohlo vypnutí hardwarové akcelerace přes dxdiag, jenže to bylo na XP a ve Win7 mi tahle funkce chybí. Nevíte někdo co s tím?
PT nema moc dobry interface a kouzleni jen v nem vylozene "pain in the ass", ktery nezachani ani tech nekolik hezkych efektu ala japan RPG.
No dobře, v tomhle souhlasim, ale přijde mi zbytečný ho tahat celou hru. Já ho prostě prokec, naučil jsem se s ním ty lekce, vyždímal ho jak to šlo a nechal u ledu :).
Paul: eh, to s tím Ignusem mě to trochu nadzvedlo ze židle :-). Já ho taky nemám rád, ale prohlásit o něm "nejmíň zajímavej" může snad jen někdo, kdo ho pořádně neprokecl. S Bezejmenným má rozhodně nějakou minulost a pokud hraješ za mága, můžeš se ještě těšit na zajímavé lekce při učení kouzel.
Já taky ne, ale zrovna u Planespace jsem rád že jsem za mága hrál a kouzla používal.
Já jsem hrál za bojovníka, body cpal do inteligence a moudrosti a kouzla nepoužíval :-) (neměl jsem v partě Ignuse). Protože kouzla obecně ve hrách moc nepoužívám.
Tak jasně..ale to mi přijde lehce kontraproduktivní, Ignus je snad nejmíň zajímavej.
Paul: nikde se přece nepíše, že bojovník musí být tupé hovado :-). A kouzla může zastat Ignus.
Tak ale vzhledem k těm bad ass kouzlům plus nejlepším dialogům je škoda hrát za něco jinýho než mága.
Ono je to stejně jedno, za jaký povolání hraje. Kamarád hrál za mága, ale ve výsledku bojoval spíš jako bojovník. V Planescapu nemá volba povolání prakticky žádný význam.
popkec: poslední ikonka na panelu vpravo (v tom sloupci těch tří) http://www.rockpapershotgun.com/images/may08/pstlarge6.jpg vypíná a zapíná AI pro souboje (např. automatické léčení atd.), osobně ale doporučuji ji spíše vypnout, není moc promakaná. Jinak pokud ti souboje přijdou moc těžké anebo se jimi nechceš zabývat, tak prostě sniž obtížnost na minimum (to můžeš kdykoli během hry), o nic zásadního nepřijdeš (jen pak měj v družině mága pro kouzla vyšších úrovní :-) ).

BTW není od věci se co nejdříve rozhodnout, za jaké povolání chceš hrát a případně se co nejdříve přeučit.
popkec: Hru si můžeš kdykoliv pozastavit mezerníkem a rozdat příkazy, prakticky se tyhle infinity engine hry s celou partou jinak ani hrát nedají:).
MCZ: Rád se starám jen o jednu postavu ale jde spíš o to že na to nejsem zvyklej, časem to půjde. Ale teda real time souboje bych jsem fakt nečekal :)
Cobra: bych řekl, že i možná o více.

popkec: co ti vadí na parťácích?
popkec: Můžeš jedině ty ostatní postavy vyházet z družiny a hrát pouze s Bezejmeným.
Začátek vypadá zajímavě, hlavně mě zaujali dialogy jen bych měl dotaz, nejde to hrát jen ze jednu postavu, aby ty ostatní třeba ovládal PC?
Caelos: Člověče a zase. :) Názory pozitivní i negativní, sžíravý sarkasmus i bezmezný obdiv si nech na dobu, až budeš mít s hrou nějakou přímou zkušenost ty sám. Já ti stejně tak říkal, aby ses nenechával ovlivnit "hype" ani negativními názory a prostě a jednoduše si to zahrál. Pokud možno i bez těch praštěných předsudků (pozitivních i negativních . mj. to samé ti píše i Falagar). Jednak řečeno přestaň už kecat do diskuze ke hře, na níž ještě těžko můžeš mít nějaký názor "z první ruky". :)