Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Perestroika

Toppler, Perestrojka

1990
1992
59
42 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Perestroika nebo pod známějším názvem Toppler je klasická arkáda. Po úvodní obrazovce s Michailem Gorbačovem se stáváte malým stvořením, jehož úkolem je přeskákat po žlutých, postupně mizících, leknínech do pravého horního rohu obrazovky, sebrat tam penízek a postoupit do dalšího levelu. Postupem do vyšších levelů se počet leknínů zvětšuje, zároveň se zmenšuje jejich velikost a rychleji mizí. Je možné sbírat modré a červené kuličky, které přidávají životy. Rovněž se objevují nepřátelé, v podobě podivných červených zvířátek, kteří se vás snaží zabít.

Hra byla později převedena do flash verze pod názvem "Toppler for Windows".


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Perestroika je opravdový herní dinosaurus, jedna z prvních her co jsem na PC spatřil a hrál. Popravdě řečeno hra mě nikdy na moc dlouho nezabavila, skákat s pišišvorem po zmenšujících se leknínech z jednoho rohu obrazovky do druhého mě po chvíli marného snažení spíše frustrovalo, a většinou tak po třetí hře končilo moje snažení. Přeci jen už i v té době existovaly lepší kousky s delší dobou herní výdrže a to i ZX Spectru, na kterém jsem tehdy začínal svou herní dráhu (PC bylo tehdy ekonomicky nedosažitelné).
Pokud se dobře pamatuji hra byla jakž takž hratelná pouze na slabších strojích (286-386), na výkonných PC (486 a pentium) díky špatné optimalizaci (patrně v roce 1990 ruští inženýři nepočítali s rychlým příchodem výkonných PC ) to bylo tak rychlé že se to nedalo hrát, řešením byla speciální zpomalovací utilita CPU. Jako oddychová záležitost po jiné tuhé pařbě to však úplně špatné nebylo. Z nostalgie dávám 65%

Pro: Infantilně roztomilá grafika

Proti: Celkem vysoká obtížnost, po čase stereotyp

+25
  • PC 40
Perestroice jsme s kamarády přezdívali "Zpívající žáby", protože pět červených tvorů, podobajících se zmíněným obojživelníkům, vždy po skončení hry na obrazovce tancovalo a podle nás i zpívalo. Přes PC speaker bylo slyšet jen několik tónů, ale když jsem hru díky zvukové kartě slyšel po letech i s opravdovým zvukem, zjistil jsem, že jsme měli pravdu a žáby opravdu zpívají čačača.

Jde o hříčku, ve které je mimo úvodní obrazovky veškerý text v azbuce, ale jednoduché ovládání lze pochopit i tak. Horší je to s dokončením. I přes několikeré rozehrání se mi to nikdy nepodařilo a zpívající pětici jsem viděl daleko dříve, než po posledním levelu.

Perestroika byla jednou ze tří her, které jsem hrával na třiosmšestce u kamaráda na chatě, ale jak Ski or Die, tak Lemmings běželi daleko častěji, protože obě hry svou hratelností daleko převyšují frustrující skákání po mizejících leknínech.

Pro: žáby, ovládání, na chvíli zabaví

Proti: vysoká obtížnost

+21
  • PC 40
Stařičká blbinka o jakýksi příšerkách skákajících po zmenšujících se leknínech z jednoho konce obrazovky na druhý. O nic převratného se nejednalo, takže opravdu podprůměrná záležitost, která se i přes svou slabost záhadným způsobem zapsala do mé paměti - 40 %
+4