Perestroika je opravdový herní dinosaurus, jedna z prvních her co jsem na PC spatřil a hrál. Popravdě řečeno hra mě nikdy na moc dlouho nezabavila, skákat s pišišvorem po zmenšujících se leknínech z jednoho rohu obrazovky do druhého mě po chvíli marného snažení spíše frustrovalo, a většinou tak po třetí hře končilo moje snažení. Přeci jen už i v té době existovaly lepší kousky s delší dobou herní výdrže a to i ZX Spectru, na kterém jsem tehdy začínal svou herní dráhu (PC bylo tehdy ekonomicky nedosažitelné).
Pokud se dobře pamatuji hra byla jakž takž hratelná pouze na slabších strojích (286-386), na výkonných PC (486 a pentium) díky špatné optimalizaci (patrně v roce 1990 ruští inženýři nepočítali s rychlým příchodem výkonných PC ) to bylo tak rychlé že se to nedalo hrát, řešením byla speciální zpomalovací utilita CPU. Jako oddychová záležitost po jiné tuhé pařbě to však úplně špatné nebylo. Z nostalgie dávám 65%

Pro: Infantilně roztomilá grafika

Proti: Celkem vysoká obtížnost, po čase stereotyp

Perestroice jsme s kamarády přezdívali "Zpívající žáby", protože pět červených tvorů, podobajících se zmíněným obojživelníkům, vždy po skončení hry na obrazovce tancovalo a podle nás i zpívalo. Přes PC speaker bylo slyšet jen několik tónů, ale když jsem hru díky zvukové kartě slyšel po letech i s opravdovým zvukem, zjistil jsem, že jsme měli pravdu a žáby opravdu zpívají čačača.

Jde o hříčku, ve které je mimo úvodní obrazovky veškerý text v azbuce, ale jednoduché ovládání lze pochopit i tak. Horší je to s dokončením. I přes několikeré rozehrání se mi to nikdy nepodařilo a zpívající pětici jsem viděl daleko dříve, než po posledním levelu.

Perestroika byla jednou ze tří her, které jsem hrával na třiosmšestce u kamaráda na chatě, ale jak Ski or Die, tak Lemmings běželi daleko častěji, protože obě hry svou hratelností daleko převyšují frustrující skákání po mizejících leknínech.

Pro: žáby, ovládání, na chvíli zabaví

Proti: vysoká obtížnost

Stařičká blbinka o jakýksi příšerkách skákajících po zmenšujících se leknínech z jednoho konce obrazovky na druhý. O nic převratného se nejednalo, takže opravdu podprůměrná záležitost, která se i přes svou slabost záhadným způsobem zapsala do mé paměti - 40 %