Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oxenfree


Diskuze

< >
@Tulareanus (06.06.2019 19:13): Tak to jsem docela zvědavá na ten nový konec...
zachránila jsem všechny... S Jonasem jsem se sblížila a Rena s Nonou dala dohromady...Ačkoli to samozřejmě vypadá, že ve výsledku to tak úplně nedopadlo... Moc jsem nechápala, jaký vliv měly ty rady od zrcadlové Alex btw...
@kiwizak (06.06.2019 19:09): Hej, hral som to celé až do konca. Na druhý pokus mi to zabralo necelé tri hodiny, pokiaľ si dobre pamätám. Pri druhom priechode, ak spravíš veci správne máš možnosť konca, ktorý (logicky) nie je možný pri prvom priechode. Hoci hlavný príbeh je v podstate rovnaký, máš tam viacero situácii, kde duchovia inak reagujú alebo ty môžeš inak reagovať a máš tak trochu aj upravené dialógy, ale hlavne ako píšem vyššie, môžeš mať iný koniec. Mimochodom brata Alex si zachránila?
@Tulareanus (06.06.2019 18:46): hrál jsi to tedy znovu celé až do konce? Rozehrála jsem to podruhé, protože po konci, ktery vlastně není konec se to nabízelo. Hrála jsem to ale jenom po jeskyni, kde jsem se snažila všemu "předejít".. což nešlo... Hádám že detaily typu "tohle už tu někdy bylo" v debatě, ale fakt se tam dá něco druhým pruchodem změnit? Uvažuju že bych tomu dala ještě další čas..
Poprosím z těch, kdo hráli, dá se to použít na "Hrátky s časem" do aktuální výzvy?
2D walking simulator - z hlediska hratelnosti čirá slabota a musí to zachránit příběh. Ten mě bohužel nezaujmul, na vybírání odpovědí v dialozích je opravdu málo času a nestačil jsem to vnímat, tak jsem raději většinou mlčel. Některé postavy jsou fakt příšerně užvaněné a otravné. Nutnost chodit sem a tam přes celý ostrov - nuda. Plusem je více konců podle toho, jak se člověk chová během hry.
@90210 (19.12.2017 23:02): Brnem i Ostravou stačí projet, díry a placky. Naopak, Liberec... nejhezčí město ČR s nejhezčí budovou (Ještěd). Brno je zajímavé jen vilou Tugendhat a Ostrava svoji nudnou roztahaností, aneb kdy už jsem z té díry pryč v Havířově či Třinci se zajímavým panoramatem, a pak daleko zajímavějším začátekem od hranic Slovenska po Košice.

@Kwoky (19.12.2017 22:22): Tak to se mi zatím nepodařilo :)).
@GodOfTheSick (14.09.2017 15:57): Kdyby tomu tak bylo, tak má každá hra studentský dabing a ne jména, která jsou podepsaná pod stovkou dalších her. Netvrdím, že student = neschopa, ale šance, že bude student stejně kvalitní jako profík je naprosto minimální a pro hodně indie vývojářů nejspíš nadlidský úkol je najít.

V česku máme třeba Perla Group nebo Fénix ProDabing, což jsou amatéři, kteří za sebou mají desítky projektů a stejně bych jejich dabing označil na naprosto otřesný kdyby se vyskytl jako oficiální v nějaké hře.
@Fritol (14.09.2017 14:35): Na kvalitní dabing není potřeba si najímat profesionální studia. Takové řeči, že parta studentů rovná se automaticky špatný dabing, vůbec neberu. Když parta youtuberů dokáže natočit kvalitní video scénky, muzikanti desku v obýváku, tak nevím proč by parta indie vývojářů s kámošema nemohla během pár dnů udělat kvalitní dabing za pár korun. Dostupná technologie na to tu je. Dál už je to jenom otázka chtění a lidských (ne)schopností
@GodOfTheSick (14.09.2017 13:01): Dabing s kvalitními dabéry jde do tisíců dolarů, kor když oni dabéři jsou součástí odborů. Což si můžeš i sám vygooglit. Málo který vývojář sdílí rozpočet své hry, ale třeba Wadjeteye hry stojí 20-40k dolarů dle slov vývojářů, přičemž ty jejich první hry stály uplně směšné částky pokud vím a to se mi jejich dabing zdá spíše špatný. Takže pokud má hra rozpočet 20k dolarů, tak ani tisíc dolarů, natožtak "Pár tisíc dolarů" za dabing mi nepříjde vůbec jako zanedbatelná částka pro indie studio.

A to mluvíme o zahraničním dabingu. U nás je všechno levnější a sám Vávra řekl, že dabing je finančně velmi náročná věc, která se nevyplatí. Samozřejmě, je to uplně jiná hra velikostně i co se počtu dabérů týče, ale v ČR se dozajista počítá s několika desítky tisíc prodaných kusů, což málo která indie adventura dá celosvětově a stejně se to nevyplatí. Samozřejmě si můžeš najmout nějake studenty co to odkecají za chlebíčky, ale to je imo lepší žádný dabing než špatný dabing.

Nemíním v téhle diskuzi pokračovat nebo se tu hádat, jen jsem se chtěl zastat indie vývojářů, protože nemám rád, když člověk útočí na něco, do čeho očividně ani trošku nevidí.
Teda pre mňa určite milé prekvapenie, dosť sa mi to páčilo. Dokonca natoľko, že som to prešiel dvakrát po sebe, aby som mal aj v tej verzii new game+ iný koniec a zároveň tam boli aj zmeny v dialógoch, čo bolo tiež pekné (samozrejme ich nebolo brutálne veľa, ale niektoré boli celkom dôležité.
Teď koukám že Oxenfree napsal stejnej člověk co Tales of the Borderlands. Znamená to že si mám zahrát i tohle, ikdyž Borderlands nesnášim ? Chjo .)
Hah, preto bol Maximus tak prísny. :)

O tom New Game + som nevedel a rozhodne je to zaujímavé. Škoda, že save už nemám :)
Jo a pobavilo mě když jsem v titulkách viděl Maximuse a Stevea :)
@M.a.t.t. (18.01.2017 12:33): Jako fakt mě to příjemně překvapilo. Já mám pro tyhle melancholičnosti slabost :)
A teď jsem si přečetl co vlastně měl znamenat ten úplný závěr a asi to vyžaduje k plnému dohrání new game+, což je....zajímavá volba. Ale kupodivu mě ani neštve, protože předpokládám že si to tak za rok dva stejně budu chtít dát znovu :)
Tak další položka na challenge seznamu, jsem zvědav. Nic o té hře nevím a jsem zcela prost jakýchkoliv očekávání :)
Ako vám to skončilo? Mám pocit, že tam bolo viac možností,

Dohranie trvalo 4 hodiny, tých 20 eur je teda dosť neprimeraná cena, ešte že som to kupoval za polovicu. Každopádne mi tie 4 hodiny aj celkom stačili :)
Z videii teda nepoznam jak se to vlastně hraje, ale řekl bych, že uplně telltale s klikáním to není, viděl jsem že se tam dá otevřít i mapa, takže té volnosti je tam asi trochu víc. Od toho se hádám odvíjí i herní doba. Jestli jde člověk "za šipkou na mapě", tak to na 4h bude.

Každopádně i s těmi 7-8 hodinami je to drahé.
@Maximus (16.01.2016 18:29): To bude asi jako klasicky trochu nafouknutý odhad, ale je tam víc konců, takže i těch 8h by se z toho nějak možná dalo vytřískat :) Každopádně kromě té délky jsou ohlasy velmi pozitivní.