@90210 (07.04.2020 13:17): chápu co píšeš. Já s hrami začínal někde před čtvrtstoletím na žlutých kazetkách od ťamanů, což bylo v podstatě pirátské Nintendo. Jedna hra byla za 200, což bylo prakticky celé kapesné, takže jsem holt hrál a trénoval, dokud jsem hru nedohrál. Až na nějaké výjimky jsem dohrál všechny a že jsem těch her měl. Taky mě do určité míry baví trénink a zlepšování se, přijít na to jak to projít. Baví mě to v krátkých pasážích, kde vím že se po smrti vrátím a začnu znovu třeba 5-10 obrazovek zpátky. Na tomhle je třeba postavený Another World, Heart of Darkness, z těch "novějších" Limbo nebo i Abe's Oddysee.

Problém je, že některé hry potřebují postřeh, vnímání, soustředění a reflexy na úrovni, na kterou prostě nemám. Resp. už nemám, prostě reflexy a vše kolem se věkem zpomalují. Už si přesně nepamatuji, jak to bylo v Raymanovi, ale v okamžiku, kdy po mě hra chce projít třeba 15 kol na 2-3 životy, tak to není v mých silách a žádný trénink na tom nic nezmění.

Teď hraju druhý díl Abeho, kde přidali autoři možnost quicksave, ale zvýšili obtížnost jednotlivých obrazovek a úkolů. A mě to vyhovuje - vyřešit a projít nějaký problém bez stresu že ztratím všechny životy a musím začínat x levelů zpět, nebo od začátku.
@Han22 (07.04.2020 09:27): Rozumim, i kdyz zrovna Rayman umoznuje saveovani mezi zonami, trenovani a sbirani zivotu ve starych zonach. Neni to klasicky peklo, kdy ti ve 20.kole dojdou zivoty a muzes zacit znovu. Me na plosinovkach prave bavil ten trenink a moznost zlepsovani se. Tento typ her se da IMHO dost vyskillovat, coz se projevuje i na hrani dalsich plosinovkek.
Jj, asi jak komu, ale mně oddworlds nepřišly nijak extra složité. Jasně, musíš u toho přemýšlet a mít trochu rychlejší reflexy, ale celkově ne nijak těžká.
@Fatality (06.04.2020 16:29): Tahle obrazovka byla chuťovka, asi třikrát se mi podařilo zařvat u přeskakování zpět u poslední (první) propasti, než mi došlo, že mě ta ostnatá koule shodí když stojím u kraje propasti. Jednou jsem to zvládl a při přechodu zpět ke dveřím mi hra spadla :)

@90210 (06.04.2020 17:22): Raymana už jsem dohrál dvakrát, poprvé někdy před milionem let, podruhé před rokem i s komentářem. Ano bylo to s cheaty (Raylives) a nestydím se za to. Nevidím nic fascinujícího na tom začínat hru stále dokola od začátku, protože mi dojdou životy někde v půlce, ani strávit trénováním jedné hry celý rok. Chci se bavit, postupovat dopředu podobně jako v RPG, adventurách, střílečkách, ne hrát něco stále dokola od začátku.
Abe neni urcite lehky, predevsim, kdyz chce hrac mit dobry konec, ale hral jsem i tezsi hopsacky :) i treba takovy Super Mario mi prisel tezsi
@Fatality (06.04.2020 09:28): Jako kazda prosinovka se postup da natrenovat, ale tahle hra opravdu je tezka i na pomery tehdejsich plosinovek. Je to i diky tomu, ze je to koncipovany na dvoji dohrani, prvni se spatnym koncem.
Tak uz se konecne zacinaji rozesilat veci z Oddworld: Abe's Origins. Minule pondeli prisly Lost Archives, zitra ma dorazit Wallpaper Pack for desktop and mobile devices. Cool :)
A koukam,ze info o sleve uz zde je :) Sam vaham jestli to mam koupit. Sem asi vyjimka,ale Abe me sveho casu zrovna moc nebavil.
@Fatality (03.06.2015 13:46): Největší zajímavostí je ten fakt, že ty hry, které jsem jmenoval měly vyjít asi tak před deseti lety :D Poděkujme tedy Just Add Water, že Lorneho a zbytek Oddworlďáků dokopali k vývoji :D
Na Steamu je Oddboxx s -75 % slevou, stejně jako jednotlivé tituly, New'n'Tasty s -40% slevou, tak neváhejte :)
Tak Oddworld: New 'n' Tasty vychadza na Steame 25.2.2015 za cenu 20€ a s 10% zľavou pre predplatiteľov.
taky netrpělivě vyčkáváte až se New 'n' Tasty objeví na Steamu? Já každý den kontroluji oddworld home page a napínají mě čím dál víc...
Ten remake vypadá dost dobře. Jen podle traileru jim asi ještě zbývá kus práce.
do videi jsem pridal, gameplay z HD Reamku, tak se pokochejte, protoze jsem ziral s otevrenou pusou :D
Jo framerate u Strangers Wrath neni zrovna idealni, ale jak tak ctu ohlasy, prijde mi ze jsem na tom nejako dobre.. respektive rozhodne mi nebrani ve hrani nijak, jen si obcas proste vsimnu ze to neni tak docela plynule, cili propady pod 20fps. U Strangers Wrath mi vadi hlavne ze je na dnesni pomery i celkem tezky :) Nebo mozna mi jen vadi ze bossove vydrzej absurdni mnozstvi damage... a vubec nevim jak je chytat zivy, to se mi povedlo snad jen s tim prvnim.
Koupil jsem taky, zkoušel jsem zatím jen Strangera a docela hodně nízký fps na začátku.Ale prej dělají na patchi, takže počkám, stejně bych to zatím nehrál.
Tak kdo jste kouipili Oddbox? U Munchs Oddysee pozuruju totalne domrvene (nepouzitelne a neopravitelne) ovladani kamery. Strangers Wrath zatim celkem ujde.
Tak si to kupte na aukro.cz tam to máte na PSX a pro PC anebo si to stáhněte už je toho plnej internet
Na Steamu jsou oba dva dily tusim za 15$... nebo aspon za to jsem je tam kupoval :)