Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - The Tale of a Timeless Tome

19.03.2019
17.09.2021
21.03.2023

rozšíření

Třetí rozšíření pro hru Ni no Kuni II: Revenant Kingdom hráče seznamuje s postavou králíka v klobouku Conductora, jenž pozoruje plynutí snů a vzpomínek každého člověka. Vyskytl se však problém, který ohrožuje celou existenci jeho snové říše, a tím i reálný svět. Na náročný úkol za záchranou proto vysílá Evanovu skupinku hrdinů. Podaří se jim přemoci zlo?

Příběhová linie tohoto rozšíření se více zaměřuje na postavy a dále rozvíjí jejich historii celkem v šesti různých dobrodružstvích. Zároveň se jimi odemkne šest schopných higglediů.
Po dokončení příběhové linie je zpřístupněna také aréna Solosseum Slog nabízející další náročné, časové výzvy.

Jako bonus po splnění určitých vedlejších úkolů hráči mohou využít nové bojové metody Wizard’s Companion a Martha’s Methods. Ta první dokáže znásobit počtem i silou bojová kouzla, zatímco druhá využívá přednosti malých higglediů, absorbuje jejich sílu a posílá je na nepřátele v explozivním výbuchu.

Ke hře vyšla další dvě rozšíření s názvy Adventure Pack a The Lair of the Lost Lord.

• Switch 75
Závěrečný strohý komentář k rozšíření (3/3).
Navzdory tomu, že obecně nemám rád králíky s kloboukem (v klobouku ano) a příběhové linky dotýkající se snů, tak musím uznat, že poslední rozšíření k Ni no Kuni II se mi líbilo asi nejvíce. A není to ani tak kvůli králíkovi Conductorovi, jenž si zahrál i v prvním díle a plní tady funkci Sandmana, a ani kvůli snovým pasážím; ale prostě jen proto, že obohacuje příběh o minulost známých postav, a my se proto díky tomu o nich dovídáme trošku víc. Konečně tak dojde i na Rolanda a jeho syna, o okolnostech Rolandova přenesení do Ni no Kuni, o tragické nenaplněné lásce… a samozřejmě o několika dalších zajímavých událostech. Hráč tedy dostane odpovědi na některé otázky, a tím se alespoň zčásti jistá záhada příběhu uzavírá.

Ústřední linka ukazuje Conductora v tíživé situaci. Na říši snů útočí noční můry. Nevíme, proč, a nevíme, co mají za lubem. Conductor se proto zjevuje lidem ve snech a snaží se na sebe upozornit. Evan se svými společníky se tedy vydává na cestu do snů, aby zjistil, co se děje. Musí se vyspat v každém hostinci po světě, přičemž každá taková návštěva poodkryje něco víc, ale vždy je posléze narušena útočícími nočními můrami. Nakonec je Evan pověřen výstavbou hostelu ve svém království, kde může do snů kdykoliv vstoupit. S každým odkrývaným příběhem si skupinka vyslouží odměnu ve formě schopného higgledie, což je fajn. Zakončení celé záhady ve snech mě docela překvapilo a jsem rád, že se týkalo poměrně závažné příběhové situace v reálném světě postav. Docela jsem se bavil. Také je v jednom okamžiku možno zaznamenat Oliverovo zničené vozítko z prvního dílu. Tato reference mě taktéž potěšila.

Rozšíření zvyšuje maximální level cap na 150, což mi přijde jako hodně. Ale dalo se to. Nicméně mimo zmíněné příběhové linky se objevila i grindovací aréna Solosseum Slog, která skokově zvyšuje náročnost v časových úkolech, a kde jsem poslední desítku pater už nedokázal uhrát tak, abych se dostal někam dál; a protože už nebyla zaštítěna ani žádným příběhem, tak mě to lehce otrávilo a už jsem rezignoval na její kompletaci a další samoúčelný grind.

Nicméně z novinek jsem si oblíbil bojový styl Martha’s Method, která kumuluje sílu higglediů do zvětšující se koule a pak ji posílá na nepřítele. Kupodivu se mi to nikdy neomrzelo a pořád dokola mě bavilo tu malou atomovku házet zblízka i z dálky. Jejím vedlejším projevem je i knock out nepřítele v situaci, kdy připravuje větší útok.
K vyzkoušení druhé kouzelné metody jsem se už ani nedostal.

Tímto tedy zakončuji sérii komentářů k Ni no Kuni II, kde nejzábavnější je hlavní příběh, zatímco rozšíření už jsou spíše o grindu. Ale pokud se chcete dozvědět něco více o postavách, pak Tale of the Timeless Tome je podle mého názoru vhodnou volbou k zahrání mimo původní hru.

Rozcestník - základní hra a 3 DLC:
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - Adventure Pack
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - The Lair of the Lost Lord
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - The Tale of a Timeless Tome

Pro: Více z minulosti postav; užitečné metody.

Proti: Trošku otravný Conductor; grind.