Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - Adventure Pack

09.08.2018
17.09.2021
21.03.2023

rozšíření

První rozšíření pro titul Ni no Kuni II: Revenant Kingdom je zdarma a obsahuje možnost zvolit vyšší obtížnost pro celou hru - Hard a Expert, přičemž mezi nimi lze během hry libovolně přepínat. Tato ztížení dávají hráčům také vyšší šanci na získání vzácnějších předmětů.

K dispozici je delší úkol s názvem The Winnower Wakes. Ten představuje novou hrozbu ve formě silných nepřátel po dohrání hlavní části hry. Hráči se proto musejí připravit na boj nejenom v Ding Doll Dell a poté se Zetou, ale také s Blackheartem, jenž čeká na své vyzyvatele na konci labyrintu Dreamer’s Maze v lokaci Faraway Forest, jemuž toto rozšíření přidává dalších 10 pater (tedy celkem na 40 pater) a je zpřístupněno pouze těm, kteří se jej rozhodnou prozkoumat na vyšší obtížnost. Pro aktivaci úkolu je nutno vyhledat Boddly v knihovně městečka Goldpaw. Patřičná odměna zaručena.

Po eliminaci Blackhearta na vyšší obtížnost se odemknou nové úkoly a kostýmy pro Evana, Rolanda a Tani (obtížnost Expert přidává více kostýmů než Hard) a je zpřístupněn další vývoj v jedné z budov království Evermore.

Ke hře vyšla další dvě rozšíření s názvy The Lair of the Lost Lord a The Tale of a Timeless Tome.

• Switch 75
Strohá rozšíření, tedy strohé komentáře (1/3). Toto první rozšíření ke druhému dílu série Ni no Kuni se zřejmě setkalo s vášnivou odezvou hráčů, a to především díky přidaným obtížnostním stupňům. Osobně jsem se na změnu obtížnosti zaměřil až po dohrání hlavního příběhu a jeho přednost spatřuji ve vyšší šanci na kvalitnější loot a množství získaných zkušeností. Ideálně pak v kombinaci s ostatními rozšířeními, mezi kterými jsem pendloval podle toho, jak vysokou měla moje skupinka zrovna úroveň. Od začátku až do konce hry jsem měl v mojí aktivní skupince Evana, Rolanda a Tani, a tyto tři se mi také podařilo vytáhnout na maximum.

V mém komentáři k původní hře jsem schválně nezmínil labyrint Dreamer’s Maze, abych tady měl o čem psát. Tak tedy, Dreamer’s Maze je dungeon systém náhodně generovaných úrovní, kde není možné ukládat hru. Jeho princip je stejný také u jeho prerekvizity, která spočívá v úspěšné kompletaci devíti jiných labyrintů ukrytých za dveřmi Dreamer‘s Doors. To jsou prostě záhadné dveře, obvykle stojící někde v nějaké jeskyni nebo jiném dungeonu. Předpokládá se, že hráč už má u sebe klíč, kterým je možné do těchto dimenzionálních dveří vstoupit. Po vstupu do labyrintu začne pomalinku nabíhat ukazatel zvyšující náročnost – danger level. Pokaždé, když ukazatel udělá kolečko, nepřátelé začnou být nepatrně nebezpečnější, tedy zvedne se jim úroveň. Z hlediska náročnosti je dobré projít labyrintem co nejrychleji na konec a porazit bosse, a přitom mít danger level co nejnižší - jde to snižovat pomocí speciálních sošek a dotací orbů, které hráč cestou sbírá z poražených nepřátel a rozbitých váz, případně občas se najde nějaké dobrotivé npc, co za úplatu danger level sníží. Z hlediska šance na sběr vzácných předmětů je dobré mít danger level co nejvyšší a hrát na experta. Mohl bych zmínit i fakt, že v labyrintu není žádný ukazatel mapky, takže tou jedinou orientací je ukazatel směru dveří, sošek a truhliček, jenž rotuje kolem postavy a dá se uklohnit v jedné z budov království. Poté, co hráč projde těmito devíti Dreamer‘s Doors až na konec, porazí všechny bosse a získá z nich fragmenty, může se posunout ke zmiňovanému Dreamer’s Maze. S tímto rozšířením dostává stejnojmenný labyrint dalších 10 pater, na jehož konci čeká Blackheart, a je určitě dobré mít už na kontě třeba 100+ levelů pro každého v aktivní skupince.

Blackheart the Winnower je nové nebezpečí, a je třeba se na něj připravit. Proto musí Evan svést náročný tréninkový souboj v Ding Dong Dell, načež je vyslán porazit Zetu, obdařenou mocnými zbraněmi. Když ji hráč porazí v trialu, dostane již jako čerstvě připravený borec za odměnu možnost postoupit do dalších pater Dreamer’s Maze, pokud v něm již předtím dosáhl patra 30.

Co se týče celkově kostýmů pro hlavní postavy, tak se mi vlastně líbil jeden pro Evana (jakožto reference na první díl hry), jeden pro sličnou Bracken a možná ještě jeden pro Tani, ale z širého záběru kostýmů jsem si jinak žádný nijak moc neoblíbil. Což je škoda. Rozhodně se ale jedná o příjemné rozšíření ke hře - zvláště pak, když je nabízeno zdarma, pročež mohu vřele doporučit.

Rozcestník - základní hra a 3 DLC:
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - Adventure Pack
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - The Lair of the Lost Lord
Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - The Tale of a Timeless Tome

Pro: Zdarma k původní hře; kostýmy; nový úkol.

Proti: Občas skokově vyšší obtížnost.