@veselykralicek (22.12.2023 15:48): O tý 04-ce namódovaný jsem četl. Asi to zkusím. Ty nový díly už asi vážně nejsou co bývaly. Já se hlavně nechal zmást lepší grafikou, jako všichni. Dřív bylo všechno krásně přehledný atd. Ale za koupi konzole jsem jinak rád. Určitě budou hry, kdy to najde využití, ale toho hokeje, tak tři zápasy za den. Na víc nemám nervy.
Koupil jsem si Xbox series S kvůli 24-ce. Už jsem nechtěl pařit 09, ale něco novýho. A na počítač už se to asi nikdy nepodívá. Mám otázku. Je možný, že se hra jako taková celkově zpomalila a hraní proti AI je strašně těžký ? Ještě že jsem to chytl ve slevě. Za plnej peníz bych toho nákupu snad i litoval. Sice většinou vyhrávám, ale dá to zabrat.
Ptal jsem se přímo na 09. Nepodařilo se nám spojit více než dva lidi.
@Kwoky (05.07.2019 12:40): no záleží na jaké NHL se ptáš, např. konzolové NHL 17 jde hrát MP lokálně, tzn. na jedné TV ve 4 lidech a přes Xbox Live až v 6 lidech kooperativně. MP lze hrát až ve 12 hráčích.
@Cobot (21.12.2018 09:50): je to složité. Musíš na to totiž najmout 20 vývojářů a zaplatit je je dobu několika měsíců. Vzhledem k počtu a kvalitě textur, je to dnes majštryk to udělat levně. :)
@Cobot (21.12.2018 09:50): Jasně, EA jedou s NHL na autopilota a každý rok vydávají v podstatě jen aktualizace soupisek plus pár nepodstatných blbin, aby se neřeklo. Národní týmy berou hákem, MS u nich evidentně nefrčí. O modifikacích hokeje nic nevím, PES na PS4 modifikace má, stará se o ně už několik let komunita fanoušků. Je to fajn, protože licence má PES pouze omezené, přičemž naopak samotná simulace je to parádní, osobně mi přijde mnohem fotbalovější, než konkurenční FIFA. Škoda jen, že ony modifikace nejsou na PS4 rozšířeny ve větší míře, evidentně je to cesta a vyřešily by se tak mnohé problémy (typicky třeba češtiny do her atd.). ;c)
@Cobot (21.12.2018 09:50): spíš jsou líný vyjednávat práva se všema svazama, ale je to ujetý no, bejt Kanaďan, tak budu naštvanej.
Jak jsou na tom ty reprezentace druhýho sledu, typu Běloruska, Velký Británie... Pořád maj vymyšlený hráče? Za Bělorusy tam svýho času hrál Sluka, Kapitanov, za Brity tušim chytal Hutchinson a prakticky celý týmy byly smyšlený :( Zářnej příklad býval ještě v NHL 2004 brankář Slováků Pavol Salingova, který svou vymyšlenou kariéru v NHLku zvládnul asi 5-6 let, než ho vyhodili Lašák, Budaj a Halák :)
@samorost (21.12.2018 08:22): no mě překvapuje že se to za deset let nikam neposunuli. Jak je složitý udělat dvacet národních drezů?

Ale zas je tam Česká liga což je překvapení.

btw: nedá se to modovat? Nedávno jsem zjistil, že se dá modovat PES na PS4. Nechápu jak ale mód na českou ligu existuje.
Tak jsem se stavil pro to NHL 18 v JRC. Jako je to dobré. Oproti NHL na PC co si pamatuju je to dost dál. Grafika a pohyb hráčů je teda bída, ale hratelnost vypadá fakt dobře. Až se to naučim ovládat, tak věřim, že mě to bude bavit. Jsem dost rád za tutoriál, kterej tenhle ročník obsahuje.

Dost smutně působí dresy nároďáků. Tam se žádnej pokrok za těch deset let nestal. Furt je tam vlajka.
@Rapier (19.12.2018 19:08): já vidim šanci tak 40:60, nedůvěra je trochu větší, ale už je to fakt doba a nikdo mi nevymluví, že ač neni trh hráčů NHL v porovnání s jinejma sportama tak velkej, že by se nějaký další miliony za PC verzi nešikly ;)
@Cobot (19.12.2018 18:59): to je dobrá cena za krabicovku co můžeš vždy prodat.
Já kupoval v akci NHL 17 za nějakých 900 Kč a na to, že jsem ji zatím skoro nehrál až moc drahé. Jenže tenkrát to byla novinka a ty stojí běžně na konzole od 1600+ Kč.

Tak pokud Madden 19 vyšel na Frosbite a dokonce i na PC nějaká 1% šance asi existuje ale dokud to neuvidím tak tomu nevěřím. :)
@Rapier (19.12.2018 18:49): tak čeká se to hlavně kvuli Madden 19, kde ten přechod na Frostbite a s tím i na PC loni probehl. Navíc bude výročí 10let co to není na PC. Ale i kdyby to udělali tak to samozřejmě neznamená že se ten díl hned povede. Spíš bych to viděl až na druhej třetí na frostbitu. První bude testovacku enginu.

V JRC maj bazarovou 17 i 18 oboje za 499,-. Novou bych za ty ceny nekoupil. Levnější jsem nikde neviděl.
@Cobot (19.12.2018 15:53): haha to doufáš marně. O to se mezi PC hráči mluví už roky a skutek utek. Budeme rádi jak jednou vyjde NHL Na frostbite enginu na konzolích. Mám NHL17 a žádný důvod kupovat novější díly. Snad v NHL20 už bude nový engine. :) Ale kdo ví, to je ve hvězdách.

NHL 17 má prakticky vše co má mít, vylepšení u NHL 18 moc není ale já nejsem hokejový expert.
Tak jsme si řekl, že když už mám to PSko tak že si koupim NHL a po deseti letech si to zas zahraju. I když čekám, že by se snad příští rok mohl stát zázrak a mohlo by se to objevit na PC pod frosbitem.

I z toho důvodu za to nechci dávat moc když to furt běží pod tím původním enginem co před deseti lety. Překvapilo mě, že je to dost drahé. I NHL 17 a 18. Bazarovou NHL 18 vidim prodávat za pětikilo. To je cena tak na hraně co jsem za to ochotnej dát. Má smysl tu 18tku kupovat? Nebo za stejnou cenu 17tku?
Zdravím potřeboval bych poradit s nhl 09. Vše sem nainstaloval a najednou mi naskočila tabulka že hře skončila licence a že táto hra se licencuje na omezené množství počítačů. a že pokud si koupím aktivační kod a restartuju hru tak že to pojede. Díky za názory
Mám malý problém, dneska jsem nainstaloval, protože mě chytla ta hokejová atmosféra, ale bohužel mi nejde český komentář. Koukal jsem do složky s hrou a vidím, že tam je. Prolezl jsem všechny configy i přes regedit, ale nikde nic. Nevíte nějakou vychytávku?
[přesunuto z komentářů]

Jelikož si tato hra není komentáře hodna, napíšu to ve zkratce:
viz. NHL 08
Hru zvedají patche a aktuality soupisek od fanoušků a hlavně hra po síti přes hamachi. Singleplayer je totální nuda a šeď. Extraliga za Mladou Boleslav 52 zápasů 51 výher 1 prohra, jistota play off někdy ve 39.kole....
Ono snad v každém NHLku co jsem hrál se dávají snadno góly:). 09 hraji uz cca 2 roky, předtím jsem hrál 06 a změna skoro žádná .. i to menu mě připadá stejný. Největší nehoráznost je hlavně ovládání právě v menu, třeba když si chci upravit řady. Zlatá 02jka :)). Škoda že EA nemá v hokeji na pc žádnou konkurenci...
nhlko je na pc absolutni odpad... posledni dobra byla 2005, nejlepsi asi 2004, na kterou porad vznikaji aktualizace soupisek, dresu, aren apod :)
Jo, je lehká, hraju sezónu, mám odehráno 44 zápasů základní části a vítězných zápasů mám 42. Ty první dva jsem si zvykal na gamepad, na kterém jsem to nikdy předtím nehrál. A třetina týmu má v kanadském bodování tolik bodů, že by záviděl i Ovechkin s Crosbym dohromady :)
Zdá se mi to nebo je tahle hra opravdu tak jednoduchá. Myslím singleplayer, v pohodě z nejlepším týmem na nejtěžší úroveň rozdrtím nejsilnější tým..
vcelku zajimava uvaha rekl bych, navic se v mnohem s tebou stotoznuji vic nez si mozna myslis:).

nejdrive jen k poznamce: "musim ji dohrat, abych mohl hodnotit"? jisteze to neni potreba, je vsak nutne mit dostatek osobnich zkusenosti s hrou a to natolik, abych si o ni dokazal udelat uceleny a pokud mozno nezaujaty obraz.

osobne si myslim, ze povazovat za dohrany dil nejake sportovni serie lze povazovat i dokoncena sezona, pokud nekdo odehraje 20 sezon manazerskeho modu, proc ne ... prijde mi to v zasade vcelku jedno.

zajimave je, ze presne ty tri rocniky co jsi zminil jsem hral a taky v nich stravil more hodin, zapasu a vsechny povazuji za vicemene podarene rocniky. kdyz se mi ale do ruky dostala pred cca dvema lety nhl 2006, odehral jsem nekolik zapasu a hru odinstaloval. nebavila me, mel jsem k ni rychle vyhrady atd. prave proto, ze jsem ji ale nevenoval dostatek casu potrebny k proniknuti a udelani si ucelene predstave o hre jsem ji nehodnotil!

jake hodnoceni poslednim rocnikum priradit nereknu. nevim, nehral jsem je a patrne ani nebudu. nemuzu psat zasvecenou recenzi do auto revue o tom jak moc je lepsi nova skoda octavia nez ta stara, kdyz si vozim zadek ve 120ce:).

souhlasim, ze pro neznale hrace serie bude prvni dil, ktery vyzkousi vytecnym. da se rict, ze to dokazuje jiste kvality dane hry. pokud by byla totiz zcela zmrsena, ani hrac serie neznaly by se nebavil. hra je proste spatna a minulost predchozich dilu se teto skutecnosti nijak netyka.

na druhou stranu nelze nova pokracovani vynaset do nebe jen proto, ze vyvojari o krapet vylepsili grafiku v ramci moznosti stareho enginu, puk se odrazi o 5 procent realisticteji nez v minulem dilu atd. zacina to jednoduse byt nastavovana kase s novymi soupiskami. kase, ktera uz nicim nenadchne, neprekvapi, ale porad se da jist:). z techto pohledu mi vychazi ono teoreticke hodnoceni kolem prumeru.
Takže abych mohl říct, že hra je špatná, tak ji musím dohrát? A jak by si chtěl dohrát NHL? Jeden zápas? Jednu sezónu? (S kolika zápasy?) Manažerský mód?

Třeba NHL 2004, 2002 nebo 2000 jsem nahrál nespočet hodin - stovky snad i tisíce zápasů a kupodivu u nich nemám zaškrtnuto dohráno, protože podle mě tyto hry ani dohrát nejdou... Stejně jako třeba MMO hry...

Náš problém je v úhlu pohledu - já hodnotím s tím, že jsem hrál už několik předešlých dílů. Ty hodnotíš zcela každý zvlášť. A teď co je lepší:

Pokud je někdo nováček a je to první díl co člověk hraje, tak se mu bude pravděpodobně líbit a bude hodnotit vysoko (vždyť přeci jiný hokej nehrál a to že před 5ti lety tu byl lepší hokej to neví...).

Pokud někdo hrál předešlé díly - přečte nějaké ty oficiální bláboly jaká, že je to revoluce. Pak koukne na recenze a nebo sem na databázy her. Bude tu 50% - člověk si řekne vždyť 50% je ještě dobrých. Hru si koupí a... a má v ruce stejnou hru jako před 4 lety s jinou krabicí, jiným menu a soupiskou hráčů.

Ad že jsem hru nehrál - máš vcelku pravdu. Hrál jsem ji přesně 2 (slovy dva) zápasy. Poté jsem ji vypl, zkontroloval datum jestli není 1.dubna, zkontroloval krabici jestli jsem omylem nenainstaloval minulý ročník, vypnul, smazal, zapnul 2004 a hrál...
to ze "nejsi sam" neznamena, ze nazor musi byt spravny:). jisteze je nejlepsi protoze nema konkurenci, svym zpusobem je to smutny fakt.
mimochodem z tveho vyjadreni "radsi dratem do oka nez bych to hral" usuzuji, ze jsi k 09 sotva pricichnul. pokud to tak je, nechapu, jak muzes hru objektivne hodnotit. zajimave je, ze vsichni kdo zde zasvecene hazi nulova hodnoceni uvadi, ze hru nedohrali nebo vubec nehrali.
To musa: Jenže NHL 09 NENÍ profesionálně provedená... A nejlepší je jen proto, že je jediná (a i s tím se dá polemizovat, protože starší díly jsou výrazně lepší). A opravdu si stojím za tím, že radši drátem do oka, než "hrát" NHL 09. Viditelně nejsem sám, kdo hodnotí 0%... NHL 09 je produkt srovnatelný s hrami co jsou přibaleny ke krabici cereálií.

Ještě pro jistotu upozorňuji, že hodnotím PC verzi hry a nikoliv verzi pro Xbox 360 nebo PS3.
ano, pravdou je, ze serie stagnuje. pravdou ovsem je i to, ze se stale jedna po remeslne strance o profesionalne provedenou hru a zaroven nejlepsi hokej na pc. nezaujate posouzeni by tedy melo vest k hodnoceni kolem prumernych 50% a to pokud rocnik neprinasi zhola nic noveho.
jinak posledni opravdu zajimavy rocnik byl 2004, podobne jako jiz zmineny 2002.
tec2do: No, je pravda, že NHL (podle mě) od roku 2002 stojí za houby a díky přístupu EA se z něj postupem času stala silně podprůměrná hra (a.k.a. 50% a méně), ale z mého pohledu třebas ten nový muptiplayer za malý hřích může stát. Leč pravda že fanda sportů či přímo NHL může v každém NHL vidět celkem přijatelnou hru. Co se té nuly týká, tak kdybych to měl zhodnotit já, tak asi také výš nepůjdu, jelikož NHL u mě zkončilo ročníkem 2001... ale, safriš, to je podle mě silně zaujaté hodnocení, tak se od toho radši držim dál :-D.
NateLogan: To, že EA už několik let mění jen soupisky a menu je pravda, tak nevím jak jinak bys to chtěl hodnotit, když ne za 0%?
No po osmi letech "utiskování" (jak jinak nazvat soupiskové aktualizace skoro za 2000kč? :D) se ani není čemu divit, ale je fakt že "objektivní" taková hodnocení rozhodně nejsou.
Množství nulových hodnocení je i na dost kontroverzní sérii, jakou je NHL, nezvyklé. To je to letos vážně tak tragické?
Vážně moc pěkný hodnocení, ale hra si ho zaslouží. EA by se mělo stydět za to co předvádí v sektoru "sportovní hry pro PC", protože to je opravdu výsměch. Už x let minimální inovace, proti konzolovejm bratříčkům slabej odvar. Poslední kapka bylo prohlášení EA, že nová FIFA neobsahuje next-gen grafiku, protože hráči na to nemaj dostatečně silný stroje. Wtf? Takže hráči rozjedou Fallout 3, Stalker, Crysis, atd. ale na FIFU by to nestačilo? A i kdyby, v EA neznaj nastavení detailů? Vážně mě sere, za jaký idioty nás páni hlavouni v EA považujou. Naštěstí mě hokej už nebere tak jako dřív a u fotbalu existuje PES, takže můžu říct "FuckU, už si od vás nikdy nic nekoupim."