Jak je tam vůbec řešenej multiplayer? Je to stejně debilní jako v Rivals, kde mohl člověk potkat pár hráčů na mapě, ale díky nulový možnosti komunikace bylo zorganizování jakýhokoli závodu naprosto nerealizovatelný?
@HELLER (10.03.2016 15:26): ja když to prvně začal hrát na ps4 měl jsem s tim ovládáním stejnej problém...pořád jsem jen boural, ale po pár závodech a trošku tuningu jsem si zvyknul a ted projíždím i hard závody bez jediné bouračky. je to jako u každé jiné závodní hry měl jsem to i s driveclub. Ale s klávesnicí bych to asi nehrál, přeci jen hra hodně zakládá na tom projíždět zatáčky smykem.
že já blbec jim tak věřil ... jsem naivka ..
J8 si zkusil ten 10 hodinový trial, holt jsem tu stovku vyhodil komínem ... hra je děs (na to co jsem očekával).
Na klávesce se mi to ovládá debilně, zatáčení je pofiderní.
Když připojím PS4 ovladač, tak ten nejde korektně.
Navíc když už se přemůžu a hraju na klávesce, neberu-li potaz v tom, že drhnu o každou zeď po ulicích nebo svodidlech, tak si říkám, na co potřebovali tolik času, aby vydali PC verzi ?! Je to stejnej průměr, jako konzolová verze.
Původně jsem chtěl jít rovnou do plné verze, jej to bych se mlátil do hlavy .. tak jsem vyhodil naštěstí jen těch 110 kč .. :D
V rámci Origin Access je prý už teď NFS na 10 hodin. Viz Hrej.cz Myslíte, že se vyplatí 10 hodinové demo za 109 Kč? :-)
Paráda ! Zítra vyjde update, kde bude drag racing :) ten mi moc chyběl. A s tím spojené manuální řazení taky potěší hehe :)
Už aby to bylo na PC.
@USER47 (29.02.2016 22:37): Hrál jsem to na 17´´, kterej při 1024x768 uměl 100Hz, tohle CRT už to má bohužel za sebou :-(
Já vim, pro ostatní jsou tyhle hodnoty rozlišení směšný, ale k čemu mi je monitor jak vrata vod chlíva, když pak předvádí "slajdšou"?
U moderních LCD už odezva není problém, ani u těch levnějších.

Pokud jsi ty prostreety hrál na 60Hz monitoru, tak těch 85fps se možná škubalo právě proto, že framerate překračoval schopnosti monitoru. Kdybys to omezil na 60, tak by to ve výsledku možná bylo lepší.
@USER47 (29.02.2016 21:15): Ano, taky mam takový zkušenosti. Jenom numero, který vyplivne např. Fraps neni rozhodně ta jediná věc, která o pocitu plynulosti hry vypovídá. Vzpomínam si např. na starší nýdforspýdy (ProStreet), u kterejch mi fraps ukazoval ~85fps a škubatůra to byla pro mě hodně nepříjemná (Vsync ON nebo OFF, to bylo jedno) a přitom jiná závodní hra s 60fps proti tomu působila pěkně plynule.

A co PC monitory? Jak můžou pocit z plynulosti grafiky hry vylepšit, nebo spíš pokazit? Když mi dosluhoval CRT, měl jsem možnost vyzkoušet (2x) LCD monitory, ten druhej LED s udávanou odezvou 5ms, ale bylo to takový zklamání, že nejen že jsem žádnej LCD nekoupil, ale okamžitě jsem začal schánět bazarový CRT (nový už se neprodávaly bohužel) a nakonec jsem sehnal tři! Ten nejdražší 19´´ byl za stovku a dokud neumře, pojedu na něm závodní hry pořád! A vůbec mě nezajímá, kolik to žere, kolik váží a že nejsem kchůůůl, protože je 4:3 a ne širokoúhlej. Prostě když jsem viděl, jak elcédéčko ku*ví plynulost grafiky hry (zkoušeno na stejnym HW se stejnýma hrama), nechci to ani omylem. Možná bych mohl bejt spokojenej, kdybych vysolil za novej monitor 10k+, ale naslepo do toho nepujdu nikdy, leda by se to dalo předem s mym PC vyzkoušet!
Ono je to hru od hry, třeba Milestonovský výtvory maj těch 30fps tak podivnejch, že to působí jak 15, oproti tomu třeba výrazně rychlejší NFS: Rivals působěj i při 30fps plynule. Každopádně 60fps je vždycky poznat a vždycky působí výrazně plynuleji s lepší odezvou ovládání.
@Paul (29.02.2016 19:40): já to asi vnímám u fsp akcí. když sleduju u závodní hry jen auto (pohled zezadu na auto) abych se udržel na trati ani mi to nepřijde, ale jak píšeš každej to má jinak. střílečky jedině na pc a monitoru.
@pavouk2 (28.02.2016 21:01): hraju taky na TV (jak PC tak konzole) a bohužel poznám, jak na obrazu tak na odezvě ovládání. Není mi ti příjemné, 60fps je na 60hz zcela smooth, zatímco třicet pro mě není plynulé. Ale beru že ne každý to vnímá.
@montana (28.02.2016 20:01): mě prostě klasický závodní hry na okruzích už moc nebavěj, takže budu doufat že dvojka open world bude. Že tobě 30fps jako konzolistovi stačí vím, já jsem zvyklej na 60 a méně se mi už nehraje příjemně.
Crew je provedený skvěle ikdyž má taky nedostatky (a do komentu je sepíšu až to dohraju, zatím 65 hodin and counting), vidím na tom krásnej svět, příjemnou hratelnost, perfektní podporu volantu, skvělou hudbu atd

Forza Horizon má miniaturní svět a je na platformě kterou si nikdy kupovat nebudu (fuck xbone) takže pro mě jakoby neexistovala..leda by to MS hodili na win10, pak možná.
@Paul (28.02.2016 19:51): Open world te pri hrani ani nenapadne a treba osobne doufam, ze se ho do pripadne dvojky nebudou snazit nacpat. Zbytecnost. Je to koncept klasicke zavodni hry, proto nejvic pripomina ty puvodni NFS. Brutalnich nedostatku ma ta hra vic, nejakych 30fps je to posledni.

Na open world zavody je tu Forza Horizon, to by ti sedlo hodne. The Crew je pro me takovej paskvil, se skvelym napadem a tragickym provedenim, ze krom smrksnute Ameriky nevim, co na nem vidis :)
@montana (28.02.2016 19:25): Driveclub je nádhernej a časem ho asi koupim, ale bohužel má pro mě dva brutální nedostatky:

- pouze uzavřený tratě/okruhy (žádnej open world, prozkoumávání..)
- 30fps

Kdyby někdo vzal tech a grafiku Driveclubu a udělal kolem toho hru s Crew konceptem a světem (a vydal to na PC kde to může běže plynule), tak by pak měl na triku asi nejlepší závodní hru vůbec.
Hmm, takže vlastně Underground 3:/. Je škoda, že ten návrat ke kořenům je ve skutečnosti návrat do doby, kdy série začala jít do hajzlu.
Je to čistě jen město, nebo jsou tam i nějaký přírodní tratě? Předpokládám, že je tam navíc nekonečná noc, že jo?
Ta hra mě dost chytla. zezačátku šok y šíleného ovládání, ale jak se to dostane do krve už se to hraje fajn. Hra má na mě takovej ten efekt ,,ještě poslední závod a už to fakt vypnu,, :-)
tak ted je v akci na ps storu na PS4 za 700kč tak přemejšlím jestli do toho jít. PC verze za tuhle cenu určitě bude až tak za pul roku po vydání a rozdíl tam asi v grafice moc nebude, navíc závodní hry mám radši na větší tv.
Takovej další Underground, ne? Jestli plánují návrat ke kořenům, tak co něco ve stylu NFS II. Prostě aby se začali brát trochu méně vážně a udělali nějakou šílenost typu Trackmanie... anebo co takhle konečně pořádný simulátor..., ale toho se asi nedočkáme, že. Takže zase další rádoby COOL arkáda hrající si na simulátor. Myslím, že si počkám, co bude dál.
Osobně jsem byl dost naivní, když jsem si myslel podle super uber cool trailerů, jak to bude konečně boží hra.

Ve skutečnosti je hra na první pohled pěkná, na druhý pohled ale jde vidět, že pěkné je možná tak to samotné auto, trať a okolí tratě je prostě odfláknuté. A snaží se to rádoby zamaskovat nějakým efektním tonem a tím, že se to vše odehrává v noci, kdy se tam prší, vždy je mokro, takže všude nějaké odlesky, světýlka atd.
Se zvukovou stránkou jsem byl spokojen, tam výhrady nemám.
Ale samotná hratelnost... Nevadí mi, že to je arkáda jako poleno, že se tam neřadí. Ale vadí mi to, jak málo toho ta hra nabízí. Co jsem hrál, tak to je jen dokola závody, drift, sprint, debilní kecy a pozdravy těch "herců" a jak mě to ze začátku bavilo (ač jsem byl zklamaný z grafiky), dost rychle jsem se dostal do stereotypní nálady, začalo mě tam vše štvát a vypl jsem to.
Počkám si ještě na PC verzi, mají čas tam přidat Dragy (ty mi tam chybí), vypilovat grafiku oproti konzolím, rozjet hru na 60 FPS ! A ne 30 ... a sem tam trhaných 25 při propadech. Je to hodně znát, když jedete rychlé závody, sprinty a pak se to začne divně škubat.
Celkově se mě zdá, že Xbox One verzi nevěnovali tolik, co PS4.
No ještě, že jsem si koupil EA Access ... plná verze hry by mě asi dosti mrzela.
Nedávno vyšel trailer ve kterém hrálo roli i legendární M3, nevíte kde ho najdu?
Jdu otestovat přes EA Access 10 hodinový NFS na XOne :) jelikož doma tahám 1MBsec, tak to chvíli potrvá, zítra kdyžtak podám první dojmy :)
Hraje nekdo betu? Pokud na PS4 tak dejte vedet, chtel bych zjistit jestli i v multaku je to takova traga.
Mě nejvíc dělá vrásky ta rádoby cool "filmovost" .. herci, kecy, .. bla bla .. aby se tam kua i dalo jezdit ve finále :D
@Marty34 (16.08.2015 13:32): A protože tys to nepoužíval, tak by to ani KRomanovi nemělo vadit? Který to asi honosně využívá v každé závodní hře, včetně arkád?

Manuální řazení, co si tak pamatuju, bylo jako volba žánrovým standardem. Opravdu bych nikomu neměl za zlé, že se kvůli tomu na hru vybodnou, když je závodní hry bez řazení nebaví. A to říkám přestože samotného mě to bůhvíjak netankuje, já na to zas rezignoval na základě toho perma-online bulšitu. :)
Tak je to potvrzené, nové NFS nebude mít možnost manuálního řazení. Už z videí jsem se toho obával, když nebyl nikde ukazatel zařazené rychlosti, na co pak je otáčkoměr, to vážně nechápu. No takže nic, hodlal jsem si to koupit, ale pokud bych chtěl jen držet šipku dopředu a mačkat doleva/doprava, na to si můžu zahrát nějaký Sonic Racing, kde těch ovládacích prvků bude ještě víc. Hovada debilní z EA!
To mě nevadí .. v dnešní době .. pohoda .. je to tak i u jiných her, které hraju a beru to už normálně :D
Nikdo nepíše ? tak já sem vložím 2 videa :)

1. video ukazuje podrobněji, jak si vytunit káru .. velmi se na to těším :)
Youtube

2. video je přímo ze závodění, pěkný gameplay, pure sound :) za Subarko