Viděl jsem první misi a mám dost, ty takedowny wtf???????????? Truck rychlejší, než mustang, aha no... grafika též nic moc.
Dvě nové IPny: a way out vypadá velice slibně a na Hymnu si osobně udělám názor po zítřejším gameplay. Battlefront mě jako něfanouška míjí, ale fanda asi slintá a sténá blahem :)
Já od toho ani nic nečekal, Bioware není studio, od kterýho bych očekával cokoli kreativního...
J, a to slavný nový ip or Bioware taky vypadá tak genericky, jak to jen jde...:/
Lol, to byla tak 95% cutscéna a 5% gameplay. Ti jsou fakt naprosto bezradný.
koukám na ea konferenci a nfs payback je opravdu klasickej ea odpad s nulovou fyzikou či pocitem z jízdy..tak třeba někdy příští dekádu udělaj něco slušnýho
@Guldy (04.06.2017 19:33): holt, opět to bude zaměřený na nenáročný hráče. my nároční máme smůlu. Určitě tam bude stupidní spawn cajtů, jako v Rivals, když vidim to ghost games.. vsadim se, že hra bude neoptimalizovaná, problémová. Úplně vidim ty čerstvé diskuze na týhle stránce :-)
@USER47 (03.06.2017 18:49): Aha, sory. Já si diskuzi četl až od Zbyska, takže jsem vycházel, že se bavíme o posledním díle. Teď jsem si přečetl příspěvek před ním a vidím, že se ta diskuze týkala oznámení nového dílu. Moje chyba.

Co se týče nového dílu, tak jsem zvědavý hlavně na grafiku :-) Ten zbytek bude asi klasická akráda jako vždy, takže mě to nejspíš neurazí a na chvíli zabaví.
@USER47 (03.06.2017 16:30): Zase tak pestré prostředí jako v Rivals bych od toho neočekával. Rivals měl tropické oblasti, lesy, pouště, sníh. Tady máš víceméně město, průmyslovou část města, nějaké ty cesty na venkově, kde ale nemáš takový výhled na okolí jako v Rivals. A pak tu je ještě taková turističtější část města. Ale neřekl bych, že to je tak pestré jako v Rivals.

Ale jinak je to klasická arkáda jako ostatní díly. Není to tak moc o ruční brzdě jako Rivals, ale spíše taková kombinace Most Wanted a Rivals. Auta se mi neovládaly tak špatně jako v Most Wanted, ale zároveň bych řekl, že byly trochu těžkopádnější než v Rivals. Ale jinak klasická arkáda.

Takže jestli tě Rivals bavil, tak tohle třeba neodsoudíš, ale je to o vkusu. Však uvidíš, jak to zkusíš.
@Zbyisek (03.06.2017 13:20): Nejspis to bude ze zcela primitivnich duvodu. Penize. Proste tyhle dily jim musi vydelavat vic penez, nez nejisty vystrel ala Underground 3. Coz uz by nemuselo fungovat ani z duvodu, ze je jina doba, ale pak taky v ty firme/teamu uz nebudou existovat lidi, kteri delali ty drivejsi. Tak to vetsinou chodi.
Rivals byli super, tohle vypadá podobně, takže já jsem optimista. Cringeworthy filmečky nějak přetrpím, aspoň to není celý v nějakým žlutohnědým městě. Chtělo by to ale trochu zeleně, nějaký lesy, hory atd. Snad tam bude aspoň podobně rozmanitý prostředí jako v Rivals (ale na větší mapě).
Už se nenechám napálit tak, jako jsem se nechal u tohoto NFS. Nové NFS budou na tom dost podobně :) mají super trailery a tím to vše končí. Samotná hratelnost je otřesná a jebat na ně, na jebáky :D
@Guldy (03.06.2017 11:35): taky nejsem nadšen, doufal jsem že konečně budou chtít konkurovat forze horizon, ale tohle bude další hyperarkádová blbovina s nulovou fyzikou. Ale chápu že se chtějí svézt na popularitě Fast and Furious.
Tak co se tu řešilo to zastavování, tak jsem hru zkusil z nudy nainstalovat, tak na escape hra nereaguje vůbec. To jsem nezapomněl vzhledem k tomu, že při prvním hraní jsem jezdil dvě hodiny jak blbec, než jsem zjistil, jak vypnout hru.

Každopádně tabulátorem jde otevřít menu s mapou a dalšími ptákovinami. A back spacem menu, kde se nastavuje grafika, vypíná hra apod. Ale ani jedno čas ve hře nějak nezastavuje. Nezkoušel jsem to přímo při závodu, ale policejní auta mě vždy během hození hry do menu dohnala a civilní někam odjela, takže čas tímpádem běžel dál.

Jinak co se týče toho AA, tak furt nevím. S tím TAA je hra podle mě moc máznutá a chybí tam spousta detailů. Na druhou stranu je taková temnější a určitým způsobem stylovější. S FXAA hra nabízí spoustu detailů, je taková barevnější a vlastně i hezčí. Na druhou stranu se mi to zdá zase až moc barené a překypující různými světly. Třeba na autě, jak je spousta malých světýlek, tak se mi to zase tolik nelíbí. Teď to ale více hraju s FXAA hlavně kvůli těm detailům. I když to hraju spíše rekreačně a nějak dlouho u toho teď nevydržím. Spíše si jen tak pojezdím po městě a očumuju grafiku, když se nudím.
Já nevím o tom, že jde závod restartovat, ale pauzovat jde back spacem nebo tak, ne? Kura, si to zas pamatuju přesně naopak :-D Nevím, jestli se pletu a hru nemám na disku, tak to nemůžu vyzkoušet. Ale tím back spacem se jde dostat asi jenom do menu a možná to hru nezastaví a ta jede dál. Teď fakt nevím.

Ale je tam zase fakt, že hra je pořád online, tak na té pauze možná něco bude a možná to nemění ani ten režim hraní jednoho hráče. Ale menu jde zapnout kdykoliv.

EDIT: Já už fakt nevím. ESC mi zase nefungoval myslím vůbec. Si to možná ale fakt blbě pamatuju. Já jen vím, že jsem hru nedokázal vypnout a esc nefungovalo.
@Paul (21.01.2017 12:54): Totiž defaultně na klávesnici je to tak, že ESC otevře nabídku, kde se dá hra vypnout, kde je nastavení a tyhle věci. Působí to jako menu, které se objeví během pauzy (akorát se to nepauzne). A pomocí BACKSPACE otevřeš druhou malou pop-up nabídku (něco jako telefon), kde je přístup k mapě, SMSkám, garáži, a kde se během závodu objeví ty možnosti restartovat a opakovat závod.

Možná ale ještě zásadnější věc k přehlédnutí jsou ty drag závody. Fakt nevím, jestli něco dělám špatně, jestli na PC nejsou nebo co, ale nepodařilo se mi ve hře žádný drag najít.

NFS jsem si koupil teď zkraje roku ve slevě na Originu za 10 eur.
@Zbyisek (21.01.2017 12:50): to je..docela zásadní věc k přehlédnutí :) Ale je dobré že to tam je, taky si NFS někdy dám až zkusím ten Origin Access. Ale škoda že tam není kokpit view.
@Paul (21.01.2017 12:00): Tak jsem to ještě důkladně prověřil a máš pravdu. Jde restartovat nebo opustit rozjetý závod. Každopádně zapauzovat hru nejde, což je asi daň za "always online" systém. A zapauzovat nejde ani v případě, že v nastavení přepnu na "play alone".

Původně jsem možnost restartovat závod přehlédnul asi proto, že když ta hra nemá pauzu, tak jsem nevěděl, kde tu možnost přesně hledat. Ale je tam. Takže jsem to opravil i v komentáři.
@Zbyisek (komentář): "Co je ale největší kámen úrazu je absence pauzy! Prostě to nejde zapauzovat. A co je ještě horší, že tím pádem nejde ani restartovat závod! Takže pokud hned první zatáčku poděláte a víte, že tohle nemá cenu, máte smůlu. Pěkně se musíte dokodrcat do cíle a potom teprve prohraný závod zopakovat."

...the fuck? To se mi ani nechce věřit. Fakt to funguje až takhle retardovaně? Není tam ani nějakej ten rewind nebo tak něco jak z Forzy atd ?
@Zbyisek (10.01.2017 22:56): Mírně rozmazaná? :-) Já s tím taky hrál, ale ono to mázne poměrně dost a spoustu efektů a odlesků to úplně smaže. Hlavně tedy odrazy světel na mokré vozovce. Těch ubyde hodně. Ale zase je hra taková temnější a tmavší, což se mi líbilo.
@CrocoRay (06.01.2017 15:06): Tak jsem to prozkoušel.
Jedna možnost vyhlazování je FXAA - je to ostřejší, ale dělá to hrozně hnusné hrany. Hlavně lesklá auta vypadají otřesně, každá hrana je osypaná takovými malými světélkujícími artefakty a vypadá to fakt blbě.
Druhá možnost vyhlazování je TAA - ta je sice taková mírně rozmazaná, ale neprojevují se tam žádné defekty a zubaté hrany s divnými odlesky. Takže hraju na TAA (což je mimochodem výchozí nastavení) a vyhovuje mi to.
@Zbyisek (05.01.2017 23:34): To jedno AA je založeno na technologii mazání, ale u většiny her to mázne trochu. Tady to změní celkovou grafiku. Při změně na to klasické se nemusíš obávat, že by to třeba nebyl ostřejší. Ono to bude o dost ostřejší. Ale já to hrál s tím máznutým, že to bylo takové temnější a mělo to jiný nádech. S klasickým AA to je takové barevnější a někdy až moc barevné. Ale řekl bych, že většina to hrála s tím klasickým a dávají přednost ostrému obrazu.
@CrocoRay (05.01.2017 23:24): Nastavení jsem hned změnil, aspoň to základní ovládání auta. AA zkusím poladit, je pravda, že to mám mázlé (až jsem myslel, že mi kleslo rozlišení). Třeba druhá varianta bude ostřejší :-)
A možná to zkusím hrát na gamepad. Když tam moje oblíbená myš stejně není k ničemu :-D
@Zbyisek (05.01.2017 22:53): Mě nejvíce štvalo to menu a potřeba být neustále připojen k netu. Na to menu jsem přišel hodně pozdě a upozornění samotné hry jsem asi přehlédl, protože řešení jsem hledal na netu. Nejdřív jsem jak debil hrál dvě hodiny neuměl vypnout hru.

Ovládání bych ale řekl, že jde jako všude změnit, takže to bych moc neřešil. Myslím, že původní nastavení bylo debilní, ale teď už si fakt jistý nejsem. Hrát se mi to hrálo dobře, takže jsem si to nejspíš nastavil na svoji klasiku.

Jinak to nastavení AA tam mělo dost obrovský rozdíl v grafice. Jedno celý obraz totálně mázlo a druhé bylo klasické AA. Já hrál s tím máznutým. Ale jedno blbé nastavení a bylo to jak dvě graficky úplně jiné hry. Rozmazání způsobilo hru takovou temnější. S tím klasickým zase hodně vynikaly různé odlesky odrážející se světla na mokré vozovce a všelijaké efekty na autě apod. To rozmazání jakoby je celé smazalo. Ale zase to nebylo takové kreslené a plné barviček.
@CrocoRay (05.01.2017 22:32): Už mám nainstalováno (na SSD). První dojmy jsou tedy značně rozpačité. Kupodivu samotné ježdění a závodění mi přijde zatím docela v pohodě. Ale všechno okolo je tragédie - ovládání, namapování kláves, nefunkční myš (vadí hlavně u práce s mapou), celková ergonomie všech menu. Takový nedotažený a neohrabaný balast.
@Zbyisek (05.01.2017 21:13): Není to úplně špatné, ale je to dost stereotypní po čase a furt se ty závody dokola opakují, takže po patnácti hodinách už to začíná nudit. Jinak bych to hodil na SSD disk, protože na normálním disku se stává, že vypadne okolí a propadneš se mimo mapu, ale čas běží normálně dál. Ve výsledku pak nedokážeš dojet na prvním místě nebo dojet v časovém limitu. Já to řešil tím, že jsem měl náskok, tak jsem zastavil a čekal, než se to načte, ale u závodní hry to je dost podpásovka.

Ale možná to nebude dělat na každém normálním disku. Já měl tehdy dost starý disk a zbytek komponentů bylo nových, takže to bylo určitě diskem.
Aktuálně na Originu za 10 Euro. Takže jsem to právě pořídil. Už se na tu hru dlouho těším, tak jsem zvědavý.
@Arcee (27.11.2016 13:18): jestli si to chceš jen dohrát, tak bych spíš doporučil na měsíc či dva EA access, vyjde to o dost levněji a máš přístup i k jiným hrám. Osobně EA access časem předplatím, až tam dají Battlefront.
@special_plan (06.08.2016 13:15): To propadávání mi ještě přijde jako takový klasický bug, ale spíše co se týče toho grafického problému, tak jsem z toho zmatený.

Ale to propadnutí naštve, naštěstí není tak časté. Co se týče konfigurace mého PC, tak GTX 1060, core i5-4460 3,2 GHZ a 8 GB RAM, tak tam tím by to snad být nemělo.
@CrocoRay (06.08.2016 12:38): Battlefield 4 běží na stejném enginu, tam se mi taky stávalo, že se část úrovně nenačetla (resp. načetla až se zpožděním) a já kvůli tomu minimálně jednou propadl mimo herní plochu. Nicméně já hraji na NB, který nesplňuje oficiální minimální HW požadavky.
Mě samotná hra celkem baví, ale když řeknu na jaké glitche a bugy jsem tu narazil, tak mi možná nebudete věřit a co jsem konkrétně jeden týkající se grafiky hledal na internetu, tak jsem ho vůbec nenašel.

No jeden je takový častější a není na něm nic neobvyklého, že hraji a najednou mi vypadne textura a pak o chvíli později rovnou i celá cesta a já se propadnu mimo herní plochu. Docela sranda, když hrajete na čas a ono vás to vrátí po "kratším" loadingu a časem, že už daný úkol nemůžete splnit, protože stopky se nezastaví.

Druhý už je docela netradiční a sám nevím, co si o tom mám myslet. Nastavil jsem veškeré nastavení na ultra a nějak jsem neviděl žádný rozdíl od nastavení mediu a hra vypadala pořád tak nějak divně jako hra z roku 2008. Sice někde to mělo moderní grafické efekty, ale většinou nějak chyběly a třeba textura vozovky byla jen taková šedivá nevýrazná. Nevím, graficky mi hra přišla jako o pár generací zpátky. A i auto bylo takové rozmazané neostré a nebyly na něm žádné odlesky a pokročilejší efekty. To vypadalo hůře než auta z Most Wanted z roku 2005.

Ovšem když jsem si pořídil druhé auto Porsche 911, tak mi grafika skočila hned na ultra, tak jak má vypadat a rozdíl byl obrovský. Najednou hra vypadá skvěle a přijde mi možná i hezčí než Rivals. Ze zvědavosti jsem pak nastavoval grafiku na minimum apod. a nemůžu říct, že ta předchozí grafika by bylo nějaké konkrétní nastavení, protože i na minimum mi přišla hezčí než to jak vypadala předtím.

Je to zvláštní a nevím co si o tom myslet. Nejspíš mi řeknete, že jsem si to vymyslel nebo jsem nebyl nějak při smyslech a hrál to ožralý nebo tak něco :-D Sám mám trochu pochybnosti, ale ta hra fakt vypadala dost divně.

EDIT: U té vozovky byla textura pěkná blíž za autem, ale před ním už byla taková nevýrazná šedivá neostrá. Někde ty efekty prostě byly pěkné a někde úplně chyběly.
@tomi2k9 (09.07.2016 01:13): měl jsem z jízdy stejnej pocit, předtím jsem pařil dlouho drive club, ale dal jsem tomu čas a pak už mi to tak nepřišlo a navíc ovlivní to pak taky různá vylepšení kol podvozku atd
Tak na Originu si můžete hru 10 hodin vyzkoušet zdarma - vydržel jem asi 30 minut filmů a tři krátký závody... Teda závody - tohle má bejt arkáda - to beru, ale proč mi přijde že jezdím po silnici ve vaně? Řídil někdo z těch jelit někdy auto? Tohle je fakt tragickej jízdní model...