Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mount & Blade II: Bannerlord

Nehotová verze
30.03.2020
84
12 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

The horns sound, the ravens gather. An empire is torn by civil war. Beyond its borders, new kingdoms rise.

Calradijská říše zažívá soumrak své existence, císař Arenicos zemřel bez nástupce a celou zemi zachvacuje občanská válka. Z nastalého chaosu vyvstaly tři menší útvary, jejichž vůdci jsou přesvědčeni o svých schopnostech znovu sjednotit Calradii v jeden stát. Nelení ani nepřátelé v zahraničí a hodlají využít situace ve svůj prospěch. Na čí stranu se přikloníte?

Bannerlord se odehrává zhruba dvě století před Mount & Blade: Warband (2010) a ačkoliv jde o fiktivní kontinent, připomíná nejvíce Evropu a Blízký východ zhruba v letech 600 až 1100 n. l. Rovněž frakce jsou inspirovány dobovými národy. Kromě zmíněných pohrobků Calradijské říše v podobě Severního, Jižního a Západního císařství, dále království Vlandie a Battanie na západě, Khuzaitský chanát na východě, Sturgianské knížectví na severu a konečně Aseraiský sultanát na jihu.

Stejně jako ve zmíněném Warband se výše zmíněné národy prezentují vlastním vzhledem osad, hradů, měst a stejnokrojů vojsk. Království Battanie se například specializuje na boj pomocí střelců, disponují tak nejlepšími lučištníky na kontinentě, naproti tomu se ale téměř vůbec nezaměřují na jezdectvo, v němž mají nedostatky oproti jiným stranám konfliktu.

Hratelnost opět stojí na kombinaci přesunů po strategické mapě s akčním režimem sloužícím k pohybu po městech, vesnicích, hradech a bitevních polích. Vrací se velká míra volnosti, díky níž se lze stát nejen slavným bojovníkem, ale třeba obchodníkem, který bohatne na výrobě a prodeji zboží po městských tržištích. Multiplayer se zase bohužel týká pouze bitev.

Stejně jako dříve je možné oženit/provdat se za NPC, avšak poprvé v sérii mít i potomky, jež po rodičích dědí schopnosti. V případě smrti vaší postavy se stávají nově hratelnými hrdiny. Výrazného vylepšení doznal režim obléhání hradů a měst. Při útoku lze zadat stavbu obléhacích strojů, které následně umístíte na zvolená místa. Zbraně tentokrát počítají s velikostí a vahou, stejně jako se silou a rychlostí, jíž se útok provedl.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.