Monster Bash

09.04.1993

Hlavní postava, 10letý kluk jménem Johnny Dash, zjistí, že jeho milovaný dalmatin Tex byl unesen hlavním padouchem Hrabětem Chuckem. Podpostelové strašidlo Johnnymu poví, že jsou unášeny i zvířátka ostatních, a že cesta za jejich záchranou je tajným portálem v Johnnyho šatníku. Během strašlivé bouře se malý Johnny vydá na cestu do Podzemí. Obdařen nekonečnou zásobou šutráků, prakem a puntíkovaným pyžamem, neváhá Johnny bojovat s odpornými stvůrami zla, aby zachránil všechny unesené pejsky.

Monster Bash je 2D scrollovací plošinovka v EGA grafice. Hra je rozdělena na 3 epizody, z nichž první byla k dispozici zdarma jako shareware a zbylé dvě k zakoupení jako registrovaná verze. Celkem je k dispozici 28 úrovní.

Johnny musí při průchodu hororovými levely nejen pomocí svého praku zlikvidovat co nejvíce strašidelných monster, ale musí zachránit všechna zvířátka z klecí, jinak není možno úroveň dokončit. Na konci každé epizody je připraven finální boss.

Nedávno jsem zase MB hrál a dostal jsem se na konec první epizody, kde jsem přišel o všechny životy a hrát znova se mi nechtělo. Na epizody 2 a 3 jsem koukal jen na youtube a musím říct, že je to klasická hra od Apogee - první epizoda je super a baví mě a čím dál je člověk ve hře, tím jakoby autorům docházely nápady a začíná to bejt nudné a příliš obtížné. Už se k tomu asi nikdy nevrátím, ale ty první dva levely co jsem hrál jako malej si budu pamatovat do smrti :)

Vynikající zábavná 2D plošiňovka ze záhrobního prostředí, se spoustou nebezpečných nástrah a tajných lokací. Legrační hlavní hrdina a k tomu roztomilý příběh. Skvělé bylo už jenom samotné intro, jak se tam zachechtá ježibaba na koštěti a pak Johny ustřelí hlavu tomu zombíkovi a celá obrazovka se zaleje krví... Hra se svým provedením a svojí grafikou velice podobá skvělé hře Dangerous Dave in the Haunted Mansion.
Hlavním úkolem v každé úrovni je otevířít všechny klece. Vedlejším úkolem je sestřelování lebek, sbírání sladkostí, bonusů, za účelem dosažení co nejvyššího score a získání dalších životů. Dál bylo možné sbírat bonusy na vylepšení útoku - z praku se dalo střílet více kuliček nebo např. i naváděné raketky.
Grafika je kreslená a ve svém režimu nabízí asi maximum. Škoda jen, že je docela kostrbatá a nemá moc barev. V roce 93 už mohla být VGA, bohužel tahle možnost není...
Se zvukovou kartou, ostatně jako u každé jiné starší hry, zábavnost ještě stoupla. Zvukové efekty byly výborné a strašidelná hudba se ke hře také hodila.
Hra je rozdělena do 3 episod, z nichž hratelná je jen první. Zbylé dvě jsou zamčené a přístup k nim získáte až po registraci za 10$. Ale těch 10 levelů v první episodě bohatě stačilo a dalo i zkušenému hráči pěkně zabrat.

Pro: Zábava, zvuky, spousta příšer.

Proti: Hře chyběl asi jen VGA režim.