Metal Gear Solid 3: Snake Eater

@Fatality (09.11.2017 12:48): Ale tu první várku her, kde byla Mafia jsem nejmenoval jako nejzásadnější hry všech dob, ale pouze jako zásadní hry v kontextu doby kdy vyšel MGS3. Že byl pokrok spíš první MGS jsem tam taky zmínil.

No, aspoň jsem trochu zabil čas, i když nepracuju :-P
@GodOfTheSick (09.11.2017 12:24): Že jsi to ty, prošel jsem si pět prvních odkazů. Half-Life 2 figuruje na 17. místě žebříčku časopisu Time, ostatní (Mafia, Splinter Cell, Vampire, Far Cry, Fahrenheit), v žádném nefigurují, a to ani žádné jiné díly. Výjimkou je opět první Half-life, který se v jednom umístil na 9. místě. V tvém druhém seznamu her ano, tam je pár her, co se objevují vysoko (obzvlášť Pac Man, Mario a Doom), ale nejsou ve všech seznamech s výjimkou Maria.

Hry, které jsou ve všech seznamech (z prvních pěti odkazů) je tedy Mario a ještě GTA 3. Kromě seznamu časopisu Time (kde je třeba i Fallout 3, Rise of the Tomb Raider, Braid a Angry Birds) všude figuruje i první Metal Gear Solid s dovětkem, že dovolil vyjít hrám, které ho ještě vylepšily (jmenovitě i MGS 3).

Nechci tě tu přesvědčovat o nějakém názoru nebo nedejbože že se ti má MGS 3 líbit, ale když něčím argumentuješ, tak pořádně. MGS 3 možná nebyl revolucí ve hrách, to byl spíš MGS 1, ale MGS 3 z něj vše rozvedl a přinesl lepší. Stejně tak GTA 3 bylo možná revolucí, ale v podstatě všechny další díly ho překonaly, a to je podstatné. Lze opět vycházet z "objektivních" žebříčků typu "best GTA", "best MGS", "best Civilization" a podobně.

No, aspoň jsem trochu zabil čas v práci :-D
@Drolin (09.11.2017 11:39): Kontext právě úplně chybí tobě. V objektivním žebříčku zásadních videoher jsou na prvních příčkách vždy záležitosti jako je Pac Man, Space Invaders, Tetris, Civilizace, Doom, Mario, Dungenon Master, GTA, Fallout, Half Life, Guitar Hero, Sims. atd. což zjistíš, když si jich pár vygůgluješ. To co obdivuješ žádné milníky nejsou, ale jen obyčejné konzolovky, které sice byly objektivně kvalitní, ale nic zásadního nepřinesly.
@Drolin (09.11.2017 12:11): Já s ním celkem často souhlasím, ale tady nemůžu :)

BTW návrh na přidání alt. názvu MGS 3 Subsistence a podrobnější popis v jednotlivých verzích jsem poslal na schválení.
@GodOfTheSick (09.11.2017 11:34): Tak MGS3 je ale co se produkce, příběhu i gamedesignu úplně jinde. Jak bylo revoluční Shenmue, tak je i MGS3. FC a HL2 jsou obyčejné FPSky, Vampire je klasické RPG jen z FP pohledu, Splinter Cell je a byl vždy chudý příbuzný MGS pro PC hráče a Fahrenheit je originálně, ale jinak nezajímavá adventura.

Chybí ti ta objektivita a chápání videoher v kontextu. Nebo jen mladická nutnost revoltovat proti zavedeným pořádkům, jako se to projevuje na tvém hodnocení FFVII, SotC a dalších milníků videoherní historie.
@Drolin (komentář): Ale zase nepřeháněj. Mírný pokrok byla možná tak jednička. S tímdle šuntem nic nevyvrcholilo ani se nezlomilo. Rok před ním vyšly třeba Mafia, Splinter Cell, Vampire, Half Life 2, Far Cry, Fahrenheit, které byly v mnoha ohledech dál.
@CJ (03.11.2017 22:01): konzole mne přitáhly, ale moc času není no...

@Charllize (03.11.2017 23:58): Vtka se bude líbit, nevyžaduje to znalosti předchozích dílů, hraje se to perfektně, chytne a nepustí, bohužel tam nenajdeš to, co dělá MGS MGS, totiž skvělý příběh a propracované postavy. 4ka je jeste taky hratelná, tam se ovšem bez znalosti předchozích dílu neobejdeš. Zkus se kousnout, třeba to začne bavit.
@Fatality (03.11.2017 23:48): no ja mam nekdy v budoucnu v planu prubnout petku, omylem jsem ji jednou koupil na x360, jsem se nejak blbe uklik, takze bych to vyuzil :) Trochu me to mrzi, mam znameho (podobne jako asi plno dalsich lidi) ktery je na MGS expert a casto me do nekonecna unavuje vypravenim jak to s tim je, zvlastni ze ackoliv mu vzdycky rikam at uz konecne zklapne, nakonec ho posloucham s otevrenou pusou :)
Do tehle serie jsem se nekolikrat pokousel proniknout dohranim dvojky a trojky, moc to nevyslo. Pribeh me bavil, ale hrat to moc ne.
Mne přijde změna kamery dost zásadní, páč se to jinak hraje. Plus mulťák a spoustu dalšího, ale na druhou stranu by toho bylo na DH strašně moc...

Každopádně tu stále chybí jeden z nejlepších dílů, Peace Walker, snad někdo odeslal na schválení :)
@Fg (03.11.2017 18:27): Mezi těmi kamerami můžeš volně přepínat, čili bych to jako chybu určitě nenazval a Subsistenci sem nepřidával. Je to jako bys chtěl přidat novou verzi GTA V pro PS 3, protože ta nenabízí kameru z prvního pohledu.

Původní Snake Eater neměl ani multiplayer, přesto jsem ho sem dal a také to za chybu nepovažuju. Obecně je třetí díl znám pod názvem Snake Eater, než Subsistence. Na PC to tu trochu toleruju (u druhého dílu), protože jiná verze nevyšla, ale byl bych rád, kdyby se odteď přejmenovala jen Sons of Liberty (a Substanci nechal maximálně v alt. názvu).

Vlastně mě napadlo, že název Metal Gear Solid 3: Subsistence by se mohl přidat do alt. názvu.
Bude i MGS 3: Subsistance verze? Nebo to musí být komplet nová hra? Hodnotím tuto lepší a kompletní verzi, která přinesla hlavně jinou a lepší kameru. Verze pro PS3 je remaster právě Subsistance, ne klasického Snake Eatera.

V popisu je tedy chyba.