Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Ocelotovy hrátky s revolvery byly provedeny kaskadérem a snímány přes motion capture.
Stařičký sniper The End byl vytvořen na základě vyřazeného člena Dead Cell z Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty jménem Old Boy (někdy také Oldman). Zde měl být stoletým bývalým nacistickým generálem s Panzerfaustem a zároveň i mentorem samotného Big Bosse. Nakonec byl z Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty vyškrtnut, protože tvůrcům se nepodařilo jeho postavu zakomponovat do příběhu.

Příběh

Pokud použijete pilulku falešné smrti, můžete se oživit jen do té doby, než se nápis "Snake is Dead" změní na "Time Paradox", pak Snake doopravdy zemře.

Easter eggy

Ve hře je možné vytvořit časový paradox (Zabitím Ocelota, Evy nebo Sokolova). V takovém případě vás před neopatrnými zásahy do budoucnosti varuje sám plukovník Campbell známý z předchozích dílů.
Jeden z achievementů ve hře se jmenuje "If It Bleeds, We Can Kill It". Přesně tato slova řekla postava hraná Arnoldem Schwarzeneggerem ve filmu Predator.
Jeden z achievementů ve hře se jmenuje "Who Ya Gonna Call?", který může hráč získat za vyfocení ducha. Jedná se o referenci na ústřední píseň z filmu Krotitelé duchů (Ghostbusters).

Ostatní

Kadokawa Shoten v Japonsku publikoval 25. ledna 2014 novelizaci Metal Gear Solid: Snake Eater , napsanou Satoshi Hase
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu 10 minut a 23 vteřin. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.