@stepankoby1 (17.08.2022 17:15): To je hodně zajímavé téma :D Hanaři jsou meduzovití a medúzy se rozmnožují tak, že na nich "vyroste" jejich vlastní potomek, který se pak oddělí. Případně se pak ještě dělí v tomto raném stádiu. Jinak Hanaři jsou všichni "to".

Krogany a Salariany hry docela jasně popisují. Oba druhy mají kloaku (Krogani nejspíš i penis) a kladou velké množství vajec. Salariani přistupují k rozmnožování čistě technicky. Uzavírají kontrakty na svůj genetický materiál a vše probíhá přes doktory. Krogani jsou zase sexuální divoši :)
@Charllize (17.08.2022 14:20): Potvrzené to není, ale jelikož víme ofiko, že Turiani jsou prakticky mezivývojová linka dinosaurů a ptáků. Plus, že nekladou vejce, tak je to dosti odvoditelné z anatomie. Turiani jsou živorodí a nejspíš přivádí na svět podobné množství potomků jako člověk. Samci i samice mají kloaku. Samci mají penis, který je v klidovém stavu ukryt uvnitř u kořene kloaky.
@Charllize (17.08.2022 12:29): "... ale stejne to je divny. Ze jako na potvoru mají ty naše orgány..."

Ani ne. Asarijky rodí děti živé jako lidé, tudíž mají dole minimálně něco hodně podobného ženám. Lidské proporce nejsou zas tak, ehem, velké na to, aby to nefungovalo. Vždyť lidé mezi sebou využívají také více částí těla, které k tomu zrovna nebyly určeny ;)

Daleko větší neznámou jsou asarijské erotogenní zóny. Předpokládám, že je to tak nějak celá kůže a specifické nervové shluky v těle, které dráždí oním telepatickým spojením nervových systémů.

A pro ostatní rozhodně nejsou nuda. Asarijka ti udělá tak dobře jako nikdo a sotva se tě nevinně dotkne xD

@Charllize (17.08.2022 12:55): Mě tedy přijde reálné, že by v tak dobře fungující galaktické společnosti jedinci vyhledávali mezidruhový sex. Vždyť ten kink existuje už teď, a to ještě žádné skutečné mimozemšťany neznáme :D
@Malignus (17.08.2022 14:47): No já samozřejmě trosku kravim ale o tom ze mysleli na vsechno se vedou dost spory a nejvíc zajímavý je rozbor Shamuse Younga. Nastesti si už nepamatuju přesně co píše a ani si přesně neoamatuju ty hry. Takže se ted nechám unést znovuzahranim a radši to nebudu příliš řešit.
Kdyz bys měl zájem tak si to přečti, je to zajímavý ale dlouhý.
@Charllize (17.08.2022 14:20): Vzhledem k tomu, že jsou Turiani dvoupohlavní, předpokládám, že nějaké "kladélko" určitě mít bude. Ne, není nic, co by jí to mohlo postavit. Si ani nedovedu pořádně představit, jak by pak vypadala. :-D
@Malignus (17.08.2022 13:45): Mne moc hezká nepřijde žádná. Vůbec často bývá ze tvurci něčeho si mysli ze modrá je dobra. Smoulove, Avatar atd. Navic co ty chapadla na hlavě to má připomínat dredy nebo tak něco? Snad s nima neumí hýbat :)
@Gordon (17.08.2022 13:24): BioWare ví, kdo jsou hráči jejich her a co chtějí. A upřímně řečeno, s asarijkou bych to někdy rád zkusil. On jí jen bude kontrolovat helmu, jestli nemá prasklilny. :-D

Mimochodem, přišlo vám někdy, že třeba taková Aethya, Benezia či Shiala jsou o něco hezčí než Liara? :-D

@Jab (17.08.2022 13:43): To jen proto, že jim autoři nedali dostatek prostoru. Navíc - kamarád, taky rád. :-D
@stepankoby1 (17.08.2022 12:37): Já mám pocit, že když je neromancuješ, dají se během v DLC Citadela dohromady.

@Charllize (17.08.2022 12:40): Já si pamatuju, že se nějaká herní postava dokonce vyjádřila, že všechny asarijky jsou strašně děvkovatý. :-D A co se týče šmajchl-kabinetů, asarijky jsou jima vyhlášený. Zvlášť na Citadele a Omeze. Ona to ostatně říká i matriarcha Aethya v Eternity na Illiumu, že všechny maiden asarijky dělají žoldáky nebo kroutěj prdelí v bordelu, což ti vlastně potvrdí i prodavačka suvenýrů na Illiumu, že "nemohla věčně kroutit prdelí u tyče a musela si najít pořádnou práci a usadit se. :-D Samara začínala taky v bordelu a pak šla dělat pro Eclipse. :-D
@Gordon (17.08.2022 12:49): Jestli je ve hře tak asi jo, akorát si to nepamatuju. Poslední hru z trilogie sem hrál tak před deseti lety. :)

Prijde mi ze to je uzpusobene cele tomu aby hráč mel pocit ze teoreticky muže oject úplně každého. Možná by bylo daleko zajímavější kdyby hra jasne řekla ze to proste nejde, pro mne hlavně uveritelnejsi. Ale asi jim stalo zato hledat krkolomne cesty k tomu aby to tam ten pocit byl.
Nastesti ta nesexualni část hry je o dost lepší.
I když teď mi došlo ze ta hra chytre hraci vnutí ze asarijky jsou pro všechny rasy a všichni je vyhledávají, díky tomu asarijskemu smajchl kabinetu na citadele kde se stojí 3 měsíce fronta a hemží se to tam pokud možno co nejvíc out rasama. Ta hra je tak chytrá :)
Asarijky jsou spis takový masturbacni materiál jinak to moc smysl nedává. Ale tak Liara je fajn a rad si s ni povídám, to její protheanske nerdstvi je vzasade zajimave a sedí to do hry jak hrnec na zadek.
@Malignus (17.08.2022 12:20): Jo to jsem víceméně četl tuším v kodexu ( nevím jestli tam ale byla zmínka o těch human compatible vaginach) ale stejne to je divny. Ze jako na potvoru mají ty naše orgány když hlavní hrdina je člověk, šťastná to souhra náhod. Reálne ovšem šance tak nula :) Pro ostatní rasy tedy budou asarijky zřejmě dost nuda ..

Thane je ten nerealisticky akční beckovy hrdina co vypadá jak zabak? Ten je na romanci jak dělaný, můžeme pak kvákat u rybníku :)

Ja se omlouvám ale ten vztahovy ME gimmick styl nikdy nedám :)
@Charllize (17.08.2022 12:11): Ano. Asarijky mají normální pohlavní orgány a mohou mít s některými rasami sex, ale rozmnožovat se mohou s kýmkoliv, protože jejich rozmnožování není podmíněno sexem, ale právě skenem mozku a potomek je vždy asarijka, jen má povahu a mírně odlišnou DNA na základě toho, s kým se matka spustila. S hanar dochází většinou jen ke skenu mozku... ale možná v tom je i spoustu chapadel, takže si asarijské milovnice hentai přijdou s hanary na své. :-D Jinak u čistokrevných asarijek hrozí, že budou mít genetickou mutaci, která z nich udělá Adat-Yakshi (asari upírky). :-D
@Charllize (17.08.2022 10:58): Tali si skafandr normálně sundává, ale vždycky to pro ní skončí nějakou nemocí. Liara je nadržená na protheany a Shepard má v mozku jejich zprávu + Liara má normál sex, jen mu při tom "projede" mozek a udělá si jeho záložní kopii a Shepard z toho bude mít intenzivnější orgasmus. :-D Jinak Mordin má k romancím super komentáře. :-D

PS.: Drew Karpyshin měl před měsícem pokec s fanoušky na Redditu a tam psal, že je překvapilo, že hráči touží po romanci s Tali a Garrem. Tali ještě v BioWare celkem chápali, ale zájem o Garra vůbec nečekali, ani nepochopili. Jinak Liara a Thane byli pro romance přímo dělaný a měli i být maximálně sexy. :-D
@Malignus (17.08.2022 10:53): To je fakt bozi :)
Liare jsem vyjádřil soustrast v osobním rozhovoru a v dalším už plánujeme pomalu libanky.

Ja nevím, zase to dopadne tak ze zůstanu bez romance. I z toho důvodu ze v cele te serii vzasade není nikdo s kým by to šlo nějak jak si to představuji. Lidské protějšky jsou všichni podivini, blbci, potvory, psychopati a u mimozemšťanů mi nikdy nebylo jasne jakým způsobem by mohli naplnit podmínky lidské sexuality a já jejich. Garrus je super ale když se mu podivam na obličej tak si myslím ze po oralnim sexu bych skončil na aru neplodny.
Mary Sue Liara je s tím vším svojim mužů s kýmkoliv protivna a přijdu si jak Sylvester Stallone v Demolition Manovi kdy mu místo sexu strčí na hlavu virtuální stimulacni přilbu.
Tali má pořad plynovou masku a olizovat skleněný výhled fakt nechci :)
celkove by ta míra improvizace ohledně vztahu s ME mimozemšťany byla nad ramec dlouhodobější snesitelnosti, na obou stranách.
Samozrejme to jde neřešit a proste hrát hru, já vím :)
@Charllize (17.08.2022 10:26): Já mám pocit, že stačí jen jednou zvolit možnost "Promluvíme si osobně." k tomu, aby se aktivovala romance. :-D Jednou jsem schválně na tuhle možnost ani jednou neklikl a žádná romance se mi neaktivovala. :-D

@Gordon (17.08.2022 10:12): Některý ty popisky jsou celkem zajímavý, protože obsahují info o době kroganských rebelií apod. a některý jsou celkem sranda. Například jak hanarové sepsali petici Radě žádající udělení vlastnictví měsíce, jehož povrch vypadá jako prothean (tak, jak si ho hanar představují). :-D Tohle ještě pokračuje ve druhým díle, protože Jack ten povrch zničila, když do něj nechala havarovat ukradenou vesmírnou loď a hanarové jí pak zažalovali za vandalismus. :-D
@Gordon (17.08.2022 10:37): No asi nevím. Obecne si pamatuju ze mi v cele serii ty vztahy přišli dost na sílu a pritazene za vlasy. Podle te jejich formule by takový Anderson už měl být ve fazi ze spolu chodíme na swinger party :)
Škoda, že není možný transfer sejvů mezi PC a Xboxem (kde je LE v game passu zadara). Klidně bych LE xboxovou verzi zkusil. Ale nechci už hrát první dva díly, které mě bavily podstatně méně. A nechci přijít o svá "rozhodnutí" z předchozích dílů.

Cross-platform savy by měly být v LE naprostou samozřejmostí. Bohužel zase Bioware a jejich lenost.
Já jedničku hrál když vysla a pak podruhé asi po roce ale i tak to je už hezkých par let zpět. Takže si detaily moc nepamatuju. Ale vyloženě mne třeba zarazí kde Kaidan sebral to, ze by moje Shep o nej měla zájem. Celkem jsem na ten rozhovor ziral a nechápal jak je možný ze řešíme budouci milostný vztah. Říkal ze si ty signály asi špatne vysvětlil. Kdy? Jaký signály? Byl jsem s nim na jedny misi a jednou jsme spolu mluvili v jídelně kdy jsem s nim ani náznakem neflirtoval. Naopak to byl rozhovor na úrovni prvotního pracovního seznámeni.
To stejne Liara, sotva ji znám, a vzasade to same.

@Ria Kon (17.08.2022 10:19): U planet si čtu jejich specifikace a občas i ten text, když jde třeba o obydlenou planetu. U Codexu se mi líbí ze je hlavní část nadabovana a hra má jakoby takového vypravěče :)
@Ria Kon (17.08.2022 08:51): Některé popisky jsou zajímavé, ale číst dokola o složení obra byla vcelku vysilující, to už jsem jen přejížděl očima. :-D
Se pak musím podívat na Steamu, kolik mi LE trvala hodin. :-D

Já jsem ten útok na archangela řešil pomocí ultima zbraně, tuším to byla ta elektrizující.
@Charllize (16.08.2022 10:14): Však jo, vůbec se ti nedivím s tím stráveným časem. Já tu LE dohrála celou dohromady za krásných kulatých 200h. Nutno podotknout, že jsem se rozhodla číst popisky planet :D

@Vurhor (16.08.2022 13:45): U těch dveří nalevo je největší opruz to rozbitné krytí. Většina parťáků si zaleze tam a pak jsou celí zmatení, když na ně najednou nepřátelé střílí. Moje taktika je ručně navádět parťáka do krytu, pobít pár nejbližších nepřátel a sprintovat k tlačítku u dveří.
@Vurhor (16.08.2022 13:45): V Dossier: Archangel jsou nejtěžší ty dveře napravo, přes který přichází Blood Pack, protože ten jde hodně do těla. Jinak prostředníma přichází Eclipse a nalevo Blue Suns. Proti Blood Packu jsou dobrý Jacob, Jack, Grunt a Mordin (Resp. každý parťák má takové ability, aby zvládl svou loyalty misi). Kolektoři jsou vypečení v tom, že potřebuješ mít parťáky, který jim rychle strhnou bariéry a armor. K tomu je dobrý Warp (Thane, Miranda) a Reave (Samara), Warp Ammo (Jack) / AP Ammo (Archangel). Některé lze shodit pomocí Throw (Thane, Samara), ale těch je málo a stejně jako Pull funguje pouze pokud mají ochranu dole.
@Gordon (15.08.2022 23:41): Kkkkinda... ono záleží i na tom, co hraješ za class. Třeba za vanguarda na Insanity jsou ve dvojce pasáže, u kterých se člověk podle mě fakt zapotí i po opakovaném hraní. Jmenovitě třeba zavírání těch dementních dveří v recruitment misi Garruse (pokud ji teda hráč dělá nějak hodně brzo, pravda) a hlavně taky ta část na Kolektorksé lodi na těch létajících platformách je fakt docela pain.
A v ME3 mi Insanity vanguard klon Shepard taky přišel jako docela solidně tuhá bitka. :D
Thresher Maw původně střílel kyselinu do místa, kde jste zrovna stáli. Ale v MELE verzi ji střílí tam kam zrovna jedete. Chce to víc přemýšlet.
@Ria Kon (16.08.2022 07:16): Ale jo já věřím ze to jde. Ale teď jsem byl pro Liaru a dokončil problém s Rachni a mám 22 hodin proste. Plus asi tři random planety sem vyzobal.

@Gordon (16.08.2022 09:10): Jako krouzit kolem červa? Hele mne přijde co si pamatuju ze to šlo v původní verzi a v ty Legendary ten červ ryje v zemi a pronásleduje te a když neryje tak fluse zelený hleny který mne při tom krouzeni trefuji. Jediný na co jsem přišel tak na nej střílet z dálky pac ty jeho flusy mají na dálku rozptyl a dá se jim uhnout. Chci tím říct ze toho červa nějak asi pozměnili protože si vybavuju ze sem ve starý verzi taky krouzil a šlo to. Ale možná sem levej a blbě si to pamatuju :)