@Malignus (15.08.2022 21:20): Mě vždycky přišlo, že Insanity (nejvyšší obtížnost v ME celkově) je spíše takový Medium/hard. Ze začátku to může být pain, především ve dvojce, ale jakmile se hráč trochu vyskillí, tak je to prostě jednoduché.
@Charllize (15.08.2022 21:09): Ve trojce se to finální rozhodnutí odráží v jednom ze sidequestů na Citadele, který ti může podle dalších akcí v něm dát war assety. Objeví se ale pouze, pokud jsi Balaka nechal jít.

Asi dost záleží, co jsi na Citadele všechno stihl. Pokud jsi skenoval všechny keepery, navštívil Shairu i vyřešil její drby a sral se s tělem manželky Sameshe Bhatii, mohlo se to protáhnout. :D
@Malignus (15.08.2022 21:20): Na druhou stranu mi přijde ze AI nepratel je občas docela v pohodě. Ale fakt jen občas. Kolikrát se nechají strelit jak chroma kachna. Ale sem tam mají tendence mne nějak obejít zezadu případne celkem logicky navázat ne nějakou biotickou schopnost co na mne seslou.

No já ho toho hlavního Batariana nechal jít. Zejména proto ze jsem fakt už nechtěl další boj jelikoz jsem tu přestřelku v te poslední základně opakoval asi 5x. A taky jsem si říkal ze když bude mrtvej tak v ty hře pak nebude a nebude moct škodit a vytvářet další dej :D
Jsem po odkládani začal poradně tu Legendary edici. Po opuštění Citadely jsem jen tak namátkou pristal na asteroidu a až někdy ke konci te mise mi došlo ze hraju DLC :)
Ja ho tuším nikdy predtim nehrál, aspoň si to nevybavim a zajímalo by mne jestli to závěrečné rozhodnutí Batariani vs vědci má nějakou návaznost později případne ve dvojce atd nebo to je jedno.
Jinak docela fajn mise. Ta obrovská barevná planeta na pozadí tomu dává smrnc.
Ti ovládání Maka je úplně jinde než v originálu. Neměl jsem s tím žádný problém a je to podobne smooth jako v Andromedě.

Jinak AI partaku je tragicka a na insanity obtížnost vzasade hraju sám. Většinou rychle chcipnou a valeji se na zemi bůhví kde :)
Garrus stojí uprostřed chodby a cumi, nic nedělá a Wrex se motá mezi bednama do kterých občas vystřelí jelikoz někde tím směrem je nepřítel. Je to slušná groteska :)

Pak ještě taková technická. Po prvním opuštění Citadely mi hra ukazuje 10 hodin. Tak mi nějak nesedí ze se to dá dohrát za 15-20 hodin.
Si pamatuju ze při vydání jsem to hrál asi 50 hodin, s tím ze jsem dělal úplně vsechno včetně fetch úkolu na planetách, čtení kodexu a vyčerpání všech rozhovoru na které jsem narazil. Což dělám i teď.
@Gordon (16.07.2022 16:45): Imho je to tu tak cca třetí debata s mou účastí na dané téma. Máte to dosti zkreslené. Nadto pokud mám názor opřený o argumenty, tak to není žádný raz dva hejt a je zbytečné se mě do toho snažit vpasovat. LE pro mě není logicky citový totem. Mnohé zdejší reakce naopak jedou ve velmi emocionální rovině.
@Gordon (16.07.2022 15:12): Opakoval jsem to už hodněkrát. Je to pro mě líný remaster za cenu (původně) nové hry. Líný stran grafických změn, změn v gameplay atp.

Plus jsou tam i některé podivnosti, kdy nově vybledlá grafika jde proti "artistic intent". Podobně i některé obličeje jsou zbytečně lesklé a vyhlazené.

Ten Pinnacle Station do LE btw... Přidal mod.

A ještě jednou... Při ceně 0 Kč nemám s LE problém.
@Charllize (16.07.2022 11:53): A hlavně za jednotnou cenu máš všechny DLC ve všech třech hrách. Tady to Jab pořád vytahuje, protože neodokáže vydejchat, že mody s 4k texturou carbon materiálu potaženou na armor vypadá (pro něj) líp, než v remasteru.
Ačkoliv díky tomu nebudu spát, souhlasím s Charllizem. Ono je to fakt o ničem.
Já pořad moc nechápu proč se srovnává omodovana původní verze trilogie z neomodovanou LE trilogy. Snad by se měli porovnávat vanilka verze ne? Až někdo omoduje poradně LE verzi tak bude zřejmě vypadat mnohem lip než omodovana verze původní.
Modovani není standard a nic co by se mělo zahrnovat do seriózního porovnání.
Navic třeba na konzolich to odpadá úplně.
Proste ta LE verze vypadá lip ve všech směrech a k tomu má desítky dalších vylepšení v hratelnosti a ovládání. Nehledě na věci jako třeba HDR které tu LE verzi v mnoha případech děla hezčí a víc eye candy než omodovana původní verze.
@pajmič (14.07.2022 16:38): Zadara je to ok. Mělo to tak být hned nebo si měli říci max pár stovek. Žel Bioware se chová nemravně v SWTOR, Anthem byl jejich vlastní průšvih, tak asi nelze čekat, že zrovna u ME LE najdou svou andělskou svatozář.
@Jab (14.07.2022 16:35): To mě taky samozřemě napadlo, ale i tak by se to nevyplatilo. Víš co myslim, ne? Kvůli Nekvalitnímu demasteru a korporátnímu cash grabu to fakt nemá cenu :)
@Ria Kon (13.07.2022 20:45): Já i kdybych chtěl LE, tak mám stejně smůlu neb email, jenž mám propojený s Originem, jsem nepoužil od doby co jsem vylez ze školy. Heslo neznám, vše je zapomenuto :)
@Ria Kon (13.07.2022 20:45): já to zrušení hledal asi půl hodiny. A bylo jen na stránce prime video. Stránka Amazonu mi hlásila, že žádné předplatné nemám. Ale jinak asi kouknu i na nějaký video obsah. Navíc jsem koukal, že za to chtěli 80 Kč měsíčně, takže jestli tam bude něco ke claimnuzi i v budoucnu nebo něco na co bych se chtěl podívat, tak cena naprosto v pohodě. Netflix začíná být sakra drahé a to planujou ještě zdra]ovat.
@M.a.t.t. (13.07.2022 12:34): Což je relevantní pro konzolového hráče ale ne pro mě. Ke koupi mě to při vlastnictví původní trilogie logicky nepřesvědčilo. Kór když hlavně u své oblíbené trojky téměř nepoznám rozdíl. Při započítání modů byla zejména zpočátku výhoda na straně původní hry (trojky). Teď už je dost původních modů i na LE.

@Tulareanus (13.07.2022 12:26): Tak logicky. Těžko mohu mít plno řečí, proč se mi LE nevyplatí, a pak hru koupit a hrát. Teď když je zadarmo... Proč ne? Až příště dostanu chuť na ME, tak klidně v LE verzi.
Ja by som len znova pripomenul ten asi najrelevantnejší argument - vďaka Legendary Edition si konečne môžu Mass Effect zahrať i majitelia konzol PlayStation 4 a Xbox One, pričom konzolový trh zahŕňa predsa len viac hráčov. K sérii sa tým pádom dostanú i noví fanúšikovia a vzhľadom k tomu, že ide o pozitívne hodnotený remaster, škodu jej určite neurobí. Skôr naopak a môže to slúžiť ako sonda záujmu pre potenciálne pokračovanie, ktoré by si fanúšikovia určite priali. Matt out.
@Jab (13.07.2022 12:20): Argumenty na hru, ktorú si nehral. Skvelé a relevantné. Iným vyčítaš, keď toto robia alebo keď vyťahujú whataboutismy alebo keď donekonečna omielajú to isté rýpanie, ale na seba to aplikovať nevieš.

A že je EA vydavateľ? Lebo im Bioware patrí a remaster si vyžiadali fanúšikovia? To už ťa netrápi, hlavne, že si môžeš kopnúť, lebo kopnutie nič nestojí, žiadna námaha. Raz by som to i tak pochopil, ale ten bumerangový efekt s ktorým to robíš vždy, keď sa o hre napíše. Môžeš si ísť podať ruku s niektorými do diskusie Disco Elysium.
Na amazon prime gamingu je legendary edice nabízena zdarma, stačí si aktivovat zkušební dobu 7 dní a propojit účet s EA účtem. :)
Já myslím, že je ještě brzo na nějaké závěry. Já si radši ještě počkám, na bližší info. :-)
@pajmič (04.07.2022 23:28): Tři konce. Každý jiný. Jsou tři možnosti.

1. Vyberou jeden jako kánonický. Naštvou strašně moc lidí.
2. Konce budou z dlouhodobého hlediska irrelevantní. To nebude dávat smysl.
3. Fakt udělají hru podle tří různých konců. Pak vezmu všechno zpátky a budu se klanět nad jejich práci a genialitou. To se ale na 99% nestane.
Já mám obavu ze se zas úporně budou snažit o telenovelu a jaksi se zapomene na gameplay. Koridory s rozhazenejma krabicema a zabranama už ne prosím.
Asi by si mohli vzít příklad z DA:I kde to bylo dost vyvazene a nechat mě konečně tu loď pilotovat !