@Strady (07.04.2018 00:57): Kdybych to hrála v době vydání, tak grafiku hodnotím tehdy zcela jistě jinak - a rozhodně ME nesrovnávám se současnými vypalovačkami typu AC: Origins. Nicméně, jsem samozřejmě zmlsaná, oči si přivykly lepším obrázkům a tak mají některé starší hry ztíženou pozici. Dlužno dodat, že kdyby mě hra oslovila jinak, grafiku řeším jenom do té míry, že barevná paleta ME mi fakt není příjemná a má pro mne neobyčejně mizerný kontrast figury na pozadí.
V tomhle směru to vyhrálo V:tM Bloodlines. Ta hra byla ošklivá už když jsem to hrála těsně po vydání poprvé, ale 'ksicht' Bloodlines má určitý druh stylu, který se mi líbil tehdy i teď. Možná mi vadí tohle - styl grafiky ME mě neoslovuje a tak tím spíš vyniká všechno, co mi vadí.

@pajmič (07.04.2018 01:17): První Zaklínač nebyla příliš graficky povedná hra, na druhou stranu, tam mě nakonec taky nejvíc štvalo to, že ta hra pro mě byla barevně nepřehledná a nepříjemná, protože kdeco bylo laděné do hnědé a šedé, sem tam zelená a splývalo to do sebe.
A ti lidé tam byli velmi vtipným způsobem oškliví, zejména při množství těch modelů (pár) působili dojmem mocné příbuzenské plemenitby.
@Strady (07.04.2018 00:57): Dneska se první Mass Effect horko a těžko může hodnotit jako před 11 lety. Ta hra designově opravdu zestárla jak ryba. Kdyby nebyla ve své době tak žánrově průlomová, tak by neměla hodnocení, jaké momentálně má. Naprosto chápu lidi, co si k tomu dneska sednou prvně a budou si hryzat nehty z mnoha věcí.

@Sadako (07.04.2018 00:45): Ovšem těm negativním námitkám ke xitchtům pusům oponovat. V tehdejší době vypadaly postavy tak dobře jako v málokteré hře, to nemluvim o ostatních RPGčkách...podívej se na prvního Witchera. I sám božský Vávra nedávno prohlásil, jak jsou postavy v ME1 super i na dnešní dobu :D

@Sadako (07.04.2018 00:45): Nic, neřeš to jako bych se nezeptal... Nevím kdo je Šowa ani to nemíním hledat. Prostě jsem si jen myslel že spadáš do hranice náctiletých a tím pádem by se dalo pochopit, tak negativní vztah ke hře, grafice a atd. I negativní komentář může být dobrý komentář!!!!
@Strady (07.04.2018 00:41): Upřímně, myslím, že by se to až tak moc nelišilo. Já ho dohrála pár poprvé pár let zpět. Až napodruhé, protože napoprvé mě to nijak moc nebavilo. Souboje byly ze začátku dost těžké a později zas moc lehké. Některé dialogy (hlavně odpadlíka) jsou docela stupidní. A romance jsou taky dost divné. Nejlíp hodnotím svět. Jednička je součástí trilogie, prostě se hodí si ji párkrát zahrát. Řekla bych, že s takovou znalostí světa ME a citovou investicí do postav už můj názor není úplně objektivní. :D
@Strady (07.04.2018 00:33): Obávám se, že věk to asi nevysvětlí.
Ale když už mě napadla taková malá hádanka - kdybych byla z Japonska, mohla bych říkat, že rokem mého narození je devětapadesátý rok období Šówa.
@Sadako (07.04.2018 00:24): Ok beru, každý má svůj názor a ani ti ho nechci vyvracet, jen by mě zajímalo jaký jsi ročník? Pokud to tedy není tajný!!! Na profilu ho nemáš. Někdy spoustu věcí vysvětlu věk.
@Tyrael (04.04.2018 11:07): Z jedničky mám neraději určitě Spectre Induction a pak zmíněný theme Noverie. Celkově ale ze všech tří her mám jedničkový OST rád asi nejméně, skvělý je ale určitě.

Dodnes se vlastně nemůžu rozhodnout, zda mám raději ost k 2 či 3. Dvojka má buď celkem nudný či průměrný tracky (většinou hudba z recruit a loyalty misí) nebo naprosto famózní a perfektní (Suicide Mission, The Illusive Man)
Trojka má zase většinu tracků dost kvalitních, ale nenašel jsem tam vyloženě nějakou pecku.
U dvojky a trojky stačí z těch grafických btw ALOT. U dvojky jsem ještě instaloval i ten ENB and sweetFX tuším a pak mod rušící minihry (hackování, skenování...).
@JohnCZ (15.03.2018 10:34): Souhlas. Co se putování s Makem po side questových planetách týče, tak mi vždy přišel nejlepší tenhle track. Dával pocit oné mimozemské nehostinosti a tajemství. Strašně ale žeru i Noverii, u tý se krásně relaxuje. :)
@Vurhor (15.03.2018 06:48): Když to vezmeš takhle, tak asi ano. Každopádně mi z těch ambientních tracků z jedničky nejvíc uvízl v hlavě tenhle společně s Galaxy Map Theme. Ta hra úžasně navodila specifickou atmosféru vesmírných dálav a neznáma a doteď se tomu žádné scifko, aspoň z těch, co jsem hrál ani nepřiblížilo. Díky tomu mě nesmírně bavilo i to pro mnohé nešťastné cestování Makem. Kurňa, zahrál bych si to hned znova. :)
odkaz Brrr.... jsem jediný, v kom tenhle track vyvolává děs? Náhodou jsem na něj narazil a úplně mi běhal hrůzou mráz po zádech. Vždycky to hraje v těch podzemních laboratořích a vyvolává to ve mně pocit nejistoty a znepokojení. Jako kdyby mě něco sledovalo nebo na mě mělo něco vyskočit, i když moc dobře vím, že už jsou všichni nepřátelé mrtví a nestane se to. Fuj...
@Jab (17.01.2018 07:14): Myslím tím že levelování pro dohrání nemá žádný význam, protože hra levelscaluje přesně podle tvého levelu a taky podle obtížnosti. Mimochodem za jakou classu hraješ? Já to poprvé jel jen čistě za vojáka, ale při druhém hraní trilogie jsem si vybral biotického technika (zase jsem zapoměl název classy) a gun play byl několikanásobně zajímavější.
@Gordon (17.01.2018 00:39): Co tím myslíš?

Já jen že to vypadá, jako kdybys konstatoval, že hra se dá dohrát na 50. lvl, když píšu, že max je 50. lvl.

Dotáhl jsem to na lvl 50 na Virme. Chybí mi zbytek příběhových planet a DLC Pinnacle Station. Proto to kritizuji, páč bych ještě pár úrovní určitě mohl nabrat, kdyby tam nebylo tohle hloupé omezení při prvním hraní.
Ježiš to musím dohrát, abych se mohl až v další hře dostat na lvl 60. To je fakt pitomý...