Za 4€ mě to docela láká. Stojí to za to když chci čisté singl příběh?
Hra bude stažena z prodeje v září. Aktuálně 80% na DE na Steamu, nejnižší cena ever, jestli se s tím chce někdo trápit ještě.
@SilentWolf (23.01.2023 13:51): SE ale fakt jede. Potom co se zbavili těch západních značek vydávají kde co. Obvzlast v rámci remasteru a remaku starých her. Jen minulej rok sem od nich kupoval asi 8 her. A tenhle rok to mají taky solidně nabitý.
Už mám nahráno 36 hodin a ty kampaně jsou super, ale ty výpravy jsou fakt otravnej a repetetivní odpad. Nebýt toho, že se to snažím dohrát na 100%, tak už bych to asi vzdal. OCD syndrom no :D
@PRIVATE MARTIN (04.06.2022 07:31): Tak na Avengers prodělali 200 milionů, takže Crystaly koupila společnost Embracer Group. To myslím fakticky znamená, že se prodělečné ip a hře jako takové už teď nikdo věnovat nebude (čemuž i docela věřím proto, že x měsíců je na PSku bug, kdy nejde dohrát DLC s Hawkeyem díky tomu, že se neukáží po cutscéně animace a aby hra fungovala, je třeba napřed dojed DLC Wakandu. Pak se to nějak "zázračně" uzdraví. Online se to řeší, vývojáři nic.
@M.a.t.t. (22.10.2021 22:13): Díky za info, ten konec prologu jsem viděl, ale ten záběr na ní mi nějak uniknul... Každopádně jsem si myslel, že mi uniklo něco víc - asi bych čekal, že tam bude někde ukázaný, jak ty schopnosti objevila a tak...
@tomi2k9 (22.10.2021 21:57): Na konci prológu bol vypustený Terrigen, čomu Avengers nedokázali a ktorý zasiahol mnohých účastníkov Avengers Day vrátane Kamaly. Je tam dokonca i priamy záber ako leží na zemi obklopená zvyškami hmly.
Tak už dorazili i do gamepassu, spolu se Scarlet Nexus a pár dalšíma.
Not great, not terrible. Kampaň byla slušná, místy jsem si říkal že je to skoro na úrovni Spidermana, ale ten live service crap to trochu stahuje a scénář je místy dost cringe. Ale jo, zadara to nebylo špatný.
@M.a.t.t. (30.07.2021 20:26): tak vzhledem k tomu že mě zajímá jenom ta kampaň, tak to je celkem fajn. Mám v tom tři hodiny a zatím fakt dobrý, v rámci žánru "lineárních action adventure blbostí" :)
Je to teď o víkendu komplet zdarma, včetně kampaně..tak tomu dávám další šanci...a musím říct že ta plná verze působí o dost líp než demo co jsem kdysi hrál, víc kontextu a sympatická Kamala, asi mi nebude dělat problém tu kampaň projet.
@Paul (06.11.2020 19:51): Jó kdyby raději udělali novej Deus Ex, udělali by líp. Tak snad nekrachnou a dojde na návrat k osvědčeným levnějším značkám byť s menším výhledem prodaných kusů.
Ježiš, oni už to vydali? To mi nějak uniklo. Tak to se teď můžou vrátit k DE, ne? :))
@Redfield (29.09.2020 19:14): Jop, myslel jsem Guardians. A právě, ta studia nejsou moc flexibilní, ač samozřejmě mohou překvapit, ale těžko věřit, že by mohli přijít s něčím originálním. A taky si nemyslím, že by to byli zrovna squeenix, kdo by jim bránil povolit uzdu fantazie. Přeci jen zaplatili LiS když nikdo jiný nechtěl, financovali stupidní experiment jménem Quiet Man nebo riskovali s Left Alive. Nevím no, nějak nevěřím, že dokáží přijít s něčím jiným, než s další akční hrou, které dělají posledních několik let. Měli by je nechat dělat ty svoje zaběhlé série a Marvel licenci dát třeba Platinum Games, ať udělají pořádnou rubačku jak to oni pěkně umí... Jednak by to bylo levnější a taky je tam jistota kvality. Třeba bych si to pak i zahrál.
@Fritol (29.09.2020 19:00): To právě asi je. Alespoň tady se o tom mluví v množném čísle. Studia nemusí ani zavírat, downsizing se na nich taky může dost podepsat.

Nevím, jestli jsi tou druhou hrou myslel Guardians of the Galaxy (vybavuju si nějaký spekulace), ale s tím se dá vymyslet něco zajímavého (ostatně předloha je dost jako Mass Effect). Jen by to chtělo lidi s kapkou fantazie... a ti CD i Eidosu chybí, nebo jim SE nepřeje.
@Redfield (29.09.2020 18:55): Pravda, na to jsem nepomyslel. No doufejme, že z toho budou moct vycouvat, případně že ta dohoda není ve stylu "uděláte nám tolik a tolik her". O CD a Eidos bych se jinak nebál. Nevěřím, že by je squeenix po nějakém podělu s Marvel hrami zavřeli. Jsou to jediná dvě západní studia, které Squeenix vlastní a nemyslim si, že by squeenix chtěl redukovat vývoj her na západě vzhledem k tomu, že si platí extérní studia aby pro ně dělali hry. Navíc Tomb Raider značka určitě není mrtvá a Japonci ji asi dělat nebudou, ač by to bylo z mé strany určitě vítané oživení. Uvidíme...
@Paul (29.09.2020 17:19): Obávám se, že na to je to moc silná značka. Ale stoprocentně jim mezi prsty protekla (a proteče) spousta peněz. Dokud nepředělají matchmaking, budou krvácet hráče hrozným způsobem. A ty, co jim zbydou, ani nedokážou vyždímat, protože odflákli dokonce i mikrotransakce...

@Fritol (29.09.2020 17:35): To možná nebude tak snadný. Hry jsou součástí dealu s Marvel/Disney, takže těžko říct, jak jsou tam nastavený podmínky. A i pokud se z toho jedný nebo druhý straně podaří vycouvat, mohlo by to mít pro CD a Eidos nepěkný důsledky.
@Paul (29.09.2020 17:19): Velmi dobrá zpráva. Snad to bude znamenat, že ta další Marvel hra, na které se údajně maká, bude teď zrušena a Eidos a Crystal Dynamics se vrátí k Deus Ex a Tomb Raider nebo začnou dělat nějakou svoji novou značku.
@Ria Kon (24.08.2020 19:01): Mam koupeno, byla to vlastne jedna z hlavni exkluzek kvuli kterym jsem PS4 kupoval a stale ho nehral. Zatim nebyla ta spravna nalada. Vzdy v takove chvili radeji sahnu po hre u ktere nemam tak vysoka ocekavani a vetsinou se u ni pak skvele bavim. Jako v pripade Killzone Shadow Fall nebo Infamous Second Son. Kdyz ma byt vylepsena verze Spidermana na PS5 (snad s 60 fps modem), tak asi pockam.
@BUMTARATA (23.08.2020 17:39): Ten trailer je dobry. Jenze 4 postavy naraz? Jako dve jsou jeste pro singleplayerove hrace ok, ale ctyri... To prepinani je fajn no. No uvidime. Rocksteady maji dobrou reputaci, tak snad z toho neco vyleze.
@marwel (23.08.2020 13:04): Nad Suicide Squad bych ještě nelámal hůl. Z toho, co víme, tedy, že mezi postavami budeme moci přepínat a ty zbylé bude ovládat AI, případně jiný hráč, působí co-op spíše jen jako doplněk, zpestření. Takto lze totiž stále dosáhnout smysluplného narativního zážitku. A ten snad je stále jejich ambicí. Na rozdíl od Gotham Knights, kde působí zvláštně, že se do hry připojí jakýsi Robin, který pak nefiguruje v cutscénách, protože se s ním nepočítalo. A také si nemyslím, že by zrovna Rocksteady chtěli udělat tu samou hru, co dělají WB Games. Opravdu doufám, že úplně nezahodí ten starý souboják. A když jo, tak že přijdou s něčím zábavnějším, než co jsme viděli u „konkurence“.
Vypada to, ze se nasledujicich par let dobre superhrdinske hry nedockam. Avengers koop pitchovina, Gotham Knights koop pitchovina, Suicide Squad koop pitchovina. No do pitche. Tak jedine to vetsi DLCcko pro Spidermana, pricemz Spidermana jsem jeste nehral, tak mozna pockam na novou generaci konzole a zahraji oboji az pak.
Jisté je, že to bude mít lepší prodeje než Deus Ex, takže dává smysl se věnovat něčemu, co vydělává. A nemyslím si, že Deus Ex zařízli kvůli tomuhle. Kdyby nedělali Avengers, tak dělají něco jiného, co není Deus Ex...

Ale má to i svá pozitiva. Při troše štěstí teď neuvidíme pár let ani Tomb Raider.
Zkusil jsem tu betu ze steamu. Působilo to na mě jako taková slabší verze Fighting Force a po půl hodině mě to přestalo bavit. Mám takovou radost že kvůli tomu zařízli ten Deus Ex.
@Ria Kon (15.08.2020 18:58): Co si pamatuju, ten auto-move ze vzduchu tam je (asi jen u některých postav, Ms. Marvel ho myslím nemá, zato Black Widow určitě), ale na podstatně kratší vzdálenost než u Spideyho. Ale to je prostě ten rozdíl v koncepci soubojovýho systému. Jedna hra automatizuje pohyb, aby v co největším procentu případů (kdy to ještě dává smysl) dopadl na nepřítele a nepřerušila se šnůra, druhá chce po hráči jednoznačný input (pro tenhle případ třeba drop smash) jako komplexnější spectacle fightery. Obojí plní svůj účel – v kontextu svého systému.

Neříkám, že jedno nebo druhé musí nutně vyhovovat všem (ani že jedno nebo druhé je lepší), já jsem jen rád, že combat není tak přímočarý, jak se mi to z prvních trailerů zdálo. I když mě teda strašně štve, jak moc hra sahá do ovládání kamery, aby mi mohla zazoomovat na animaci, kterou už jsem si prohlédl stokrát předtím.
@Redfield (15.08.2020 18:02): Mám radši precizní/efektivní boje než chaos, tak možná i proto mi to nesedne.
Jeden konkrétní případ, který mě donutil betu vypnout bylo zasekávání ve vzduchu s Hulkem. Jde o také to japonské levitování při rozsekávání či bušení do enemáka. Ve Spider-Manovi se tohle aktivuje v momentě, kdy útočíte na nepřítele, který se aktuálně nachází ve vzduchu. Tady se zaseknete při zmáčknutí tlačítka útoku vždy a je jedno, jestli se kolem vás něco nachází nebo ne. Pomiňme komickou stránku věci, můj instink říká, že by se mechaniky měly chovat tak, že bez kontaktu s cílem ve vzduchu by měl Hulk pokračovat v pádu a řachnout s danou ránou někomu po kebuli, ale ne. Zůstanete viset jak kachna na střelnici.
@Ria Kon (15.08.2020 17:22): Z bety mě combat naopak příjemně překvapil. Není to sice žádný Devil May Cry, ale zase není moc prostoduchý, komb je pro každou postavu dostatek, uhýbání/counterování není příliš jednoduché a nepřátelé jsou relativně nebezpeční. Největší problém (alespoň na PS4) je kamera a s tím spojená šílená nepřehlednost.

Spider-Man a Batman mají sice rozhodně vyladěnější, ale taky hodně zjednodušený, automatizovaný a poslušný combat s pár druhy nepřátel. Taková odpočinovká klikačka. Na nepříliš dlouhou singleplayerovou hru to stačí, ale řekl bych, že dlouhodobou onlinovku by neunesl.
@MarezCZE (15.08.2020 16:12): Hra nemá s filmy nic společného.

Mě to naopak zklamalo. Nebo spíš utvrdilo v tom, že to prostě není stejných kvalit jako Spidey či Batman. Vadí mi arény, combat je dost průměrný a špatně reaguje na podněty hráče, a pak samozřejmě celé soustředění na loot a MP část. Jediná pozitivní věc bude příběhová kampaň, ale ani u té nevydržím, když mě boj nebaví. Jinak graficky je to pěkné, jen škoda optimalizace.
Hraju betu na PC od rána a za mě zatím velké překvapení. Nemůžu se od toho odtrhnout, bude to dlouhé čekání do vydání :D Je fakt že člověk musí být fanoušek aby ho to bavilo a asi to nebude hra pro každého, ale moc se mi líbí jak funguje ten coop.
@Charllize (25.06.2020 16:41): to se dá říct i o Batman trilogii a ta je stokrát zajímavější než co je k vidění zde..aspoň mi to tak tedy přijde. Tohle mi připomnělo takový ty tupý konzolový mlátičky z poloviny minulýho desetiletí.
@Paul (25.06.2020 12:27): jako, já jsem docela na superhrdiny, ačkoliv se mi to za poslední dobu už taky přejídá, ale tahle hra na mě působí špatně úplně od začátku... vizuálně to vypadá, jak nějaké průměrné MMORPG...