Ok, sice je to co se produkčních hodnot týče strašně špatný, ale ten klasickej rpgčkovej gameplay loop, decent scénář a sympatickej protagonista mě přiměly to tentokrát dohrát a dokonce se u toho i vcelku slušně bavit. Začátek byl imho nejhorší, ty další lokace jsou sice furt hnusný, ale i tak to tam bylo zajímavější.
@marwel (08.03.2021 08:36): Greedfall jsem zkoušel a vypadá že by mohl bavit, ale pracují na datadisku, tak bych to chtěl zahrát pak komplet.

U Wastelandu máš asi pravdu, ale WL2 dostala Director's Cut, tak předpokládám pro trojku vyjde něco podobnýho taky, možná i na nějakém rozšíření pracují, tak se mi to moc nechce rozehrávat.
@Paul (07.03.2021 21:58): Tak tos mel radeji jit rovnou od Greedfall. To je co jsem slysel jedina hra od Spiders, ktera se da. I ja mam plan si ji zahrat, ale jina RPGcka maji prioritu, jmenovite minimalne treti Zaklinac, Final Fantasy VII nebo Divinity Original Sin 1 a 2.

Co se tyce tech final updates tak tomu osobne prilis nerozumim. Jeste pochopim DLCcka, ale takovy Wasteland 3 se podle me uz s updaty nijak nezmeni. Co jsem koukal, tak pridavaji jen nejake kosmeticke chujoviny. Zabugovany neni. Hral jsem ho tyden od vydani a ani tehdy nebyl nijak zvlast zabugovany. Alespon u me ne.
@Fritol (07.03.2021 22:14): Game of Thrones jsou od Cyanide, a ačkoliv hratelností a budgetem je to velmi low, ten scénář je tam naprosto boží a hrozně to táhne nahoru. Ale taky je potřeba se tam prokousat začátkem.

@JohnCZ (07.03.2021 22:57): jo, ty komenty k Technomancerovi jsem četl a trochu se toho obávám. Co si budem povídat, toho běhání sem a tam je spousta i tady na začátku ve War Logs. A ač mi takový běhání v Kingdom Comech a Cyberpuncích a Zaklínačích nevadí, protože se tam neustále kochám těmi světy, tak tady je to, ehm, o něco slabší :)
@Paul (07.03.2021 21:54): Gut, za skromný peníz je to fajn hra. Technomancer už mě tolik nebavil - oproti Mars: War Logs tvůrci přestřelili, je to zbytečně natažené. Druhou polovinu hry jen lítáš jak pako sem a tam po 3 lokacích s neustále se respawnujícmi nepřáteli.

Koukám, že Game of Thrones RPG jsi zvládnul taky. Chválím, fajn věc!
@Paul (07.03.2021 21:54): Ty vole jestli z tebe vyleze, že Sunset Overdrive si smazal do hodiny a tahle sračka tě začne bavit, tak fakt nevím už. :D Já to vzdal po 4 hodinách, snad nejhorší RPG, co jsem kdy hrál.
@marwel (07.03.2021 21:56): ale kuš, je tu pár lidí co tomu dalo i 80+ :) A na rpgcodexu jsem se dověděl že Technomancer je prej docela underrated, toho jsem sehnal za dvě eura, tak chci těm spiderům dát ještě šanci..

Jinak hry na který se chystám mám v profilu, něco by se našlo, ale čekám až budou mít venku final updates.
Kdysi jsem to po hodině a půl vzdal, teď zkouším znovu a...ten začátek je fakt špatnej. Vyloženě ošklivá grafika a prostředí, technicky i umělecky, působí to hrozně hnusně. Ale Roy jako protag docela dobrej a ten setting má potenciál, takže se tentokrát tím začátkem zkusím prosekat. Teď jsem zasypal tu mole queen.
Dotaz: je v této hře naimplementována i chůze hlavního hrdiny = WALK? Zdá se, že ne... :(
@Zx Atari 500 (03.02.2016 23:21): Tu je skor otazka ci budes pokracovat po niekolkych hodinach.
AKA prva epizoda je super a potom to uz zacne trpiet repetetivnostou a zvysenym boring-levelom.
Ja som to dohral cele do konca, ale prva faza hry mi prisla vyrazne najzabavnejsia.
Tak hotovo :-), paradni hru zbytecne pokazil respawn nepratel ve druhem aktu. Jsou tu samozrejme i jine chybicky jako sber lootu, ukotoulovani nepritele k smrti, autonavigace levely v pruhledove mape. To jsou ale drobnosti, s vyresenym respawnem by to pro me bylo na 90%.
Libilo se mi vypraveni pres "adoptivniho syna" formou knihy a vubec provazanost a kompaktnost herniho sveta. Pro Mars mam slabost, ale tenhle pribeh by na me fungoval i jinde.
Ja som v Mars: War Logs ešte len na začiatku. Nevypadá to zle, tak sa do toho musím niekedy riadne zahryznúť :)

A k hre Technomancer - Spiders sa snažia. Majú zaujímavé nápady, ale stále tam cítiť viacmenej low budget. Tak uvidíme, čo ukážu. Nejaký vačší hit by som im prial :)
@Maximus (21.01.2015 11:12): Nepřekvapilo by mě, kdyby šlo o backstory hlavního hrdiny, který dříve byl technomancer. Ale i přes své minusy měla hra takový celkem pěkný uzavřený příběh, takže bych spíš preferoval něco jako duchovního nástupce ve stejném universu.
@mazar1234 (24.02.2015 13:14): Mam ted tydenni dohravaci maraton, uz mam za sebou ctyri kousky a hadam, ze tohle dam jeste dneska. Jen netusim kdy v zivote se mi podari tohle zopakovat.. Vyhled na slabsi druhou pulku me trosku zchladil, v komentari jsem cetl opak, ale uvidime mozna, je to jak to komu sedne.
@hvezdosvit (24.02.2015 12:56): Prva epozida na Marse je vysoko vymakana, ale potom uz to aj napriek zmene prostredia zacne byt prilis repetetivne a zabavnost citelne klesne. K tomu je vidiet na hre aj budget takze celkovo u mna to vyslo na 65%.
Prijemne hratelna hra s velmi zabavnou prvou castou a pozvolnym poklesom zabavnosti neskor. Ale dohratim clovek neprehlupi a na to ze je to taka budgetovka je to celkom dost solidny kusok.
Hraju to s cestinou a mam silne Gothic reminiscence. Zatim horky kandidat na ultravysoke hodnoceni. Oboji, hra i cestina. Clovek jen beha a zarizuje, ale bozi atmosfera, konecne taky clovek jednou nezachranuje svet.
@FildasCZ (17.03.2014 19:45): Předpokládám, že je to ona. Dosud byla venku jen nějaká nekompletní čeština. Proto jsem s hraním hry taky tak dlouho čekal. Tohle by měla být finální verze, tak už se těším, jak to konečně rozehraju :-)
@Phoenix (31.12.2013 14:04): Vidím to stejně. Jen mě mrzí že to více nerozvinuli. Je vidět že je tlačil čas a nedostatek peněz. Přitom nápady měli dobré. Rasismus a útlak vůči mutantům. Ta možnost kdy se rozhodneš ke komu se přidáš docela i ovlivní závěr kapitoly. Já prošel za obě frakce a jsou zde vidět solidní rozdíly.
@Jack_Dark (komentář): Přesně tak. Přes zmiňované nedostatky (prakticky není co kupovat, vylepšení zbraní je pár a další) se jedná o velmi originální hru. Člověk navíc čeká sci-fi typu Red Faction (klasické boje frakcí na Marsu pomocí palných zbraní) a on je to zatím steam punk jako vyšitý.
@Maximus (04.12.2013 20:20): Steam mi naměřil 9 hodin (snažil jsem se plnit všechny questy). S hrou jsem byl spokojen, je taková netypická, spíš komorního rázu, ačkoli to na začátku vypadá dle příběhu opačně. Jestli jsi hrál jiné hry od Spiders (Faery Legends of Avalon nebo Of Orcs and Man), tak zhruba výš, do čeho jdeš (zajímavý budget, který budí dojem součásti něčeho většího, nicméně Mars je z dané trojice zdaleka nejlepší).
@Maximus (08.05.2013 14:35): Upřímně tomu také moc nerozumím, resp. mi to nepřijde jako validní argument při hodnocení. Chuť zahrát si hru znovu totiž nijak nemusí (i když samozřejmě může) souviset s kvalitou hratelnosti, atmosférou, příběhem, postavami atd. Jistě, můžu to zmínit jako doprovodný prvek, ale asi bych z toho nedělal kritérium. Zase je fakt, že komentáře ke hrám tu nefungují jako recenze, takže snaha o objektivitu/hodnocení faktů není pravidlem, ale volbou...

Jedině snad chápat nutkání znovu si hru zahrát jako znovuhratelnost, případně nelinearitu, což už je naprosto legitimní prvek v rámci hodnocení. Nehodnotíš to, že si ji chceš/nechceš zahrát znova, ale to, že hra prokazatelně umožňuje rozdílnost v rámci přístupu...
,,Při hraní jsem se dobře zabavil ale hra mě nijak výrazně nezaujala abych si jí opakovaně zahrál. ,,

to hodnotíte hry podla toho či si ich zahráte znovu? doba je už tak kurevsky uponáhľaná a každú chvíľu vychádzajú nové a nové veci - ja jednoducho nemám čas znovu rozohrať tie isté hry čo som už prešiel a nechápem kde toľko času ostatní beriete
Neodolal jsem a pořídil jsem si tento kousek, láká mě ten Mars a celkově tenhle svět vypadá zajímavě. Za necelé 4 stovky to snad žádná tragédie nebude.
@JohnCZ (28.04.2013 12:18): Ja som to tam obcas na steame videl, ale som len mavol rukou ze zas nejaka dalsia tuctova FPS-ka :-). Nikdy som si nepozeral info o tom. No som plne zaujaty, mam chut ist hden teraz do toho a vykaslat sa na cely XCOM, ktory ma velmi neohuril.