Druhý z datadisků navazuje na předchozí Mafia II: Zrada Jimmyho. Asi takto bych jej pro začátek mohl uvést. Skutečnost je ovšem taková, že nebýt úvodní mise a zhruba dvou závěrečných, rozdíl oproti prvnímu datadisku moc patrný není.

Jimmyho odplata totiž spočívá ve stále stejných úkolech podmíněné ne již tak šibeničními časovými limity, takže pokud by mi jej někdo podstrčil a řekl, že stále pokračuji v předchozí Jimmyho zradě, hravě mu na to skočím.

Opět jsou na pořadu dne téměř primitivní krádeže aut, které jsou jen občas ztíženy větší ostražitostí policejních hlídek a opět tu jsou vraždy klíčových postav mafiánského podsvětí, které jsou pečlivě střeženy spoustou ostrých hochů se samopaly. Musím uznat, že utkání s nimi jsou z hlediska akce velice vydařené a při troše štěstí a dobré taktice se dá jejich průběh o něco více častěji zkrátit, a to nejčastěji pomocí vozidel, které lze použít jako zbraň i jako prostředek k úniku a tím tak do značné míry šetří munici potřebnou k vyčištění od desítky nepřátel, jejichž počty obzvlášť v posledních misích značně přibývají.

Co dodat? Komu první datadisk nesedl, radím, aby se k tomuto druhému ani nepřibližoval, jelikož, jak jsem psal v úvodu, oba jsou takřka nerozpoznatelné. Já naštěstí k drsňákovi Jimmymu určité sympatie stále chovám a přes všechny výtky jsem si jeho nevýrazný příběh poměrně užil. Ale zároveň s tím musím chtě nechtě říct, že kvalit základního druhého dílu ani jeden z obou datadisků bohužel nedosahuje.

Pro: prostředí Empire Bay, hlavní postava, akce

Proti: stále se opakující úkoly, nerozpoznatelnost od prvního DLC

Je velmi příjemné sledovat, jak se Mafia 2 - s přibývajícím obsahem - začíná vybarvovat. Kdyby tahle "jízda, či extrémní jízda" (jak chcete) byla již součástí základní hry. Myslím si, že by veškeré recenze obsahovaly daleko příjemnější čísla. Ale to pouze polemizuji pouze se svým názorem.

Jimmyho vendeta začíná stylově ve vězení, navodí sakra dobrej pocit a s plešatým čističem se rázem rychle sžijete. Ale úvodní intro je asi jeden ze tří kladů, díky kterým jsem toto DLC dohrál. Neříkám, že to je vyloženě špatné, jen se mi to jevilo jako velice špatný žertík, nebo parodie na MAFII celkově. Asi největším kladem tohoto přídavku jest poznávání města, díky tomuhle jsem poznal město se vším všudy. Objevil nové lokality a krásná místa.

Mise samotné jsou velmi strohé a ze začátku jsou stále o tom samém - ukradni auto a pak ho dovez na druhou stranu města, vystřílej to támhle atp. S postupem času, jak se prokousáváte ve své pomstě blíže a blíže k bossům mise začínají tuhnout (ochrana lidí, ...) a s tím i obtížnost. Nezabere dlouho a jste na konci, nějaký šest hodin času, kdy jsem se neflákalm, jsem sledoval závěrečné drsné outro se stylovým hudebním podtextem.

Jako výplň času ideální, ale vzít původní část hry a udělat z ní "příběh" se mi zdá hanobení Mafie, ale to je můj názor. Je to slabě, každý si to zahraje, ale já osobně podruhé už ne. "Jako nějakej zas*anej amatér".

Pro: hláškující Jimmy, poznávání nových zákoutí města, intro, outro

Proti: rádoby hustej tuning auta, připitoměle vybudovanej "příběh", nic nového v kontextu, arkádovitost,

Druhý Jimmy pokračuje tam, kde první skončil, ale místo úkolů pro mafiány zde plní své vlastní, aby dosáhl kýžené pomsty. Dabing Soukupa se nezměnil a bohužel nepřibyla ani žádná nová hláška (mimo cutscén).

Tady mi ochrana svědků už nepřišla tak dobrá a zdála se mi jednodušší, na druhou stranu byla spousta misí těžší, takže celkově je obtížnost nastavena někde mezi Zradou a Joem. Ani kradení aut už mě nebavilo tolik, jako ve Zradě, ale stále to mělo něco do sebe (potěšil mě hlavně vězeňský autobus). Znovu jsem si vydělal spoustu peněz bez možnosti nějakého smysluplného využití, teď už jsem však na konci měl jen třicet tisíc místo padesáti.

Objevila se i vykradená mise ze základní hry (mastňáci), avšak na rozdíl od Zrady, tu byla i jedna originální v nové lokaci (poslední mise se zabitím soudce). Stejně, jako v předchozím rozšíření, jsou mise časově omezené a příběh tvoří jen intro a outro. Přibylo však deset nových achievementů, jejichž plnění mě motivovalo v dokončování dalších a dalších misí. Při dalším hraní druhé Mafie už ani jedno DLC hrát nejspíše nebudu. Není k tomu důvod.

Pro: Jimmy a jeho dabing, mise s kradením aut, poslední mise v nové lokaci, achievementy

Proti: časově omezené mise, značení ve stylu GTA, textové úvody misí, nevyužitelné peníze

Po dohrání DLC Joeova dobrodružství přišlo na řadu i starší DLC Jimmyho Vendeta. Z toho, co jsem o tomto DLC slyšel, jsem od něj nic moc neočekával a právě to nic moc mi bylo plnými doušky naservírováno. Hlavním hrdinou je tentokrát Jimmy, který vzhledem i chováním jakoby z oka vypadl postavě z většiny filmů s Jasonem Stathamem. Příběh se sice odehrává opět v Empire Bay, které ale není zasazeno do příběhu Mafie 2, město totiž ovládají zcela jiné mafiánské rodiny.

Prakticky všechny mise s výjimkou první a poslední jsou nemastné neslané a hlavně stereotypní. Snad až na pár výjimek je vždy potřeba buď ukradnout nehlídané auto a to někam dovést a nebo postřílet všechny nepřátele. Musím uznat, že pár přestřelek bylo trochu náročnějších, ale to je asi tak všechno z toho pozitivního. Blbé na tom je, že obtížnost je dána spíše kvantitou nepřátel, kteří se jako bonus v některých misí prostě z ničeho nic objeví a to klidně i za zády Jimmyho. A pak je tu stále stejně pitomá policie, která se musí připlést prakticky do každé mise a samozřejmě jde obvykle jen po hráči.

Je fajn, že hlavní postava je nadabována, na druhou stranu mi přišlo, že hlas Pavla Soukupa je oproti ostatním nějak potichu a často mu prostě nebylo rozumět. Ono to na druhou stranu ve výsledku vůbec nevadí, protože má asi 4 hlášky, které říká pořád dokola.

Po dokončení tohoto DLC jsem přemýšlel, že zkusím i úplně první DLC Zrada Jimmyho, ale nakonec jsem se po znudění ostatními DLC rozhodl jej vynechat.

Pro: První a poslední mise

Proti: Nudné mise, příběh, policie, nesmyslně těžký achievement Průzkumník

Sporadicky zábavná blbůstka, která rezignuje na obě dosavadní Mafie a předvádí arkádový styl hraní v pořád stejně úchvatných ulicích Empire Bay, města pro nezávazné střílení a rychlé ježdění jako stvořené. Hra dovoluje prozkoumat i z Mafie II neznámé či pozapomenuté kouty města a mě přímo vybízela ke znovurozehrání původní hry.

Příběh v podstatě není, Bruce Willis s hlasem Pavla Soukupa nám v jedné minutě převypráví svoji verzi předcházejících událostí (které možná bylo možné spatřit v PS3 datadisku Betrayal of Jimmy, teď nevím) a pak už jen následuje jedna pětihodinová jízda plná explozí. Zatímco zezačátku jsou úkoly extrémě nudné a jednoduché (první hoďka tak za 40%), postupně se to zlepšuje, objevují se i střípky jakéhosi děje a posledních pár misí překonává svojí těžkostí i ty z Mafie II (jen škoda, že mi ke konci pořád pršelo :-).

Jenomže ani radost z pěti headshotů za sebou nemůže zakrýt, že je to od 2K jen a jen past na peněženky, popřípadě krizový plán, pokud se Mafie II nebude prodávat tak dobře (a teď víme, že je to "pouze" průměrné). A tak Jimmy bydlí ve Vitových domech, jeho holá hlava je připojená na tělo jiné barvy kůže a až na repetetivní hlášky není od Vita k rozeznání. Přimíchejte do toho odporné samolepky na autíčka a třetí stupeň tuningu a máte nezávadnou zábavu na několik hodin, která ale v jádru nic nového nepřinesla. Datadisk na půl cesty, doufám, že ty další přidají i něco k příběhu.

"Ádios, debilus!"
No to si snad dělají srandu, ne? Něco takovýho mě napadlo když jsem si zahrál první tři mise očekávaného DLC pro Mafii 2. Jak brzy zjistíte (po 10 minutách) tak Jimmy's Vendetta je DLC na úrovni modifikace k původní mafii (vážně mám pocit že mně některé bavily víc, nápaditost na tom byla obdobná a někdy se dokonce i autoři snažili přidat nové lokace). Příběh je tu přítomen pomocí dvou cut scén (začátek a konec) a celá hra (30? misí) se odehrává tak, že jezdíte po městě a vybíráte si mise které spočívají v "jeď na místo A a tam všechny zabíj", "sleduj někoho na bod A a pak je zabíj" nebo třeba "jeď na bod A do určitého časového limitu".

Jak je vidět tak si tvůrci dali skutečně záležet a po 5 misi vás už nic nového nečeká. Jedinou výjmkou je poslední mise která se jako jediná odehrává v originálním prostředí, pokud ale čekáte něco jiného než úkol "zabij je všechny" tak tahle hra rozhodně není pro vás. Zkrátka sterotyp který vás bude provázet celou hrou, žádné novinky a hloupé úkoly, které navíc musíte splnit rychle kvůli časovému limitu (wtf?).

Pro: pár hodin blbnutí které naštěstí relativně zabaví

Proti: směšné DLC které naprogramovalo pět lidí během odpoledne. zadarmo by to šlo, ale chtít za to 200kč?

Sedm hodin primitivním misí nasekaných v editoru z toho, co bylo po ruce. Jimmyho "příběh" je urážkou Mafie, i tou náplní je to tupé jak řiť. Ale i takhle to dovede poměrně zabavit, protože Empire Bay 50. let má prostě skvělou atmosféru, herní mechanismy tu fungují celkem dobře a Jimmy je nesmírně sympatický drsoň.

Docela potěší i to, že mise hráče zavedou do odlehlých koutů a zapadlých uliček města, o kterých patrně doteď vůbec nevěděl, nebo skutečnost, že se po něm nechce, aby pořád někam zdlouhavě jezdil. Na druhu stranu nasere spawnování nepřátel odnikud - častokrát rovnou bezmála vám za zadkem a ke konci přestřelená obtížnost.

Pokud vám Mafia 2 nepřijde trestuhodně osekaná a nemáte problém s tím, že tenhle přídavek je poměrně tupou zábavu ála GTA 3, která Mafii 2 prakticky zcela ignoruje, troufnu si říct, že Jimmyho Vendetta za ty peníze rozhodně stojí. I když pak jste u mě na hlavu padlí barbaři :)

Pro: Jimmy, atmosféra města, dobře situované mise, když odhlédnu od stavu plné hry, tak za tu cenu nabízí hodně hratelnosti

Proti: náplň misí primitivní, příběh k zblití, spawnování nepřátel odnikud, ke konci vysoká obtížnost, opět obsah vykradený z původní hry, tohle už není Mafia

Necelý měsíc po vydání Mafie 2 nám 2K Czech naservírovali první "pořádný" přídavek. Před malou chvilkou jsem Jimmyho Vendettu dohrál, takže tenhle koment píšu ještě plný dojmů. No tak žhavé to zase nebylo.

Jimmy a jeho pomsta je zcela určitě náhradou za v původní hře absentující volnou jízdu a musím zkonstatovat, že náhrada je to povedená a svou zábavností zcela určitě překonává volnou jízdu z prvního dílu, protože díky hooooodně slaboučkému příběhu a s ním souvisejícím misích dává hře aspoň trochu smyslu, než jen zbytečně jezdit sem a tam. Na druhou stranu je volnost proti základní hře taková, že pokud hráč nechce mise plnit, nikdo jej nenutí a může si jen tak blbnout.

Empire Bay se konečně dostalo většího využití, můj herní čas se zastavil na 7 hodinách a 45 minutách, což je na přídavek čas docela nadstandartní, navíc v porovnání s délou základní hry. Díky silně arkádovému stylu nemůžu hře rozhodně upřít zábavnost, ale na druhou stranu, už tam nebyl ten tah, který mě nutil hrát dál a dál, mise se po čase staly repetetivní a až ke konci tam byla jakás takás návaznost.

Škoda, že to nebylo už součástí Mafie 2 rovnou, takhle ten pocit, že z nás 2K akorát ždíme peníze těžko zaháním, zábava to ale byla a proto dávám i mírně nadprůměrné hodnocení.

Pro: Empire Bay je prostě užasné, větší volnost, zábavné ježdění i přestřelky

Proti: Dosti stereotypní, Jimmy mi moc nesedl, nepřátelé "padají z nebe"

Původně jsem byl k tomuto DLC hodně kritický. Ale po zahrání Mafia II: Joeova dobrodružství jsem trochu změnil názor. Pocit z JA jsem si převedl i do tohoto DLC.

Hned na začátku Jimmy uteče z vězení. Skoro mě až mrzí, že jsme se téhle scény nedočkali už v základní hře, kdy si Vito poseděl v chládku, ale z vězení ho dostal Leo. Dávalo by to smysl. Proto jsme tak moc trénovali útoky na blízko... ale to je jen taková chvilka uvažování.
Hra samotná funguje na principu přijeď na místo, splň úkol a zase zmiz. Tentokrát mi tolik nevadily obrazovky s úkolem. Jimmy si je většinou "zadává" sám. Po celou dobu se snaží rozmetat dva gangy a pomstít se jim. Opět to celé funguje více jako jízda, která v základní hře chyběla. Úkoly jsou většinou hodně podobné. Je třeba je splnit v určitém časovém limitu, což většinou není problém, ale právě bez tohoto času by se to hrálo daleko jinak. Člověk by tolik nespěchal a nestal by se z toho prostý závod.

Když si toto DLC vemete jako náhradu za jízdu, nebudete litovat. Představte si, že bychom v jízdě v Mafia: The City of Lost Heaven dostali možnost plnit právě takovéhle mise, jako jsou v Jimmyho Vendettě. Zlobil by se někdo? Určitě ne. Navíc Jimmy působí jako člověk, který to má fakt na háku a já osobně bych si za něj nějakou plnohodnotnou hru, podobnou Mafii, rád střihnul. Co se mi ale vážně nelíbí, je třeba to, že Jimmy bydlí v domech, ve kterých bydlel Vito. Proč? Proč nemohli udělat jeden byteček navíc pro Jimmyho? Navíc když Jimmyho obléknete do košile, je možné si všimnout, že Jimmyho hlava je nasazená na Vitovo tělo. Tady to smrdí rychlokvaškou.

Pro: Jimmy; jízda; poslední mise

Proti: někdo tu chtěl po hráčích peníze

O něco lepší než Betrayal of Jimmy, ale bohužel si to s sebou nese ať už všechny klady, tak také téměř všechny neduhy předchozího DLC.
Jimmy zde má našlápnuto k mnohem zajímavějšímu příběhu díky konci minulého DLC, a tak se ocitá ve vězení, z kterého během prvních pár minut utíká. Je rozzuřený a připravený pomstít se těm, kteří na něj léčku připravilI. A zde začíná příběh druhého DLC k druhé Mafii.
Mise se nesou v podobném duchu jako v prvním DLC s tím rozdílem, že zde jste zadavateli pouze Vy sami (respektive Jimmy) a muž, pro kterého dovážíte auta. Další zásadní rozdíl je v tom, že autoři se rozhodli trochu více s náplněmi experimentovat a pár se jich tak vymkne z kruhu stále dokola se opakujících misí a hratelnost tak oživí. I obtížnost a otravnost policie se zlepšila, teď už se nemusíte při každé misi obávat toho, že Vás začne policie nahánět, stačí jen postupovat opatrně a když se policie přiblíží, schovat zbraň a nechat si od nich pomoct s pár gangstery (pokud nejdou i po Vás, to jste pak primárním cílem hlavně Vy!).
Ačkoliv příběh je opět minimální, Jimmyho mise nyní dostávají větší smysl, protože jdete po krku někomu, koho už aspoň z dřívějška znáte. V prvém DLC jste zabíjeli "bezejmenné" herní postavy. Zde už je to o něco jinačí. A máte tak i lepší pocit, když jejich rodiny postupně rozkládáte nejprve malými kšefty, např. ničením cisteren, a pak likvidací některých důležitých členů rodin, až nakonec zabitím samotným bossů těchto rodin/gangů. Na konci hry tak ve Vás zůstane daleko víc než v prvním DLC. A nutno podotknout, že DLC je ukončeno dobře.
Ale stále platí, že Jimmy je postava bez nějakého většího charakteru, cutscény jsou pouze na začátku a pak až na konci, a tak Vás s jeho postavou příliš neobeznámí.
Herní doba je dostatečně dlouhá na takové DLC a hratelnost o něco chytlavější než u BoJ. Ale k dokonalosti tomu chybí pořád mnoho, i když náčrt je velice zajímavý (to platí pro obě DLC).
Sběratelství se nevrací, grafická a zvuková stránka zůstává při starém, objevily se nové zbraně (ale to už v předchozím DLC), Jimmy má povedený dabing, jen tedy hodně málo hlášek, úkoly jsou zadávány skrze okna s popisem úkolu mise a nikoho ze známých postav z původní hry zde nepotkáte. Vše je pojato v arkádovém stylu a mise jsou měřeny časovým limitem (většinou je času víc než dost) a neobsahují checkpointy.

SHRNUTÍ: Jimmyho vendeta je o něco podařenější než Zrada Jimmyho, a to zejména díky tomu, že teď jdete po krku někomu, kdo už "má jméno", někomu, kdo Vás v prvním díle zradil a pod jehož jménem si dokážete někoho představit.
Vrací se stejné klady jako v předchozím DLC, některé neduhy byly zmírněny nebo odstraněny, viz méně otravná policie, větší (ač stále nedostatečná) pestrost úkolů, a hlavně pocit, že to, co děláte, má nějaký smysl!
Vše je znovu pojato v arkádovém stylu, který je typický pro všechna 3 DLC, příběh je hodně okrajový a postavy v něm jsou ploché.
Hratelnost je zábavnější, a i rychleji odsýpá. Jen zamrzí fakt, že často musíte pro další úkol jet přes celé město. Oplátkou Vám však bude otevření nových, většinou podařených, lokací, které navštívíte, a vydařený závěr.
JV je tedy o něco lepší než Zrada Jimmyho, ale k dokonalosti, nebo alespoň dosažení kvalit původní hry je pořád ještě daleko.

Pro: Empire Bay, nové lokace, lepší než předchozí DLC, závěr

Proti: Arkádovost, monotónnost, omezené cutscény, nezáživné postavy, časové limity

Jimmy je sympaťák. Takovej nenápadnej plešatej vrah, kterému styční důstojníci říkají, co má dělat a on to bez problémů plní. Škoda, že jsem se k jeho postavě dostal jenom přes první a poslední video. Mezi první a poslední misí je totiž mrtvolné prázdno, které nenabízí nic. Jenom takovou alternativu a la extrémní jízda. A to je všecko.
Jimmyho vendeta byla nejspíš původně zamýšlena jako nástupce Extrémní jízdy. A právě s vědomím tohoto faktu je nutné k tomuto počinu přistupovat.

Jimmyho vendeta ale není tak extrémní a v průběhu hraní nenarazíte více méně na nic nadpřirozeného (pominu-li fakt, že množství nepřátel atp. je značně šílené).

Náplň úkolů je velmi podobná. Asi 50% mini misí, které Jimmy plní, je zaměřeno na kradení aut. Dojet na místo, sebrat auto a odvézt ho do garáže. Téměř nic originální, téměř žádná obměna. Takže po čase docela nuda.

Dalších 50% úkolů je ryze akčního střeleckého rázu. Zabíjení různých bossů, jejich pomocníků, dalších nepohodlných osob anebo třeba ochrana svědků před davy nepřátel. Tyhle mise už jsou lehce různorodější, ale žádnou skutečnou Mafii od toho nečekejte.

Některé delší úkoly mě občas štvaly jakoukoliv absencí checkpointů, takže smrt těsně před závěrem celého úkolu je značně iritující a je nutné dělat celou misi znova.

Škoda je také to, že všechny úkoly se odehrávají v exteriérech. Zvrat, který mě na celém přídavku potěšil snad nejvíce, je poslední velkolepá mise – ta se odehrává ve zcela unikátní a dosud neviděné, krásně zpracované, luxusní vile.

Jimmyho vendeta tedy nabízí šílenou akci - řezanice s mnoha desítkami nepřátel. Kvůli tomu je především v pokročilejší fázi hry nutné neustále navštěvovat obchody se zbraněmi, protože nábojů je potřeba nehorázně moc. Taky se díky tomu podíváte po městě, navštívíte dosud nepoznaná zákoutí, dokonce jsem se už konečně začal orientovat trochu na mapě, takže už začínám tušit, kudy kam. Taky je tu pokročilejší vylepšování aut. Zkrátka zde konečně přijde vhod město se svými možnostmi.

Ve výsledku to tedy jako takovou nenáročnou šílenou oddechovku beru. Věřím ale, že plno lidí bude mít problémy to dohrát, ať už kvůli stereotypu, absenci příběhu nebo tomu, že to nemá nic moc společného s Mafií. Sám jsem se prokousával těmito 30 úkoly déle a s většími přestávkami, než příběhem Mafie 2.

PS: Po přečtení komentářů mě ještě napadla jedna věc. Nemyslím si, že Jimmyho vendeta je poslepovaný vykuchaný obsah samotné Mafie II. Vedlejší mise, které se měly v příběhu objevit dle mého názoru takhle vypadat nemohly a podle toho, co jsem viděl, ani nevypadaly. Jsem rád, že jsem s Jimmym nepotkal onu jednu vedlejší misi se zničením aut v garáži, která byla 2K Czech velmi prezentována. Doufám totiž, že tyto značně propracovanější mise se teprve objeví v něčem smysluplnějším - třeba v Joevých dobrodružstvích.

Pro: Využití a poznávání krásného města, vyblbnutí, poslední mise, užívání si mého oblíbehého auta

Proti: Po čase nudné, stále se opakující

O tomto DLC se dá říct prakticky úplně to samé, jako o druhém Jimmyho přídavku. Je zde drobné vylepšení, objevil se tu drobný příběh, ale příliš to nezachrání, jinak se jedná opět o samé arkádové ježdění, opět samé opakování úkolů. Postava Jimmyho je zapomenutelná, a i přes občasné dobré hlášky se s ním prostě nesžijete jako s Vitem. Osobně bych uvítal raději datadisk s novým příběhem navazujícím na původní hru a stejným stylem hraní.

Nebýt kvality původní hry, zapadl by tenhle kousek úplně do zapomnění.

Pro: Drobné zlepšení oproti předchozímu Jimmymu.

Proti: K Mafii by sedl jiný datadisk.

Teď bych mohl vzít svůj komentář k Betrayal of Jimmy a copy/pastnout ho sem. Jde vlastně o totéž v bledě modrém. Typově stejné úkoly, stejná repetetivnost, stejné klady i zápory. Jediné, co se tady změnilo jsou obrazovky s brífinkem před každou misí a dvě videa (intro a outro).

Budu se opakovat, ale vážně tady chybí provázáni příběhu Jimmyho na původní hru a naopak. Ať už ve formě narážek hlavních hrdinů, nebo rádiového zpravodajství informujícího o tom, kde se zase střílelo.

Pro: Jimmyho hlášky; dostanete se do míst, o které jste v půdovní hře ani nezavadili

Proti: Repetetivnost (čtyři typy misí); nulová příběhová provázanost s původní hrou

(Pozn.: Hodnocení DLC má jiné měřítko než hodnocení originální hry.)

Jízda aneb vedlejší mise pro Mafii? A proč se musí zvlášť přikupovat, nemohla být součástí základní hry a tím zvednout její hodnocení?? Proč je zde dabing tak skvělého herce tak těžce nevyužit díky chybějícím cutscénám??? Proč si hrajem na GTA s neonovými ikonkami????? A proč sakra ten všudepřítomný časový limit a ještě otravnější policisté???????? Proč, Mafie jedničko, co si o tom myslíš...

Horší hraní než: GTA 4
Ještě horší hraní než: volná jízda z Mafie I

Pro: obtížnost, akční mise s mnoha nepřáteli, prozkoumávání města, hitmanovský charakter, dabing Pavla Soukupa

Proti: jen 2 animace, naprostá lineární arkádovost, stereotyp, nuda, příběh, hloupé AI a objevování nepřátel, absence checkpointů, v podstatě nic nového, musí se dokupovat

Takže Jimmy a jeho pomsta je vlastne to isté ako prvé DLC. Len rozdiel je v tom, že v prvom DLC si vaše služby niekto objednal a sem zas sa pomstíte za to, že vás zradili. Začiatok vypadal sľubne ale ako dalej to pokračovalo tak ste zistili, že zaz ste stúpili to tej istej vody ako v prvom DLC. Misie typu zabi toho, ukradni tamto som sa už osobne prejedol v prvom DLC. Pre mňa zbytočné a nezáživné. Keby ten čas využili nie na tvorbu týchto dvoch DLCčkach, čo sú skoro na chlp rovnaké ale na viac zapracovaní tretieho DLCčka čo má aspoň taký potenciál. Ach Jimmy keby ťa lepšie využili. :/

Pro: Jimmy, Dabing, Hlášky

Proti: Nuda, Opakovanosť

Jedno z DLC Mafie 2 ,které jako jeho předchůdce The Betrayl of Jimmy udává jako hlavního hrdinu Jimmyho s dabingem Pavla Soukupa (mimochodem dabéra slavného Schwarzeneggera). Úkoly jsou po celém městě a vaším posláním je je absolvovat všechny a zničit + samozřejmě zabít všechny co měli podíl na vašem uvěznění a pokusech o vaši vraždu. Za Jimmyho však pobýváte v bytech a domu hlavní postavy Vita. Proč neudělat jeden byt či dům navíc ? Přece se s tím piplali docela dlouho ,tak proč ne ? Ale zase je to úplně jiný příběh ,městu vládnou jiné rodiny a soudce Hillwood ,kterému na úplném konci zapálíte dům a zavraždíte ho. Na úplném začátku se nacházíte ve vězení kde právě vzbouření vězni likvidují bachaře nebo naopak. Jako DLC docela ujde.

Pro: Jiná postava (Jimmy) ,dabing ,scény a úkoly (spíše jejich množství)

Proti: Stejná bydliště jako v příběhu

To, co jednička nabídla v základní verzi, nabízí dvojka za poplatek. Navíc se mi extrémní jízda v podání mafie 1 líbilo mnohem víc