Dík všem no před koncem mám zatím 33 hodin, ale čím se víc blížím ke konci tim mě ta hra víc baví hlavně už jsem celkem nabušenej takže mě o hodně víc baví dělat pevnosti atd. Prvních 10 hodin jsem pořád přemejšlel že to ani snad nebudu dohrávat a ted jsem ze hry dá se říct nadšenej.
Kdo z vás dohrál kolik u toho strávil hodin? Mě to ukazuje 19 hodin a to se teprv chystám na ten závod v benzínově. Přijde mi, že hra to uměle natahuje vylepsováním statistik, protože bez toho moc dlouho nevydržím hlavně v boji s více autama ( i když tam jsem přišel na malej fígl jak se tomu vyhnout ) :-)
@M.a.t.t. (07.01.2016 17:14): To byl jenom náhodný příklad, který mě napadl jako první jako konkrétní příklad očividného rozdílu v přístupu. Jako celek se to samozřejmě v tom filmu týká všech, ale to už se zas dostáváme off topic. :D

@Walome (07.01.2016 18:34): Však v pohodě, nemusíme se hádat. Každý má svůj názor a já ti ho neberu, jen jsem zastávala ten svůj. :)
Keď už sa tu spomínaju Avengers, len by som chcel spomenúť, že ich režisér je svojim spôsobom feminista a jeho seriály a filmy sú plné silných ženských postáv... takže trochu vedľa :) Rozoberať to podľa záberov kamery úplne nejde, keď sa na ten film a filmy všeobecne pozrieš pozorne, zistíš, že sa to týka všetkých hlavných hrdinov. A mimochodom, už ste tak trochu offtopic ;)
@Walome (07.01.2016 16:21): Jako nevím jak bych ti to nejlépe přiblížila. Ilustračně přeženu - Zkus si představit, že bys měl ve hře za celou dobu jednoho, kdybys měl hodně velké štěstí tak dva pro příběh podstatné chlapy a ti by na sobě neměli nic než tanga a ty by ještě neustále zabírala kamera. A teď si zkus představit, že by taková hra byla každá druhá. Přeháním, ale asi takový je to pocit. Takže promiň, že od hry, která je inspirovaná filmem, ve kterém nic takového nebylo, chci aspoň jednu normální postavu. :)

@pajmič (07.01.2016 16:33): Samozřejmě. To dělám jako sebevědomá žena taky přece. :D
@Walome (07.01.2016 16:21): Ano, ano. Sebevědomá žena neřeší to, že se nachází na vyprahlé poušti s pražícím sluncem, jenž vyzačuje silnou dávku UV. Sebevědomá žena, si vezme hrajkovou košilku s kátkými rukávy a otrhané podkolenky :) Sexualizace-sebevědomí-logika...to jde dohromady :D
@Starletka (07.01.2016 16:18): Jako je, to by nemohlo bejt nic primitivního, nic prvoplánovýho, nebylo by porno, nebyly by sexy erotický oblečky atd atd. Bylo by to děsně smutný. Sebevědomá žena tyhle prkotiny neřeší.
@Starletka (07.01.2016 15:42): Avengers mě neba. Ale tyhle tipy komisků jsou sexistický, vždyť o tom to je. A nad filmem Mad Max jsem až tak hluboce nepřemejšlel, mně ty lolitky přišly sexy a to je pro mě zásadní. Teda lolitka byla asi jen ta těhule.
@Walome (07.01.2016 15:15): Jestli myslíš film a wives, tak za prvé jejich kostýmy vyjadřují celou pointu příběhu - jejich útěk od sexuálního otroctví, součástí kterých jsou i pásy cudnosti - který je takto řečen vizuálně místo slovy a pochopíš to na první pohled bez zbytečných keců a vysvětlování. Za druhé tam nejde ani tak o kostýmy, ale o záběry kamery. V tom filmu (kromě snad té jejich úplně první scény, kde je Max vidí poprvé) nejsou nikde záběry, kde by pozornost byla zaměřená na jejich zadky nebo prsa nebo kde by byly vystavené jen jako kusy masa. Za třetí v další části filmu už jsou oblečené víc (když se konečně osvobodí a dostanou možnost se přiobléct).
Pro porovnání se třeba z loňska podívej na druhé Avengers a postavu Black Widow, která je pro změnu ve svém kostýmu třeba celá zahalená, ale jak ji snímá kamera? :)
@Starletka (05.01.2016 11:02): Sú tam 2 ženské postavy, z toho jedna stará tetka, ktorá má pod palcom jednu pevnosť a vlastne len dáva Maxovi úlohy a jedna mladšia žena (aj s dcérou/synom to už si nepamatám), ktorá bude pre príbeh Maxa dôležitá. Celkovo je to príbehovo a postavami dosť nevýrazné, ale finále sa podarilo.
@Starletka (05.01.2016 11:02): Zatím jsem tam potkal dvě zajímavé ženské postavy. Ale nejsem ještě tolik daleko v příběhu, je možné že se jich ještě pár objeví. Ale zatím mi přijde příběh a postavy v Mad Maxovi spíše nevyužité a potenciál je nenaplněn.
Vzhledem k délce jsem technicky ještě pořád na začátku, ale hra zatím úspěšně naprosto ignoruje to, co bylo na Fury Road nejlepší, nejoriginálnější a nejdůležitější - moře pro příběh důležitých, nesexualizovaných, propracovaných ženských postav. Prosím řekněte mi, že se to v průběhu změní.
Tak po 40 hodinách dohráno - a to mi zbývá ještě spousta úkolů mimo hlavní děj. Fakt mě hra nakonec mile překvapila :)
@Korbitch (20.12.2015 11:18): Ak máš rád filmy Mad Max, tak neváhaj. Nie je to zlá hra a dokáže solídne zabaviť, len je už s postupom hodín dosť repetetívna. Autá a jazda po pustatine je fajn + to má skvelú optimalizáciu a dobre to vypadá.

Svet je otvorený, ale je potrebné pre odomknutie častí sveta plniť misie. Tá nekonečnosť púšte by tam mala byť, ale až taký psychopat som nebol, aby som niekoľko dní len jazdil po púšti overoval to a po 2 000 odjazdených hodinách v púšti by som vstal a prehlásil, že to asi bude teda vážne nekonečné :)

viac info mám v komente
Nazdar, zvažuju koupi, tak se chci poptat na váš celkový názor:
Jestli to za současných 400,- stojí.
Jestli je mapa opravdu nekonečná - někde jsem četl, že se dá jet "nekonečně" do pouště.
A jestli je to tedy opravdu otevřený svět jako Fallout, Just Cause, nebo jen částečně jako třeba Rage.
Díky
@kuler91 (29.09.2015 17:03): A bude to horší.. Ted nevím název her, ale vím, že u některejch si nastavil tak detaily na nízko či vysoko, že rozdíl byl, jako udělat z trabanta mustanga..
Každopádně třeba Lara Croft taky byla na konzole a tam ty rozdíly byly vidět.
@Hydr0gen (14.10.2015 14:15): http://www.steamgifts.com/ prihlás sa tam či čo sa to tam robí a potom budeš mať prístup do giftu

Dá sa Ti dať enter giveaway? lebo vidím, že zatiaľ do giftu prihlásený nie si, len si napísal koment. Máš niečo kúpené na steame? už neviem presne ako to s tými pravidlami je, snáď sa ozve niekto múdrejší (skús sa spýtať cez poštu Gariona alebo Eruho, tí majú na stránke steamgifts prehľad)
http://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry- ... eni-detailu-vs-vykon

Poslední dobou mi to připadá jako jeden velký výsměch PC hráčům ... je opravdu smutné, že rozdíl v grafice mezi low a ultra je takto zanedbatelný a těch pár pozlátek si vezme téměř 100 % výkonu navíc a nejhorší na tom je to, že si jich během hraní člověk pomalu ani nevšimne...
MGS,batman,gta 5 a dá se říct, že dalších 90 % her všechno jsou to konzol porty ...
Inak v tom popisku k hre v posledných vetách sa píše o nejakej cihle ako zbrani. Za viac ako 20 hodín hrania som sa s ničím takým nestretol. Cihla ako zbraň, mal to niekto v hre? :)
Mě to zatím docela baví... Mám za sebou cca 5 - 6 hodin a zatim fajn... Ale je pravda, že to zapnu tak na hoďku, max. dvě a pak vypínam... Na zabití trochy času to není špatné... Každopádně klobou dolů před optimalizací... I na mém předpotopním PC, které nesplňuje ani minimální požadavky hra běží bez lagů a stabilně... Ještě mě nepotkal žádný crash, takže v tomhle palec nahoru... Co mě ale částečně otravuje jsou souboje v autech... To si tak jedu vylootovat nějakej ten spot a najednou bum, prásk a už se s nima musim mydlit... A AI taky nic moc... Navíc sem dement, kterej musí všechno vyluxovat dočista, takže to neustálé objevování lootovacích spotů v jedné oblasti mě celkem zaměstnává... Co mě ovšem nejvíc mrzí je neuvěřitelný přehršel všeho... Těšil sem se, jak budu muset šetřit benzín a vodu, trávit čas hledáním něčeho k snědku a ono hovínko... Všude všeho tuna... Bohužel... Laždopádně sem zvědav, jestli to jednou dohraju...
Joo ten Design aktivit je už dávno šajze, a pořád ho do her cpou.
AC né jen že je to pořád do kola to samý a Syndicate vypadý naprosto nezajímavě+
ted ty special ability jak že ta ženská jde do neviditelnosti :) Lame as fuck
Max je activitama Far cry + Ac to samý šajze dokola. Ale co maj společního s Mordorem je to že alespon obě hry, maj něco kvuli čemu to máš čas od času chuť zapnout bit i na dvacet minut a pak vypnout.
U mordoru mě docela bavily souboje a ta brutalita, a u toho maxe zase ježdění.
Na to o proti tomu Ac dohraješ a pravděpodobně nikdy nezapneš.
Syndicate vypadá naprosto otřesně .. hlavně opět souboje, který údajně byli přepracované ... stupidní AI tomu dává korunu + 8 let staré mechaniky s lepší grafikou. To je posun jak stehno ...
Shadow of mordor z mého pohledu opět stereotypní nuda bez příběhu ...
@kuler91 (12.09.2015 11:05): mě to jakž takž baví, ale kdyby to nemělo tenhle setting tak bych na to taky kašlal, viz Mordor kterej nemám ani zájem vyzkoušet. Ale jako ten styl designu je fakt už docela ubohej a přejedenej, kvůli němu mě už vůbec nezajímá ani AC Syndicate.
@Paul (12.09.2015 00:29): Proto se divím, že je z tohodle "bullshitu" každej paf ... Tohle je strašná casualnost, kterých je dnes hromady.
Mě tyhle open worldy po assasinsku, far cry a pod vůbec nebaví .. to raději tvrdý koridor, ale lidem to očividně moc nevadí ... tohle bych nevzal ani ve výprodeji. koukal jsem, jak to hrajou kluci z hrej a u něčeho takového bych vydržel možná pár hodin ..
Busywork: The Game. Možná je to tím jak mě rozmazlil Witcher 3. Ale zatímco ten zaměstnával mé ruce (souboje), mozek (questy, dialogy, volby) i srdce (kdo našel Ciri ví), tak Mad Max zaměstnává jen ty ruce...a OCD. Ještě že mám slabost pro všechno post-apokalyptický a že to má kompetentní a zábavný souboje (jak ruční tak vehiklový), protože co se high level designu týče, tahle hra je stejný bullshit jako Assassin's Creedy atd.
@Usermator (04.09.2015 19:21): Standardní šedý prodejce - zdroj jsou klíče z různých slev, regionů se zvýhodněnými cenami nebo z nákupu přes kradené účty nebo kreditní karty. Když klíč provozovatel zabanuje, tak by u většiny šedých prodejců mělo být možné to vyreklamovat a dostat nový klíč nebo peníze zpět - tj. nákup by neměl být až tak riskantní. Jen MMO bych se asi spíš vyhnul.