"Jsem na to zvědavej, moc jsem se na to těšil, ale je kolem toho takovej humbuk, že se bojím, že to ovlivní můj zážitek ze hry."

Myslím, že tohle je ten hlavní kámen úrazu i u ostatních;). Nenech se tím znechutit (a kašli na zdejší komentáře a diskuze)! Byť už je asi pozdě.
Limbo je rozhodne masterpiece. Scény s pavúkom by som možno priradil k najlepším scénam aké som v hrách vôbec zažil.
@Dunamster: Technicka. Limbo vyslo pul roku pred NightSky, coz je mimochodem obycejny logicky rychlik. Limbo ma znacne vetsi presah. Pokud se cloveku chce premyslet a nebere ho jen jako dalsi zarez.
už to jde, asi nějaká chybka, akorát se to seká jak ďas, tak to skoro nejde hrát, protože musím skákat tak vteřinu před, než bych měl a zrovna v téhle hře není místo na přešlapy...ale myšlenka neustálého chcípání moc zábavná teda není

EDIT: tak se to neseká, jen je to ovládání retardované, zvuk i obraz o vteřinu posunutý, někdy dopředu, někdy dozadu, tohle se opravdu nedá hrát
já to chtěl dát na TV a je divné, když jsou okna přes celá a hra je zmenšena do malého rámečku a nastavení klasické je dosti chudé
Mně to teda jede jako výchozí přes celou obrazovku na FullHD 21,5'' LCD, taky Steam verze.
@Fg (24.06.2012 16:46): Mělo by to jít, koukni do settings.txt. Nicméně jde o jednoduchý port á la Braid, takže nečekej zázraky (720p fullscreen je doporučené nastavení, ostatní kombinace mohou zlobit).
@Marcusss (16.06.2012 11:25): No ono mě to právě ani tak moc nebavilo, začátek slušný, ale pak už nic moc, při dvojnásobné délce bych to asi ani nedojel. Ale nikde jsem snad neříkal, že by to bylo moc, tak akorát.
Bastion byl taková chuťovka, s ním jsem problém neměl. Braid už mám, ale možná ho znova rozehraju, řešení těch levelů už jsem asi zapomněl.
Jo, to ovládání- kdyby to šlo aspoň přenastavit... no ale asi se to musí brát jako takový "návrat k základům" :)
Ale prý má být LIMBO 2, nebo něco takového...
@John Mirra (16.06.2012 11:11): Ty rádobyretro hry nemám rád, hry typu Bastion taky zrovna nemusím, ale Braid mi nepřijde špatný, i když mám po LIMBO problém s ovládáním, konkrétně se skokem na mezerníku místo šipky nahoru, eh.
No LIMBO mě zaskočilo, když jsem se koukl do výběru kapitol a viděl jsem, že už jsem na konci. Délka měla optimálně být tak dvojnásobná.
Taky jsem to koupil v posledním Humble Bundlu a ještě že jsem za do nedal víc jak 2,5USD, Amnesii už jsem měl a jediná hra, co mne zajímala, bylo LIMBO. To jsem dohrál za 2,7 hodiny, což je opravdu dost krátké a jako něco extra mi to ani nepřišlo. Spíš než logické hádanky to bylo občas pedantství na absolutně přesné načasování či vyměření skoků, což zrovna rád nemám.
dá se to hrát i na gamepadu, když tam není žádné menu? jak vůbec funguje ukládání?
Čerstvě rozehráno a super zážitek. 2D plošinovky nikdy neumřou :-) Jaj a jak já se se sluchadly na uších bál každého koutu. Hlavně první setkání s pavoukem fujtajbl :-)
Tak nějak. Chlapec se zabil pádem z toho domku na stromě, když si hrál se sestrou/kamarádkou(?) a poté co prošel tím "posmrtným světem" se jí zjevil jako duch... alespoň zhruba tak nějak jsem to pochopil.
Mohl by mi někdo interpretovat ten konec?
Spoiler> mám to jako brát, že chlapec prošel jakýmsi posmrtným světem (něco jako v The Void), aby viděl tu holku?
Zacatek neuverilne atmosfericky, smutek z umirani hlapecka a touha mu pomoci z te beznadeje a hroziveho neznama. Na tenhle zazitek staci stahnout a odehrat demo.

Zbytek nadprumerna logicka hra, ve ktere to umirani i atmosfera znacne zdevalvuje. Zaver a jeho pribeh o zachrane... slabe, slabe.
@kurcatovium (12.01.2012 18:24): Však to taky není plošinovka typu Mario Bross, na to je třeba myslet. Forma tu velice snadno zvítězí nad obsahem, pokud se nad tím obsahem nedokáže člověk pozastavit a zamyslet se nad ním :)
Srovnávat Limbo s AW je jako srovnávat Vodu a Vzduch. Ale AW se mi narozdíl od limba líbilo.
Eh, mám za sebou odhadem něco přes polovinu hry (2 hodiny a kousek) a že by se mi zatím dostalo nějaké herní nirvány, jak to (nejen) tu spousta lidí proklamuje, to tedy ne. Limbo je skvělé svoji stylizací, ale jinak je to celkem nuda.