Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@MickTheMage (08.06.2023 21:38): Já ji hrál poprvé někdy snad asi před osmi lety a místo aby mě znechutila, jak jsem čekal, tak mě docela dobře pobavila. Samozřejmě jsem si zanadával, některé lokace byly na sílu (např. ten podivně rozbitý zruinovaný dungeon, kde jsem potřeboval proměnu v toho hlodavce a ona ne a ne přijít, ale v celku to nebylo prostě na to, abych to cítil jako propadák.

Do odkazů jsem hodil svůj starý napsaný pohled na tu hru, ještě kapku neučesaný a stručný :-)
@Richmond (08.06.2023 21:41): Já tehdy viděl ten jejich trailer. Ze samotné hry tam není snad kromě jedné vteřiny nic (vše pouze renderované animace), ale když jsem to tehdy viděl, nevěřil jsem, že něco takového může existovat... Westwood nicméně moc dobře věděli, proč ze hry nic neukázali příliš dopředu...
Já si pořád pamatuju ten jeden obrázek ve Score (hra ještě zdaleka nevyšla), kdy jsem si říkal, že to bude určitě přelomová hra i grafika :))
@Ringo (08.06.2023 19:44): Ah, ono je to uz skoro 25 rokov co som hral druhy LOL, pretoze som to hral okolo doby kedy to bola novinka. A co si pamatam, tak sa mi to pacilo vtedy. Inklinacia k adventure sa mi pacila, pribeh bol fajn, na fmv sa vtedy moc ludi nestazovalo (a mna neurazali tie sekvencie, aspon co si pamatam) a celkovo to bolo velmi fajn pokracovanie. Ale ako hovorim, ta hra bude mat za chvilu skoro 30 rokov a ja som ju hral davno, davno.
@ZephyrCZ (08.06.2023 19:05): Za mňa má zmysel začať Might and Magic 6, spolu s 7 a 8 tvoria trilógiu a voľne na seba naväzujú (7 má v intre v podstate celkom spoiler pre jednu vec zo záveru zo 6). Ak ťa táto trilógia bude baviť ako vstup do tejto série, až potom by som uvažoval nad hraním 10 alebo 3-5 ktoré sú opäť vlatne vlastnou minisériou v rámci celej série. 10 potom stojí úplne samostatne.
@ZephyrCZ (08.06.2023 19:05): Tak nejsem ale sám, kdo tady dal 70%, dokonce tady vidím i 80%, takže určitě existují důvody, proč se u této hry někdo pobavil docela dobře. Zajímal by mě názor @MickTheMage

Co se týče Might and Magic 3, tak já osobně zrovna tenhle díl stavím snad skoro nejvýše. Takže se určitě vyplatí začít trojkou, pokud se někdo nechce "trápit" už s prvním a druhým dílem. World of Xeen je tak trochu kapitola sama o sobě. Dohrál jsem MM4 zlášť, MM5 zvlášť a pak obojí spojené do World of Xeen a všechny tři hraní byly vlastně trochu odlišný zážitek, který stálo za to si projít.
@Ringo (08.06.2023 18:06): Vím, jak byla hodnocená trojka. A také to zmiňuji ve svém hodnocení ke třetímu dílu. Což nemění nic na faktu, že z pohledu hraní, přístupu k hráči a možnostem je třetí díl prostě lepší hra. Příběh a věci okolo jsou v obou hrách spíše horší, ala třetí díl je jednoduše lepší v těch ostatních pohledech. Jinak, sám jsem Lands of Lore: Guardians of Destiny hodnotil hůře ne proto, že bych hru bral jako pravověrný dungeon a měl s tím nějaký problém. Bylo to dané tím, že je to objektivně rozhodně podprůměrná hra. Bez ohledu na žánr apod. A to píšu jako člověk, který má Westwood Studios a jejich hry velmi rád...

V principu je mi jedno, že byla hůře hodnocená trojka. U dvojky si to nikdo nedovolil, viz. třeba Score, které hře dalo 9/10 a Score HIT, což absolutně nereflektovalo samotnou hru, jako spíše věci na pozadí časopisu samotného.

K tomu Might and Magic. Má smysl začít právě World of Xeen? Nebo má smysl jít ještě dále a začít trojkou, která je, dle toho co jsem viděl, graficky velmi podobná?
@ZephyrCZ (08.06.2023 17:13): Protože jsem se naučil Guardians of Destiny s dlouhým odstupem času hodnotit bez emocí a nasrání, že to není pravověrný dungeon ve stylu Lands of Lore, ale že je to spíše dobrodružníá hra z vlastního pohledu s RPG prvky. A z tohoto hlesdiska si myslím těch 70% zaslouží, určitě to není totální propadák. Mimochodem jako totální propadák byla hodnocena právě ta trojka.

Co se týče těch Might and Magic, tak vlastně ideálem pro nováčka bude Might and Magic 10. Jinak MM 6 - 8 jsou opravdu fajn, ale já mám přeci jen ještě raději krokovací Might and Magic 3, 4, 5. Za takový vrchol považuji spojení dílů 4 a 5 do monstrózního World of Xeen.
@ZephyrCZ (08.06.2023 17:14): Já bych řekl, že MM stojí za to zažít, nikoliv dohrávat. Hodně tam dělá hudba, například v GOG verzích 6,7,8 je třeba ji zprovoznit.

A jinak zcela vážně bych doporučil nováčkům Cardhalia. Samozřejmě pokud chce někdo projít klasiky a nebo hrál LoL a chce zkusit něco jinýho tak to je jiná (cardhalia je jednodušší LoL)
@Jab (08.06.2023 14:47): Na  Might and Magic 6 - 8 mám také zálusk. Ale stále si říkám, jestli ty hry stojí za to. Má smysl je hrát v pořadí, nebo je to jedno? Viz. Tvé doporučení sedmého dílu?
@Jab (08.06.2023 12:19): Jednička je v mých vzpomínkách jednoduše jediné Lands of Lore, které jako jediné naplňuje odkaz Westwoodu a navíc je kvalitní hrou. Druhý díl byl špatný (a opravdu nechápu, jak @Ringo: může tvrdit, že je to vlastně nadprůměrná hra.). Třetí díl je o něco lepší, především díky lepší práci s inventářem a perfektně udělanými zápisky všeho. Hry jsem dohrál po sobě, takže přímé porovnání bylo o to silnější.
@Ringo (08.06.2023 13:50): Stonekeep grafika imho z dungeonů zastarala snad nejvíce. Ale u Betrayal at Krondor souhlasím. To je i podle mne skvělé RPG.

Jinak vedle zmiňovaných je nejlepší volba Might and Magic 6 - 8. Tam není o čem. To jsou stále hry s naximalizovanou hratelností. Osobně doporučiji komornější sedmičku, kterou mám sám rád nejvíce.
@S4TW (08.06.2023 12:39): Neobsahují, automaping u EoB 1 a 2 obsahuje jen fanouškovský AGA remake.

Jinak pokud ti jde hodně o příběhovou provázanost a nevadí ti taktické izometrické souboje na tahy, asi bych ti doporučil Betrayal at Krondor, pokud zvládneš kapku zastaralou vektorovou grafiku. Pokud ti jde hodně o ryzí kobku, tak Stonekeep by mohl být tou pravou volbou. Možná by nebyl pro tebe marný ani Stone Prophet. Předpokládám že amigácké tituly neřešíš a tak neuvažuješ o Black Cryptu.
@Jab (08.06.2023 12:19): jako, já taky tak nějak tuším, že dungeony nejsou úplně můj žánr, ale rád bych do nich aspoň okrajově pronikl, po LoL 1 jsem myslel, že bych tam svůj píseček najít taky mohl, ale jestli LoL 1 patří mezi to nejlepší, tak už tam moc prostoru nezbývá :)
@Red (08.06.2023 12:00): @ZephyrCZ (08.06.2023 09:01):  @S4TW (08.06.2023 08:52): Hrál jsem trojku. Celkem daleko dohrál jedničku. A úplně dohrál dvojku.

Je to primárně o ne moc skvěle zpracovaných soubojích v opakujících se kulisách. Občas je nějaká hádanka. Osobnosti parťáků i přes cool obrázky jsou minimalistické. Příběh je na pár odstavců. http://dbher.cz/hp81755

Mohlo by se říci, že jen nechápu tu "fantazíruj si sám" atmosféru dungeonů. Ale tak ty Brány Skeldalu mě třeba bavily. Nicméně stály také na soubojích a souboják byl fajn. Čili má simplifikace by byla, že s dobrým soubojákem mají dungeony smysl. Na druhou stranu... Realms of Arkania trilogie měla fajn souboje. A taky mě nechytla. Ale tam byl zase hloupě složitý systém RPG se zbytečnými skilly, obchodníci nic neměli...
http://dbher.cz/hp123682
@S4TW (08.06.2023 08:52): Měl jsem podobnou aspiraci, protože grafika Isharu je pohádkově kouzelná a Ishar se děje i venku v přírodě. No, bohužel tady jsem narazil, orientace v prostoru nula. Asi je to o zvyku a nátuře, ale já měl pocit jako při nárazu hubou na beton a k předmětům který jsem v dáli viděl jsem se dostal velmi bolestivě.
Dále mi principiálně pilo krev ukládání v hospodě za velký peníze.
@Ringo (08.06.2023 09:08): no, asi nedokáži úplně souhlasit, ale to kouzlo, které na tom vidíš tam taky místy pociťuji, ale já jsem na adventury hrozně blbej a nemám jich moc nahráno, takže každá hádanka mě hrozně trápí... LoL 2 si myslím, že nejvíc zábavný je tím cringem :D

a teda, co mi ve hře hodně drásá nervy je, že nejsou popsané předměty, stačilo by aspoň, co to je, vím, že když je přejedu, tak to řekne, ale to mám taky nějak zabugované a ne vždy to řekne, čili projet celý inventář je někdy otázka 5-10 minut...
@S4TW (08.06.2023 09:04): Přitom the Guardians of Destiny není úplně tak špatný, jak se vžilo z legend zoufalých fanoušků, kteří čekali obdobný dungeon, jako LoL1. I já jsem k té hře měl x let odpor a když jsem ji pak ze zvědavosti rozehrál s tím, že jaký to bude hnus, tak mě docela překvapil slušnou atmosférou a adventurní kombinatorikou. Řadím jej spíše k takovým těm hrám typu Atlantis :-)
@Ringo (08.06.2023 09:01): LoL 1 jsem dohrál a to mě docela bavilo... Eye of Beholder bych klidně zkusil... ono to u toho LoL 2 dost způsobuje i to, že to hraji strašně nárazově po obrovských pauzách, takže všechno, co jsem se naučil se vytrácí v zapomnění a já si přijdu pořád stejně blbej jako na začátku, možná ještě víc :D
@S4TW (08.06.2023 08:52): Pro nezkušeného hráče Ishar zrovna ideální volbou není :-) Přemýšlím, který dungeon pro nezkušeného hráče vlastně je přijatelnou volbou :-)

Možná Eye of the Beholder, Lands of Lore 1. Možná bych doporučil i Dungeon Master 2. Ale nejde o to, že to je jednoduché, spíše tam není tolik naházených klacků pod nohy, jako je tomu u Ishara.
@S4TW (08.06.2023 08:52): Tak to by mě také zajímalo. Ishar sérii mám též v hledáčku, myslím si ale, že to bude daleko více hardcore hra, než Lands of Lore: Guardians of Destiny. Dokonce přemýšlím, že bych si Ishar sérii zahrál na Atari ST, než na PC.
Úspěšně trpím dál, obávám se, že ten herní zážitek už mám zkažený, ačkoliv na mě hra občas vyplivne něco, co mě potěší, tak celkově je to spíš zoufalý herní zážitek... Nicméně bych se chtěl spíš znovu vrátit dungeonům 90. let a z nějakého důvodu mě láká Ishar, je to pro nezkušeného hráče přijatelná volba?
Na to, jakou jsem měl na hru averzi už jen po zhlédnutí prvních obrázků se mi hra nakonec v konečnem výsledku docela líbila. Není to taková katastrofa. Jen je třeba se smířit s tím, že tohle prostě není následník Lands of Lore 1 z herního hlediska, ale jen spíše FPS adventura pokračující příběhově tam, kde Lands of Lore 1 skončilo. Co mě u hry udrželo zejména, byla atmosféra, ta se mi líbila hodně.
@S4TW (19.05.2023 11:13): Měl jsem to stejně. Musel jsem to dohrát, byť je to hodně velký bizár... Pokud jsi nehrál třetí díl, tak mohu prozradit, že v něm jsou některé věci o světelné roky před druhým dílem a určitě je to větší zábava, než dvojka... Byť o žádný zázrak se také nejedná... :)
@ZephyrCZ (19.05.2023 10:54): hele, já už dal starši save, ale byl jsem proměněn v beasta v jeskyni, jak osvobodíš tu mámu a prostě jsem se neproměnil zpět ani po 15 minutách (nejspíš nějaký bug), co jsem koukal na různá gameplay videa, tak nikdo nebyl v tomhle místě v téhle formě... ale to už je jedno, dostal jsem se z toho a budu raději dělat více saves, abych se situacím vyhnul...

každopádně mě to nějakým zvráceným způsobem docela baví... vypadá to hnusně, blbě se to ovládá, příběhově o ničem, herecká podání velký bizár, ale stejně to chci dohrát :)
@S4TW (17.05.2023 23:00): Ty přeměny jsou ve hře peklo, přečti si mojí recenzi, více to tam rozepisuji. Každopádně, někde Tě hra přemění vždy (jakmile dorazíš na určité místo), někdy je to náhodné. Časem získáš schopnost proměnu, když začíná, zarazit, ale musíš být sakra rychlý. A úplně ke konci hry získáš nad morfováním Luthera absolutní kontrolu...

Pokud Tě hra někde proměnila, protože na daném místě chtěla, tak dokud neuděláš něco, co po Tobě chce, tak se zpět neproměníš. Hra prostě čeká na předdefinovanou akci. Pokud Tě promění náhodně, stačí počkat, a ne zrovna krátkou dobu, a podoba se Ti vrátí zpět. Info, kdy tě hra promění plánovaně a kdy náhodně, samozřejmě žádné nemáš.
@Phoenix (17.05.2023 22:51): čekal jsem 15 minut, pak jsem dal starší save a jedu to znovu, ale nevím no, ta hra má zábavné prvky, ale víc je to pro mě utrpení :D (třeba jsem našel nějaké secret svitky, ale nemůžu se odtamtud dostat, protože se prostě vždycky utopím)... zkusím to trochu víc speedrunovat, méně šmejdit...

zároveň mě trochu deptá, že už si nepamatuji, co vlastně mám dělat, fakt aspoň nějaký stručný zápisník by byl fajn... chápu, že dřív si to člověk i dokonce zapisoval sám, ale na to jsem dneska už moc líný, zkusím, jestli půjde jet nějak čistě hlavní linka bez nějakých velkých záseků :) (a to herectví je fakt super úsměvné)
Tak už asi chápu, proč jsem to přestal hrát, uvízl jsem v jeskyni ve formě monstra prostě se z ní nejde dostat :D
Dobrá, dobrá, již skoro 4 roky rozehraná hra, je třeba tomu učinit přítrž, mám sice mraky mnohem lepších her, co si chci zahrát, ale zkusím tomu dát šanci a pokusit se to aspoň lehce speedrunovat... tohle už musí jít z mého backlogu pryč!
@S4TW (14.06.2021 13:44): Trojka má zcela dokonalý zápisník všeho co ve hře potkáš... Dvojka nemá žádný... :) Když jsem ve trojce viděl, jak poctivě vše hra zapisuje a jak Ti to třídí, nemohl jsem tomu, po druhém dílu, uvěřit... To byl dobrý šok. V dobrém.
@Ringo (14.06.2021 13:16): nejhorší je, že já už si jednou zvykl, pak jsem nechal hru uležet snad rok a půl, no a teď se do toho zase vracet... :) nějak to hecnu, už jsem si na gogu koupil i trojku, tak ať se k ní někdy dostanu...
@S4TW (14.06.2021 10:20): Já bych neuměl ovládat moderní Dark Souls a spol., ale Lands of Lore 2 teda nebyl moc o tom někam otáčet hlavu a hýbat se jiným směrem a pod. Možná jsem ani hlavou neotáčel a používal ryze dungeon pohled, tedy čumím přesně tam, kam jdu. Těžko říci. Ovládání je to poslední, co bych tomu vytknul. ale podle mě, jak si zvykneš, tak tě to i začne bavit :-)
@Ringo (14.06.2021 09:40): tak s jedničkou jsem problém neměl, tohle je prostě kostrbaté, musel jsem si to celé přebindovat dle vlastní potřeby, ale i to debilní otáčení hlavou, nahoru/dolu, přepínání, abych mohl ovládat myší atp... drobnosti, ale jako celek je to hrozné, chápu, že ty jsi mnohem víc zvyklý na staré kousky a tolik ti to nepřijde, ale v tomhle hry prostě udělali velký pokrok, ale na druhou stranu u LoL 1 jsem s tímhle problém neměl...
@Ringo (14.06.2021 09:40): Ovládání je hrozné, pomalé, špatně navržené. Ale samozřejmě, je to věc pohledu každého z nás. Jak jsem už několikrát napsal, v tomto směru je rozhodně dále třetí díl, odehrál jsem všechny tři díly ze série za sebou a tak mohu vývoj série porovnávat ve všech ohledech. A druhý díl je po prvním díle studená sprcha téměř ve všem.

Samozřejmě, první vstup do hry, to mělo své kouzlo. O tom jak mě extrémně navnadil trailer (ve kterém je ze samotné hry vidět tak 0,5 vteřiny) ani raději nemluvím. :) Džungle byla každopádně až po jeskyních. A jeskyně, kde mě hledali stráže, poté setkání s Draraclem, tam atmosféra určitě byla. Naopak, džungle poté už dost atmosférou upadala, a ve výsledku je to vlastně nejvíce ošklivý level v celé hře.
To je ale fakt divné, hrál jsem to dávno a na žádné problémy s ovládáním si nevzpomínám. Tady jsem problém vůbec nenašel. Jestli mě něco mírně prudilo, tak náhodné proměny, na které se na začátku hry někdy prostě musí otrocky čekat. Ale jinak, jak jsem si v devadesátkách tohle zakazoval, že tohle není Lands of Lore a hrát to nebudu a nesáhnu na to ani železnou tyčí, tak jsem to ze zvědavosti později rozjel a fakt se mi to docela líbilo. Hlavně mě bavila atmosféra té první džungle, tam to bylo hodně silné.
@ZephyrCZ (12.06.2021 21:46): ja mam totiz pocit, ze uz jsem se to naucil, ale nevim, jak prehazovat kouzla, nemohu na to najit menu, uplne jsem z te hry vypadl a ta uzivatelska neprivetivost me dost demotivuje :)), radeji jsem zapl Kotor a to byla jina lahoda :)
@S4TW (12.06.2021 20:04): Ta hra je dost peklo na ovládání, ale zvykneš si, byť to bolí. S Ringem nesouhlasím, s tím že hra není vůbec špatná, je rozhodně podprůměrná. Ale dohrát jsem jí musel. :)

Jinak, proměňování je náhodné (někdy na určitých místech), tak jako změna zpět. Prostě chvíli vydrž, Luther po čase vezme zpět svojí podobu. Časem se naučíš morphování ovládat. V čem s Ringem ale souhlasím je fakt, že hra je více adventura, než RPG.
Tak jsem to dnes zapnul a už toho lituji, to ovládání je příšerný, uvízl jsem někde, kde jsem se proměnil v příšeru, takže nemohu prolézt zpátky, ta boha nemohu najít, jak si změním kouzla... quest log tu žádný není? Ani jaký je primární úkol? Ta hra je spíš za trest :D
@ZephyrCZ (11.06.2021 12:47): je to těžký no, z badatelského hlediska mě to samozřejmě zajímá dohrát, ale když pak člověk hraje hry jako Bloodborne nebo KOTOR, tak se mu nechce úplně věnovat čas něčemu takovému :D, asi to nebudu teď lámat přes koleno a nechám to ještě víc uležet, příběhově o nic moc nepřicházím, tu hlavní premisu si stále pamatuji, herně to bude asi větší bída, protože hra není úplně uživatelsky příjemná, ale někdy se to pokusím dojet...
@S4TW (11.06.2021 12:40): Já mám zase problém se dokopat do toho Ablionu... :) Ale možná jeden z důvodů proč jít do Lands of Lore 2 je fakt, že trojka je pak herně lepší kousek... :) A tím pádem si vylepšíš zážitek na konci série. :)
Já se k tomu snad už nikdy nedostanu :D, dost mě to štve, protože to beru tak, že než se dostanu k další takové klasice, tak musím dohrát toto, nevím, jak se do té hry "donutit" :(
@S4TW (28.10.2020 09:13): Dobře, Ty! Když budeš u těch sérií, tak zkus pak LoL III :) Jinak, Batman AA mám také v hledáčku, Albion jsem si včera kvůli Tobě koupil, a také tedy zahraju, a první KOTOR bych si moc rád zahrál znova, ale bojím se, že čas a jiné hry budou proti.
Playstation jde mimo mě, jsem only PC hráč. Ale přesto, skladba Tebou plánovaných her je pro mě zajímavá, takže pokud budeš u daných her občas svůj postup komentovat, dovolím si Tě tedy sledovat... :)

Jinak souhlasím, také chci na Výzvu 2021 naroubovat své resty... :D
@ZephyrCZ (27.10.2020 16:15): uz se snazim vyzvy vic pasovat na hry, ktere chci hrat, nez ze bych vybiral hru podle vyzvy... v planuje (na PC) je ted dojed Batman AA, LoL Guardians of Destiny a pak prijde naloz her, ktere chci uz nejakou dobu fakt zahrat - Pillars of Eternity, Albion, Deus Ex a prvni KOTOR :)... na PS4 dohravama Mafii 2, pak bude trojka, pak pokracovani nacatych serek - Yakuza 2 Kiwami, AC IV a konecne Horizon Zero Dawn... takze ted jsem si to nalajnoval a nezbyva nez se drzet planu :))
@S4TW (27.10.2020 15:47): Jo, ovládání je u LoL:GoD pekelné. Je to pomsta hráčům, jenom nevím za co... :) Držím palce, ať do hry pronikneš. Dej mi vědět, pokud by jsi rozjel ten Albion. Možná bych se do něj ponořil souběžně s Tebou. :)
@S4TW (27.10.2020 15:35): Měl jsem to stejně, Lutherovo dobrodružství mě prostě nelákalo zdaleka tolik, jako první díl, který jsem dohrál několikrát. A v některých levelech, a situacích, jsem se musel fakticky fest přemlouvat, viz. moje hodnocení :) Ale dal jsem to a jsem za to rád, je to kus herní historie přeci jenom... :)
@ZephyrCZ (27.10.2020 12:04): je to se mnou tezky no, ale letos jsem si dal ukol to zkusit dohrat, ale pravda, Cyberpunk mam taky predobjednany... :) nejhorsi je, ze ta hra me vlastne i bavila, ale nejak me vubec nelaka znovu zapnout, respektive se do ni musim hrozne premlouvat, ale kousnu to :)
@S4TW (27.10.2020 11:48): Stále nic, jo? Albion, to je můj veliký rest. Vím, že ta hra má velmi vysoké hodnocení a hodně lidí na ní přísahá, ale nikdy jsem jí nehrál. Ostuda. Teď se ale bojím cokoli rozjíždět, protože ani ne za měsíc tu máme Cyberpunk 2077 a tam se bojím, že mi to sebere veškerý herní čas. :) Ale Abion musím dát také. Takže jsem ho teď rovnou na GOGu koupit také... :)
No, porad jsem se do toho neobul, snazim se navnadit nejakymi screeny a starsimi recenzemi. Ale do konce roku bych to fakt chtel hecnout a dojet, jelikoz bych se pak chtel podivat na nejake dalsi stare ikonicke rpg serie :), trojku zatim asi necham v zaloze. Ted jsem si poridil Albion na gogu, tak ten by mohl prijit na radu pristi rok :)
@S4TW (24.08.2020 18:21): Vedlejšáky máš až v LoL3 a to ještě dost špatné vedlejšáky. Druhý díl je hodně nalinkovaný, jeho problém je ten, že hráč tu jedinou linku může poměrně jednoduše ztratit. Ne proto že by ve hře byla tuna jiných aktivit, ale proto že je to tak blbě udělané. Já mám Westwood rád, ale jak teď zpětně dohrávám jejich hry, tak se nedivím, že ta firma skončila tak jak skončila. Udělali si jméno na pár legendárních hrách a pak co pokračování, to katastrofa. Jediné co je drželo nad vodou byla značka C&C. Ale zase víš jak. V LoL2 máš pár odkazů na předchozí díl, ve třetím dílu za na druhý, je to docela fajn. A hlavně Tě může hřát na srdci, že třetí díl se fakt hraje podstatně lépe jak druhý. Tak když se do toho obuješ a přežiješ to, tak trojka je pak už jenom lepší. :)
@ZephyrCZ (24.08.2020 17:27): já vím, to je tak jediné, co mě ještě nepřimělo to odinstalovat :D a to ovládání je fakt pekelný, hlavně, když jsem ho dostal do ruky, tak jsem tu hru odložil, takže bych se tím zase musel prokousávat... nevím no, třeba jednou přepadne chuť, zatím to mám poměrně v paměti, jak to bylo, tak nebude problém navázat... jsou tam vůbec nějaké side qusty nebo jede striktně hlavní linka? Nějak si nevybavuji, že bych tam vyloženě dělal vedlejšáky... ale byl jsem poměrně na začátku
@S4TW (24.08.2020 14:26): Tak jednička je rozhodně daleko lepší jak druhý díl. Nicméně i ten druhý díl má, přes všechny své negativa, pár pozitivních stránek. Ale chápu. Blbej engine, špatné ovládání, katastrofální inventář... :) Jo, také by se mi do toho už podruhé nechtělo. Jsem ale rád, že jsem tu hru dohrál. Je to prostě součást světa Lands of Lore. :)