Na hru od R*, po failu s GTA4 a zklamáním z RDR, překvapivě fajn hra, snad to bude zajímavější, jsem u dopravního zatím. Bál jsem se angličtiny ale ta je úplně v pohodě ...
@Cobot (16.08.2013 09:43): Je to v tomhle případu v čase 1:39. Ženská otevře dveře, Phelps řekne maximálně jedno slovo a následuje "L.A. Noire přestal pracovat". Hru jsem kvůli tomu i přeinstaloval, vyzkoušel to bez češtiny, pak s češtinou od Xzone a nakonec s tou 1.34. V prvních dvou případech se nic nestalo, ovšem jakmile jsem se dostal do téhle pasáže s 1.34, spadlo to.
@Chuck (15.08.2013 16:44): No zas až tak dobrá moje anglina není, proto sem taky napsal "přetrpím" :D v jiných hrách s anglinou problém nemám ale u takhle komplexní hry už mi to dělá problémy :(
Jak tak na to koukám, tak radši přetrpím tu Xzone češtinu, než se mordovat s tou druhou.
@Chuck (15.08.2013 11:19): poslední verze češtiny je 1.34. V tom fóru (tuším share.. "něco"..) je i návod jak to tam dát. Budu to teď zkoušet znovu na steam verzi.

Tahle čeština ale vyžaduje cracklý soubory od reloaded (a to i pro funkčnost na originální verzi)
@tremors (15.08.2013 09:30): V tom případě se nekamarádí jen s tou češtinou od Xzone. Ta druhá je určitě kvalitativně lepší, ale vzhledem k tomu, že se mi to v jednom příběhu kousne, tak jí používat nemůžu. Navíc mi střídavě překládá věty německy a česky.
@Chuck (13.08.2013 14:29): Já jsem se snažil dělat všechny případy předpisově, když jsem se u výslechů netrefil, tak jsem loadoval. Občas to bylo zdlouhavé, občas jsem některé dělal podle návodu (u interaktivního filmu mi podobný postup příliš nevadí), nicméně výsledkem bylo, že jsem až na jeden udělal všechny na pět hvězd.

Tím, že je hra velmi silně příběhová nicméně hráče tlačí přesně do toho, co je ve scénáři (byť je například velmi zábavné sledovat herecké výkony hlavního hrdiny při špatných odpovědích).
@MarezCZE (13.08.2013 10:03): Za málo. Pomohlo to dost lidem, takže nepředpokládám, že Ty bys měl být výjimkou. :-) Jinak když mluvíš o tom upgradu, tak ten můj loňský byl v podstatě právě kvůli téhle hře. ;-)

@morlun (13.08.2013 14:22): Bohužel to tak je. Až na pár vzácných výjimek se i přes chyby ve výsleších a nenalezení všech stop na místě činu stejně posuneš dál. Ono je to sice jednodušší, ale naprdne to, jelikož Ti to ubírá na větší snaze.
Přijde mi že tahle hra někdy totálně kašle na moje závěry z vyšetřování a nechá mě udělat jen to co je napsané ve scénáři, viz případ The Golden Butterfly.
@Say (13.08.2013 12:55): Problémy v Grimrock s realtime soubojema... Ono střílečky v singlu skill fakt nepotřebujou bez ohledu na FPS. Tedy pokud se nebavíme o něčem jako 5-20FPS. Ale to je zas trochu jinej skill :D
@Bodkin (13.08.2013 12:34): O tom jsem se zmiňoval ve vztahu ke Crysis 3, to je snad spolu s Crysis 2 jediná hra kde se líp hraje s nízkýma FPS (při vysokých FPS třeba nad 40 už ta přesnost jde do háje a kurzor/zaměřovač viditelně skáče po centimetrech), ale mířit v BF3 se 30- FPS a 60+ je dost brutální rozdíl :)
@Bodkin (13.08.2013 12:52): Remeber Me je tak půl na půl, rozhodně to nevyžaduje žádné postřehy (nenech se vysmát), Battlefield byl tak lehký, že nebylo potřeba se nějak namáhat (možná díky tomu jsem ho dohrál), DarkSouls jsem po vylezení z toho vězení už nezapnul, Torchlight jsem hrál 5 minut... Grimrock nedohrál právě kvůli realtime soubojům.
@Say (13.08.2013 12:20): kdo říká že to nevidim. Jen říkám, že obhajovat nízká FPS jsou jen plky. 30FPS je hodně na hraně. U L.A. Noire ten lock překvapivě až tak nevadí, ale jen proto, že se tam víceméně jen chodí (tedy asi, ještě jsem to nehrál. Jen první misi).

Obecně raději osekávam antialiasing,, který v nativním rozlišení LCD nevnímám u valné většiny her jako problém. Ŕešit teplotu GPU a spotřebu energie fakt nehodlám. Prostě buď na to komp mám a nebo to nehraju a hru si naplno užiju až na to budu mít HW. Ono člověk se navíc oprostí od hypu v době vydání.
Dobré je taky nezapomínat, že FPS má také docela často vliv na přesnost ovládání, tj keyinput.
No tyhle pravdy o tom že stačí 20FPS jsem míval taky. Jenže jsem za ty léta zjistil, že nízké FPS a občas i osekané detaily maj pro mě vliv na hratelnost. Z toho mám jednoduché pravidlo, že když na to nemam komp tak to nehraju a počkám si až po upgradu. Ono stejnak nic neuteče.
@Say (13.08.2013 10:52): To by ta úprava nesměla bugovat ;) jinak 30FPS normál ? srsly? jen u málo her mám pod 30 a tam kde to mám je to nehratelné ( teda krom Crysis 3 tam je prokazatelně lepší hrát v nízkých FPS, teda s myší+klávesnicí). Naštěstí to v L.A.Noire není až tak velká překážka (až na nechutný tearing), ale u jiných her (závodního typu, nebo čistě FPS) už to problém opravdu je :)
@Arc (13.08.2013 06:30): Za 1, používej úpravu posledního postu...
Za 2, 30FPS lock jako překážka? Srsly? Já si běžně u náročných her dávám strop na 30FPS. Méně mikrolagů, menší teplota GPU a menší spotřeba energie=)
@Arc (13.08.2013 07:46): no škoda. Ale GMG určitě doporučuju. Já tam kupuju krátce, ale občas mají fakt výhodné nabidky. Dokonce lepší než na steamu. A spousta má steam klíč. Pro finančák to sice není asi úplně košér (nákup v USD bez daně), ale na to srdečně kašlu :D.
@Arc (13.08.2013 06:41): DX 9 vs DX11: ve prospěch DX11 - menší zátěž ostatních CPU jader, první jádro jede na max v obou případech (multithreading: ON). Při Multithreading: OFF - DX11 paradoxně o malinko menší zátěž na první jádro, ostatní jela jako předtím, DX9 ještě o něco menší zátěž na první jádro, 2-3 skoro nezatěžováno, ale 4. zatěžováno víc než v předchozích případech (bráno nastavení v launcheru bez příkazové řádky, všechny detaily krom FXAA na maximum). Nevím co si o tom mám myslet :D
@Arc (13.08.2013 06:30): ježíši kriste, 100% vytížené první jádro sem naposledy viděl u X3 (ale to je starý engine, který nemá multithreading), ani GTA4 mi nevytěžovala jedno jádro víc než ostatní (jak sem říkal, pěkně škáluje a rozděluje požadavky na více jader), ostatní 3 jádra se mi flákají na 30% a to fakt není známka dobře udělané hry s podporou multithreadingu :D
@Chuck (13.08.2013 02:36): Mě si to psát nemusel, asi si nepochopil z toho co sem napsal že tohle už sem řešil u mého bývalého kompu ;) ale mít 20FPS mi nepřipadalo hratelné stejně tak jako kdyby mi to nešlo. Podělaná konzolovka, běžte do háje zeleného s FPS lock na 30, kdo se na to má koukat. Jinak na momentální sestavě se mi grafika fláká na 40% při maximálním nastavení grafiky (mám ale rendering DX11, on by měl byt rychlejší, vyzkouším ještě DX9)
Jo, na grafice až tak moc nezáleží (u téhle gamesy, 'coz of 30FPS lock), ale spíš na procesoru.
@Arc (12.08.2013 22:34)@MarezCZE (12.08.2013 22:31): Jak máš tu černou spouštěcí tabulku, tak dáš "Launch Game", pak "Options" a v části "Graphics Settings" do úplně dolního řádku nazvaného "Command Line" vepiš bez uvozovek "-str -npd -nonv" a potvrď. Tehdy jsem to tu někomu radil (snad to byl Smejky3) a výsledek si pochvaloval. Já to použil taky, i když to u mě zas tak nutné nebylo. Pokud jde celkově o tu optimalizaci, tak už jen fakt, že doporučená grafika je nVIDIA GTX580, je dost zarážející.
@Arc (12.08.2013 21:41): já to nepsal, protože jsem myslel že tohle všichni dávno ví... Na GMG se dá téměř vždy použít kód GMG20-4B9NY-L4FEN, který každou hru zlevní o 20%... Píše se ve druhém kroku platby do pole "add vaucher". No ale i za těch 6 je to dobrá koupě.

btw: nikdy se mi nepovedlo zlevnit víc jak jednu hru. Když kupuju dvě dělám dva nákupy. Když jsou v košíku dvě sleva se odečte jen z jedné. Možná dělám něco blbě.
@MarezCZE (12.08.2013 22:14): zaprvé co je C2D 3000+ (myslíš frekvenci nebo označení nebo co ?) a za druhé C2D je už sakra slabé, a ta hra s tím má vyloženě pojebanej problém (jinak GTA4 škáluje s počtem jader, koupil sem i5-3570K a už mi to jede v pohodě a dokonce i na tej starší grafice)

EDIT C2D už ti GTX460 brzdí, nebo máš někde vytížení i 100% GPU ? mě se k C2D hodila ideálně GTX260 aby to bylo tak akorát v balancu (ještě by to utahlo GTX280 ale to bylo moc drahé)