Koa and the Five Pirates of Mara

Koa and the Five Pirates of Mara představuje další návrat do pestrobarevného světa Mary, v němž se odehrávají i předchozí počiny studia Chibig. Holčička Koa, kterou mohou hráči znát coby hlavní protagonistku ze Summer in Mara, a její kamarád Napopo dostanou zprávu, že piráti zplundrovali město Qualïs. A aby získali zpátky vše, co bukanýři nakradli, musí se zúčastnit soutěže a porazit všech pět obávaných pirátů.

Tentokrát se jedná o tradiční 3D plošinovku složenou z několika lineárních úrovní, v nichž musí hráči tradičně proskákat přes různé překážky až do cíle a po cestě posbírat co nejvíce mušliček. Někdy je k tomu ještě třeba vyřešit drobnou hádanku, porazit bosse nebo získat klíče. Postupně hráči navštíví několik ostrovů, kdy prosluněné plážové prostředí vystřídá například vulkanický a sněžný ostrov nebo opuštěná základna. Každý level si lze zopakovat pro dosažení co nejvyššího skóre, ať už skrz sesbírání všech collectiblů nebo pokoření úrovně v co nejkratším čase.

Tohle je pro mě osobně dost velké překvapení. Mám rozehranou jedničku už víc jak rok snad a je to tak neskutečně mdlý farming/life sim, že člověka po pár hodinách přejde nadšení z té roztomilé stylizace a nezbyde už vůbec nic. Když oznámili tohle, tak jsem si říkal, proč sakra dělají pokračování takové nezajímavé blbiny, vždyť to nebyl ani žádný masivní úspěch. No a oni z toho udělali 3D plošinovku! A vypadá fakt dobře.