a já za sebe, až si trochu vydechnu, tak rozjedu za warriora novou hru. zaměřim se pouze na skřety. to mi prostě nedá. hlavně ti šamani.

snad to nevadí touto cestou. je v angličtině, ale jedná se bohužel nejspíš jen o čisté AP, protože spoustu kouzel, equipu atp jsem tam nenašel. To co tam je obsažené, ale lecos vysvětluje. A hlavně u itemů s morálkou je krásně vypsané, jak a proč se i tem bude chovat.

a tady je odkaz na stránky, kde si můžeš stáhnout mini aplikaci na upgradování. je jednoduchá a užitečná.
pokud by měl někdo zájem o podrobnější fan manual, můžu klidně nasdílet. dokonce lze najít i mini aplikaci s upgradováním jednotek v akademiích za trofeje( z čeho na co za kolik)
to neni tim, že by byla magie slabší. je to tim, že nepřátelský armády i jednotky v nich byly zdravě odstupňovaný a ne, že hned za greenworthskym hradem bojuješ s kyklopem, kterej navíc nemá staty z Legendu, ale mnohem silnější. kromě prvního ostrova v AP,kterej byl i tak na pováženou, pokud je člověk zvyklej na normal diff z legendy, jsou ty ostatní nehratelný/ nezábavný. Je mi uplně šumák, že hraju za mága a tudíž si musim zvyknout na početně silnější soupeře. jde tu o to, že kouzla, vysokej intelekt atp. co dělá toho mága zdatnym solo killerem přichází mnohem pozdějí, než ty stovkový stacky na všech ostrovech. to má bejt jako zábava? jezdit od ostrova k ostrovu a dívat se po alespoň jednom stacku kterej by se dal jakš takš bez nervů porazit? výzvy tohodle typu bych očekával přinejmenším na hard/impossible obtížnost, ale určitě ne na normal. ani nebudu mluvit o tom, že žádný užitečný kouzla, který by mohly udělat ty bitvy hratelnější prostě nejsou k mání. leda že bych si nechal killovat jednotky a používal pain mirror. ohnivá koule 2 lvl s max 500 dmg na středu a 15 cena, přičemž já mám teď okolo 60ti a mam si vybrat mezi stackama 130 jednotek lvl 1-2, 3-10-20 a občas nějaká ta champion? aha, bravo. a ten příjem těch rage bodů v bitvě to má bejt jako co za formuli? pokud nepřesáhnu určitý procento/nezabiju nějaký jednotky v jednotce dostanu ledatak bobek a ne bod. už i má poslední použitelná abilita toho mýho pokemona půjde při příštim lvlu s cenou přes 10 rage a nebudu ho moct používat vůbec, tak kde to mam jako navyšovat? mam zainvestovat do warrior větve? ale mě se nechce :D vidim to asi na zdravstvuj AP.
Legend jsem na druhe dohrani hral za maga s prstem v nose to je fakt, ale zde mi proste magie prisla slaba. Asi jsem spatne investoval body do vyvoje no. A mam pocit, ze na svitek ohnive koule jsem do te dvacate urovne, na ktere jsem to ve finale vzdal ani nenarazil (natoz na jina utocna kouzla). Proste pech na generovany obsah. U me statistiky 0% dmg magie za paladina a stejne tak za bojovnika. :-) Ja jen pouzival poison skull, pripadne ten jedovy plivanec z Crossworlds datadisku.
@Daemon (06.06.2014 23:07): nemůžu si vzpomenout, jaxe jmenovalo to kouzlo, co sejmulo polovinu jednotek na jedno zakouzlení (vždy polovinu). byl to Excorcism? ten jsem ale nepoužíval na Démony...
@Garret (06.06.2014 22:07): A na jiné ohni odolné nepřátele, takže hlavně na démony. Geyser byl fajn, když se nepřátelé rozestoupily, takže se jinak nedalo zasáhnout víc najednou. Problém akorát je, že patří do distortion spells, takže jsem ho měl na třetí level vylevelovanej daleko později, jestli vůbec.
@Garret (06.06.2014 21:26): A nezapomeň na ice snake :) Jinak souhlas, taky jsem to dal v pohodě za mága. Pravda, že Legend i Armored Princess mi přišli lehčí za bojovníka, ale vliv na to určitě taky mělo, že jsem za ně hrál vždy až podruhé.
@marwel (06.06.2014 19:45): hrál jsem na normal obtížnost za mágčku a nemám pocit, že by síla kouzel byla nějak malá. ze začátku si člověk musí vystačit s Flaming Arrow, ale jaxe naučím Fireball, je život hned veselejší. No a když ho updatuju na Fire Rain, jsem za vodou. Vrazit pár bodů do Chaos magie a můžeš kouzlit až 3x za tah a to už je slušná mrda, když zakouzlíš Fire Rain, co pokryje 7 polí s obrovským DMG. polovina soubojů dopadla nějak takhle

jak tak koukám na svoje statistiky, tak v The Legend dokonce byla magie ze 75% zodpovědná za rozsévání smrti :-) zbylých 25% dělaly jednotky
Tedy ta obtiznost je dost podivna. Za maga jsem to musel v Monteru vzdat, protoze jsem jen klickoval mezi Invincible armadami a pokud se obcas nasla nejaka Lethal nebo Very Strong, ztratil jsem v ni tolik jednotek, ze jsem sotva mel prachy na to je doplnit. Kouzla neskutecne slaba a s dvaceti body vzteku toho ani dracek prilis neudela. Za paladina to pak byla prochazka ruzovou zahradou a za bojovnika pak jeste vic. Inu, zde proste vetsinu zraneni, ktere nepochazi od jednotek pochazi od draka a kdyz na jedno schopnosti nemate vztek, je to tezke. Kouzla nemaji ten spravny nicivy ucinek a je tak lepsi je pouzivat pro podporu jednotek. Celkove ale fajn datadisk. Legend je lepsi o tom zadna, ale celkove fajn.
Dohráno :) Jediné co mě zarazilo byla obtížnost. Hrál jsem mága na normal a do půlky byla obtížnost lehce nadprůměrná a občas jsem měl i na mále. Ale od Verony, což je sotva půlka hry, se pomalu stávala hra dost jednoduchou. To vše s tím, že jen co jsem nabral arcidémony, draky a další pětilevelové bytosti, začla být obtížnost takřka směšná. Mohla za to samozřejmě i magie, která tvořila asi 60-70% všech zabití. Ale i tak super hra :)
Příště hrát na nejtěžší! :)
Bohužel ne, hrál jsem původní verzi AP. Crossworlds zatím nemám a dávat 15€ víceméně jen za rozšíření AP se mi nechce. To si raději počkám až bude na Steamu ve slevě...
kurcatovium: A ty jsi to hrál i s tim datadiskem crossworlds ? Přemýšlim totiž nad tim, že bych rovnou nainstaloval i ten prej to trochu rozšiřuje armored princess.
Abych řekl pravdu, tak já to hrál s přestávkami asi 2 měsíce. Byla v tom ale i pauza na učení se ke státnicím a tak, ale rozhodně to jsou na dnešní poměry obě hodně dlouhé hry. Pokud tě jednička baví, tak AP určitě zkus taky - o zábavu postaráno. (Nejspíš bych to ale proložil něčím jiným, v kuse by to mohlo působit už moc stereotypně.)
kurcatovium: To já teď hraju základní hru a ta sama je nějak moc dlouhá už jí mám rozehranou několik týdnů a jak se zdá tak s datadiskem to asi bude nastejno.
Taky jste se s tou hrou mazlili jako já? Koukám podle steam statistik nahráno asi 85 hodin! I když to bude asi tím, že jsem kolikrát hodil Alt-Tab a na hru zapomněl :-D
JJ, to abych si pohnul a konečně rozehrál pořádně AP :) I když nemám poslední měsíce vůbec herní náladu, tak nevím kdy se mě bude chtít :D
Tak jsem to taky rozehrál a teda zatím paráda. Je to stále ta stejná zábava jako v prvním díle.
Podle mě to nijak zvlášť nevadí, jen bych k tomu ještě vždy dal odkaz nebo alespoň zdroj :)
Ja tu davam jen komenty z mych recenzi...nejak nemam moc cas tady neco sepisovat...nebo jsem asi moc linej :) ja je teda smazu, pokud je to nejaky problem ;)
hm, myslel jsem si to. nechápu ale, proč to dává sem, když ji blbé popisy her se nesmí kopírovat odjinud... i když je to jeho.

koukám, že tady těch zkopírovaných verdiktů má více... teda nic proti, ale mohl sis vymyslet něco nového.
Cisi: To je jako koment? Jako verdikt u recenze v pohodě, jako koment teda nic moc.
C.I.S.I: co to má znamenat? to je verdikt z Tiscali Games! banán na tebe!!
Eru: můžu se zeptat, proč si mému komentu nedal plus? nebo aspoň mínus?

:-)
Tak mám dohráno. Hrál jsem a easy, což bylo poznat, ale holt nemám tolik času, abych se s tím piplal :-) Každopádně poslední dva bossové jsou tím nejtěžším nejen v KB: AP, ale i původním KB, to jsem myslel, že rozkoušu klávesnici.
Boj 1, boj 2

Takovej Baal už byl proti tomu vyloženě srandista :-)
Každopádně spokojenost, koment snad brzy.
Já jakožto mág a sběratel kouzel nakupoval levnější artefakty na přetvoření do krystalů. Těch nebylo nikdy úplně dostatek. A taky jsem třeba radši nakoupil nový druh jednotek než abych cestoval na jiný ostrov pro doplňování starých. Myslím, že jsem měl v jedné chvíli u sebe maximálně 2 miliony zlatých.
Tak jsem se k tomu taky dostal a opět tomu totálně propad. Je to super, ale mám dotaz - jsem odhadem cca ve třetině hry a už mám přes tři miliony zlatých, dají se nějak rozumě utratit kromě superdrahých run?
no, nestuduju, nepracuju, tak co bych neparil :) Ale tady skacou levely celkem rychle, tak co :)
pipboy: ty vole děláš taky něco jiného, kromě toho že paříš??? ;-) ještě v sobotu jsi byl na třicítce...
pipboy: Musíš pečlivě prohlížet vybavení obchodníků.
paladina jsem vybral jen proto ze v puvodni hre mi vzdycky chybely zeleny runy a tu pitomou resurekci v knize kouzel stejne vubec nemam, tak co z toho :) (nebo ji 38 levelu dusledne prehlizim, coz se mi nezda)

Garret> imho se ty jednotky rozestavujou v kazde hre jinak, ne? no poprve jsem na ne narazil ve velkym majaku ve verone a pak jeste nekde ale ted nevim...
pipboy: Za paladina používáš jednotky 5.levelu? To se pak nedivím, že máš problémy. Paladin se primárně zaměřuje na magii řádu v čele s kouzlem Vzkříšení, které nefunguje na jednotky 5.levelu a neživé tvory. Dráček je až sekundární. Příklad vhodné sestavy pro paladina: Rytíř, Inkvizitor, Královský gryf, Šaman, Paladin. Další vhodné jednotky: Jezdec, Alchymista, Arcimág. Proti nemrtvým a démonům Černý a bílý jednorožec.
určitě, ale správným taktizováním a buffováním jednodetk dosáhneš mnohem menších ztrát. já si vybral griffiny jako rychlá útočná jednotka, pro kterou mám dva artefakty (obraz Griffiního krále a jejich banner), takže jsou zároveň i nejsilnější. Pak nějaké Royal Snakes, taky rychlí a silní, pak dva nárazníky Knights a Paladins a poslední buďto Cyclops nebo nějací draci. Mimoto, nevíš, kde bych koupil rytíře na koních? běhěm hraní jsem jich našel jen pár a teď už o žádných nevím...
no, toz skoro lvl39, pegase uz chvili mam.
momentlane ani nejakou konkretni sestavu nemam, nejak nemam nutkani ji tady vytvaret.. me tu ty souboje proste tolik nebavi, nemuzu se pri tehle obtiznoti tesit z nejake vymakane sestavy nebo taktiky kdyz vim ze mi na 95% stejne rada lvl 5 jednotek i tak pochcipa, bo proste uz proti sobe jdou moc velky sily nez aby na to nedoslo...
neříkej mi, že jsi na tom tak tragicky. co používáš za jednotky?

urči si toho Pegase jako prioritu, s ním to je mnohem lepší, můžeš si sortovat potvory dle svého výběru a lítat kde se ti zachce, aniž by tě někdo otravoval.
ty zmetku kdes sebral pegase? :)
no ja mam ted lvl 33 a odkryl jsem posledni blbost na mape
mohli nechat lvl cap tak jako v Legendu na třiceti. tahle už jsem skoro třicet a jsem mnohem slabší... každopádně počítám, že za 10 lvl už nebudu vědět, kterou vlastnost si za magické runy upgradovat. už máš Pegase? s ním je to zase o něco lehčí :-)

Dráček byl ze začátku drtička, ale teď, když mu nezvedám Rage, není k ničemu. to už si ten Rage raději konvertuju na manu...
No fire rain nemam a maga stejne nehraju... po zkusenostech z puvodni hry jsem si rek ze zkusim paladina, ale uz toho davno lituju :) Vic me stve ze tam nejsou pri prechodech na novy level takovy ty bonusy na vyber.. prakticky jsem mel az nekam do 26 lvl snad zakladnich 20 rage a ty drackovo skilly ktery pouzivam jsem ani nemoh upgradovat bo bych je pak nemoh pouzit..
nejčastěji Fire Rain. ten žere 22 many, což mi nedovolí ho zakouzlit 2x za kolo, takže nejprve zakouzlím Fire Rain LVL2 a pak to samé LVL 3. Trochu nám zvedli obtížnost - v původní hře jsem kouzlil Fire Rain LVL 3 i 3x za kolo s dmg kolem 10 000, címž jsem vyřešil spoustu soubojů ještě dříve, než začaly. ale tady mám méně many, více many potřebuju na kouzla a ještě to nemám takový dmg...
no kruci mel jsem tusit ze to bude tezsi, ale toz mam level 30 a vetsinu casu travim mezi doplnovanim stavu a hledanim neceho, co neni vuci me vic jak slightly stronger at nemam zbytecne velky ztraty... a ze je to celkem fuska. Asi jsem mel zustat u valecnice.
Eru: No nejjednodušší by to bylo takto:
1)"Zvýšil se i maximální dosažitelný level." a neuváděl bych zatím na kolik, když se to neví.
No a ten zbytek je jasný:
2)"Amélie může v podzemí z koně sesednout a procházet se pěšky."
3)"Místo truhly zuřivosti má Amélie k dispozici dráčka dle svého výběru. Můžete si vybrat mezi sedmi druhy s tím, že každý dává jiné bonusy, schopnosti se učí stejné."
Problém je že u jedné nepřesnosti nevím jak to má být správně:
1. Zvýšil se i maximální dosažitelný level a to na 50. --> Hru jsem dohrál na 59. levelu, ale opravdu nevím, kde bych zjistil maximální.
2. Amélie nicméně kdykoli může z koně sesednout a procházet se světem pěšky. --> Nemůže kdykoliv, sesedne pouze v podzemí a na ostrově ďáblů.
3. Místo truhly zuřivosti má Amélie k dispozici dráčka dle svého výběru. Můžete si vybrat mezi sedmi druhy s tím, že každý má jiné schopnosti. --> To je pravda jen z části, různí dráčci přidávají různé bonusy, ale schopnosti se učí všichni stejné.
eru: datum vydání jsem našel bud 30.10. nebo 1.11. Jestli je v popisku nějakej nesmysl, tak to edituj.
Eru: No, popis jsem psal před půl rokem, bo jsem tehdy nevěděl, že se udává datum vydání první anglické verze (bylo mi to tehdy vráceno s tím, ať počkám do vydání AJ verze). Oficiální stránku jsem dal anglickou, protože dávat ruskou je nesmysl. Většina uživatelů umí anglicky, než rusky :)
Zoltan: To opravdu ne. Ale dostatečně jsem rozuměl anglickému strojovému překladu.

ugraugra: Je tady uvedeno dost chyb: tj. datum vydání, odkaz na oficiální stránky měl být na ruské stránky a několik nesmyslů v samotném popisu.
Mně se nepodařilo dohrát ani původní hru - šíleně dlouhé... v poslední době mám vůbec problém dohrávat delší věci. :-(
To jsem zvědavý, kdy slavná Cenega vydá KB:AP u nás. Všude se píše listopad 2009 a české titulky, takže hru očekávám 2.5.2011 ráno a bez titulků :D Každopádně se po skvělém The Legend těším.