Prispevek cloveka co si hru predobjednal na steamu.

Will there be giants?
I'm not talking about titan sized giants. What i mean is like 10-15 feet tall people. Would be cool to see a group of them leading a charge at another army.

Jo, ta hra to fakt nebude mit lehky:))
[u zakladnich verzi konzoli docela verim ze to nebude nic moc. Pro a xox by to ale dat snad meli.
Tak trochu mi to ale z povzdálí připomíná Gothic.
Bude to Gothic?
Protože to by bylo fakt skvělý.
@Paul (22.01.2018 21:27): No ani nemluv, pořád lituju toho, že jsem před Vánocema nevzal GTX 1080Ti z aukra za 13900, protože se jednalo o verzi vesměs s referenčním chlazením (Blower od Zotacu) a mě se nechtělo na ni montovat Accelero IV, aby tolik neřvala :-D.
No to je fakt. Navíc si myslím, že ten boj je vymyšlený skvěle. Ono je totiž něco jiného se dívat na video ze hry a něco jiného je tu hru hrát přímo. Oči více zaostřují a mozek se soustředí na jiné věci. Historické pozadí bylo na přelomu 14. a 15. století také dost zajímavé u nás, takže i příběh má šanci hodně zaujmout. V tom Danovi věřím. No a posledně jsem slyšel ukázky ze soundtracku a tady tedy musím pět jen chválu :-).
@kuler91 (22.01.2018 21:11): simtě, jenom dělá reklamu =D

ale jo, hype už je u mě docela vysoko, ale stejně nevim jestli rozehrát hned po vydání, nebo ještě nechat uzrát pár patchů..asi to spíš jen testnu, začátek, a ještě se samotným real rozehráním počkám.

@Toaleťák (22.01.2018 20:52): s těma grafikama je to fakt totálně v hajzlu :(
Tak to je fajn :-). Každopádně se na hru hodně těším. Přeci jenom konečně zase nějaká pořádná singleplayerová áčková hra. Sice hned po vydání si ji asi pořádně nezahraju, byť na Steamu je nedávno předobjednáno. No snad budou brzo zase grafiky za normální cenu a s normální dostupností, ať mohu provést upgrade a hurá do českých luhů a hájů :-).
Trochu OT:

Save mi tvrdí, že mám nahráno nějakých 36+ hodin ( ve skutečnosti víc, ale musím dělat i svou práci, že ano) a konečně to poprvé hraju celé od začátku jako normální hráč a ne... tvůrce a musím říct, že jsem dost překvapený jak zábavné to je. Svoje questy vždycky sejmu cestou nejmenšího odporu, ale většinu těch ostatních neznám či jsem je minimálně nikdy nehrál a všechno je to takový... jiný ale dobrý a přitom známý a...

Nu a krom toho trávím většinu zbylého času přepadáváním pocestných na cestách a hledáním eventů a nechávám se přepadávat a přepadávám nepřátelské kempy a je to zábava. Bojem jsem před tím nebyl úplně přesvěvdčený, ale teď když je to vyrovnáná férovka jeden na jednoho, tak je to fakt zábavný jako svině. Když je to grupáč proti mě, tak to už tak zábavné není a lepší je zdrhnout a řešit to jinak než přimočaře hrubou silou. Ale pak jsou tam i zmrdi, kteří mají mnohem lepší staty než já, všemu uhnou a všechno vykryjí a pak je nejlepší všeho nechat a rovnou zdrhnou. (A vrátit to tomu zmrdovi skrze šíp do ksichtu nebo kudlu do plic, když to tak úplně nečeká).

Sice si pořád myslím, že to není pro každýho, ale 'normálního' člověka to uspokojí.
@Paul (20.01.2018 00:14): Ano, jsou tři (aspoň ty o kterých vím).
Kickstarter
Deep Silver (světová)
Comgad (česká) - tady Warhorse tvrdí, že je lepší než DP a více podle jejich představ
@Paul (20.01.2018 00:24): Ve smyslu, že jedinou opravdovou, bohem požehnanou warhorse sběratelku dostaneš z kickstarteru a Deep silver jakožto bohem požehnaný retail distributor si připravil svou vlastní, po-kickstarterovskou sběratelku a že nemám nejmenší tušení co ta Alza prodává.
Jak je to vlastně ve výsledku s těma sběratelkama? Mám tu z Kickstarteru za 150 babek, teď jsem na alze objednal tu kterou dělal předpokládám Deep Silver, takže bude jiná, right?:
A pak kouknu na ofik stránky a tam je obrázek sběratelky co vypadá zase jinak:

Ta z alzy je stejná jako tahle a akorát má neaktualizovanej obrázek nebo jak to je?
Hele. Nechme to už být. Blíží se release hry a je škoda ztrácet čas na Vávrovi.
Pekne, moc pekne. Ale stejne si porad myslim ze "RPG podle Danielka" by v zahranici daleko vic uskodil preklad slavneho Skyrim clanku, nez Burzum tricko :D
@Paul (17.01.2018 23:46): :D

To je ironie? I consider mysel as a liberal - člověk kterej mluví o libtardech.

Smutné je, že to schytá i zbytek týmu. Holt následky za hloupost a lživý kecy no :/ Nejvíc mi na tom vadí, že se do toho serou nejvíc lidi, který tomu prd rozumí (hlavně historii) a vytváří pseudokauzy, na druhou stranu, Vávra to dělá taky.
@Paul (17.01.2018 23:46): Prečítal som si pár komentov pod blogom, ktorý to celé odštartoval, a zdá sa že niektorí z inteligentnejších čitateľov si zachovali chladnú hlavu. ;-)
https://lepetitcapo.wordpress.com/2018/0 ... om-come-deliverance/

Ich denke nicht, dass es rassistisch ist, Inhalte zu gestalten, egal ob für Werbung, Spiele, Filme oder Kunst, die nur Menschen mit einer Hautfarbe zeigen. Vavra mag ein rechter Denker sein und sein Spiel machen, das keine anderen Ethnien repräsentiert – das macht das Spiel keineswegs rassistisch.
Wie hier mehrfach von beiden Seiten betont wird, kann ein Spiel niemals realistisch sein. Wie jeder Film oder jedes Kunstwerk auch. Die inkludierten Inhalte sind immer unabhängig vom Gestalter zu betrachten, so hart das auch klingt.
Man wird abwarten müssen, ob das Spiel dem Spieler wirklich rassistisches Gedankengut vermittelt. Außerdem gab es natürlich schon immer nicht-Weiße in Europa oder Böhmen, aber auch diese waren nicht immer willkommen. Selbst wenn sich in Kingdom Come NPCs über Farbige auslassen oder beschweren würden, würde das das Spiel nicht sofort rassistisch machen, sondern nur zeigen, dass es damals auch Rassismus, Vorurteile und Ablehnung gegenüber anderes Farbigen gab. Allerdings sollten sie dann aber auch zeigen, dass Einhemische damals auch farbige Menschen durchaus respektiert und in die Geselsschaft eingebunden haben.
Die Beschwerde, nur einen männlichen Protagonisten zu haben sei sexistisch, ist in keinster Weise tragbar. Obwohl man einen guten Chraktereditor hat, muss man nicht 5 unterschiedlcihe Protagonisten anbieten. Wenn die Story von dem Sohn eines einhemischen Schmieds handelt, dann ist es halt so. Es gibt ja auch nicht immer zwei Filme mit einer weiblichen und einem männlichen Protagonisten. Story ist Story.

Dass Vavra fragwürdige und extreme Ansichten hat, sich der GamerGate Bewegung anschlossen hat und er wahrscheinlich nicht der einzige im Studio ist, sind keine positiven Dinge. Ich aber hoffe er reitet Warhorse Studios jetzt nicht ins Verderben und, dass sie es mehr als Spiel bezeichnen würden und nicht Simulation nennen würden.
Das Spiel mag einen simulationslastigeren Ansatz wagen, aber es bleibt ein Spiel. Und ein Spiel unkludiert und assoziiert immer nur einen Teil der Realität.

Gefällt mir